Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка

Колеги, този дето го дадохте като "изгоден" в gearbest мисля, че е без Банд 20, тоест китайска версия с глобален ром. B20 има значение за хора, които ходят извън България!

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
Цитирай
Аксесоари

Така е, но пак е относително къде навънка излизаш. Може никога да не ти потрябват

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги,
може ли Вашето мнение за модела с 6GB - link

Със стъкло и твър кейс ( кейса е някаква марка изглежда добър ) излиза 199,38$ или 338 лева ( като аксесоарите са около 22 лева )
Без аксесоари 186,22$ или 316 лева.


Писах си с продавача оказа се, че това е официалният магазин на марката, гаранция има и е 1 година. Вариантите за сервиз са няколко.
При пристигането на телефона с дефект при транспорта или се връща обратно за тяхна сметка като се възтановява сумата или се дава в сервиз в България и те ( магазина ) покриват ремонта. Подобно е и през едната година гаранция като разходите за изпращане в Китай са за сметка на клиента, а връщането след ремонт от Китай до България са за сметка на магазина. Като най-вероятно ще се избере варианта с местен сервиз - има оторизирани сервизи на марката. Ето текста в оригинал ако някои се интересува от гаранцията.

Return & Refund or Partial Refund (Dead or defect on arrival):

1. Repair the phone in a local repair shop if the fee is reasonable to save the time. Mi Global Store will pay the repair fee and pay an extra fee as compensation for the awful shopping experience.
2. Return the phone and get refund. Mi Global Store pays the return fee.

Mi Global Store administer One-year repair warranty. The period will be counted from the date the parcel was delivered on.

a.Repair the phone in a local repair shop if the fee is reasonable to save the time. Mi Global Store will pay it.
b.Return to Mi Global Store to get repaired. The customer pays the return fee. Mi Global Store pays the resending fee.

Трудно или почти невъзможно е да се намери на българския пазар модел с 6GB RAM, като вариант ми е 3GB за 299 лева или с 4GB  369лева с две години гаранция от skyfon.

Изчетох темата и ми е ясно, че си струва модела, особено за парите си. Дилемата отново е от български сайт с 2 години гаранция или от Китай. Също така разликата в рама, четох Ваши постове, че няма да има осезаема разлика.

Благодаря на всички включили се по темата предварително!
Успешна нова година!
Цитирай

Казват, че три гига версия, четири и шест е трудно откриваема разликата. Предполагам, че би се открила при много силно натоварване, от рода на много големи и тежки игри, в полза на повечето гигабайти рам, разбира се. Аз съм за версията 4/64, именно заради разширената вътрешна памет. Това в комбинация с 32GB(да речем) карта памет и никога няма да имаш ядове с малко място за съхранение-Е,освен ако не искаш да ползваш телефона на съхраняване на важни неща, но надали! Шест гига версията е най-вече за престиж, виж ако е в комбинация с 128GB вътр.памет си е друг въпрос, но така-Няма никакъв смисъл. 
Ако държиш на гаранцията-От България единствено. Аз не вярвам на китайците за гаранционното обслужване. Разчитам на това, че съм взел евтино телефона, и са само няколко нещата които могат да дефектират и да те принудят да го смениш, но като цяло Xiaomi, са добри телефони и рядко дават дефекти.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Mi Global Store не мисля че е официален магазин на марката,а един от многото търговци на Xiaomi ,има още други търговци/магазини на Xiaomi в Алиекспрес.Но той е най изгодния за избягване на Митница с опцията DHL Smile А за гаранция забрави,всички Xiaomi са с запечатани батерии,и това е голям проблем,тъй като нашите представителства на Български пощи и EMS не приемат стоки с батерии.Такива са разпоредбите,вариантите са да идеш до Македония или Турция и оттам да върнеш телефона чрез техните пощи.Моя телефон също е от Mi Global Store,но варианта 4/64 Глобална версия и няма ядове , за 6 гб вариант не виждам смисъл,Китайска версия с Глобъл ром е.

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

Прав си, тогава какво ще кажете за това
Цитирай

MEE7S= китаец

[Изображение: Original-Xiaomi-Redmi-Note-5-4GB-64GB-Sm...9-Inch.jpg]
Цитирай

Това проблем ли е? Гледам, че пише глобален ром поддържащ ОТА. По скоро кажете какво да гледам.
Цитирай

Global Version-официален модел за интернационално ползване с Глобален Ром поддържащ ъпдейти по въздуха(OTA) 
Global Rom-Китаец, който ще работи и тук, но една две честоти ги няма, което в БГ няма значение. Вече колко е читав Ромът и дали няма да се наложи да го преинсталираш, това не знам! Китаеца винаги е малко по-евтин. Има колеги карат с такъв и не се оплакват, та е въпрос на лична преценка.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

(2019-01-11, 19:33:48)Nikolay написа:  Това проблем ли е? Гледам, че пише глобален ром поддържащ ОТА. По скоро кажете какво да гледам.

https://ru.aliexpress.com/store/product/...4237RiopvL

Избери си черния цвят и доставка от Италия

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

Мерси но излиза на 340 лева, тук е за 345 без цената на доставката https://allgsm.eu/xiaomi/522-792-xiaomi-...-64gb.html
Цитирай

Моя е китаец с глобален ром и в това отношение няма проблем. Имах проблем с един изкачаш и много дразнещ надпис че Рома е неофициален който с времето спря да се показва. Мисля че вече отключват буутлоудера както трябва и този проблем го няма. Успех

