Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SONY Xperia XZ3 лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: picpath_3_44245.jpg]

Подобно на Xperia XZ2 и новият модел използва чипсет Snapdragon 845 и предлага 4GB RAM и 64GB вградена памет, а освен това има подобен дизайн от метал (вече се ползва алуминиева сплав от серия 7000) и стъкло Gorilla Glass 5. SONY Xperia XZ3 вече предлага 6" дисплей. За първи път в телефон на Sony той е изработен по OLED технология и както може да се предположи, осигурява съотношение от 18:9.  Поставена е същата камера като в Xperia XZ2 - 19MР Motion Eye с бленда f/2.0, чийто 1/ 2.3” Exmor RS for mobile сензор има светлочувствителност ISO 12 800 при заснемане на снимки и 4000 при запис на видео. Камерата може да записва 4K HDR видео и клипове при 960fps и предлага познати функции като предиктивен хибриден автофокус и 5-осева стабилизация SteadyShot. Камерата за селфита вече е 13.2МР с бленда f/1.9 вместо 5.1МР (f/2.2) в Xperia XZ2, така че би трябвало да получите и по-качествени снимки, особено при намалена осветеност. Тя се е сдобила с режим за разкрасяване с контрол над различни параметри като боке, изтъняване на лицето, уголемяване на очите, изглаждане на кожата и т.н. Смартфонът отново е снабден със стерео говорители и системата за динамична вибрация, която познаваме от Xperia XZ2. Sony Xperia XZ3, който отново е водоустойчив (IP 65/68), е сред първите телефони с Android 9 Pie, но платформата е скрита под познатия интерфейс на компанията. 

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/s...order.3775
Телефона ще се предлага и в A1.
Според мен телефона не предизвиква интерес, защото в сравнение с Samsung Galaxy S9+ той има по-малка батерия, сигурно по-лоша камера, дисплея му е извит като неговия, някой ще кажат, че копира, има рамки, макар и не толкова големи, пръстовия отпечатък е трудно достижим, поне е с Android 9. И това май е 1 му плюс, а и не се рекламира достатъчно, а цената му не е толкова висока, както беше с предишните им телефони. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Как да предизвика интерес като не е излязъл на пазара.  Lol
Иначе си гледал само сухи цифри и картинки при което си писал глупости. Реалността е съвсем различна, когато хванеш двете устройства в ръка. Да, батерията е само 200 mAh по-малка, но софтуера на Sony е значително по-добре оптимизиран, а това води до по-малка консумация на енергия. Дисплея на XZ3 е харесан много повече от обикновения потребител отколкото този на S9. XZ3 е втория телефон след XZ2 с 10 битов дисплей (S9 е 8 битов), който покрива цветовото пространство HDR BT.2020. XZ3 записва 4К HDR 2020 видео, както и такова при 960 кадъра, но във Full HD. Стабилизация при видео запис на Sony е ненадмината. Има и още много други предимства, но ме мързи да ги пиша, а и не съм виждал телефона на живо. От 2 дни ползвам XZ2 и 4 часа пряко го сравнявах с S9+ на един приятел. Няма да споменавам кой беше по-добрия, за да не влизам в излишни спорове.

Що се отнася до пръстовия скенер - няма нищо подобно, че е неудобен. Това може да го напише само човек, който не е ползвал телефона поне 1 час. Останалото са празни приказки и предположения. Wink Всъщност да, неудобен е, но не позицията му отзад, а това, че изобщо е на гърба. За мен беше много по-удобно отстрани на апарата.

