Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 7 PRO - флаш на фърмуер индийска версия върху китайска - стъпка
#1

Еми в заглавието съм го написал, понеже ми предстои в най-скоро време. Надявам се утре да си го получа - PRO версията 6/128gb, SD675, 48MP Sony rear camera.
Първата стъпка е ясна - отключване на bootloader. С моя акаунт ще чакам 360ч. След това ако все-още не е излязъл глобален РОМ от Xiaomi.eu, ще трябва да му флашна индийската версия, която както вече писах в др.тема, на практика е глобална (има всички езици и региони).
Та, ако някой не изпревари, може да сподели опит в тази тема.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
Аксесоари
#2

TWRP:
https://forum.xda-developers.com/redmi-n...y-t3917669

Другото е като всеки телефон, примерно за Note7:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry81822641
Цитирай
#3

ТВРП-то май не е съвсем читаво още, освен това през него какво ще му флашнеш? Още няма Xiaomi.eu ROM. Затова ѝ пиша ако има някой пробвал се на практика да сподели. Теоретично е ясно, но на практика ... подробностите може да ти изиграят лош номер.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#4

Шият индийската! Колко човека в България са си го купили и колко от тях флашват? Обаче най-добре е да има от xiaomi.eu. Чакай!
Цитирай
#5

Аз не виждам проблем да си ползваш китайският ром до излизането на xiaomi.eu . Даже може да ти хареса и после да не ти се занимава с TWRP и т.н. .
Цитирай
#6

Китайската версия става за базови операции. Започнеш ли настройки по клавиатурата и се омотаваш с китайските неща.
Цитирай
#7

базови операции?
Има и други клавиатури.
С китайската версия съм от над 4 месеца и не виждам смисъл да минавам на друго
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • BGDropche, milenvn
Цитирай
#8

(2019-04-08, 11:13:29)airbus написа:  Започнеш ли настройки по клавиатурата и се омотаваш с китайските неща.

Първата ми работа на всеки нов телефон е да сложа Swiftkey клавиатура Smile


Цитирай
#9

Аз ползвам SWYPE. Не, клавиатурата не е проблем, но ми се иска да имам и БГ /ха ха, не че не мога да го ползвам с английското меню, но все-пак друго е усещането.

Между другото, телефона вече е в ръцете ми. Камерата е УНИКАЛНА /сравнявам с Ми 5, която е доста добра/ и няма нищо общо с тази на Редми Ноут 7 /самсунг/. Имах един Ноут 7 за няколко дни и честно казано останах разочарован от прехвалената му камера, но тази на Ноут 7 Про просто кърти на тъмно!

По темата - сега пускам заявка за отключване на буутлоудера да не губя време и се надявам скоро да излезе РОМ на Шаоми.еу

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#10

Сглобката същата афиф ли е като Ноте 7? Направи снимки за сравнение със Самсунг камерата
Цитирай
#11

Аз на твое място бих додал петдесетина долара и бих взел Mi9SE. За мен прото не си заслужава парите като среден вариант.
Цитирай
#12

Кое му е „афиф“ на сглобката не разбрах? Според мен си е на ниво и няма абсолютно никакви проблеми със сглобката.
В момента нямам Ноут 7 за да сравня с него при еднакви условия, но имах преди месец и не останах очарован от неговата камера.
Разликата между Ноут 7 Про и МИ 9СЕ когато го поръчах беше 200лв /430 срещу 630лв/, което не е 50$, а 115. Говоря за 6/128гб версия за двата.
Йес! Отключих буутлоудера без да чакам - на момента! Преди 20ина дни като отключвах един Ноут 7 трябваше да чакам 360ч.
Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#13

Задната част пак ли нa места има кухи участъци и при лек допир подава? Снощи разцъквах Ми 8 лайт, който е на същата цена, обаче изпълнението е премиум - капак и рамката. Това на Ноте 7 създава усещането за тънка огледална пластмаса.

Като качиш ЕУ ром, ако може да споделиш стъпките.

На ми 5 камерата не му е много добра за сравнение с тази. Ако имаш някой флагман.
Цитирай
#14

Когато му флашна някакъв РОМ, ще пиша. Засега и аз търся точния РОМ и точните стъпки за да не го брикна.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#15

Няма поддаване на задния капак, нито луфтове или огъване при натиск. Съвсем както и трябва да бъде. Не намирам абсолютно никаква разлика с гърба на МИ 8 лайт.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#16

Дай снимки де, най-вече нощни. Smile
Цитирай
#17

Пичове, аз не разбирам нищо , но ако имаше за нашия пазар про версията, да съм си я купил отдавна!

Редми ноте 7 - 6/64
Цитирай
#18

Някой успя ли да флашне китайската версия с ром от индийския? В xiaomi. EU още няма ром за прото, а с този китайски стейбъл много се дразня.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#19

задай си въпросите? Кое ти пречи
Цитирай
#20

Дразни ме че като имаш регистрирано лице за отключване,не може да се асоцира с заключените приложения,липсата на български,феисбук нещо ми прави проблеми.Дадох заявка за отключване и ще трябва да чакам 375 часа.Предпочитам глобъл стейбъл от индийския модел,но ме притеснява различните камери и да няма проблем след флаш.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#21

лицето е за отключване на телефона
Липсата на български може да се оправи (или поне частично) с нещо от рода на More locale2
Фейсбук си е бъгаво приложение от край време, опитай лайт версията
Цитирай
#22

Това с More locale2 не си е работа.Знам че лицето е за отключване на телефона,но до вчера ползвах честата note 7 с глобален стабилен ром и работеше и за приложенията.
пс.В темита за xiaomi видях на места че колеги са им отключили бутроудера без да се налага да чакаш.Това с нещо като премиум акаунт ли става или?

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#23

да. С моя акаунт става така, но може по един телефон на месец.
Не е премиум. Просто бях много активен в en.miui.com преди време
Цитирай
#24

Е мина ли месец да ми го отключиш или?

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#25

не е минал и не предлагам тази услуга. Все пак в този акаунт ми стои цялата информация.
Така че само на живо правя изключения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)