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, четох отзиви на българи закупили телефона от въпросният търговец и са помолили да им отключи буутлоудера и да напише ниска цена при изпращането за да няма излишни такси. Това значи ли, че след отключването на буутлоудера ще може да се слага глобална версия. Извинявам се за въпроса но последно се занимавах с ROM-ове преди 7-8 години когато имах Galaxy S1 след това ползвах телефони закупени от наши оператори без да пипам нищо - ZTE Huawei...
Цитирай

Ако правилно съм разбрал политиката на Xiaomi- Въведена е забрана за инсталация на Глобален Ром на китайска версия телефон и обратното. Как я заобикалят китайците-не знам. Но ако си получава OTA какво ти пука как са го инсталирали. Или пък ако те притеснява се разчети малко повече и си инсталирай xiaomi.eu(казват, че в някои отношения е по-добър от Глобалния Ром) 
Отклмчването на бутлоадера е първото, което е необходимо за каквато и да е софтуеърна интервенция. Ако ти дойде така добре, ако ли не си подаваш заявка в Xiaomi със създаден профил и чакаш технологично време(зададено от тях) 15 или 30 дена. Всичко това го има описано кое и как се прави. Има и много клипове как се отключва бутлоадера, как се проверява статуса на телефона относно бутлоадера, как се руутва, как се слага TWRP, как се инсталира Ром. Не е толкова трудно, стига да ти се занимава. Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Аз поръчах моя от този търговец:
https://www.aliexpress.com/item/Global-V...4c4dbTECaJ
Гарантирано Глобална версия, телефона дойде за около 15 дена, без да мине митница и беше фабрично запечатана кутия. По курса на долара излезе около 325лв. Беше деклариран като mp5 плеър за 15$. Мисля си, че за около 20$-30$ разлика не си струва просто китайския вариант с неизвестните как е отключен bootloader-a, какъв ром има.
Цитирай

В неделя поръчах от този търговец, има доста коментари от българи - бутлоадера е отключен инсталиран е глобален ром, Google Play и според хората дали отзив има OTA ъпдейти до MIUI 10.
За мен цената е определяща особено когато получаваш едно и също нещо. На цена от 325 лева по добре да го взема от тук на 350 с доставка по Еконт с 2 години гаранция. Моя излезе 280 деклариран като слушалка на цена 15$.
Цитирай

Честито. Безпроблемно ползване. Преди всичко безпроблемно пътуване.
Цитирай

Здравейте, днес пристигна телефона от по горният ми пост. Много се изненадах от качеството на телефона, особено като се има предвид и цената му. На пръв поглед е доста бърз с наистина с достатъчно RAM и процесорна мощност ( аз не играя игри, поне не на телефон имам конзола... ) След първоначалните настройки се ъпдейтна по въздух ( OTA ) до MIUI 10.2 бутлоадера е отключен още при самото зареждане на телефона го изписва в долния край. ROM-а е глобален и стабилен, поне според опита ми и това което разбирам. Въпреки, че са преинсталирали ROM-a телефона е без следи от употреба, всички заводски лепенки са на мястото си, само кутията не е запечатана Няма да се спирам на хардуера защото на всички Ви е ясно какво представлява телефона. Препоръчвам Ви търговеца и магазина ако решите да пазарувате от там. Няколко дена водихме комуникация с магазина, като искаха всичко да е ясно - да знам какво получавам, също така описах и моите изисквания. След самата поръчка и потвърждаването на плащането от магазина ми писаха обобщено какво са направили и кога ще го изпратят. Пратката дойде до Габрово за 12 дена, като имаше доста добро проследяване. Не мина митница и не се налагаше да плащам ДДС. Пратката беше добре опакована, получих и подаръци EU адаптер за зарядното и  черен силиконов кейс от най простите но за първо време докато ми дойде другия мога да го ползвам.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 2 потребители изказват благодарност на Nikolay за това мнение:
  • milenvn, robokopp
Цитирай

Мисля, че черният силиконов кейс не е подарък, а си върви стандартно към телефона.
Цитирай

В комплекта наистина стандартно е включен безплатен кейс от производителя.

Радващо е, че телефона продължава активно да се пазарува. Страхотен модел от Xiaomi, с много големи достойнства!


Цитирай

(2019-01-27, 22:35:56)milenvn написа:  В комплекта наистина стандартно е включен безплатен кейс от производителя.

Радващо е, че телефона продължава активно да се пазарува. Страхотен модел от Xiaomi, с много големи достойнства!

Да така е, ще си коригирам горният пост. В кутията има място за кейса, стандартно си идва телефона с него, предполагам цвета е съобразен с цвета на телефона. На самият кейс е щамповано, че е дизайн за MI. Иначе чакам този.
Цитирай

Да не те разочаровам, но аз го имах този кейс и много бързо го разкарах. Прелалено твърда гума, увеличава ненужно телефона, не покрива добре единия от краищата на камерата.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

(2019-01-28, 08:54:54)Nikolay написа:  Да така е, ще си коригирам горният пост. В кутията има място за кейса, стандартно си идва телефона с него, предполагам цвета е съобразен с цвета на телефона. На самият кейс е щамповано, че е дизайн за MI. Иначе чакам този.

Ползвам същия и всичко си е точно, само че си го взех от магазин в София
Цитирай

А за кейса на nillkin някакви мнения, много търговци го продават към телефоните, идва на към 7-8 долара.
Цитирай

(2019-01-29, 00:51:48)Nikolay написа:  А за кейса на nillkin някакви мнения, много търговци го продават към телефоните, идва на към 7-8 долара.

Хубав кейс, но не предпазва напълно телефона в горната му и долна част, иначе прилепва плътно, дори свалянето му е леко трудно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)