Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да си флашнем телефона Mi8 с Xiaomi.eu
#26

TWRP въобще не се занимаваш повече с него освен ако не искаш да инсталираш друг РОМ , а updater е приложението което ще ти ъпдейтне телефона когато излезе нова версия на ROMa с който си, а предполагам през месец-два това ще става и дори няма нужда да го пускаш постоянно за проверка, а то като има предполагам ще ти извести.
[-] 2 потребители изказват благодарност на freeborn за това мнение:
  • rosenkaradakov, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

Супер. Благодаря отново.
Цитирай
#28

Ще ме извинявате, но последно да питам, после за да нямам проблеми.
След малко ще слагам xiaomi.eu на моя ми8(глобалка с оключен бутлоадър, миуи10)
Доколкото разбрах това може да стане директно с miflashtool. Без да се занимавам с twrp и china version ?

Изпратено от моят Mi 8 с помощта на тапаталк
Цитирай
#29

С MiFlash се инсталират само ромове във формат за Fastboot.
Xiaomi.eu правят само ромове за recovery. Значи трябва да използваш TWRP. За чина версията сам си решаваш, достатъчно поспорихме из темите!
Цитирай
#30

To xiaomi.eu рома си е китайски , но с подобрения за европа. Аз вече имам един брикнат ми8 от невнимание , така че не си прави експирименти и следвай стъпките, а ако можеше както си мислиш щях да го напиша за по лесно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на freeborn за това мнение:
  • borko197, rosenkaradakov
Цитирай
#31

(2018-09-25, 15:03:37)milstan написа:  По принцип друг начин няма, това е верния начин. И за другите нови модели, например Redmi6Pro. Обаче да се внимава кой го е отключвал и към какъв акаунт е привързан, че от вчера има пресен случай на "тухличка" още след инсталирането на TWRP.
Може да се флашне КИТАЙСКИЯ РОМ без MiFlash ( Точка 5 от упътването ) през конзолата (adb или platform-tools при теб) , но по-добре с MiFlash, че той проверява за ARB (за моделите в които е активно).
ADB/Fastboot метод САМО за китайския ROM

Китайския ром по - добре ли е от стейбъла. Защото определено снимките не са това което трябва да бъдат и дават dxomark....
Телефона лагва и забива от време на време а го имам едва от седмица. 
Някой смята ли да пробва това: https://www.xda-developers.com/google-pi...aomi-mi-8/
Цитирай
#32

(2018-10-07, 18:33:22)heidan_ написа:  Китайския ром по - добре ли е от стейбъла.

Имаш предвид по-добър от Global ROM ? Аз лично не ползвам Глобален, но не съм видял оплакване от лагове. Нещо при теб става.
Цитирай
#33

Благодаря за урока. Вече съм със седмичен xiaomi.eu

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

(2018-10-07, 18:44:23)milstan написа:  Имаш предвид по-добър от Global ROM ? Аз лично не ползвам Глобален, но не съм видял оплакване от лагове. Нещо при теб става.

Чакам да бъда отключен. Не съм много запознат с тази цялата работа и ще трябва да почета. Купих телефона преди седмица и веднага ми се появи ъпдейта 10 стейбъл, но определено имам доста забележки... Надявам се с някой друг ром ако щеш и от pixel 2 нещата да се пооправят, защото и батерията и камерата не са това за което говорят всички.
Та... пак да питам за https://www.xda-developers.com/google-pi...aomi-mi-8/
Някой смята ли че това нещо ще е хубаво
Цитирай
#35

На този етап не смятам че си заслужава да се слага, вероятно има много бъгове. Камерата очаквай да е още по-зле с такъв ром! Никога телефон с къстъм ром не ми е снимал с качеството на оригиналния, или модифициран оригинален.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#36

При условие, че портовете за GCAM за снапдрагон 845 вече се справят повече от добре и ромът вероятно ще има активирано camera2APi.
Може и да снима много по-добре.
Друг е въпроса за стоковото приложение в рома, тогава вероятно ще е много зле камерата
Цитирай
#37

(2018-10-08, 08:42:27)suffer написа:  При условие, че портовете за GCAM за снапдрагон 845 вече се справят повече от добре и ромът вероятно ще има активирано camera2APi.
Може и да снима много по-добре.
Друг е въпроса за стоковото приложение в рома, тогава вероятно ще е много зле камерата

Честен съм и не го разбрах това "Друг е въпроса за стоковото приложение в рома, тогава вероятно ще е много зле камерата" ама добре...

