Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 7.1 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 7cc2e7aa3ea15e51e0b274706565e711-L.jpg]

Устройството се предлага в синьо и сребристо на препоръчителна крайна цена на дребно 599 лв. за версията с 4GB RAM и 64GB разширяема памет за файлове. Това е първото устройство на компанията, което включва екранната технология PureDisplay за подобряване на изображението, като адаптира яркостта и контраста спрямо околните условия. Панелът с диагонал 5.84", съотношение 19:9 и Full HD+ резолюция поддържа изобразяване на HDR съдържание, а освен това потребителите могат да записват такова. Добавена е и функция за конвертиране на SDR видео в HDR. Телефонът е със стъклен заден панел и с алуминиева рамка, а върху дисплея е поставено стъкло Gorilla Glass 3. В хардуерно отношение откриваме чипсет Snapdragon 636 и батерия с капацитет 3060 mAh, която се зарежда бързо през USB type-C интерфейс. Основната камера е двойна с 12MP сензор с двойна система за автофокус чрез фазова детекция и бленда f/1.8, а към нея е добавен и 5MP монохромен сензор с бленда f/2.4, който служи за отчитане на дълбочината на сцената. За селфита има 8MP камера с фиксиран фокус. Компанията е добавила и изкуствен интелект, който помага при прилагане на филтри и маски. Откриваме и професионален режим за по-голям контрол над параметрите на снимане. Nokia 7.1 дебютира с Android Oreo, но предполагаме, че бързо ще получи ъпдейт до Pie, защото все пак е част от програмата Android One.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

С телефона съм от около една седмица и малко
Като цяло не съм фън на гугълската платформа но за тия пари ми върши работа.

Използвам тъмно синия дивайс с 64гб и 4гб рам.

1.Батерията с моето ползване издържа 24 часа. Това на фона на предишният ми LeEco 626 е с около 12 часа повече.
2.Камерата е сравнително добра но не е като на старата ми Lumia 950XL. Общо взето на тъмно не съм впечатлен
3.Гъгълските приложения понякога като че ли зависват, но предвид че платформата не е нищо особенно работи доста стабилно.
4.Двете сим карти си работят както на другите телефони но не съм сигурен че са в Active/Active режим
5.Дори след час използване на игри телефона не загря.
6.Fast charge-а работи като на другите подобни телефони.

Всичко върви мазно със сток лагрдоида така че няма какво да се притеснява човек. Мисля че не ми се е налагало дори да го рестартирам.

Това което ми липсва е по-добрата камера в нощни условия и най вероятно размера. 

Тъй като е сток андроид няма нито един китайски или самсугски булшит. Това ме накара да взема "Нокията" . Ще я потъркалям известно време и може би ще мина на нещо премиум.


п.п OTG-то работи чудесно.
Цитирай
#3

Има ли лед имдикация? и пробвал ли си някоя програма за скриване на прореза?
Цитирай
#4

Здравейте. Отскоро съм собственик на въпросния модел и като цяло съм доволен от телефона, но имам едно питане. В една тема разглеждах съвети как да се активира VOLTE на дадени модели, които засега не попадат в списъците с сертифицираните устройства на двата мобилни оператора, които предлагат тази услуга. И всеки пробвал тези съвети съответно успяваше да подкара успешно тази услуга на телефона си. Разгледах моето меню и видях, че имам опция за активиране на VOLTE, но тя не е активна и съответно не мога да преместя плъзгача, за да я включа в моето устройство. На Виваком съм и те предлагат услугата, но само за 4 модела от най-високия клас апарати. Намерих в нета инфо да въведа код, но отново стигам до функцията, но не ми позволява да я активирам. Имате ли съвети как да стане това? Дали има друг специален код, като при някои марки или някакъв начин това да се направи? Виждам, че в други страни са активирали тази опция и се надявам да има начин и за нашите модели. Телефона е закупен от Технополис и е с последната инсталирана версия на софтуера.
Ще ви бъда благодарен за вашите съвети.

Nokia 7.1
Цитирай
#5

(2018-11-15, 22:08:02)magicman написа:  Има ли лед имдикация? и пробвал ли си някоя програма за скриване на прореза?

И на двата въпроса е отговора е Не.
Лед индикация имах на старата пръчка и не ми трябва на новата. 
Прореза (notch-а) не ми прави проблеми и не виждам причина да го скривам.

Като цяло вече за месец и малко мога да споделя че телефона е супер. Батерията средно ми издържа до полунощ където оствам на около 15 процента. Тогава или зареждам или зареждам сутринта. 

До момента все още не  забил което от андроид не мога да го повярвам. Камерата е средно качество но върши работа. Някой път зависва бутона за снимане което е досадно.

