Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За Samsung Pay
#1

Правя нова тема, че тази "дискусия" се заформи в темата за батерията (май) а няма нищо общо.

Бях писал там, че Samsung Pay за мене е пълна боза. В моя случай не ми харесва защото не поддържаха моята банка, и трябваше допълнително да се автентикирам с пръст или пин или с каквото съм му задал всеки път като плащам. Сравнено с гугъл плей където общо взето екрана трябва да свети само, ми беше 100 пъти по - неудобно.

Бях забравил обаче една ОГРОМНА разлика между Samsung Pay и конкуренцията.
Докато GPay работи на принципа на NFC и трябва терминала в магазина да поддържа NFC и да има логото за безжично заплащане, Samsung Pay работи общо взето на всякъде във всеки магазин със всеки терминал за карти, ако терминала приема карти с магнитен носител - т.е. общо взето всички терминали. Т.е. даже и лелката на касата да твърди, че няма да стане - ще стане през телефона през Samsung Pay, и тя ще стои и ще ви гледа все едно сте от 3018 година.

Where can you use?
Samsung Pay - Works with NFC, magnetic stripe or EMV terminals, in-app purchases


Google Pay - Works with NFC terminals and in-app purchases

(от тази статия)

   
Ако/като го пуснат и в България, можеби за много от вас ще е много по-удобен вариант, даже и аз сега се замислих да му дам втори шанс, ако са ми подкарали банката, още повече, че и на Gear-а ще мога да си го сложа.
Цитирай
Аксесоари
#2

За момента не е активна за България,дори и да инсталираш апк.файла дава грешка при свързване.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#3

Добре де....онзи ден тествах Google Pay...верно на едно място само защото нямах повече пари в картата която линкнах в Google Pay. Но плащането мина идеално. Идната седмица ще имам пари в картата и ще пробвам и на други места дали ще мине плащането.
В Google Pay ми хареса това, че за да платиш е нужно само да е събуден телефона. Няма нужда да стартирате някакво друго приложение.
Цитирай
#4

За в България ли говориш, че ползваш гпей?
Цитирай
#5

Аз лично съм в Англия.
Цитирай
#6

Аз вече от 1 година използвам Samsung Pay и забравих какво е да си нося карти с мен. Малко ме е яд че в Galaxy Watch-а премахнаха MST чипа за да мога и с часовника да плащам навсякъде но телефона си е в мен и карти не изваждам. Надявам се някой ден да пристигне и в България като функция тъй като доста свикнах с нея, а планувам в близкото бъдеще да се прибирам за окончателно. Точно и само заради MST чипа, Samsung Pay е по-добър и от Google Pay и от Apple pay.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#7

(2018-09-08, 22:02:42)rumo написа:  За в България ли говориш, че ползваш гпей?
Да за България. Пробвах в Билла и платих. Ама там не е критерий защото там и Епъл пей мина а никъде другаде не стана. Ще тествам като заредя картата и на други места Gpay
Цитирай
#8

В България казват, че Phyre работи много добре, аз още не съм тествал.
Цитирай
#9

(2018-09-09, 13:33:43)madboy128 написа:  В България казват, че Phyre работи много добре, аз още не съм тествал.
Да работи си прекрасно. Просто искам да тествам и други методи до колко бачкат. Пейре има два съществени недостатъка.
Трябва да прехвърлиш пари от картата в приложението и след това да плащаш. Един път пратени там, не може да си ги върнеш (за сега... работят по въпроса)
За да платиш трябва:
Да отключиш телефона
Да стратираш приложението
Да натиснеш плащане
Да въведеш пин

При Gpay само отключваш телефона
Цитирай
#10

Аз за сега плащам с LeuPay. Доста гъвкави са. Плаща се след удостоверение с пръстов отпечатък. Ааа и може да си прибираш парите Big Grin
(2018-09-09, 05:18:31)hgeorgiev написа:  Да за България. Пробвах в Билла и платих. Ама там не е критерий защото там и Епъл пей мина а никъде другаде не стана. Ще тествам като заредя картата и на други места Gpay

Нещо плей стора не ми дава да го инсталирам. Как го сложи на телефона си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladdark за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#11

(2018-09-09, 16:25:32)vladdark написа:  Аз за  сега плащам с LeuPay. Доста гъвкави са. Плаща се след удостоверение с пръстов отпечатък. Ааа и може да си прибираш парите Big Grin

Нещо плей стора не ми дава да го инсталирам. Как го сложи на телефона си.

Ето линк
https://mega.nz/#!OZIhVALJ!xGKYL81UngusR...dl6vAAKIfw

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#12

@vladdark:
Как с leopay? Аз имам карта на leopay но си я ползвам като стандартна карта? В смисъл имам софтуера им на телефона но с него мога да правя преводи и да си гледам наличността, не мога да разплащане.
Как я интегрираш в телефона? Какво ползваш като софтуер за разплащане?

Оправих се. С leopay wallet явно става работата

За Гугъл пей, както ти е дал колегата с външен линк. Само че той е дал за Самсунг пей. Не знам какво ти трябва.
Иначе като си инсталирах софтуера за картата която интегрирах и тя сама си влезе в телефона за плащане. Не знам как стана без да имам инсталиран gpay. Както и да е.
Цитирай
#13

(2018-09-09, 18:28:21)hgeorgiev написа:  @vladdark:
Как с leopay? Аз имам карта на leopay но си я ползвам като стандартна  карта?
Как я интегрираш в телефона? Какво ползваш като софтуер за разплащане?

