Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 9 PureView - Лични впечатления и коментари
#51

Това в стендбай режим ли?

 
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-06-10, 20:23:18)Niksana5 написа:  Минах през Nokia 6, Nokia 7 Plus, 8.1 и сега Nokia 9 Pureviwe. И ми се вижда малко като голяма издънка на Nokia този телефон.
И от коя Нокия от изброените си най-доволен.
Цитирай
#53

(2019-06-10, 21:45:11)anatol06 написа:  И от коя Нокия от изброените си най-доволен.
Най-много от Nokia 7 Plus.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#54

(2019-06-10, 21:22:40)Niksana5 написа:  То и да не снимаш пак пада доста бързо!
Провери за евентуален дрейн на батерията с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай
#55

(2019-06-10, 21:52:19)NoMaD написа:  Провери за евентуален дрейн на батерията с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.
Ам то хубаво дадох 5лв за приложението но иска да се занимавам със връзвания за компютър а на мен не ми се занимава точно сега с това и го рефъндах и го изтрих. А другото иска да го рутвам.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#56

BetterBatteryStats може да свали безплатно оттук - цък
Опитай тогава и с GSam Battery Monitor - тап

 
Цитирай
#57

(2019-06-10, 22:20:18)NoMaD написа:  BetterBatteryStats може да свали безплатно оттук - цък
Опитай тогава и с GSam Battery Monitor - тап
Въртях суках и накрая форматирах телефона до първоначалните настройки и вкарах почти всички приложения в ограничени и за сега г/д се оправи. Включително събирането на диагностична информация и всички скрити настройки за търсене на wireless и блутут устройства. Ще споделя по-нататък как е, но ме съмнява че самият андроид не е оптимизиран добре и точи много.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#58

За пълна диагностика с тези приложения ще трябва да се изчака 3-4 дни. После пиши за резултатите. Успех!

 
Цитирай
#59

Аз от около месец съм с Nokia 9 PV. Предишният ми телефон беше Nokia 7 Plus. Ако не снимам (доста), смятам, че животът на батерията е сравним, почти. Но аз съм го взел заради камерата и снимам доста. Като реултат батерията при обработката по време на снимане, както при при допънителната обработка на RAW-файловете, пада осезаемо. Все пак, в много редки случаи не успява да издържи до късна вечер. Smile

Като цяло, аз съм доволен от апарата. Надявам се, че ще подобрят алгоритъма за автоматична обработка до *.jpeg - понякога резултатите да под очакваните.
Лично на мен не ми харесва и работата на автофокуса - възможно е само при мен да е така...
Цитирай
#60

(2019-06-20, 13:58:56)roumend написа:  Аз от около месец съм с Nokia 9 PV. Предишният ми телефон беше Nokia 7 Plus. Ако не снимам (доста), смятам, че животът на батерията е сравним, почти. Но аз съм го взел заради камерата и снимам доста. Като реултат батерията при обработката по време на снимане, както при при допънителната обработка на RAW-файловете, пада осезаемо. Все пак, в много редки случаи не успява да издържи до късна вечер. Smile

Като цяло, аз съм доволен от апарата. Надявам се, че ще подобрят алгоритъма за автоматична обработка до *.jpeg - понякога резултатите да под очакваните.
Лично на мен не ми харесва и работата на автофокуса - възможно е само при мен да е така...
Проблем със пръстовия отпечатък имаш ли ?
Защото при мен колкото и пъти и да го махам и да го въвеждам на ново, доста трудно се отключва. След последният ъпдейт се оправи но пак ми се струва че може и по-добре.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#61