едит: VoLTE не виждам причина да ми трябва и не съм го пробвал лично. Международните разговори така или иначе са пълен шит. Локалните са ОК
Цитирай
#6

Аз също ползвам телефона вече около две седмици, но последните два три дена забелязвам, че при зареждане загрява доста, дори ми излезна съобщение да спра зареждането, че температурата на батерията е достигнала критично ниво.
Как е при вас загрява ли така?

Изпратено с Tapatalk

Проблема е бил май в контакта, защото днес го заредих в друг кт. и не загря телефона.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#7

При мен не загрява въобще а дори не ползвам оригиналното зарядно. 
Прилича на дефектно зарядно
[-] 1 потребител изказва благодарност на damtrx за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#8

Nokia 7.1 получава Android 9 Pie: https://twitter.com/sarvikas/status/1067...9-pie.html

 
Цитирай
#9

(2018-11-28, 11:07:48)NoMaD написа:  Nokia 7.1 получава Android 9 Pie: https://twitter.com/sarvikas/status/1067...9-pie.html

Явно ще мине време да го rollout-нат Wink
Цитирай
#10

Загряването което ми се получи, е било от контакта, в други контакти се зарежда нормално без да загрява.
Телефона си е супер за цената.

Изпратено с Tapatalk

Който не му се чака за Андроид пай може да си го изтегли от тук и да си го ъпдейтне: https://www.google.com/amp/s/www.xda-dev...pdate/amp/

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#11

Може ли да се рутва android 8.1 без да му отпадне гаранцията?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#12

От тази сутрин имам актуализация до Номер на компилация 00WW_2_59B… Явно ще забавят Pie, заради сериозните проблеми...

Nokia 7.1 TA-1095
Цитирай
#13

И аз го получих ъпдейта, но той е май само за нивото на сигурността.
А какви са тези големи проблеми с Андроид пай?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#14

... във форума на официалната общност много потребители споделят, че след като са качили ъпгрейда до Pie телефонът е станал неизползваем... изобщо не е зареждал - стигал е само до зареждане на логото на Нокиа...

Nokia 7.1 TA-1095
[-] 1 потребител изказва благодарност на borislav.mikov за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#15

(2018-12-04, 17:59:33)borislav.mikov написа:  ... във форума на официалната общност много потребители споделят, че след като са качили ъпгрейда до Pie телефонът е станал неизползваем... изобщо не е зареждал - стигал е само до зареждане на логото на Нокиа...

До колкото видях това са тия с Nokia 8 не с 7.1
Така или иначе в нашият регион още го няма PIE
Цитирай
#16

Мисля да взема 7.1 на жена ми. Като цяло, мисля, отзивите са положителни. Бихте ли споделили за проблеми до момента?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#17

Вече около месец ползване несъм забелязал проблеми с телефона, аз лично си го взех заради чистият андроид, винаги съм го предпочитал, камерата е средно ниво, като дизайн е доста добре, стои добре в ръката.
Преди него ползвах Galaxy S8, и като бързина и работа не усещам някаква разлика между двата, единствено камерата и дисплея на самсунга бяха по добри, но все пак се води и по висок клас, но пък самсунския андроид е на блъскан с кво ли не и едвам го изтрайвах.
Мисля, че за цената си нокията си струва и е доста приличен телефон.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#18

(2018-12-05, 23:27:11)Moro написа:  Мисля да взема 7.1 на жена ми. Като цяло, мисля, отзивите са положителни. Бихте ли споделили за проблеми до момента?

Трябва да си призная че за вече месец и малко не съм намерил нито един. Батерията държи , работи бързо.
Като минус по скоро е камерата че не е толкова добра и че понякога бутона за снимане отказва да работи. 

При положение че съм доста взискателен Нокията работи. Вероятно след 2г бих я сменил за по-голяма но за момента нищо не ми липсва.
Цитирай
#19

Ок, благодаря. Поръчах сивата версия с план за 500 лева.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#20

Някой пробвал ли е дали става безконтактно плащане с този телефон, по данни има NFC чип.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#21

+ 1 бял от А1. Не е лошо телефончето на живо. Добре изглежда. Засега, само толкова. Жената ще се изкаже за камерата, вероятно ще е негативно... Smile Не го взимайте навътре, просто познавам жена си. Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#22

За камерата не е много добре, средно положение, в сравнение с предишният ми телефон Galaxy S8 е доста по зле.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#23

Веднага се актуализира до андроид пай. Не ме кефи и жената не я (не телефона, а пай).
И не и допада чистия андроид. Свалих и лаунчър на Сони, че ползва Z компакти от 4 - 5 години. А може и да го върнем апарата. Ще си поиграем и днес и ще преценим.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#24

Сигурни ли сте, че се е ъпгрейтнал до андроид 9 пай, защото при мен още няма ъпдейт?

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#25

На 100% съм сигурен и не ми допада оформлението... Не знам и как ще се имплементира пай при телефони с капацитивни бутони... Сигурно затова го бавят за 8.

Все пак ще задържим телефона, но свалих лаунчър на сони.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)