За Гугъл пей, както ти е дал колегата с външен линк. Само че той е дал за Самсунг пей. Не знам какво ти трябва.
Иначе като си инсталирах софтуера за картата която интегрирах и тя сама си влезе в телефона за плащане. Не знам как стана без да имам инсталиран gpay. Както и да е.
Извинявам се ето 
https://mega.nz/#!6Eg0nYjQ!iabCX4Ok5cw39...WJaPApn8PM

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на enigma79 за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#14

GPay ми прие картите но не и за безконтактно плащане. Не мога да плащам с телефона. А Samsung Pay дава грешка при свързване когато се стартира.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#15

Моята карта не е българска и я прие гпей.
Инсталирах Leopay wallet и не ми дава да вкарам карта на leopay. Ба си абсурда.
Цитирай
#16

(2018-09-09, 18:28:21)hgeorgiev написа:  @vladdark:
Как с leopay? Аз имам карта на leopay но си я ползвам като стандартна  карта? В смисъл имам софтуера им на телефона но с него мога да правя преводи и да си гледам наличността, не мога да разплащане.
Как я интегрираш в телефона? Какво ползваш като софтуер за разплащане?

Оправих се. С leopay wallet явно става работата

За Гугъл пей, както ти е дал колегата с външен линк. Само че той е дал за Самсунг пей. Не знам какво ти трябва.
Иначе като си инсталирах софтуера за картата която интегрирах и тя сама си влезе в телефона за плащане. Не знам как стана без да имам инсталиран gpay. Както и да е.

Да, с Leupay Wallet работя. Гъвкави и работят безотказно. Някак си не ми се иска да ползвам приложения за плащане, теглени от МЕГА...

(2018-09-09, 19:04:02)hgeorgiev написа:  Моята карта не е българска и я прие гпей.
Инсталирах Leopay wallet и не ми дава да вкарам карта на leopay. Ба си абсурда.
Не е абсурд. Това са 2 различни платформи. Леу пей и леу пей уаллет са различни неща. Аз имам 2 различни карти за портфейла и другото. можеш да ползваш двете независимо едно от друго.
Цитирай
#17

И аз стигнах до този извод. Писах им все пак.
Вече имам 10 различни карти. Аман.
Цитирай
#18

От 10на дни ползвам А1 Wallet (ребрантиран icard за А1 (ex МТел)).
+ безконтактна (MC),
+ виртуална Visa
+ виртуална MC
+ (очаква се) реална карта към виртуалната сметка

-  пак захранваш виртуална сметка
- 0,5% такса при зареждане от карта (от ЕС дебитна/кредитна)
+ без такса при зарежданe към БГ IBAN, от където искаш
+ без такса вноска на каса на A1 (ако успеят)

+ без месечни/годишни такси
+ без такса при плащане на ПОС

+ работи навсякъде където има NFC (PayPass/PayWave)

- приложението трябва да го отвориш
+ може с fingerprint или код (6 цифри)

+ PIN на безконтактната е постоянен и се въвежда на POS терминала, само ако покупката е над 25 лв
- не може да се сменя (за момента)

+ без такси прехвърляне м/у други A1 wallets
+ превод към БГ IBAN 0.50 лв
+ SEPA превод (евро) - 1.99 лв
+ моментално  блокиране/пускане на вируалните Visa и MC (т.е. може да се пускат само при плащане)
за момента най-изгодно за мен от работещите в БГ (Phyre, LeoPay)

(не е реклама
преди време LeoPay ме отказаха с 1% при зареждане и кипърския IBAN)
Phyre почват са искат 1 евро/месечно от втората година, 1 евро неактивност след 6 месец 1,25% превалутиране)
- - -

Иначе Samsung Pay с MST и NFC и директно виртуализиране на картите би било най-добре Smile
Цитирай
#19

Това за пейре не го знаех за едното евро. Вече взеха да не ми допадат толкова.
Леупей ме одраха 3 евро за сепа трансфер (другаде или е безплатен или е 10 - 20 цента ).
Едно за свяст се оказва че няма в БГ.
Icard и Leopay не са ли едно и също?
Трябва ли да си абонат на А1 за да го ползваш тяхното плащане?
Цитирай
#20

Едно и също са. Аз и от леупей и от пиб съм доволен.
Цитирай
#21

За сега се спрях на icard. Една карта и приложение заедно.
Цитирай
#22

(2018-09-10, 17:14:46)Чо :) написа:  От 10на дни ползвам А1 Wallet (ребрантиран icard за А1 (ex МТел)).
........
- приложението трябва да го отвориш
+ може с fingerprint или код (6 цифри)
............

  При плащане на терминал не е нужно да е отворено приложението, само да е отключен телефона, да е включено НФС и дефоут Tap and Pay да е A1.  Приложението го ползвам редовно, за сега никъде не съм имал проблем

Samsung Galaxy NOTE  - [Android 7.1.2] NightOwl Beta 6 / Samsung Galaxy S7
Цитирай
#23

Вече можете да си прехвърляте пари от Phyre в сметката... Това го прави доста атрактивни ако изпращате или получавате редовно пари на някого... Става толкова бързо и лесно ....

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#24

ХМ, не съм пробвал при LeuPay Wallet и ПИБ дали пак може да се плаща без да е отворено приложението.
Цитирай
#25

(2018-09-25, 15:34:28)dreamer4o написа:    При плащане на терминал не е нужно да е отворено приложението, само да е отключен телефона, да е включено НФС и дефоут Tap and Pay да е A1.  Приложението го ползвам редовно, за сега никъде не съм имал проблем

Да, до тогава (писането на мнението) го ползвах отскоро и се бях заблудил.
Не е нужно да се отваря приложението, само трябва да е отключен телефона (иначе NFC не е активно).
Плащането работи дори без Интернет. (Примерно в самолетен режим, само с включено NFC.) Трябва да си знаеш единствено PIN, ако плащаш над 25 лв. Актуализира си баланса и покупките като намери интернет.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)