Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Nokia 7 plus

(2018-10-19, 15:05:12)Saviour написа:  И при мен туко-що се изтегли Пая.

Как е най-добре да се ъпдейтне, т.е. първо ресет на всички настройки и след това ъпдейт или ъпдейт и след това ресет?

 Ъпдейт и след това ресет. Да започнеш на чисто.

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай
Аксесоари

Може ли да попитам защо е нужен ресет-а?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Ако има бъгове.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Photo 

Здравейте, днес ъпдейтнах до Android 9. Имам два въпроса. Първо, как да намаля размерът на шрифта на иконите на приложенията, както беше в Орео ( прилагам снимки, на които се вижда разликата в изписването на Messenger - в Орео се показват всички букви, а в 9 е с многоточие), защото не ми харесва така, както е в момента? И вторият ми въпрос е свързан с формата на българския език в 9. При амбиент дисплей времето не е центрирано в средата на дисплея, както беше при Орео, а е леко вляво, поради това, че има интервал между последната цифра на минутите на времето и "ч.", което също не ми харесва много и бих искал или да премахна "ч.", или да се центрира правилно в средата?

П.П. Ресет не съм правил, дали може с ресет да се оправи? Също така пробвах с намаляване на размера на екрана и намаляване на шрифта в Дисплей на Настройки, но не върши работа.

Това беше при Орео:

.jpg 1.jpg Размер: 15.89 KB  Сваляния: 76



Това при 9:

   
Цитирай

Аз ъпдейтнах безпроблемно до 9 и направих ресет на всички настройки, след това.

Имам само един въпрос: има ли начин да се премахне Google search лентата, която седи най-отдолу на началния екран?
Цитирай

(2018-10-19, 17:33:26)Saviour написа:  Аз ъпдейтнах безпроблемно до 9 и направих ресет на всички настройки, след това.

Имам само един въпрос: има ли начин да се премахне Google search лентата, която седи най-отдолу на началния екран?

И аз това се чудя. Също искам да махна и това в горния край което показва времето.
Поне да бяха го направили по гъвкаво. Нито може да е преоразмерява нито да се добавя нещо или маха.
На старото ми приложение като цъкна на часа и се отваряше настрйките на алармата ми.
Май ще търся лънчар Big Grin

HP ipaq 514 > Toshiba Portege G900 > Privileg SM2 > HTC Evo 3D & ZTE Blade > HTC Desire 601(Dual SIM) > Asus Zenfone Max  > Nokia 6 > Nokia 7 Plus > Nokia 9 Pureview
Цитирай

Този at the glance widget при мен не показва времето. Има разрешение за местоположение, пуснати са опциите в google cards, но пак няма. Показва само датата. И при вас ли е така?

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

(2018-10-19, 19:14:34)tansityyy написа:  Този at the glance widget при мен не показва времето. Има разрешение за местоположение, пуснати са опциите в google cards, но пак няма. Показва само датата. И при вас ли е така?

При мен си работи ама ме дразни ?

HP ipaq 514 > Toshiba Portege G900 > Privileg SM2 > HTC Evo 3D & ZTE Blade > HTC Desire 601(Dual SIM) > Asus Zenfone Max  > Nokia 6 > Nokia 7 Plus > Nokia 9 Pureview
Цитирай

Дойдееееееее! Smile
Цитирай

(2018-10-19, 19:14:34)tansityyy написа:  Този at the glance widget при мен не показва времето. Има разрешение за местоположение, пуснати са опциите в google cards, но пак няма. Показва само датата. И при вас ли е така?

И при мен показва само датата.

А знаете ли дали може да се махне изцяло, защото не ми харесва, че заема част от екрана, която ползвам за уиджет.
Цитирай

Абе като правите пълен ресет, как възстановявате информацията в телефона ? Трябва ли нещо ръчно да се бекъпва предварително или гугълският акаунт възстановява всичко ?

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай

(2018-10-19, 19:51:24)Saviour написа:  И при мен показва само датата.

А знаете ли дали може да се махне изцяло, защото не ми харесва, че заема част от екрана, която ползвам за уиджет.

Мисля, че няма как да се махне. Обаче аз оправих приставката да показва времето. Процедурата е следната:
- отваряш Play Store и търсиш Google
- деинсталирай Google
- отиди на екрана Google Feed и обнови съдържанието с плъзгане отгоре надолу
- върни се в началния екран и провери дали се е оправило, ако не - провери и настройките за времето в Google Feed
- върни се в Play Store и инсталирай пак новата версия на Google приложението.
Да подчертая, Location ми е ON, Location accuracy също е ON и Google приложението има разрешение за Location. Това е Smile

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

Сложих този лънчар: LeanLauncher-1.1.9-24-play-optimized
Оказа се доста кадърно направен и върнах старата визия дори с малко подобрение когато скролна на ляво предии google feed беше бял сега си мени цвета според това дали съм на тъмна или светла тема.
В Play Store го има под името Launcher Oreo 8.1 но е изключен google feed.
[Изображение: 7ab545ab0c6490f8.png]    [Изображение: 1ebcb57acf6e940d.png]

HP ipaq 514 > Toshiba Portege G900 > Privileg SM2 > HTC Evo 3D & ZTE Blade > HTC Desire 601(Dual SIM) > Asus Zenfone Max  > Nokia 6 > Nokia 7 Plus > Nokia 9 Pureview
Цитирай

