Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 6T - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: e29f53717004bf8f0aad155548a2d463-full.jpg]
   
OnePlus 6T разполага с 6.41-инчов Optic AMOLED дисплей с много тънки рамки, издължени пропорции и с Full HD+ резолюция от 2340х1080 пиксела. Teлeфoнът е със Ѕnарdrаgоn 845 c тaĸтoвa чecтoтa 2,8 GНz. Πpeдлaгaт ce мoдифиĸaции c 6 или 8 GВ RAM  и 128 или 256 GВ вътрешна памет. Батерията е с капацитет от 3700 mAh, с опция бързо зареждане.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой взе ли го вече? Много му се измервам, ама нещо ме притеснява тоя фингърптинт сензор... Май е доста зелена технология още и се притеснявам да не ме дразни... Ако някой има впечатления моля да сподели Smile
Цитирай
#3

Днес ми го донесоха куриерите, на обяд- 8гб рам/128гб ром Midnight black. Първи впечатления малко по-късно
Сензора за пръстови е много як Smile

                                                                    
Цитирай
#4

Колега, добавиха ли вече БГ език в менюто? За няколко приложения, които са ми важни, телефонът ТРЯБВА да ми е на Български. Имам един 1+3, от който съм супер доволен, но не става за основен по тази причина. А 1+6Т определено ми харесва.
Цитирай
#5

За жалост няма системен език български и честно казано ме изненада неприятно.
Първи впечатления от телефона:
+ много бърз, както и се очакваше
+ добра сглобка, изчистен и стилен, по гърба на Midnight black почти не се забелязват отпечатъците.
+ екрана е супер, тънки рамки отвсякъде, все едно държиш картина
+ управлението с жестове е много добре реализирано и работи отлично- така започнах да ползвам телефона
+ отличен звук в ухото, както и на външния високоговорител- силен и чист, на слушалки още не съм пробвал
+ засега не забелязвам бъгове, дойде малък ъпдейт с първото пускане. С Андроид 9 е.
+ "бързото зареждане" е наистина бързо
Най големите недостатъци за мен:
- АОД няма режим в който да е пуснат постоянно. Така не можеш да видиш пропуснатите повиквания и известията без да докоснеш телефона или да го повдигнеш/раздвижиш.
- няма Лед индикатор за пропуснати повиквания и събития, махнат заради малкият ноч и АОД-я, който пък не виждаш без горепосочените процедури.
- няма системен език- български, което е неприятно.
Стигаме и до новата и модерна екстра- пръстовият отпечатък вграден в екрана:
+ много ефектен с готина анимация
+ отпред си е по удобно
+ бърз е
- някой път не разпознава и/или се забавя. Може би и още не съм му свикнал защото трябва да се упражни и определен натиск за да сработи.
Батерията още не съм я тествал, сега и е първото 100% зареждане.
Снимките са ОК, днес ще направя няколко и ще отворя/поставя в съответната тема.

Ако някой нещо го интересува, да задава въпроси Smile

п.с Имаше фабрично залепен протектор на дисплея. Не знам защо, но го махнах и се чудя дали не направих грешка- дали не събира повече отпечатъци така и дали не се увеличава чувствителността на тъча.

                                                                    
[-] 3 потребители изказват благодарност на georgi4a за това мнение:
  • dardanov, GH0STFACE, scorceni
Цитирай
#6

От каква машина минаваш на 1+6т колега?
За фабрипния протектор си направил грешка, поне при 1+3 няма читаво стъкло.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#7

Последно ползвах LG G6 и Самсунг S8.
Протектори на екрана, по принцип не ползвам, само ме притеснява защо са го сложили фабрично и не променя ли с нещо параметрите на екрана- отпечатъци и повишена чувствителност на тъча. Надявам се да има качествено и трайно олеофобно покритие, а не да го прикриват чрез слагане на фабричен протектор.

                                                                    
Цитирай
#8

С ОП3 съм... Протектора изкара 2 години преди да го махна преди няколко месеца... иначе дисплея си е ок. маца се, но с едно потъркване в плат светва. Аз поръчах телефона, но ще бъде при мен чак на 20ти... Дай повечко информация за фингърпринта след няколко дни, че е единственото което ме притеснява. ОП3 е с предно разположен и много добре работещ сензор, ако работата на този не е добре опримизирана бая ще ме дразни...

