Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G8 ще е с изрязан дисплей и 3D камера
#1

[Изображение: weekly-rewind-1-4-18-lg-tv-ces.jpg]
LG.com

LG е подготвила много мобилни премиери за следващата година и новините ще започнат още през януари - според корейското издание ETnews тогава ще видим модела Q9, който ще предложи 6.1” дисплей, чипсет Snapdragon 660, 4GB RAM, 32GB памет и батерия с капацитет 3000 mAh. Най-вероятно премиерата ще бъде около изложението CES в началото на следващия месец и скоро след това ще започнат продажбите в родината на LG.

Продължаваме с флагмана LG G8, който ще се появи на пазара в Южна Корея през март, което подсказва, че не е изключено да бъде представен през февруари в рамките на мобилния конгрес. От другата информация за модела става ясно, че той ще предложи капковидно изрязан дисплей и 3D камера, но засега не е ясно дали това означава, че ще видим ToF (time of flight) сензор или друга технология.
LG G8 ще поддържа LTE мрежи, защото 5G възможностите ще са запазени за друг модел. Този телефон няма да е част от серията G, а вероятно ще постави началото на нова линия, твърди висш мениджър в LG. Устройството ще се появи през март или април и освен в Южна Корея ще се предлага в Щатите и Европа, където ще има комерсиални мрежи от пето поколение. Междувременно LG продължава работа по своя смартфон със сгъваем дисплей, но според информацията той не се очаква преди третото тримесечие на 2019.

Източник:
LG
ET NEWS
MobileBulgaria
Цитирай
Аксесоари
#2

Те пък да не видят нещо, и веднага да го изкопират.
Цитирай
#3

Ами един път и те да копират от някой нещо.
Стига само всички да са копирали от тях-ноч, двойната камера, лазерен автофокус, 5 инчовите екрани с Full HD резолюцията, QUAD HD резолюцията, двуядрения процесор, 18:9 екраните, извитите екрани, капацитивните екрани, 3D екраните, 32 битовия звук... Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#4

За нотча, FullHD, извития екран и двете камери не позна.
Цитирай
#5

Ще е интересно да се види дали и 3D камерата ще се превърне в модерна тенденция.

(2019-01-04, 11:33:47)johny написа:  За нотча, FullHD, извития екран и двете камери не позна.

Първият патент в света за ноч екран е на LG. 
Първият в света телефон с извит екран е на LG. И се надявам да правиш разлика между извит екран и само извити краища и стъкло!
Първият в света смартфон с 2 камери е на LG. Февруари 2011-та, март 2011-HTC EVO.
Първият в света FULL HD 5 инчов панел, за да сме по-точни. Май месец 2012. Чак в края на 2012-та се появява HTC телефон с този екран!
Да не говорим,че само няколко месеца по-късно LG първи в света представят и Quad HD резолюцията върху 5,5 инчов панел. Чак в края на годината Vivo ще я предложи в своя телефон, а 4 месеца след него и Oppo.

Пиши по темата , ако обичаш !
Цитирай
#6

Не искам да споря но първия телефо с две камери не е на LG и излиза доста по рано. Калто и да е извън темата е. Та ще ми е интересно какво ще покажат.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#7

Вземи пиши с модели, че повечето неща са само анонсирани, а първите телефони са други. И за извития екран първи са Самсунг. Просто не ми се четат неверни неща, затова.

Първия с 2 камери на лг също е 3д, само че хтц са го пуснали на пазара, а не само анонс. Същото важи и за FullHD първия e HTC Droid DNA.

Galaxy Round е първия с извит екран.
Цитирай
#8

(2019-01-04, 11:36:36)greensmoke7777 написа:  

Първият патент в света за ноч екран е на LG. 
Първият в света телефон с извит екран е на LG. И се надявам да правиш разлика между извит екран и само извити краища и стъкло!
Първият в света смартфон с 2 камери е на LG. Февруари 2011-та, март 2011-HTC EVO.
Първият в света FULL HD 5 инчов панел, за да сме по-точни. Май месец 2012. Чак в края на 2012-та се появява HTC телефон с този екран!
Да не говорим,че само няколко месеца по-късно LG първи в света представят и Quad HD резолюцията върху 5,5 инчов панел. Чак в края на годината Vivo ще я предложи в своя телефон, а 4 месеца след него и Oppo.

