Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане

При xiaomi.eu си пускаш ъпдейта всяка седмица(или когато искаш) и се губи само руут.
При седмичния получаваш най-новите неща, така че четеш чейнджлога и си преценяваш
Цитирай
Аксесоари

Някой пробва ли resurrection remix-a?Как е,някакви критични бъгове?
Цитирай

(2019-02-15, 22:23:25)Miro2210 написа:  Някой пробва ли resurrection remix-a?Как е,някакви критични бъгове?
Доста добре е. Никакви съществени недостатъци. Записа на разговори е ативиран "фабрично" така да се каже. В сравнение с 8.1 има липса на някои настройки, но предполгам, че ще се добавят в последствие....
Цитирай

Още повече, че от този месец с този ром се зае официално и Henrique Silva (jhenrique09) девелопъра, който готви PixelExperience(лидера сред къстъмите)
Очаквам до няколко месеца да се превърне в достоен заместник на PixelExperience
Цитирай

Някой има ли проблем с инсталирането на PixelExperience ? При мен всичко се инсталира нормално и след рестарт си стои само стартовата анимация на ром-а и така до безкрай. Мисля последно го чаках около 10-15 минути....
Цитирай

Ако от MIUI се опитваш да сложиш къстъм без формат дата няма да запали къстъма

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами не, от Resurrection remix след full wipe и format data.....
Цитирай

Другото, което ми идва на ум е да пробваш с друго рекавъри. Може също така да провериш в XDA дали не е проблем на самия билд.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-02-16, 12:19:11)sokkoban написа:  Още повече, че от този месец с този ром се зае 

С кой ром се е заел ,с RR ли?
Цитирай

(2019-02-16, 13:23:59)Miro2210 написа:  С кой ром се е заел ,с RR ли?
Да

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги тия къстъми как ги ползвате ?С f2fs или с ext4?
Цитирай

Да посъживя малко темата със себе си. След 4 месеца ползване на HacocOS (безпроблемно и перфектно) , тъй като си падам по експериментите, а и жената и всички близки около мен са с Xiaomi, т.е. с Miui и все го мяркам и разцъквам, та ми липсваше по един или друг начин и реших да пробвам за спорта Masik , което си е изчистена и подобрена къстъм версия на базата на Miui, за която в XDA и не само, се четат суперлативи от към стабилност и поведение като цяло. За сега телефона се държи прекрасно, въпреки, че и с Havoc-а нямах оплаквания, а и съм крачка назад от Android 9 на 8, но пълно щастие няма. Ще наблюдявам как се държи телефона, минаха ми доста ромове през ръцете и Miui и други къстъми, но по това, което виждам до момента мога да изкажа само суперлативи и да го препоръчам на някой ентусиаст, който се чуди какво да сложи. Ако някой друг го ползва/л ще се радвам да сподели впечатления и да обменим опит.

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на speedemon за това мнение:
  • milenvn, sokkoban
Цитирай

И аз се интересувам от отзиви за този ром, ако някой има впечатления и от други на база MIUI, моля да споделя.
Цитирай

Слагах го отдавна мисля миналата година ноември. Супер стабилен но нямаше нищо друго освен руски и английски като езици. В момента тествам глобъл девеелопър и впечатленията са ми много добри

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз съм в момента на глобъл девелопер и не намирам проблеми, но ме сърбят ръцете Smile
Цитирай

Да ли ще има проблем с слагането на рековари и руут на 10.2.2
Цитирай

Колеги помагайте. Пробвам да флашна Custom Rom, чрез sideload в TWRP .. зареждам с cmd командата, но в рековърите ми излиза грешка updater process ended with error 7 !?
Направих точно както е описал sokkoban за флашване на custom rom от 10-та страница... На стъпка № 3 като връзвам телефона с компютъра .. и не мога да си пейстна рома .. за това сега се мъча със sideload.
Та моля, някой да помага плс Smile

След 1 час ровене в нета се оправих. Рома е инсталиран.
Явно при wipe-ването нещо се беше омазало. Та сменях формата на партишъните, след което на ново wipe, закачих телефона и вече си сложих рома от компа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай

Нали е секурети пач ъпдейта та за това питам ама няма никакви проблеми спокойно се слага рековари и руут
Цитирай

(2019-03-24, 08:35:33)go6071 написа:  Нали е секурети пач ъпдейта та за това питам ама няма никакви проблеми спокойно се слага рековари и руут
Чрез twrp  ли инсталира новата версия на рома?!
Цитирай

Свали се през ота и се исталира през рековарито и се загуби руут и се появи стоковото рековари но не е проблем по същите методи се слага рековари и руут
[-] 1 потребител изказва благодарност на go6071 за това мнение:
  • didkobanditko
Цитирай

Здравейте. Имам няколко въпроса.. обмислям да си отключа тела и да си сложа някой къстом ром, но не знам кой точно.. въпросите са ми следните...

1. Кой ром е по-добър ( Ако може някой, който ги е ползвал да си даде мнението)
Колебая се между Havoc-oc и Pixel rom-a.
Бях чел някъде , че при ползване на Pixel-a след време почвало да лагва, да забавя и т.н

2. Мога ли да се върна на miui ако реша и как точно. Например сега съм на Miui 1.2.2.0, мога ли да се върна на него ако реша или.. как става номера ,че това много, много не го схващам.



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Връщаш се от кастъм ром на стоков пак чрез флашване на стоковия ром в рековърито.
Поне аз така направих.
Цитирай

Стоков е най- добре да се връща с Мифлаш.

Колеги, някой има ли впечатления от Pixel Experience CAF edition ?
Цитирай

настъпи и моето време за отключване на телефона, но ето че и излезе 360 часа чакане..

https://forum.xda-developers.com/redmi-n...1083/page2 - Този метод дали ще стане , защото не ми се чакат 2 седмици амен, амен...
Цитирай

Колеги, някой ползвал ли е Masik x3.6 ? Нека сподели впечатления.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)