Привет! Взех го от чисто любопитство как, аджеба, ще снима тая камАра от камери?! Аз лично ползвам телефоните основно като такива и за снимки и в това отношение като цяло съм доволен - лек, компактен, позволяващ работа и с една ръка (а моята не е от големите), много добър дисплей, безпроблемно четим и видим дори в много слънчево време, отлична чуваемост при разговор, бърз (ако и да е със "стария" 845). Относно снимките - без да бъда някакъв фотографски "капацитет" съм впечатлен от възможностите му, особено ако човек има мерак да се занимава с пост обработката им. Естествено си има и кусури, от които най-дразнещ е прословутият пръстов отпечатък - уникално своенравно нещо! Сработва ако и когато си иска  Angry . Между другото имам чувството, че работи малко по-добре с леко влажни пръсти. Глупостите, че се отключвал с пакетче дъвки са си откровени такива - пробвах сума пъти и нито веднъж не стана..., но си е тегава работа. Лицевото работи без проблем. Видеото също не впечатлява, профи режимът е доста "скопен", мудничък е и преходът м/у менютата на камерата/ите/. Обработката на снимките също не става с кой знае каква "шеметна" скорост, ама и броят на сензорите не е малък. Батерията можеше да е една-две идеи по-капацитивна, защото споменатата обработка на снимките я "папа" яко. Общо взето идеен апарат, но някак недоизпипан. Надявам се с бъдещите ъпдейти повечето недостатъци да се натамънят... доколкото е възможно.
Цитирай
#62

И така, след получаване на юлския секюрити пач, нещата за този телефон не седят добре!
Имам следният озадачен проблем и нещо не мога да схвана защо го имам с този пръстов отпечатък! Вкарал съм си само палците.
Със показалеца на дясната ръка успявам да си отключвам телефона без да е сканиран!...
Форматирал съм телефона поне 3 пъти след всеки ъпдейт. Включително съм правил и хард ресет.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#63

(2019-06-25, 18:07:35)Niksana5 написа:  Проблем със пръстовия отпечатък имаш ли ?
Защото при мен колкото и пъти и да го махам и да го въвеждам на ново, доста трудно се отключва. След последният ъпдейт се оправи но пак ми се струва че може и по-добре.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Никога не съм ползвал, а и засега не смятам да ползвам, какъвто и да е вид заключване, включително и пръстов отпечатък. Затова не мога да коментирам.

(2019-06-26, 00:31:45)Niksana5 написа:  Със показалеца на дясната ръка успявам да си отключвам телефона без да е сканиран!...

Аз не ползвам заключване на телефона, но става ясно, че се работи по въпроса с пръстовия отпечатък и в скоро време може да има някакво обновяване на софтуеъра:

"
[Изображение: bYi5HbzH_bigger.png][b]Juho Sarvikas[/b]‏Verified account @sarvikas Jun 24
More

Replying to @TechAltar @NokiaMobile
Hi! This issue manifests only in very narrow sample size. We been hard at work identifying root cause, fixing and most importantly testing since we take security very seriously. Expect a patch shortly.
5 replies0 retweets44 likes
Reply  5                        Retweet         Like      44         Direct message

"
Цитирай
#64

(2019-06-26, 00:31:45)Niksana5 написа:  И така, след получаване на юлския секюрити пач, нещата за този телефон не седят добре!
Имам следният озадачен проблем и нещо не мога да схвана защо го имам с този пръстов отпечатък! Вкарал съм си само палците.
Със показалеца на дясната ръка успявам да си отключвам телефона без да е сканиран!...
Форматирал съм телефона поне 3 пъти след всеки ъпдейт. Включително съм правил и хард ресет.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Подозирайки възможността за отключване с някой от другите пръсти (и аз съм сканирал само палците) пробвах с всички останали (без тези на краката естествено  Wink ), но нито веднъж не се получи.
Цитирай
#65

Появи актуална информация, че Nokia си партнира с Adobe Lightroom. Компаниите работят в тясно сътрудничество за по-нататъшното подобряване на вече впечатляващото изживяване на образа на Nokia 9 PureView с въвеждането на специален профил на обектива специално за този смартфон. Новият профил на обектива автоматично приспособява възможностите за редактиране на Adobe Lightroom към Nokia 9 PureView, като ви дава пълен редакторски контрол над вашите изображения директно на вашия смартфон..: https://www.359gsm.com/pr-nokia-9-purevi...lightroom/