Пиши по темата , ако обичаш !

Хайде пробвай пак да прочетеш хубаво какво съм написал , преди да пишеш смешки !
Заради ей такива като тебе нищо чудно да заключат темата!
Ако обичаш, спри се!
Цитирай
#9

Ти като искаш извади от още 10 кладенеца вода, обаче зеления пушек ти пречи повечко явно.

Ти смени темата като цяло. Аз какво съм виновен, че копират другите
Цитирай
#10

С нищо не си виновен,че всички копират най-иновативната компания в бизнеса-пионерите от LG.
Просто пиши по темата Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#11

Да си наблягат на прахосмукачките че с телефоните хич ги няма.Който не вярва да им попита поредният шеф на мобилното им подразделение дали е истина Big Grin
Цитирай
#12

Едно време като се казваха Gold Star ...хич не им бяха хубави видеокасетофоните Smile

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#13

(2019-01-04, 17:58:25)Smaug написа:  Да си наблягат на прахосмукачките че с телефоните хич ги няма.Който не вярва да им попита поредният шеф на мобилното им подразделение дали е истина Big Grin

Днес го питах-истина е това ,което пишеш.
Много беше отчаян по телефона като говорих с него! 
Пред рязане на вените беше.
Каза ми,че много ще се замисли над това, което си написал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#14

И тази тема ли ще стане на нищо?

Иначе LG мога да кажа че миналата година много ми хареса какви телефони пуснаха. Имат компромиси с камерата, с паметта и батериите донякъде, както и махането на IR порта, но всичко друго е на ниво. То самсунг, хуавей и апле са с компромиси всъщност също. Проблема е че са решили че САЩ и Корея явно са достатъчни като пазари. Ами не се прави така, както и с разделението на пазарите на G6 - това мисля че беше нещото заради което най пропаднаха всъщност.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#15

(2019-01-04, 19:02:30)degman написа:  Имат компромиси с камерата, с паметта и батериите донякъде, както и махането на IR порта, но всичко друго е на ниво. 
Sent from my LM-G710

Може ли да ми кажеш компромисите в камерата на V40? 
Както и да ми кажеш кое устройство към този момент има по-богати възможности на камерата от на V40?

Паметта:
V40-6GB 
Samsung S9-4 GB
IPHONE XS-4GB
Huawei Mate 20 Pro-6 GB

Батерии:

Huawei Mate 20 Pro-4200 mah
LG V40-3300 mah
S9-3000
Iphone XS-2650

Екран:

LG V40-6,4 OLED 3120x1440 / Huawei Mate 20 Pro е със същия екран като на V40, доставен от LG
S9-5,8 SAMOLED 2960x1440
Iphone XS-5,8 SAMOLED 2436x1125
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#16

Нито в записа на видео може да се мери със самсунг, нито снимките са добри колкото на хуавей.

Рам памет добре че му сложиха 6гб, щото Г7 е с 4, а версията с 6 е много по скъпа.

Батериите са трагични и при G7 и при V40, и двете държат прилично но не са абсолютно нищо особено. И падат и от самсунг и от хуавей.

Колкото и да ги хвалиш няма да станат по добри от това което са.
Цитирай
#17

Няма смисъл да споря точно с теб, защото си модератор и си пристрастен и необективен, може да ми изтриеш мненията от яд и злоба, може от безсилие да заключиш и темата, няма смисъл.
Прав си-V40 не може да се мери със Samsung по снимки, или там по видео . Както и с Huawei.
Прав си. Пълна Трагедия! Samsung е номер 1!
Цитирай
#18

Айде добре виновен съм за всичко, само не разбирам как самсунг са номер 1? И ти като фенчетата на хуавей явно не търпите да ви се казва истината за марките.
Цитирай
#19

Наличието на пристрастност и липса на обективност по отношение на LG е основно при теб, зелен пушек. При това - доста силно изразени.
Цитирай
#20

Ако си мислиш,че ми дреме за LG-жестоко грешиш.
Въобще не ми дреме ни за тях, ни за никой.
Но вие прекалявате. И аз ви отговарям. И после аз съм виновен.
Само защото LG не са под път и над път, никой не говори за тях и не се продават масово, вие на базата на това пишете някакви неща, които дори обявявате за "истината".