Имам други забележки към XZ2, който се отнасят и до XZ3, но сега ме мързи да се впускам в детайли.
Цитирай
#4

Явно сме гледали и слушали от различни места, разбирам те, че защитаваш SONY, и това се забелязва като казваш за пръстовия отпечатък, вместо пръста да ти е изпънат, както при Samsung Galaxy Note 9, тука ти е сгънат и надолу, това го има при ревютата и хората го казват, и да няма интерес към телефона, тук даже при пускането му при Android OS новини, никой не го коментираше почти, и като цяло няма интерес към SONY, но няма да спорим, а и тези +, които си посочил всъщност не са нищо особено за хората, които не се интересуват толкова много. И за батерията не съм съгласен, но дано да е така, но нищо не им пречеше да сложат по-голяма.
И защо не се похвали, че имаш тоя телефон, то няма и къде.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Аз имам наблюдения върху телефона от първо лице, а ти не. Разбира се имаш пълното право да вярваш на каквото си поискаш. Щом си избрал да вярваш на клиповете в YouTube - ОК, това си е твой избор.
Цитирай
#6

https://www.youtube.com/watch?v=j0fpceRQ9Jc

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Само промяната в дизайна не ми допада, това че телефона не може да "легне' по гръб и се люшка не ми е никак приятно,а да го оставя с дисплея надолу не е моят начин :/ иначе всичко друго е супер Smile със Sony съм още от Xperia S и няма друга марка телефони, които да дават това усещане и изживяване на потребителя Smile
Цитирай
#8


#TeamPixel
Цитирай
#9

Xperia XZ3 Live Wallpapers

[Изображение: attachment.php?aid=22483]


Прикачени файлове Миниатюри
   

#TeamPixel
Цитирай
#10

SideSenseApp.apk

#TeamPixel
Цитирай
#11

Вече наличен в Технополис:

https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-pho...3/p/573205

1549 лв.
Цитирай
#12

В Емаг е 100 лв по-евтин
Цитирай
#13

Нормално ли е на бг пазара да има 6gb версии... Нали уж била само за Азия ?? Че виждам в бг сайтове и малки магазини го предлагат вече и се чудя дали да го взема него ...
Цитирай
#14

Нормално е! Много от магазинчетата в БГ правят "нелегален" внос от Азия.
Цитирай
#15

(2018-10-31, 20:59:41)kras6bmw написа:  Нормално ли е на бг пазара да има 6gb версии... Нали уж била само за Азия ?? Че виждам в бг сайтове и малки магазини го предлагат вече и се чудя дали да го взема него ...

Тънки рамки, 6гб, смятам че има по-добър дисплей и камера от на Самсунг - бих го взел.
Цитирай
#16

Не е мое впечатление, но е лично:
https://www.youtube.com/watch?v=_t91yfXV...e=youtu.be

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#17

За тази обява говоря https://www.citytel.bg/sony-xperia-xz3-64gb-6gb-ram аз съм от Варна и не знам колко може да се вярва на този магазин, моля колеги от София ако имат някакво инфо да споделят Smile
Цитирай
#18

Купувал съм от Сити тел няколко Сонита, внесени от  Хонконг,  регистрирал съм ги на сайта на Сони за международна гаранция и не съм имал проблеми.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#19

И ако се наложи да го занесеш в официалния сервиз, ти казват че телефона не е за Европа и гориш
Цитирай
#20

Здравейте. Вчера си взех този телефон (Sony Xperia XZ3) на изплащане към Теленор. Поиграх си няколко часа и ми хареса има някои кусури, като например трудно се държи с една ръка много се пързаля, функцията динамична вибрация не ми хареса някак странно, без калъф трудно можеш да го поставиш на равна плоскост и копчетата за звука са много нагоре малко трудно ги натискам може би са ми малки ръцете Big Grin. Засега e това, не съм си играл много, но като му взема калъфа ще си поиграя повече.

Sony Xperia M2 (D2303) Android Lolipop Stock ROM Rooted; Sony Xperia XA Black; Sony Xperia XZ3 Black; Samsung Galaxy A51 5G Black; Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#21

XZ3 е спечелил наградата за дизайн на смартфон на If Design Award.

https://ifworlddesignguide.com/entry/256592-xperia-xz3
Цитирай
#22

...и се е представил не много задоволително на тестовете на dxomark

https://www.dxomark.com/sony-xperia-xz3-camera-review/
Цитирай
#23

Интересно как GSM arena съпоставят xz2 и samsung s9 plus като камери и казват, че в някои отношения сонито дори е по-добро, а xz3 да е с по-слаба камера... Тия dxo mark не са им много обективни тестовете по принцип...

