Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

неработещ Touch слез ъпдейт до adnroid 8.1
#1

Здравейте,
Вчера се сдобих с телефон J7 2017 (SM-J730F). Телфонът беше с android 7.0, но като ползвател на J5 знаех, че има и по-нова версия. Влезнах в тази тема и свалих 8.1. Сложих го на телефона чрез Odin и всичко чудесно до самото приключване на надграждането (ако мога така да се изразя). От тогава не ми работ тъча на телефона. Четох теми как оправят проблема на SM-J701 но той не е съвместим с моя модел. После се пробвах да сложа оригинален android 7.0, но и това беше безуспешно.

Сега имам работещ телефон, който не мога да използвам.
Някой сбълсквал ли се е с първия проблем и решавал ли го е?
Ами с втория след първия?


ПС: изчиствал съм от Recovery mode всичко след инсталацията на новия андроид и пак нищо.

Samsung Galaxy J5 (J530F) Black Android 8.1.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Нов ли го взе. Ако е сменян дисплея с неоригинален е нормално.

Sent from my SM-J330F using Tapatalk

SM-G780G/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на osssinator за това мнение:
  • MMJ
Цитирай
#3

Трябваше да прочетеш другата тема, където колегата muggs беше подчертал с червени букви, какво да НЕ се прави.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#4

(2018-10-18, 08:31:00)osssinator написа:  Нов ли го взе. Ако е сменян дисплея с неоригинален е нормално.


Не, купих го от един мъж с гаранция.


(2018-10-18, 08:44:29)MMJ написа:  Трябваше да прочетеш другата тема, където колегата muggs беше подчертал с червени букви, какво да НЕ се прави.

ММ явно...

И сега има ли някакво решение?

Samsung Galaxy J5 (J530F) Black Android 8.1.0
Цитирай
#5

Занеси го в сервиз на Самсунг и ги питай.
Мисля, че 225лв беше да ти сложат нов оригинален екран... някой колега го беше писал.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#6

Вземи otg кабел, включи една мишка с него към телефота, инсталирай TWRP, направи бекъп на всички раздели. Качи си от някъде андройд 7 за TWRP, свали си от sammobile последната 7-ца за телефона, разархивирай я с 7zip и от файлът CP(май беше) вадиш baseband. Инсталираш през TWRP андройда, като преди това триеш всички раздели и дата-та задължително с yes. Инсталираш bseband и връщащ от бекъпа раздел efs и се молим всички да тръгне със седмицата. В момента нямам компютър и не съм много сигурен как се казвах файловете точно. Другият вариант е смяна на дисплей с оригинален. След горната интервенция ще ти отпадне гаранцията.

П.п.
От CP се вади файлът modem.bin, не е baseband.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
[-] 1 потребител изказва благодарност на muggs за това мнение:
  • MMJ
Цитирай
#7

(2018-10-18, 10:03:34)MMJ написа:  Занеси го в сервиз на Самсунг и ги питай.
Мисля, че 225лв беше да ти сложат нов оригинален екран... някой колега го беше писал.

Няма нужда да го нося защото съм дал за него 270лв и ако трябва да дам още 220лв за дисплей - че то нов струва по-малко.

(2018-10-18, 10:09:18)muggs написа:  Вземи otg кабел, включи една мишка с него към телефота, инсталирай TWRP, направи бекъп на всички раздели. Качи си от някъде андройд 7 за TWRP, свали си от sammobile последната 7-ца за телефона, разархивирай я с 7zip и от файлът CP(май беше) вадиш baseband. Инсталираш през TWRP андройда, като преди това триеш всички раздели и дата-та задължително с yes. Инсталираш bseband и връщащ от бекъпа раздел efs и се молим всички да тръгне със седмицата. В момента нямам компютър и не съм много сигурен как се казвах файловете точно. Другият вариант е смяна на дисплей с оригинален. След горната интервенция ще ти отпадне гаранцията.

Охх след сумати неща, които инсталирах на компютъра и се бях отказал... най-после успях да намеря това, което да ми свърши работа и да върна на 7ма версия андроида. 


1. Имах проблем с OEM Unluck - не го виждах. 
Проблема се оправя с помощта на тази темичка
2. Имах пробмел с инсталирането на TWRP - какъвто и да сложа все не тръгваше и ми даваше грешка.
Сваляте TWRP от тази темичка и няма да имате грешките от другите.
3. Накрая имах проблем с това какъв ROM (надявам се да не греша за използваната дума) да сложа, който да работи.
Свалих го от тази темичка и по-точно линка под Final Nougat Version

Моля да имате в предвид, че това е за самсунг SM-J730. Не мога да кажа какво друго съм правил че да го върна, защото е толкова много изчетено и тествано, че съм се загубил (вчера от 21 до 04ч и днес от 8 до 17:40). Затова тествайте и ако не стане пишете - все ще има кой да помогне.

Samsung Galaxy J5 (J530F) Black Android 8.1.0
Цитирай
#8

@dunix
Успя ли да върнеш 7-ца?
Ако искаш 8-ца, препоръчвам ти тази. Аз съм с версия 2.5 от както е излязла и мога да кажа, че е много стабилен порт-нат ром.
Ако си върнал 7-цата, би трябвало да може да се инсталира и последната официална 7-ца, но не съм сигурен.

П.п.
Един Руснак е направил клип как да се върне телефона от андройд 8 на андройд 7.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
Цитирай
#9

@dunix   Аз съм с тази версия от както пуснах темата и не съм имал какъвто и да е проблем с телефона.  Това е официалната версия за Испания качена в sammobile.  Искренно съжалявам ако заради темата която съм пуснал си стигнал до изброените проблеми по-горе.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)