Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 9 PureView - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 14a3daa93cbd2ef286443c4f25a5c784-full.jpg]
Nokia 9 PureView разполага с първия в света революционен дизайн с 5 камери и оптики ZEISS, за да постави фотографската технология на по-високо ниво. При заснемане петте камери работят едновременно заедно с чипсета и най-новите софтуерни алгоритми, които предоставят изключителни детайли в областите при ярка слънчева светлина и тъмни сенки едновременно. Два от сензорите са цветни, а останалите три са монохромни. Добавен е и шести ToF сензор за отчитане на разстоянието до обектите. Сумарно камера ни предлага 60 MP. Цялата тази конфигурация е подпомогната от двутонова LED светкавица. Предният панел съдържа 5.99-инчов P-OLED дисплей, който е с резолюция 2880 x 1440 и поддържа HDR10. Устройството разполага със миналогодишния Snapdragon 845, който обаче би следвало да осигурява отлична производителност и през 2019 г. Батерията е с капацитет - 3320 MAh. Устройството има и защита от вода по стандарт IP67. Смартфонът се предлага единствено в синьо и единствено в конфигурация с 6GB RAM и 128 GB външна памет.

 
Цитирай
Аксесоари
#2


PS:
Не видях къде поствам видеото, извинявам се xD
Цитирай
#3

Нещо за цената знае ли се?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#4

(2019-02-25, 13:22:21)Moro написа:  Нещо за цената знае ли се?
Цената на Nokia 9 PureView е $699.

 
Цитирай
#5

Да, намерих, че в Европа ще струва 600 Евро.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#6

За съжаление Nokia 9 PureView ще е със силно лимитирано количество. Компанията ще продава първоначалната партида телефони, а след нейното изчерпване може и да не произведе нови бройки. Жалко, повтаря се същата история като със Nokia Sirocco.

Очакваме Nokia 9 PureView скоро и на на пазара и в България


 
Цитирай
#7

От 3 март до 10 март Nokia 9 PureView ще се предлага на цена от $599,99 на Best Buy, Amazon и B&H Photo. Намалението с почти $100 прави устройството далеч по-привлекателено, особено като се има предвид, че устройството ще получава актуализации на Android за две години (а пачове за сигурност цели три).

 
Цитирай
#8

Интересно ми е да видя подробно ревю на телефона, особено на камерата. На другите марки ако не в деня на премиерата, то в рамките на 5 дни излизат, а тука защо така се бавят (визирам ревютата на gsmarena)
Цитирай
#9

Camera Test - Nokia 9 Pureview Vs Galaxy S10+ : 

 
Цитирай
#10

Цената на устройството е доста приемлива, дано по-скоро дойде в България и нашите оператори да не се направят на интересни да го пуснат на нормални цени. Поне от отва, което видях като ревюта камерата е добра да, но не знам сякаш очаквах малко повече от тези 5 камери. Вие какво мислите?
Цитирай
#11

(2019-03-05, 15:27:50)mria6ki написа:  Цената на устройството е доста приемлива, дано по-скоро дойде в България и нашите оператори да не се направят на интересни да го пуснат на нормални цени...
Силно се съмнявам, че ще бъде пуснат при нашите оператори. Същото беше и с Nokia Sirocco. Предлагаха го при A1 и толкова. Иначе се очаква тук

 
Цитирай
#12

Между другото Сирокото все още се предлага в А1, и Теленор. Имам надежа, че все някой ще го предложи на добра цена. Аз се опитах да попитам А1 дали имат намерение да го предлагат, но не получих отговор....
Цитирай
#13

Добре де, нали се разбра, че Nokia 9 ще е лимитирана серия, която след първоначално произведеното количество апарати, след това няма да продължи да се произвежда? Надали ще стигне до България, още повече до операторите.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#14

Предполагам, че ако има интерес към устройството ще се прозиведат още, евентуално със SD 855. Телефона вече се продава в Амазона за 599$. https://www.amazon.com/Nokia-PureView-Un...merReviews
Цитирай
#15

HMD Global представи първия смартфон с петорна камера в навечерието на Мобилния конгрес, а сега Nokia 9 PureView получава и първото си обновление. Компанията разпространява актуализацията в САЩ, което съвпада и с премиерата на модела в страната. В обновлението са включени подобрения в камерата, системната стабилност и в потребителския интерфейс.

[Изображение: d49f3a092927ad4b4b1b599dab7949bb-full.jpg]

 
Цитирай
#16

Аз вече си го поръчах, другата седмица ще драсна впечатления, въпреки, че основните кусури вече се знаят...
Цитирай
#17

Кои са основните кусури?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#18

(2019-03-21, 09:33:53)Moro написа:  Кои са основните кусури?

