Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto Z - калпава батерия
#1

След 10 месеца в експлоатация батерията на моя Moto Z започна да си прави волна програма.
Зареждам до 100%, рестартирам и показва 49%, пак рестарт - 29%...
Дозареждам пак до 100% и след 5 минути в режим на готовност е паднала на 90%
За 15-20 минути спада до 57% и изключва
Пробвам да стартирам пак телефона, защото си мисля че батерията се е объркала нещо и би трябвало да има заряд
Едва включва, колкото да покаже 1% батерия...

Прочетох, че в нета е пълно с отзиви за същият проблем с батерията на Moto Z
Някакъв тайландец се свързал със съпорта на Моторола и изпълнил всички съвети,
които му дали с калибрация, резет и т.н. и нищо не се подобрило.
Едва след като си сменил батерията за около 40$ с труда, телефонът му започнал да работи добре,
даже по-добре от нов...

Започнах кореспонденция със съпорта на Моторола (но не БГ)
Попаднах на много любезна служителка, която няколко дни се интересуваше от проблема ми
и не претупа нещата. Накрая сама ме посъветва да дам телефона си в сервиз тъй като бил гаранционен.
Явно е предала кореспонденцията ни към Булграм, които явно се явяват фирмата която съпортва устройствата им за БГ
Утре в Пн ще го изпращам по DHL за тяхна сметка
Надявам се да сменят батерията и да не го претупат, че е голяма мъка
Moto Z е супер телефон, но скоро ще стане неизползваем заради батерията, ако не се реши кардинално проблема
Цитирай
Аксесоари
#2

Малко инфо от ремонта:

Сервиз Булграм
Дата поръчка 12.11.2018, 15:21ч
Дата на постъпване 13.11.2018, 15:09ч
Дата за завършване 14.11.2018, 15:09:00
Дата на напускане на сервиза 14.11.2018, 15:09ч

Повреда: Problem with battery

Повредата е отстранена.
Устройството е приведено в първоначално състояние
с последна налична версия на операционната система.
Преминат успешен функционален тест.
Сменени дисплей, батерия, високоговорител и лепенка дисплей

Очаквам да пристигне и да видя има ли промяна към добро
Цитирай
#3

Току що ми пристигна телефонът от сервиза.
Интересното е, че са сменили батерията с LG 2760MAh 2.6Amp LiPol
Оригиналната батерия я дават 2600 LiIon, предполагам пак на LG
Цитирай
#4

Като допълнение мога да кажа, че след посещението в сервиз, батерията е трепач
6ч екран никога не е правил този телефон.
Доколкото си спомням като нов беше с около 4ч екран
На колкото процента оставя батерията през нощта, на толкова я намирам на сутринта
Като нов харчеше по около 5-7% на вечер
Цитирай
#5

И на мен ми почнаха проблемите.Гаранцията ми е изтекла и се чудя да го пращам ли за ремонт или да го мъча няколко месеца и да го сменям.Засега разчитам че модул-батериите ще го поддържат и ще избягвам да го рестартирам без тях.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#6

Според мен Motorola са имали някакъв сериозен проблем с Moto Z
При смяната на батерия ми инсталираха пак на LG, но LiPol
вместо LiIon и то с малко по-голям капацитет
Според мен си заслужава смяната в сервиз, тъй като телефонът е страхотен
А с новата батерия се държи много по-добре от нов.
Когато го закупих правеше по 3-4ч SOT, в момента прави по 6ч

Проблемът със сервиза е че на мен ми смениха освен батерия и дисплей и говорител
което сериозно ще натовари сметката за ремонт
Но все пак е за предпочитане, тъй като едва ли ще дадеш по-малко от 500лв за такъв клас телефон
а ремонта най-вероятно няма да надвишава 250лв

Ако го ремонтираш го изпрати в Булграм. Те са официален сервиз на Моторола
Моят го направиха като нов там. Обади им се и ги попитай, колко ще струва ремонта.

(2019-01-03, 15:13:50)avkansazov написа:  Засега разчитам че модул-батериите ще го поддържат и ще избягвам да го рестартирам без тях.

Аз много ползвам JBL модулът и за мен не беше опция да съм постоянно на модул батерия
А с външната батерия, която ми е 13000mAh не е вариант за постоянно
Цитирай
#7

(2019-01-04, 09:04:08)solo5 написа:  Според мен Motorola са имали някакъв сериозен проблем с Moto Z
При смяната на батерия ми инсталираха пак на LG, но LiPol
вместо LiIon и то с малко по-голям капацитет
Според мен си заслужава смяната в сервиз, тъй като телефонът е страхотен
А с новата батерия се държи много по-добре от нов.
Когато го закупих правеше по 3-4ч SOT, в момента прави по 6ч

Проблемът със сервиза е че на мен ми смениха освен батерия и дисплей и говорител
което сериозно ще натовари сметката за ремонт
Но все пак е за предпочитане, тъй като едва ли ще дадеш по-малко от 500лв за такъв клас телефон
а ремонта най-вероятно няма да надвишава 250лв

Ако го ремонтираш го изпрати в Булграм. Те са официален сервиз на Моторола
Моят го направиха като нов там. Обади им се и ги попитай, колко ще струва ремонта.


