Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Никой не каза -има ли опция активен кейс?
Цитирай
Аксесоари

Има вече отворена тема за аксесоари. Мненията са преместени там.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Вече близо седмица ползвам телефона, не е лош, като цяло съм позитивно настроен.
Нещо, което ме дразни е, че задния стъклен панел има леко отстояние от металната рамка - мога да подпъхна лист хартия. Там вече е почнало да се събира прах и други дребни нещаWink ползвам го без кейс, но го пазя - не го оставям по маси, в колата и т.н, в джоба без нищо друго.
Имате ли подобни наблюдния?
Цитирай

(2019-02-17, 12:22:33)alex.mitev написа:  Вече близо седмица ползвам телефона, не е лош, като цяло съм позитивно настроен.
Нещо, което ме дразни е, че задния стъклен панел има леко отстояние от металната рамка - мога да подпъхна лист хартия. Там вече е почнало да се събира прах и други дребни нещаWink ползвам го без кейс, но го пазя - не го оставям по маси, в колата и т.н, в джоба без нищо друго.
Имате ли подобни наблюдния?
Не, моят е здраво запечатан. Индийски е, купен от Хонгконг и на брата е перфектен.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto_intera за това мнение:
  • a_mitev
Цитирай

Едно въпросче и от мен. Онзи ден си взех G7 втора ръка, внос от щатите, версия G710ULM . Имаше си бг език, докато го тествах, после направих фабрични настройки и след тях бг-то изчезна. Изобщо не ми дава опция за български - само основните западни езици, плюс руски и няколко йероглифни езика. Как изобщо имаше бг меню, и защо изчезна след фабричните, и мога ли да сложа някак? Не че е зор, и английският ми върши работа, но все пак...

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Цитирай

Преди време имах подобен  случай като твоя. Бях си взел от  Щатите HTC ONE S   , брандиран към T-MOBILE , телефона беше за Латинска Америка , имаше само 2 езика английски и испански, нищо друго.

За целта свалих си приложение от Гугъл плей , не помня точно какво беше нещо от сорта Bulgarian language for Android , и телефона се обнови изцяло на Бг. без никакви проблеми.

Това е дано стане и при теб , за да не се занимаваш с рутове и.т.н.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на tynata2 за това мнение:
  • whitehart
Цитирай

Един страничен въпрос.Попаднах на оферти за LG G7 ThinQ и LG V30+ 4 GB 128GB.Дайте мнения.
Цитирай

Аз бих заложил на G7. По-нов процесор, по-дълга поддръжка. G7 ще получи Android Q, може след година да е, но със сигурност ще го получи, докато В30+ ще си остане с Пая, който все още не е получил.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Хардуерно G7 е с по-нов процесор и е по-нов модел, съответно повече ъпдейти, но мисля че дотам се изчерпват предимствата му.
Цитирай

G7. Процесор от по-ново поколение и по-добър дисплей. Да, lcd е, но е изключително качествен, за разлика от проблемните оледи, използвани от LG във V серията. Камерите са идентично посредствени, звукът е чудесен и при двата с quad hi-fi dac-а, но звукът от G7 като говорител е много по-силен и обемен. V30 има проблем там, всички казват, че звукът е слаб и тенекиен.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Цитирай

В същност защо LG прави две продуктови линии - G и V серия?Различни ли са модулите за главна камера и къде е по-хубава?
Цитирай

Еднакви са във V30/Plus и G7 - Sony IMX 351. Но софтуерът също е много важен и мисля, че в G7 е изпипан повече. V40 и G8 използват същия сензор за широкоъгълната.
V40 и G8 също са с еднакви основни -  IMX363 и широкоъгълни, както казах по-горе - IMX 351
За G7 не знам с какъв сензор е широкоъгълния, но мисля, че и той е еднакъв с V40 и G8.
Защо имат 2 продуктови линии ли. В началото имах ясна представа защо, но сега малко се поразмиха нещата като при Samsung, но при тях ги различава само писалката, а тук при LG само размера на екрана и броя камери във V40 и G7. В G8 и V50 пък разликата е в големината на дисплеите, 5G за V50, въздъшни жестове за G8, втори  дисплей закрепящ се на специален калъф за V50, Sound On Display за G8, втора широкоъгълна селфи камера за V50 като на V40, втора TOF 3D камера за G8


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Те тия новите модели ги няма официално освен в Корея и Сащ, само ще си ги обсъждаме, поредното безумие на LG.
Цитирай

(2019-06-18, 00:02:29)Dowper написа:  Те тия новите модели ги няма официално освен в Корея и Сащ, само ще си ги обсъждаме, поредното безумие на LG.