(2019-01-05, 14:46:01)degman написа:  Нито в записа на видео може да се мери със самсунг, нито снимките са добри колкото на хуавей.

Рам памет добре че му сложиха 6гб, щото Г7 е с 4, а версията с 6 е много по скъпа.

Батериите са трагични и при G7 и при V40, и двете държат прилично но не са абсолютно нищо особено. И падат и от самсунг и от хуавей.

Колкото и да ги хвалиш няма да станат по добри от това което са.

Точно пък в записа на видео няма как да намериш по-добра машина от V40.
С всичките филмови холивудски режими и филтри. Тука се изказа вече едно няма нищо!
Снимките са по-добри в Хуавей , само ако снимащият с Хуавей умее да снима по-добре от този с V40.
Но тогава и с почти всеки друг апарат би правил далеч по-добри снимки.
Батериите колко са трагични може да влезеш в темата на V40 и сам да се убедиш какви ги пишеш-че само Note 9 издържа с малко повече от V40, никой друг !
Колкото и да си пишеш против LG ,няма как това да е "истината".
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#21

Ами точно на базата на това, че ползваме телефони LG за това го пишем и това. И @degman си е прав за това. Двамата сме с LG G7 и има неща, който наистина куцат. За батерията не бих казал, че е зле. Даже напротив, справя се доста прилично за капацитета си. Камерата има какво да се желае обаче от нея. Не, че не е добра. Снима прилично, но сръвнение с другите флагмани изостава и това го казвам на база сръвнение с някои от тях. Всички телефони си имат кусури и е хубаво да се казват и да се коментират точно, за да се знаят и за да помогнем на хората, които посещават форума в техния избор. Нали за това сме тук.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • kayovas
Цитирай
#22

Говори смешки разни, мисли си, че сме му съучениците от гимназията.

В момента няма LG с батерия конкурентна на Note 9/Mate 20/Pro/iPhone XS Max и разни други с истински батерии.

Имал съм G4 впрочем, още когато беше флагман. След проблемите с греене, изключително слабата батерия и скапващите се дъна, приключих с тях.

Камерата беше добра за времето си, най-вече с това, че имаше manual, докато другите нямаха.
Цитирай
#23

(2019-01-05, 17:05:18)ganchev написа:  Ами точно на базата на това, че ползваме телефони LG за това го пишем и това. И @degman си е прав за това. Двамата сме с LG G7 и има неща, който наистина куцат. За батерията не бих казал, че е зле. Даже напротив, справя се доста прилично за капацитета си. Камерата има какво да се желае обаче от нея. Не, че не е добра. Снима прилично, но сръвнение с другите флагмани изостава и това го казвам на база сръвнение с някои от тях. Всички телефони си имат кусури и е хубаво да се казват и да се коментират точно, за да се знаят и за да помогнем на хората, които посещават форума в техния избор. Нали за това сме тук.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Говорим за V40, не за G7. G7 е под V40.
И камерата ли изостава или самите вие не може да снимате?
Хайде да помислим малко.
Защото разликата е огромна.
И ти гарантирам,че дори с G4 бих направил по-добра снимка от на вас двамата , ако сте с S9 или Mate 20 Pro.
Гарантирам ти го!

За базата за сравнение-през ръцете ми са минали всички-от прехвалените самсунги и айфони, Pixel-и, през последните хуавей, LG G6, V10, V20, V30, V30+, V35. Само V40 все още не съм докосвал, за съжаление.
Точно на базата на всичко това, аз пък ви казвам,че пишете неверни неща!
Нито един от останалите марки не може да стъпи по възможности на камерата на LG V30, V35 и следователно на V40.