 
Цитирай
#66

(2019-07-02, 23:36:13)NoMaD написа:  Появи актуална информация, че Nokia си партнира с Adobe Lightroom. Компаниите работят в тясно сътрудничество за по-нататъшното подобряване на вече впечатляващото изживяване на образа на Nokia 9 PureView с въвеждането на специален профил на обектива специално за този смартфон. Новият профил на обектива автоматично приспособява възможностите за редактиране на Adobe Lightroom към Nokia 9 PureView, като ви дава пълен редакторски контрол над вашите изображения директно на вашия смартфон..: https://www.359gsm.com/pr-nokia-9-purevi...lightroom/
Ще хейтна, но това не е новина и е писано от някой, който хал хабер си няма от това, което е писал. Въпросният профил беше обещан от самото пускане на телефона и партньорството беше обявено в самото начало, а опцията я има от повече от месец в Лайтруум.
Отделно, този профил само и единствено само уж оправя автоматично разни дефекти (кривене и винетиране) от лещите, които ми се види странно при 5 броя лещи какъв е смисъла и защо не става при самото стакване на всичките кадри при снимане, ама на...
Цитирай
#67

Сега съм с Nokia 9 PureView.
Слаба батерия, но ако се деактивира Google Chrome, нещата са по-добре. Страхотен телефон, но като ползвател на X5 и 3.1, мога смело да твърдя, X5 е най-добрият цена/качество. Плюс това този снапдрагън се излага спрямо скромния хелио п60.
Това са впечатленоята ми засега.

NOKIA 3.1
Цитирай
#68

Ъпдейт за Nokia 9 PureView ускорява обработката на снимките. Преди дни започна актуализацията, която носи важни новости за камерата. На първо място то активира боке режим в реално време, който позволява на потребителя да промени точката на фокус и степента на размазване на фона преди заснемане, както и след това. Ъпдейтът ускорява и скоростта на обработка на снимките с активирана дълбочинна карта: https://nokiapoweruser.com/nokia-9-purev...date-2019/

 
Цитирай
#69

(2019-07-11, 13:14:34)NoMaD написа:  Ъпдейт за Nokia 9 PureView ускорява обработката на снимките.

Вие получихте ли го?
При мен все още липсва...
Цитирай
#70

(2019-07-11, 14:19:07)roumend написа:  Вие получихте ли го?
При мен все още липсва...
Все още не наличен е само за Америка и още една две страни. Ние ги получаваме тези ъпдейти към 25 - 30 в този диапазон като дати

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#71

Тъкмо дойде, да видим дали има някаква сериозна промяна![Изображение: 06d2c398db6d79b671f5d6bd33e2284c.jpg]

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
[-] 1 потребител изказва благодарност на Niksana5 за това мнение:
  • roumend
Цитирай
#72

Nokia 9 Teardown:


 
Цитирай
#73

PIE BUILD V4.27D WITH AUGUST SECURITY PATCH AVAILABLE FOR NOKIA 9 PUREVIEW
При мен засега липсва - за България забавят ъпдейтите със седмица, обикновено...
https://nokiamob.net/2019/08/14/pie-buil...-pureview/ 
   
Цитирай
#74

Привет! Разгеле... току що инсталирах новия ъпдейт и ми прави впечатление, че пръстовият отпечатък сработва почти мигновено даже и при съвсем леко докосване.  Dance

(2019-08-20, 18:23:42)petarstoil написа:  Привет! Разгеле... току що инсталирах новия ъпдейт и ми прави впечатление, че пръстовият отпечатък сработва почти мигновено даже и при съвсем леко докосване.  Dance

... и преходът м/у "менютата" на камерата(ите) става една идея по-бързичко.  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на petarstoil за това мнение:
  • roumend
Цитирай
#75

Здравейте, апарата поддържа ли USB OTG?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)