Така е колега, когато питах официалното представителство на LG, относно G8 ми отговориха, че няма да се появи официално в Европа, а ще има през 2та половина G8s за Европа. G8 само неофициално, ако успеем да намерим по-магазините.
Цитирай

Е то G8s си е по-добрия вариант с 3-те камери. Това е добре, че ще се продава точно той тука.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Звукът на V30 поне при мен е далеч от тенекиен - много съм доволен. Преди това бях с G6 и звукът при V30 е една идея по-добър от този в G6. За G7 не мога нищо да кажа за звук и качество, освен че преди 2 месеца избирах нов телефон и въобще не съм се замислял за G7 заради следните съображения - ноч, по-дълъг, вероятно по-слаба батерия и т.н. Това с ъпдейтите не ме бърка особено, защото голяма част от ъпдейтите по мое мнение правят повече бели, отколкото да донасят ползи и дори в момента не съм сложил последните ъпдейти, но телефонът си работи. Понякога дори имам усещането, че се правят ъпдейти просто, за да има ъпдейти, без да носят реална полза, но да се каже - ето ви ъпдейт.
Относно камерите, сложил съм си gcam и за широкоъгълната, и за нормалната камера, и качеството е по-добро от стоковите камери. Дори селфитата са 2-3 нива по-добри с gcam и се получават съвсем прилични селфита, които не са по 100 мб снимката, както се получава последно време, особено при китайските телефони. Клипове обаче заснемам през стоковата камера, видеата са добри, добър звук, добра картинка.
G7 съм сигурен, че е добър телефон, но не бих сменил V30 за G7. Уточнявам с цел улеснение на питащия за избор между G7 и V30.
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • Dowper, droid_sense
Цитирай

(2019-06-19, 08:15:26)galaxian написа:  Звукът на V30 поне при мен е далеч от тенекиен - много съм доволен. Преди това бях с G6 и звукът при V30 е една идея по-добър от този в G6. За G7 не мога нищо да кажа за звук и качество, освен че преди 2 месеца избирах нов телефон и въобще не съм се замислял за G7 заради следните съображения - ноч, по-дълъг, вероятно по-слаба батерия и т.н. Това с ъпдейтите не ме бърка особено, защото голяма част от ъпдейтите по мое мнение правят повече бели, отколкото да донасят ползи и дори в момента не съм сложил последните ъпдейти, но телефонът си работи. Понякога дори имам усещането, че се правят ъпдейти просто, за да има ъпдейти, без да носят реална полза, но да се каже - ето ви ъпдейт.
Относно камерите, сложил съм си gcam и за широкоъгълната, и за нормалната камера, и качеството е по-добро от стоковите камери. Дори селфитата са 2-3 нива по-добри с gcam и се получават съвсем прилични селфита, които не са по 100 мб снимката, както се получава последно време, особено при китайските телефони. Клипове обаче заснемам през стоковата камера, видеата са добри, добър звук, добра картинка.
G7 съм сигурен, че е добър телефон, но не бих сменил V30 за G7. Уточнявам с цел улеснение на питащия за избор между G7 и V30.
Мда, затова и аз казах, че предимството на G7 е само процесора и че е по-нов, еднакво мислим. Също за широкоъгълната камера, при V30 ъгъла е по-голям, което също е голям плюс според мен, а за видеото има Cine mode.
Цитирай

И при G7 има cine video, не знам дали е същото.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Цитирай

Може да, беше само на V серията, защото G6 го няма, но може да са го добавили в следващите модели.
Цитирай

Хммм... Сега ме мъчи следният въпрос: телефонът ми е втора ръка от щатите, и софтуерната версия е G710ulm, която е не операторска, отключена. При проверка на ИМЕИ обаче ми излиза, че телефонът е версия G710pm, което е версията на Sprint. Четох по разни форуми, че има и други такива случаи - G710pm ги флашват със софтуера за G710ulm и ги продават в ибей и т.н. Та се чудя дали ще получа OTA ъпдейт за пай, или след тези интервенции няма да стане и ще трябва собственоръчно да действам...
Цитирай

Едва ли ще стане да получиш ОТА. Лошото е, че и да искаш да си върнеш оригиналния фърмуер няма да можеш защото за Спринт няма kdz. Така, че единственият вариант е да чакаш да излезе Пая за отключената версия и да флашнеш пак нея на телефона.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • whitehart
Цитирай

А възможно ли е да се качи европейската версия, или няма начин?
Цитирай

За европейската не знам, но в XDA имаше хора флашнали корейския пай и нямаха проблеми. Според мен не би трябвало да има проблем да се флашне и европейската версия, но това си е мое предположение. Мога да ти пратя линк към XDA групата нa G7 в Телеграм да питаш там, ако искаш.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Здравейте, имам голямо желание да си закупя LG G7+ ThinQ Dual Sim LMG-710EAW 128GB от сайта на ETOREN :
https://eu.etoren.com/products/lg-g7+-th...ck-6gb-ram-
Уведомиха ме обаче, че телефона няма български в езиковото меню.
Въпросът ми е дали ще може да се добави допълнително, например от MoreLocale2, и ще има ли някакви други последствия?
Благодаря предварително!
Цитирай

В Техномаркет продават версията 4гб рам/ 64 гб място за съхранение, за 750 лева. Там би трябвало да е на български и ще имаш 2 години гаранция.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)