Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android P за нашите телефони!
#51

има телефони от по-скъпи марки (май беше Сони, които ще почнат да получават пай чак в края на годината, така че сме добре Smile )
Реално Андроид 9 е наличен от м. Септеври, така че 6 месеца след излизането му започват бета тестовете, не е зле при условие, че се занимават и с MIUI 11, който ще предложи функционалността на пай за телефоните с по-ниска версия на Андроид (7 и 8, защото останалите ги спират от поддръжка и изключвам вече спрените mi 4c/Mi Note Pro)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай
Аксесоари
#52

Малко сме поразглезени от поддръжката на Xiaomi.  Вижте другите производители как се отнасят с моделите си в същият ценови клас и ще разберете за какво говоря  Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • alexbg67, HSGeorgiev
Цитирай
#53

Доста висок е стандарта тук Smile Което е хубаво, разбира се.  Tummenupp

В момента се продава в целия свят все още например Samsung Galaxy Tab E  - идва с Андроид 4.4 и си остава с такъв:

https://www.emag.bg/tablet-samsung-galax...nIQAvD_BwE

И никак не е по-евтин от Note 5  Smile
Нека бъдем реалисти. Android Pie излезе за Samsung Galaxy S9/S9+, не само флагман, но и флагманът на флагманите под Андроид, около Нова година, тоест преди само три месеца. Устройствата с чист Андроид, разбира се, го получиха по-рано. Не че знаех, но проверих сега и се оказа че Xiaomi Mi A1 е получил стабилен Android Pie в началото на декември 2018. От друга страна флагманът на Xiaomi - Mi 8, получи Pie преди по-малко от месец. 

Също така - какво ще получа след MIUI 10 от нещата, които предлага Андроид 9?
Новия дизайн на интерфейса? Но аз така или иначе съм с интерфейса на MIUI.
Управление чрез жестове? Аз така или иначе използвам управлението чрез жестове на MIUI и ще продължа да го използвам.
Поп-ъп слайдъри като натисна бутоните за увеличаване и намаляване на звука? MIUI 10 отново.
Реално чакаме функционалността, която ще ни позволи да знаем кое приложение колко часа сме използвали, по-добро управление на автоматичната яркост на екрана, адаптивен режим за управление на батерията, каквото и да означава това. ОК, не казвам, че няма да бъде полезно, ако го има.

От друга страна, обаче, дали всички приложения, които използваме ще са готови за Android Pie?
Много от нас използват възможността за запис на разговори, която предлага MIUI. Дали ще я има и след Pie? Google внася доста рестрикции в тази насока май?
MiFit прилжението на Huami, което е доста разпространено точно сред феновете на Xiaomi има проблеми с нотификациите под Android 9.
Надявам се да бъда разбран правилно - не споря, то така или иначе всеки си има различни приоритети. Но лично аз с по-голямо любопитство очаквам MIUI 11. Ако беше обратното, бих избрал по-скоро на много сходни цени и с много близък хардуер Mi A1, Mi A2 или Mi A2 Lite. 
Въпрос на приоритети.
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#54

Мисля, че само Тъмния режим остана Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай
#55

(2019-03-26, 10:29:06)suffer написа:  Мисля, че само Тъмния режим остана Smile

Всъщност да Smile 

Докато сме на темата, няколко отзива за бетата Андроид Pie от 4pda.ru

Цитирай
#56

(2019-03-26, 10:29:06)suffer написа:  Мисля, че само Тъмния режим остана Smile

Който си ползваме отдавна с помощта на тъмни теми от приложението Теми в MIUI  Smile   Да видим все пак с какво ново би допринесъл тъмният режим.


Цитирай
#57

Малко скрийншоти на новата бета на Андроид 9, също от 4pda.ru. Повечето са тъмни Smile

Андроид 9 - RN5Pro
Цитирай
#58

Щеше да е много добре да бяха активирали по дефаулт camera2api без да се занимаваме с сложни неща.. Но браво, поне ще получим Android Pie

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

Има Пай вече от xiaomi.eu . Който е на седмичните ъпдейти моля да сподели мнения.
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...ES/9.3.21/
[-] 1 потребител изказва благодарност на milenorcev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#60

(2019-03-26, 12:36:36)Pacogamer написа:  Щеше да е много добре да бяха активирали по дефаулт camera2api без да се занимаваме с сложни неща.. Но браво, поне ще получим Android Pie

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Извинявам се за офтопика, но колега, инсталирането на портната gcam не е нещо сложно. Ако камерата ти беше приоритет, досега да си го направил. И все пак наистина си заслужава "занимавката" по нейното инсталиране.
Цитирай
#61

@milenorcev има пай но не и за рн5. Или аз не го виждамSmile
Цитирай
#62

Не го виждаш, не е в списъка. Погледни в зеленият правоъгълник над списъка със другите модели в лявата част. Ако още някой не може да се ориентира, ето директен линк.
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...t/download
Цитирай
#63

(2019-03-26, 13:06:11)didkobanditko написа:  Извинявам се за офтопика, но колега, инсталирането на портната gcam не е нещо сложно. Ако камерата ти беше приоритет, досега да си го направил. И все пак наистина си заслужава "занимавката" по нейното инсталиране.
Прав си, но някой не обичат да си руутват телефона или пък да си отключат blootloader-а.. ама прав си, ако на някой му приоритет камерата , ще рискува

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#64

Доколкото съм чел активирането на camera2api наистина е в плановете на Xiaomi и вероятно ще бъде достъпно за всички устройства, използващи MIUI, но това са два различни проекта, и двата на етап бета. Няма защо да се свързва това с Андроид 9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • Pacogamer
Цитирай
#65

А иначе, как става отключването на блуутлоадера и как се включва това camera2api?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

Някой да се е престрашил да пробва miui.eu или globa/china с Аndroid 9 PIE версията?

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#67

Току що актуализирах до 9.3.25 xiaomi.eu за Redmi Note 5, за сега не се забелязват проблеми, пък ще видим.
Цитирай
#68

То проблеми няма, ама и разлика няма, това виждам аз по форумите Smile
Цитирай
#69

(2019-03-27, 13:21:45)milenorcev написа:  То проблеми няма, ама и разлика няма, това виждам аз по форумите Smile
Ще видим разлика в miui 11, ако получим ъпдейта..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

Чисто визуално не виждам разлика, освен в менюто на батерията, тук има адаптивна батерия по форумите казват, че разхода на батерията е подобрен.
Цитирай
#71

Кога се очаква официално да излезе? Някъде бях прочел 5 април.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

(2019-03-27, 14:53:30)emil11 написа:  Чисто визуално не виждам разлика, освен в менюто на батерията, тук има адаптивна батерия по форумите казват, че разхода на батерията е подобрен.

При дълъг клик върху икона на приложение какво се случва. На къстъм 9-ката можеш директно да зададеш настройки на приложението за разрешения и оптимизация на батерията
Цитирай
#73

Ами появяват се кошче и променена иконка за клонирани приложения
Цитирай
#74

В момента съм с Masik 3.2 Miui, който е къстъм ром с андроид 8. Да попитам кой е най-правилният начин да сложа новият седмичен EU MIUI 10.3 - 9.3.28 базиран на Android 9 Pie. Мога ли да ползвам същото TWRP, с което съм в момента? Всичко ли трябва да затрия? Какви са стъпките? Благодаря!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#75

Изпълняваш стъпките описани тук и няма проблем. https://xiaomi.eu/community/threads/9-3-28.49842/ Аз бих си изтеглил и ново TWRP мисля, че ще е най-сигурно и безболезнено.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)