Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със силата на звука за известията при P smart 2019
#1
Question 

Здравейте, 

Не видях отделен раздел за Huawei P smart 2019, затова пускам тук темата. От около седмица съм с този телефон, но имам един до момента неразрешим проблем. Силата на звука за входящо повикане е вързан с известията и се регулира от един слайд. Проблема, е че не обичам телефона ми да звъни силно и съответно съм го направил на около 50%, но при това положение известията за вайбър, месинджър, съобщения, мейл и т.н. почти не се чуват. Рових къде ли не по настройките, но не успях да открия решение, за да увелича силата на звука за известия, за да стане равна на тази за входящи повиквания въпреки, че се регулира от едно място. Има някакви решения с външно приложение, но това не ме устройва.   

Въпросът ми е има ли някакво друго скрито решение. Това нормално ли е и да върна ли телефона с рекламация? 

п.п. Аднроид версия 9 Pie
Цитирай
Аксесоари
#2

При Huawei е така, настройката за сила на известията е една и съща с тази на звънене.

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай
#3

И на мен това ми беше направило силно неприятно впечатление, когато купих мейтя, но се свиква.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#4

(2019-01-21, 14:19:39)Plamenchooo написа:  При Huawei е така, настройката за сила на известията е една и съща с тази на звънене.

Да това е така, но не това е проблема. Не знам дали се е разбрало точно от началния пост. Проблема е, че силата на звука за входящи повиквания (звънене), е значително по-голяма от силата за известия (съобщение) от приложения като Вайбър, Месинджър и т.н. Независимо, че настройката е една и съща. Но пък ако получа повикване на тези приложения силата е равна на тази за звънене.

(2019-01-21, 15:58:22)gurcayy написа:  И на мен това ми беше направило силно неприятно впечатление, когато купих мейтя, но се свиква.
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

И при теб ли е така? Защото когато съм настроил силата на звука на около 60%, когато получавам входящи повиквания силата е перфектна и се чува добре, но ако например някой ми пише на Месинджър при това положение почти не се чува известието, т.е. трябва да съм на закрито и да се намирам на не повече от 1 м. от телефона, за да го чуя.

Днес между другото звънях на поддръжката на Huawei и след тест при тях, становището им е, че това не е нормално. Мисля да върна телефона с рекламация, но ще изчакам още някой да пише тук или да проуча по-обстойно.
Цитирай
#5

От падащото меню можеш да ги регулираш (след като натиснеш бутона за увеличаване/намаляне на звука). Няма такова нещо. Едното е за мултимедия, другото си е за повиквания. Увеличи звука на мултимедията.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#6

(2019-01-21, 20:15:02)HERUS написа:  От падащото меню можеш да ги регулираш (след като натиснеш бутона за увеличаване/намаляне на звука). Няма такова нещо. Едното е за мултимедия, другото си е за повиквания. Увеличи звука на мултимедията.

Звука на мултимедията и промяната му, по никакъв начин не влияе на известията. Само слайда "мелодия" влияе от общо 4-те възможности. Това за падащото меню не го разбрах.
Цитирай
#7

(2019-01-22, 01:02:41)nsals написа:  Звука на мултимедията и промяната му, по никакъв начин не влияе на известията. Само слайда "мелодия" влияе от общо 4-те възможности. Това за падащото меню не го разбрах.
Има вариант да се увеличи звука на телефона чрез инжинерното меню но трябва да си наясно какво правиш не е за всеки

Изпратено от моят FIG-LX1 с помощта на Tapatalk

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#8

(2019-01-22, 07:18:17)nasich73 написа:  Има вариант да се увеличи звука на телефона чрез инжинерното меню но трябва да си наясно какво правиш не е за всеки
Добре, давай да го видим начина, бързо схватлив съм, ще кажеш ли с 2 думи какъв е той?
Цитирай
#9

(2019-01-22, 07:38:02)nsals написа:  Добре, давай да го видим начина, бързо схватлив съм, ще кажеш ли с 2 думи какъв е той?
То с код се влиза в менюто *#*#2846579#*#* Или *#*#14789632#*#*

Изпратено от моят FIG-LX1 с помощта на Tapatalk

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#10

(2019-01-22, 01:02:41)nsals написа:  Звука на мултимедията и промяната му, по никакъв начин не влияе на известията. Само слайда "мелодия" влияе от общо 4-те възможности. Това за падащото меню не го разбрах.

За въпросните 4 опции говоря. Не е нормално да не чуваш добре известията при еднакви настройки. Няма такова нещо при мен, но модела е различен.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#11

(2019-01-22, 19:04:31)HERUS написа:  За въпросните 4 опции говоря. Не е нормално да не чуваш добре известията при еднакви настройки. Няма такова нещо при мен, но модела е различен.

Не е нормално, но е факт. При настройка на звука за входящи повиквания на около 60%, известията за съобщения от Месинджър или Вайбър например се чуват изключително тихо, може би по преценка на около 20%. Разбира се ако увелича силата на звука на макс, тогава известията се чуват добре, но пък тогава телефона звъни прекалено силно. Това е супер кофти бъг или недомислица поне за мен.
Цитирай
#12

Ако всички P Smart 2019 са така, това е софтуерно и сигурно ще бъде поправено с актуализация. Ако е само твоя, нов ти е, имаш си гаранция за него. Питай и някой друг със същия модел, защото при оригиналния P Smart не съм забелязал подобно нещо.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

(2019-01-23, 17:33:29)HERUS написа:  Ако всички P Smart 2019 са така, това е софтуерно и сигурно ще бъде поправено с актуализация. Ако е само твоя, нов ти е, имаш си гаранция за него. Питай и някой друг със същия модел, защото при оригиналния P Smart не съм забелязал подобно нещо.

Лично не съм тествал на друг такъв телефон, но мой познат тества и каза, че там също е така, въпреки, че от съпорта на Huawei отговориха, че не е нормално и не би трябвало да се получава такова разминаване в силата на звука. Казаха също, че те са тествали с техен апарат и не са установили подобно разминаване, но как точно са тествали всички гореспоменати, които ми върнаха обратна връзка лично не съм видял. Че е софтуерен проблема това е ясно. Писах тук с идеята и някой друг да сподели. Модела е все още нов, надявам се по-нататък да се разбере повече. Нямам нерви да го пращам до сервизи.
Цитирай
#14

(2019-01-22, 01:02:41)nsals написа:  Звука на мултимедията и промяната му, по никакъв начин не влияе на известията. Само слайда "мелодия" влияе от общо 4-те възможности. Това за падащото меню не го разбрах.

Кое не разбра?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

(2019-02-01, 11:05:30)jorom71 написа:  Кое не разбра?

А ти кое не разбра? Тва дето ми го показваш на картинката няма нищо общо с това, което описвам като проблем. С тия настройки дето ми предлагаш, ако някой ми звънне ще ме чуят в съседния град, че телефона ми звъни.  Не съм свикнал да бича до край, искам телефона ми да звъни нормално. Останалото го описах поне 3 пъти в темата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)