Аз много ползвам JBL модулът и за мен не беше опция да съм постоянно на модул батерия
А с външната батерия, която ми е 13000mAh не е вариант за постоянно
Твоя може да са го направили като нов, но на мен ми съсипаха Мото Х4. Почти два месеца телефона беше при тях за проблем с говоритела. Слабо ме чуваха... Сменяха дъно, пръстов, говорител и не знам още какво. За около два месеца ми го върнаха два пъти със становището, че е оправен и няма проблем. Да, обаче не само, че не беше а и ставаше по-зле. Появиха се петна на дисплея. Високоговорителя пращеше зверски над 30-40% Отделно проблема, първоначалния... Или нямат никакъв контрол или са абсолютни безхаберници. Не може да връщаш "отремонтирано" устройство и то да е в пъти по-зле от това което е било.
Може да съм бил единичен случай, но не говори добре за работата им. Иначе хубав сайт, свързваш се с оператори, културната работа... Извинявам се за израза но... Осраха ми телефона. Буквално! Верно, да. От технополис ми дадоха друго устройство но си изпилих нервите за два месеца. Дано павече не опирам до Булграм сервиз.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#8

Незнам дали оказа влияние, че преди да им го предам за ремонт няколко дни си писах с момиче от съпорта на Моторола, но не от БГ. Няколко дни ми даваше насоки какво да направя и като не подобри, сама написа писмо до българският офис, в което ме копира. След това кореспонденцията се пое от България и като се обадих на Булграм те вече знаеха за моя случай. Ако бях отишъл до Виваком щеше да ме мотаят 1 месец и не е ясно дали изобщо щеше телефона да стигне до външен сервиз
Цитирай
#9

И аз смених батерията по гаранция, не мога да повярвам колко издръжлива е, много съм доволен.

Motorola Moto Z
Цитирай
#10

Rock
Цитирай
#11

И аз я смених скоро, доволен съм, но мисля, че фабричното зарядно ще я скапа пак след няколко месеца. Затова я заредих само първите два пъти с него и сега я зареждам с това на жена ми от Moto E - 5v 1A. Според мен турбо чарджъра трябва да се ползва само когато бързаш и ти трябва бързо зареждане, иначе в останалото време само бавно зарядно. Не напразно моторола смениха зарядното при следващите поколения Z с по умно такова Но ако има други мнения, то може да ги споделите.
Цитирай
#12

Дай малко инфо относно смяната на зарядното в следващите модели!
Според мен проблемът е бил в калпавата батерия на LG, която са слагали първоначално
Цитирай
#13

(2019-02-04, 08:10:47)solo5 написа:  Дай малко инфо относно смяната на зарядното в следващите модели!
Според мен проблемът е бил в калпавата батерия на LG, която са слагали първоначално

Доста четох из чужди форуми и повечето казват така, че моторола са се усетили за това зарядно и проблемите при първо поколение Z и вече при следващите сменят турбо зарядното с Qualcomm QuickCharge: 5V 3A+ , което вече регулира по-интелигентно заряда и не загрява батерията, там има някаква технология на Qualcomm.
Цитирай
#14

И аз съм чел подобни твърдения, но не знам доколко са достоверни при положение, че някои фирми пускат още по-мощни зарядни.
Цитирай
#15

(2019-02-04, 21:33:33)solo5 написа:  И аз съм чел подобни твърдения, но не знам доколко са достоверни при положение, че някои фирми пускат още по-мощни зарядни.

Никой не говори за мощни в случая, а за по-"умни"....
Цитирай
#16

Аз продължавам да зареждам с оригиналното бързо зарядно
Имам още почти година гаранция. Ако се скапе пак ще им го пращам
Ако издържи пак ще е добре, защото ще е изкарал 2 годишния си период и ще съм за нов
Цитирай
#17

Телефона има две години гаранция, но батерията е само с една година. Въпреки това, дори да се наложи да се плаща си заслужава, защото с новата е неузнаваем.

Motorola Moto Z
Цитирай
#18

Само дето с батерията сменят и дисплей и цената сигурно ще е над 220лв,
но пък ако е пазен, телефона ще стане като нов
Цитирай
#19

(2018-11-14, 15:21:00)solo5 написа:  Сервиз Булграм
Дата поръчка 12.11.2018, 15:21ч
Дата на постъпване 13.11.2018, 15:09ч
Дата за завършване 14.11.2018, 15:09:00
Дата на напускане на сервиза 14.11.2018, 15:09ч

Повреда: Problem with battery

Сменената батерията издържа близо 3 години и даде фира, което си е много добър резултат. В момента телефонът отново е в Булграм за смяна на батерия. Цената за смяна батерия, която
 ми дадоха е 77лв Надявам се да го ползвам поне още 2 години за втори телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

Да допълня, че съм пропуснал:
С куриерските разноски, смяната на батерията излезе 95лв
След това беше продаден в olx за 200лв на ценител  Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)