Едното е сензора за пръстови отпечатъци, евентуален ъпдейт може би ще го оправи. Другото ужким с камерата, ама там искам лично да видя, защото имам съмнения в компетентността на снимащите. Все пак е повече от пойнт ту шуут камера, а повечето юзъри си мислят, че могат да снимат млечния път от ръка, с телефона...
Цитирай
#19

bo6o моля те пиши задължително, че и аз отдавна го мисля този телефон и искам да го вземам евентуално, но мисля да изчакам да го пуснат тук с гаранция в България. Поне по това което прочетох като минуси са: да сензора за отпечатъци(не знам дали би могъл да се отстрани със ъпдейти), липсата на OIS, което до колкото разбрах се отразява на качеството на снимките през нощта и евентуално ако ползваш повече шатър спиид ще трябва стойка.

Ето ви едно доста интересно ревю по този въпрос. https://www.youtube.com/watch?v=SuEaVF4hHuA .
Цитирай
#20

Писна ми да обяснявам вече, ама ще дам насоки. Пръво, има си логично обяснение за липсата на стабилизация и тя е умишлена - може да се запознаете с принципа на работа на 5те камери и технологията на Light(ако 5те камери мърдат, за да стабилизират, и господ няма да може да съедини резултата в един кадър). Поради същата причина няма и "оптичен зуум" и всичките сензори са с еднаква дължина. При снимане на тъмно и на фотоапаратите им трябва статив за чиста и кристална снимка - основни принципи на фотографията. Просто хората имат нереалистични очаквания за възможностите на миниатюрните сензори. А пък 99% от ревютата са от "фотографи", които и хал-хабер си нямат от технологията и говорят глупости, но това е грешка на маркетинга, изначално.
Утре и други ден ще го тествам, и понеделник, ако ми остане време ще пиша. Иначе аз от тука си го поръчах с 2 години гаранция и на по-ниска цена от Германския амазон.
Цитирай
#21

bo6o от къде го взе ако не е тайна? Аз си мислих да почакам да видя дали няма да се предлага тук от операторите евентуално при добър договор на добра цена. P.S Благодаря за разясненията аз не съм много навътре в нещата с фотографията, просто гледам какво пишат хората. Очаквам коменари и качиш някоя друга снимка направена с него да изплакнем окото.
Цитирай
#22

Бърз преглед след почти 24ч с телефона.

Това с пръстовия отпечатък е малко преувеличено. Сигурно има и по-добре работещи, ама не е по-зле от такива, дето са на гърба. Лицевото разпознаване работи перфектно.
Като човек, който разбира от фотография, мога да кажа само Поклон. Детайла в роу файловете е уникален, дори на исо 6400. Но, има 2 забележки - тоф сензора явно е греда и не успява хубаво да изрязва фокусните равнини. Второто е че при снимане, батерията буквално се стопява, но при такова процесване на 5 роу файла, е нормално според мене.

В заключение, това определено НЕНЕ камерафон за хора, които просто щракат. Роу файла дава толкова възможности, че е грехота да попадне в невежи ръце. Иначе всичко останало му е "премиум" - бърз, изчистен дизайн, красив и лепящ отпечатъци яко. Подозирам само, че проблема със слушалката, който имах с 6.1, ще е още по-сериозен - за тези почти 24ч, вече е покрита с прах, все едно има прахосмукачка от долу и сигурно до месец, силата на звука вече ще е на половина и ще трябва да се чисти често...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#23

Като цяло от автоматичния режим доволен ли си? Пръстовия сензор със стъклен протектор ли го тестваш или без? За батерията може ли да дадеш после още малко инфо, чак толкова бързо ли пада при снимане. Може ли да качиш някоя друга снимка направена с него в раздела. Благодаря за инфото пак.
Цитирай
#24

Телефонът е много добър, според видяното от ревюта. Ако не бях взел декември нокиа 8, без да се замисля бих си го купил. Но и не съжалявам за избора си - трябваше ми в момента телефон, поръчах и съм доволен от всичко, освен от батерията, която не е зле, но можеше и да е по-добре.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#25

Пръстовия без протектор. За батерията, както казах, мисля че е нормално снимането да я стопява, предвид, че 2 процесора обработват огромно количество информация при всяка снимка.
Авто режима си бачка яко. Тая снимка е на авто, исо 6400, от ръка в РОУ формат, с леки корекции в лайтруум...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)