Днес забелязах, че при ъпдейтването до Андроид 9 се е получило проблем, за който съм почти сигурен. Първо, сетих се, че след като се рестартира телефона след ъпдейта, дойде известие, че е "failured", но въпреки това телефона е с 9. И може би оттук идва и проблемът с размера на шрифта на иконките на приложенията, защото като че ли резолюцията на диспея е друга в сравнение с Орео, а и забелязах, че след дори 5 мин. гледане на дисплея, очите започват да ме дразнят. Това никога не се е получавало на Ореото, дори след цял ден гледане в телефона. Няма ли как да се върна към Орео по "заводски" начин, с нещо, измислено от Гугъл? Използването на рам при 9 е с 6% по-голямо от това на Орео. Има ли начин, ако не връщане към Орео, то поне наново ъпдейтване до 9, за да се оправи тази резолюция?
Цитирай

Ресет през рекавъри.
Важи за всички с проблемите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Pavlitaz
Цитирай

(2018-10-20, 16:09:30)emzo написа:  Ресет през рекавъри.
Важи за всички с проблемите.

Проблемът при мен си остава с неизписването на Messenger. Отново го съкращава и пак дисплея товари очите.
Цитирай

Да попитам някой с Nokia 7 plus ta - 1062, инсталира ли деветката. При мен имаше проблеми преди.
Цитирай

Здравейте!
След ъпдейта до Pie имам проблем със бързо падане на батерията.
Телефона е чисто нов на 1м и 3 седмици г/д.
Нямам много приложения, използвам само Месинджър,Gmail, YouTube, Chrome и за разговори. След пълното зареждане изминават 24ч и телефона вече е на 20% батерия а при предната версия 8.1 Oreo при същото натоварване изкарваше по 2 дни 2д/5-10ч и общо 5ч на включен екран което ме впечатляваше много в този телефон!
След ъпгрейда съм направил пълен форматиране на телефона до първоначално състояние.[Изображение: 0488d82beeaf7326058316fd06da0c71.jpg][Изображение: 9a0dfad03e3f909a6243d7079f7f5cd1.jpg][Изображение: 0f251fd3049916589ebc6c60df180cef.jpg]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай

Опитай с още един reset на устройството си.

 
Цитирай

Редактирам, че не мога да изтрия, появи се Smile

Мога ли да попитам как мога да стигна до Digital Wellbeing? Интересно ми е да го разгледам. Видях, че го имам инсталиран, на някои места пише, че е само за Пиксел телефоните, а на други, че можеш да влезеш в бета програмата, ако си с Android One устройство. Включих се, изпратиха ми ъпдейт, но в настройки го няма.
Благодаря
Цитирай

Намираш го в плей стора, даваш че искаш да си бета тестер и след 2-3 мин като те одобрят, ти се появява за даунлоад.

Бла бла е като цяло.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай

Аз се върнах на Oreo 8.1 Security patch 1 August 2018, на което положение си бях.
Деветката според мен има нужда от изпипване, особено по отношение на анимациите. При мен си има откровено насичане (най-вече при скролването от началния екран към Google app-а, който се появява отляво и обратно), което не можах да изтърпя. Освен това шрифта ако го намаля на най-малкия, за да може надписите под иконките да са ми както преди, а не по-големи както е сега - то тогава пък шрифта навсякъде става прекалено малък и това също е дразнещо. Search лентата като е отдолу също ми стои неестествено, въпреки, че е по-лесно достъпна (те и за това най-вероято са я преместили) и не може да бъде местена нито премахната. Като се пусне "щората" от горе, за да се видят wifi мрежите сега трябва да се задържи, а не като преди още от там да стават нещата. Adaptive Brightness-а прекалено агресивно ми намалява яркостта на тъмно и се налага да я вдигам често. При пуснат bluetooth в статус бара не се вижда иконка, че е пуснат, приложението Files Go, което замества Files (файловия мениджър) също не ми харесва и т.н. Новото навигиране със слайд отдолу е готино, а и това с предвиждането за ориентацията на екрана също, защото на мен ми е постоянно в портретен режим и само в редки случаи ми се налага да го обръщам.
В настройките е доста "цветно" и изобщо всичко е доста "заоблено" Smile
Като цяло дизайна на осмицата ми харесва повече.
Естествено някой ден ще мина на 9, но може би когато нещата станат малко по-изчистени и стабилни.
Цитирай

Направих още един резет до фабрични настройки.
Резултата е нулев!
Вкарах го в режим на пестене и се задържа 2 дни.
Тази девятка е все едно някаква бета версия!
Ореото се държеше далеч по-добре.

(2018-10-23, 22:51:37)NoMaD написа:  Опитай с още един reset на устройството си.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай

Е ми 9-ката си мейджър версия на Android, с нови неща и т.н.
За това и аз мисля, че има нужда от полиране, а такова според мен със сигурност ще има по-натам. А още по натам може и 9.1 да видим. Аз както съм написал по-горе се върнах на 8.1 от август и след това даже инсталирах още 2 ъпдейда та до September 1 2018 и мисля да почакам поне до първия ъпдейт на Pie.
Цитирай

Секюрити ъпдейта за Октомври.[Изображение: 9857bcda447e940a9af73519bb76f45c.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)