Офтопик: Не ми се отварят снимките които си качил в другаат тема... някой да каже може ли да ги види защот проблемът може да е в моя телевизор Wink

EDIT: Както си мислех – в мен е билпроблема. Не съм в България и за това не се зареждаха. С ВПН-а ги видях Wink
Цитирай
#9

Евентуално би те дразнило, че за да ползваш fingerprint-a, първо трябва да включиш дисплея с копче.Мисля че така му беше принципа на работа в 6т, ако бъркам, нека автора ме поправи.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#10

Надявам се до другия месец да го има по българските сайтове вече

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

(2018-11-11, 15:40:38)vlaf написа:  Евентуално би те дразнило, че за да ползваш fingerprint-a, първо трябва да включиш дисплея с копче.Мисля че така му беше принципа на работа в 6т, ако бъркам, нека автора ме поправи

Пръстовият има три варианта за да заработи от заключено положение на екрана:
1. Вдигаш/раздвижваш телефона и тогава слагаш пръста
2. Почукваш дисплея един път или два пъти (ако искаш до светване целия дисплей) и тогава слагаш пръста.
3. Натискаш пауър бутона и тогава слагаш пръста

@numak,
бърз е по прицип и сработва добре, но някой път бави повече- не знам защо, може би когато не се натисне достатъчно.

p.s Всъщност натиска на пръстовият няма значение, тъй като това всъщност е камера под дисплея !!
https://youtu.be/ix8eA6syk1Q?t=210
п.с 2 Даже сега , когато не прилагам натиск сработва по- добре и по бързо

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • vlaf
Цитирай
#12

Здравейте!

Вместо с впечатление влизам с въпорс Big Grin Има ли как локейшъна да се направи на мрежи само или в Пая е автоматозирано и си го търси когато как му харесва. Другия ми въпрос е как да активирам ако изобщо има начин "advanced reboot"? В девелъпър опшънс не го намерих? Благодаря!
Цитирай
#13

Можеш да изключиш wifi/мобилна мрежа за location от google locationa accuracy, но май обратното не. А за advanced reboot като задържиш power бутона излизат всички опции, shut down, restart, bootloader, recovery, но телефона трябва да е отключен, от lockscreen-a излизат само shutdown, restart и screenshot

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#14

Не намерих тема за покупка на 6T та ще си позволя да пиша тука

Искам да попитам от сайта на OnePlus ако поръчам идва ли до България ако да до къде идва.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

(2018-11-15, 11:52:39)BGDropche написа:  Не намерих тема за покупка на 6T та ще си позволя да пиша тука

Искам да попитам от сайта на OnePlus ако поръчам идва ли до България ако да до къде идва.

Oттук надолу чети:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1516156

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

Съдейки по опита си с ОП 3 преди 2 години- дойде с DHL, така че би трябвало да ти го докарат навсякъде
Цитирай
#17

Да кажа нещо и за батерията. Рано е за генерални заключения, но след първия цикъл на нормално за мен ползване нещата са повече от добри. 45 часа с 5 часа дисплей, доста фейсбук и инстаграм и доста снимане. Включих го на 10%... с изцеждане щеше да затвори 2 денонощия без проблем.
Цитирай
#18

..батерията наистина е добра. Телефона вече не е в мен за да дам по- точна информация, но ми беше направила отлично впечатление- след 2-3 зареждания..а аз говоря доста (около 120 мин. на ден, някой път в кофти мрежа)

                                                                    
Цитирай
#19

Преди малко получих ъпдейт до 9.0.6. Моментално и усезаемо подобрение в работата на скенера за пръсти... В чейндж лога пишеше, че и в обработката на снимките има някакви подобрения, но от камерата като цяло нямам много впечатления все още. Smile
Цитирай
#20

Fingerprint-a с времето, колкото повече го ползвате, ще става все по-добър. Това поне твърдят от OP.
С всяко ползване на скенера, се сканират нови площи от пръстите, които се запаметяват в базата данни. По този начин скенера постоянно се обучава и подобрява.

https://forums.oneplus.com/threads/scree...me.959514/
Цитирай
#21

Забелязах нещо интересно, при отключване, ако оставя пръста на сензора, винаги изчаква да свърши анимацията, за да отключи телефона. Но ако поставя пръста и го вдигна на 3/4 някъде от продължителността на анимацията, понякога и по-рано, се отключва пак, което ме навежда на мисълта, че успешното разпознаване не прекъсва анимацията, а изчаква да завърши и тогава отключва.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай
#22

Сега ми направи впечатление нещо... Докато телефона е на хоумскрийн и натисна копчетата за звука се променя медия волюма, а не силата при звънене. При вас така ли и нормално ли е за пай или пак от ОП с тия ежеседмични ъпдейтчета първите няколко месеца ще ни тровят живота едно нещо оправяйки 2 разваляйки... Благодаря!
Цитирай
#23

Нормално е, така е при пая.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#24

Telenor ще предлагат OnePlus 6T, видях го в онлайн каталога. Това е уникална новина. Браво.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Shortyoko
Цитирай
#25

(2019-02-04, 08:42:33)hazART написа:  Telenor ще предлагат OnePlus 6T, видях го в онлайн каталога. Това е уникална новина. Браво.
Разгледах каталога, но OnePlus 6T не видях да предлагат.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)