Изпратено от моят Sony Hotspur XZ2
Цитирай
#24

Малко лични впеатления след две седмици ползване:
Исках да си купя Х1, но се наложи спешно да купувам нов телефон и изборът бе сведен до XZ2 Premium, XZ3, NOKIA 9. Направих по няколко снимки с трите телефона (XZ2Premium e най-добрият в това отношение) и си купих XZ3. Хнгконг-ски с 6 ГБ РАМ. Регистрирах го в сайта на Sony за международна гаранция без проблеми.
Форма, тегло и вънщен вид - малко ми е голям (или палеца ми е къс), но не е болка за умиране. Доста е компактен като за Sony и това ме накара да го предпочета пред XZ2Premium. Купих си зеления и е МНОГО гъзарски на вид. Обаче хлъзгав. също много. Наложи се да сложа калъф, избрах прост силиконов пред оригиналните на Sony заради проблемите с тях. Сложих му и предпазно стъкло - извито и учудващо пасна добре, независимо, че се лепи само по периферията. Общото ми впечатление от телефона е за Samsung направен от Sony. Няколко пъти го бърках със Samsung-а на колегата - сложени с екрана на горе са практически идентични. Огромен минус за мен е извития дисплей - криви буквите в края и е адски неудобен. За две седмици не му свикнах, значи няма и да му свикна. Браво на Sony, че в новите модели разкараха тая тъпотия. Гледах хитрости и трикове за телефона - как да ползваш страничната извивка за извикване на допълнително меню - работи страхотно. До толкова, че постоянно активираш менюто. Изключих го. Намаления екран също не ми е О.К., защото иконите стават малки и трудни за включване. Моят избор е да си наредя иконите на удобно за натискане с палец място. Толкоз - просто и ефективно.
Екрана е много приятен (въпреки, че е извит) - цветовете в режим "професинал"  са реални, нищо общо със  Samsung. Оказа се, че нямам проблеми с очите при нощният режим - гледам си телефона без да вкарвам допълнителен цвят и това ме прави щастлив.
Батерията е слаба. Традиционно за Sony. Ако ползваш телефона нормално - с включен GPS и фонови приложения (не игри, приложения) максимумът е 4,5 часа екран.
По руските форуми бях чел за проблеми с обхвата - отговорно мога да заявя, че Sony има по-добър обхват от Samsung S9. Това също ме радва Smile всъщност никъде не съм имал проблеми с обхвата - нито в България, нито в Италия.
Процесорът е бърз, памет има достатъчно, в отношение производителност телефона е "чук".  Да уточня - не го ползвам за игри.
Камерата - това е основното за мен - ме радва и разочарова едновременно. Радва ме автоматичният режим - вадиш телефона, снимаш и получаваш ясна снимка, независимо от условията - дали е тъмно, или светло. Видеото също е много добре.
Разочарованието идва от замазаните детайли. При зум на компютър детайлите са тотална мазня. Колкото и да ръчкам в настройките, алгоритъма на запис прецаква детайла. Обаче си има лек и за тази "болест". Качих си "Camera FV-5" - " professional camera application for mobile devices" и нещата от към детайли си дойдоха на мястото. Така, че за динамични сцени си ползвам приложението за камера на Sony, а за панорами и архитектура позвам  Camera FV-5. Липсата на оптична стабилизация не я усещам. Фотоапаратите ми са с такава и разлика при снимане с тях и XZ3 по отношение на стабилизация лично аз не усещам.
Като цяло се бях настроил за Xperia1 и съм леко разочарован от извитият по краищата дисплей и алгоритъма на камерата, както и от ширината на телефона - даже пробвах Xperia10, но към момента на закупуване това бе най-добрият избор за мен.

Galaxy Note 20 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Димитър! за това мнение:
  • Monipeev, tynata2
Цитирай
#25

Супер ревю, благодаря! Беше ми полезно. Относно софтуера на камерата - надявам се със следващ ъпдейт на системата да вкарат този от xperia 1 и 10, където шума е редуциран до съвършенство.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)