Все пак не разбрах с кой ром камерата би снимала добре Big Grin  защото сега съм с глобал ром все пак е официалния ъпдейт който ми излезе, а съм нов за андроид. Очакванията и ревютата които гледах преди да купя телефона са доста далеч от реалността, та да питам кой какъв ром ползва и камерата снима ли? Защото с това което снимам и виждам 99 точки в dxomark са абсолютна манипулация и лъжа или както казват е бил със специален ром китайски.

Има ли начин да разбера бутлоудъра да ли ми е отключен, защото искам да чета инструкциите и да тествам ромове Smile
Цитирай
#38

При включване на телефона на отключен буутлоудър излиза икона с катинарче и пише unlocked.

За стоковата камера на къстъм рома имам предвид Lineage, Mokee и прочие, че е по-зле от тази на MIUI.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • heidan_
Цитирай
#39

(2018-10-08, 13:01:04)suffer написа:  При включване на телефона на отключен буутлоудър излиза икона с катинарче и пише unlocked.

За стоковата камера на къстъм рома имам предвид Lineage, Mokee и прочие, че е по-зле от тази на MIUI.

Какво ползвате вие? Какво препоръчвате? Всички казват, че xiaomi.eu било добро и камерата се пооправяла.
Защо ползвате къстъм ромове ако развалят камерата?
Цитирай
#40

Заради други изживявания.
Не всеки харесва MIUI
Не на всеки му кара батерията достатъчно с MIUI
Не всеки получава желаната производителност и/или функционалност с MIUI

Аз ползвам xiaomi.eu със седмични ъпдейти, ако има значение.

За хора, които не разбират или не искат да си човъркат по телефона е Global stable.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#41

Гледам че е излезнал ъдейт на еu рома 10.0.6.0  въпросът е ако се ъпдейтне телефона, ще се изгуби ли всичко инсталирано на по-старата версия
Цитирай
#42

Щом е ъпдейт няма нищо да се изгуби
Цитирай
#43

(2018-10-08, 19:58:38)D68 написа:  Гледам че е излезнал ъдейт на еu рома 10.0.6.0  въпросът е ако се ъпдейтне телефона, ще се изгуби ли всичко инсталирано на по-старата версия
Не, вече го ъпдейтнах. Сваляш Рома ръчно. Ребутваш в рековъри и инсталираш. Триеш Далвик и отново рестарт.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#44

A защо ръчно като xiaomi.eu поддържа ОТА и ще си направи всичко сам?
Цитирай
#45

(2018-10-09, 07:09:25)suffer написа:  A защо ръчно като xiaomi.eu поддържа ОТА и ще си направи всичко сам?

На теория е така, но на практика не се получават нещата поне при Mi8. Снощи за пореден път не стана свалянето на актуализацията през update-ъра. Замислял съм се, че може би трябва да минат няколко дена, защото ги качват поетапно, след което си правят огледала и тогава може би ще работи, няма кой да го чака толкова за да видя дали това не е проблема.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#46

Да. Ако не става и бързаш ръчно е ок или да чакаш следващия ъпдейт
Цитирай
#47

Добре, аз съм с глобалната версия, заключен буутлоудър и глобален ром 9.5.13.0 (OEAMIFA). Точка 5 малко ме обърква, трябва ли да изтегля китайската версия на 10.0.5 и едва тогава да слагам xiaomi.eu?

Не става ли директно - отключвам буулоудъра, слагам TWRP и наливам xiaomi.eu 10.0.6?

P.S. това ли е правилното рекавъри? Има ли значение дали рекавърито е за глобалната версия или китайската версия?

O2 xda Diamond -> HTC HD2 -> HTC One XL
Цитирай
#48

Става по твоя начин, но тъй като xiaomi е базирано на китайския ром би било по-чисто да се мине през него.
Mi 8 ce казва dipper:
https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528046749
Това е twrp
Цитирай
#49

Не знам какво да ти кажа , но всичко си е на твой риск. Да знаеш че аз имам един ми8 брикнат и не става за нищо от грешка при флашване и за това направих темата да няма грешки.
Цитирай
#50

@morfei1, може ли да се флашне xiaomi.eu без да се минава през китайски и според теб има ли опасност за брикване?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)