(2019-01-05, 17:11:32)johny написа:  Говори смешки разни, мисли си, че сме му съучениците от гимназията.

В момента няма LG с батерия конкурентна на Note 9/Mate 20/Pro/iPhone XS Max и разни други с истински батерии.

Имал съм G4 впрочем, още когато беше флагман. След проблемите с греене, изключително слабата батерия и скапващите се дъна, приключих с тях.

Камерата беше добра за времето си, най-вече с това, че имаше manual, докато другите нямаха.

Влез в темата за V40 и виж сам как само Note 9 издържа малко повече , V40 бие всички останали.
А след като Note 7 се взривяваше,хората приключиха ли със Samsung или са един вид мазохисти?
Това ,че ти си приключил, не означава,че всички останали са приключили-моят G4 си държи още и няма никакви проблеми.
А и да имаше-нямаше как да не призная ,че от G6 нататък марката се върна в правия път, а V сериите са без конкуренция и превъзхождат всички останали по доста важни показатели като камера (без НИКАКВА КОНКУРЕНЦИЯ) и особено екран. Като добавим и прекрасната батерия на V40, от която само Note 9 е по-добър, нещата стават още по-хубави.
За ръчния режим-ами хайде Huawei да вземе да си оправи ръчния режим на телефоните,че тогава да се мери!
Още си спомням платената статийка ,че P20 снимал като "професионалните апарати"-поне да го нямам и да не съм снимал и с Pro-тата им,че да не ги знам за какъв смях говорим!
Дори моя S8 Plus има по-изпипан ръчен режим от на Huawei и по-реални снимки !

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Искам да се върнем на темата, не ми се спори вече Smile

LG G8 ще поддържа тeхнологията за преминаване на звука през дисплея Sound On Display

Eволюцията на модерните технологии може да внесе много интересна промяна в дисплеите на смартфоните през 2019г. Един от водещите трендове в мобилната индустрия ще бъдат устройствата с гъвкави дисплеи и Infinity-O дизайн. Някои oт производителите, сред които и Samsung вече работят и над технология за преминаване на звука през дисплея. Първите демонстрации се очакват на CES 2019, което започва след броени дни, а според последните данни на pocketnow LG също проявяват голям интерес към тази иновация.

Публикация в Twitter на популярния блогър @OnLeaks разкрива, че Sound On Display екрана ще се превърне в една от най-добрите характеристики на LG G8. Дисплеите, които излъчват звук по този начин използват костна проводимост и специфични вибрации в честотния диапазон от 100MHz-8000МНz. Това е метод, при който аудио сигналите се провеждат през самия череп и така достигнат до вътрешното ухо. LG традиционно обръща специално внимание на качеството на звука и мултимедията в своите смартфони. 

Така например LG G7 предложи иновативната функция Boombox, която използва резонансна камера във вътрешността на смартфона, за да генерира кристален и плътен звук. Интеграцията на Sound On Display в LG ще подобри допълнително аудио възможностите на LG G8 и дори може да премахне необходимостта от високоговорители в предната част. Samsung ще представят своя версия на технологията на CES 2019 и със сигурност LG няма да се бавят преди да отговорят подобаващо нa своя конкурент.

digitalBG
Цитирай
#24

За мен е важно, като извадя телефона и да снимам веднага. Това става на ауто естествено. Да не говорим, че 80% от хората така снимат. Да ама така камерата на Г7 се дъни спрямо другите конкуренти. На ръчни настройки със сигурност може да се справи много по-добре от тях и не оспорвам това. Но повечето хора не сме, като теб професионални фотографи, че да ръчкаме. И наистина вече трябва да се пише по темата!

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • aladin, dani_z25, OliQueenBG
Цитирай
#25

Темата е заключена, докато се научите да пишете по нея!

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • alexbg67, mrjackal, OliQueenBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)