Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пак жълто петно на екрана
#51

На печелившите Честито.Пак си имам жълто петно Angry.Макар да е още гаранционен не смятам да го връщам.Последния път при смяна на дисплея ми прецакаха вибрацията,сега кой знае какво ще е. Bu
Цитирай
Аксесоари
#52

Колеги, когато се зареждат слагайте ги някъде на по-хладно, осигурявайте им въздух. Не ги дръжте в калъфки или кейсове докато се зареждат. МХ4 вдига доста градуси по време на зареждане, от това дава петната на дисплея най-вероятно. Общо взето МХ4 е телефон, който трябва да се пази на по-хладно. Особено лятото трябва много да се внимава с него.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#53

Петната на са в областта на батерията ,а при процесора(горе в дясно).И сега какво излиза че трябва да си носим портативни фризери  Huh Big Grin
Цитирай
#54

При зареждане той грее целия, не само батерията. Цялото му дъно нагрява. Смея да твърдя даже, че при зареждане това, което най-малко му грее е батерията. Не, че трябва да си носим фризери, но поне трябва да му осигуряваме хладинка както може Smile Има си капризи явно Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#55

Добре ,ще се съглася с теб,ако ми обясниш,защо при зареждане петното го няма и телефона е видимо студен(като не се ползва),а когато съм на слънце и го ползвам направо не се държи в ръце.Тайнаната според мен е в процесора "MediaTek MT6595",който е поставен в горен десен ъгъл и не се охлажда добре.
Цитирай
#56

Телефона с кейс ли е? И второ - кога е правен фабричен ресет и има ли приложения, които на заден план "дупят" процесора? За справка - на режим макс производителност, в стая, в която е приблизително 30-на градуса температурата, играя тежка 3D игра (War Robots) + зареждане на батерията: при това положение телефона е топъл, но нормално като за всеки друг смартфон. Тоест - нищо общо с прегряване, още по-малко с положение, при което да не се държи в ръцете. Бих предположил, че при теб или някое приложение буквално пържи процесора на заден план, или имаш проблем с дъното - някъде някой елемент е пред изгаряне и пече зверски. Затова и се появяват петната на екрана, просто въпросният греещ елемент изпича матрицата направо и лепилото пожълтява. И това за съжаление ще продължава с тия петна, колкото и дисплея да смениш, докато не се отстрани проблема/дефекта, от който идва прегряването. За всеки случай пусни му един фабричен рестарт и виж след това ще има ли греене. Надявам се всичко да се оправи и да не е проблема в дъното, но при всички положения чак такова греене не е естествено за модела. Дано след фабричния ресет нямаш прегряване Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#57

Проблемът с петната е масов при този модел. Независимо от какво се причинява, факт е, че нещо не е както трябва.
Цитирай
#58

Здравейте, и при мен се появи жълто петно ей така от нищото горе в дясно под часовника срещу бутоните за увеличаване и намаляне на звука. Апарата е Nokia 3 син на цвят и е гаранционен на 8 месеца. Дайте съвет моля, кой е гаранционния сервиз и къде да го нося за ремонт.
Благодаря предварително. Smile
Цитирай
#59

(2019-03-16, 23:03:07)moreg написа:  Здравейте, и при мен се появи жълто петно ей така от нищото горе в дясно под часовника срещу бутоните за увеличаване и намаляне на звука. Апарата е Nokia 3 син на цвят и е гаранционен на 8 месеца. Дайте съвет моля, кой е гаранционния сервиз и къде да го нося за ремонт.
Благодаря предварително. Smile

Като за начало пробвай да пишеш в раздела на Нокиа!
Цитирай
#60

Само да кажа, че при мен гаранцията на апарата мина отдавна. Докато апарата беше в гаранция два пъти му сменяха дисплея в гаранционния сервиз, защото жълтото петно се появяваше през около 6 месеца. В момента също си имам жълто петно и така си го ползвам.
Nokia 3 излезе калпав модел и не съм доволен. Дисплейте им явно не са направени добре не ги знам каков са сбъркали но до сега не съм видял Nokia 3  да е без петно на дисплея а на някой даже има повече от едно петно. Никога повече няма да си купя Nokia независимо кой модел е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)