Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвети за предстояща покупка на Mate 20pro
#1

Здравейте,реших да сменя вярно служещия 2год. Samsung S7 edge с въпросния Huawei.Въпроса е,че го сменявам в бартер,в който доплащам и въпросния телефон е от Англия и питането ми е има ли голямо значение това,защото ползвах Galaxy S5,което беше от Америка,но освен че нямах update на софтуера други проблеми не ми е давал.Тук по доста ревюта изгледах,че update-та променя доста неша по камера,лицево разпознава и др. та,ако и този не може го прави май си е сериозен проблем?Про верих го по IMEI и уж всичко е точно,но приемам и съвети да не се наглася на някоя реплика,че вече какви ли измами не се навъдиха...Предварително благодаря за съветите Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Англия все още е в ЕС (и най вероятно ще си остане). Ще си имаш ъпдейти, не го мисли.
Цитирай
#3

(2019-05-11, 12:22:54)eksoldier написа:  Англия все още е в ЕС (и най вероятно ще си остане). Ще си имаш ъпдейти, не го мисли.

Супер,а IMEI-а достатъчен ли е,че телефона не е реплика?
Цитирай
#4

Има сайтове за проверка по имей. Нали ще го видиш преди това? Ментетата си личат и визуално по принцип.
Цитирай
#5

(2019-05-11, 12:36:23)eksoldier написа:  Има сайтове за проверка по имей. Нали ще го видиш преди това? Ментетата си личат и визуално по принцип.

Да,ще го видя.Иначе аз вече го проверих в сайт,излиза си модела.Гледах някакви реплики,където разликата е много огромна,с разместени камери и светкавица или пръстов отпечатък под камерите,но ме притеснява да не е някоя точна реплика,понеже не съм много запознат с Huawei,знам че на Samsung има доста 1 към 1 реплики.
Цитирай
#6

Колега, свали на телефона това приложение (Device info HW)  и провери с кой от двата дисплея е... BOE или LG. Ако е с втория има вероятност след седмица използване да позеленее
[-] 1 потребител изказва благодарност на wenss за това мнение:
  • bme
Цитирай
#7

Или дори да е позеленял. Разгледай този проблем има определен момент, в който се вижда зеленясването в начален стадий затова първо се запознай с проблема. Ако е гаранционен от Англия и тук можеш да му ползваш гаранцията.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • bme
Цитирай
#8

(2019-05-11, 17:34:10)wenss написа:  Колега, свали на телефона това приложение (Device info HW)  и провери с кой от двата дисплея е... BOE или LG. Ако е с втория има вероятност след седмица използване да позеленее

Вече е в мен телефона,надявам се всичко да е ок... Проверих го пише- synaptics-LAYA171300-BOE-02-18-00-61
Цитирай
#9

Вероятно и аз ще поръчвам телефона. Тези с boe коя дата са производство? Чудя се дали от плесио да купя, не знам дали не са залежали бройки...
Цитирай
#10

(2019-07-02, 11:28:35)eksoldier написа:  Вероятно и аз ще поръчвам телефона. Тези с boe коя дата са производство? Чудя се дали от плесио да купя, не знам дали не са  залежали бройки...
За дата нз, в началото имаше и такива с ЛГ имаше и с БОЕ, аз уцелих зелен естествено, но с протокол и гаранционно ми го замениха, от втория път успяхSmile
Цитирай
#11

Въпросът е, че няма да е за мен и не искам да кажат, че съм им препоръчал скапан телефон... Човекът има много работа и е в постоянно движение, за тва няма да има време за протоколи заменки и т. н. Сегашният му S6 edge+ ще го подари и няма да има оборотен. За тва ако всички бройки от ноември-декември са с boe да вземам направо един и така.
Цитирай
#12

(2019-07-02, 14:33:44)eksoldier написа:  Въпросът е, че няма да е за мен и не искам да кажат, че съм им препоръчал скапан телефон... Човекът има много работа и е в постоянно движение, за тва няма да има време за протоколи заменки и т. н. Сегашният му S6 edge+ ще го подари и няма да има оборотен. За тва ако всички бройки от ноември-декември са с boe да вземам направо един и така.


До колкото съм запознат всички бройки с ЛГ са издърпани от търговската мрежа купувай спокойно.


Sent from my iPad using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#13

(2019-07-02, 14:33:44)eksoldier написа:  Въпросът е, че няма да е за мен и не искам да кажат, че съм им препоръчал скапан телефон... Човекът има много работа и е в постоянно движение, за тва няма да има време за протоколи заменки и т. н. Сегашният му S6 edge+ ще го подари и няма да има оборотен. За тва ако всички бройки от ноември-декември са с boe да вземам направо един и така.
Аз го взех от плесио на 31.12. Екрана е boe. Телефона е черния. Мисля, че повечето лг екрани бяха в някои от другите цветове. Реално се съмнявам чак досега нещо да е залежало. Иначе по серийния номер се разбира датата на производство без разопаковане. Ако е от 2019 значи не е лг.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#14

(2019-07-02, 14:33:44)eksoldier написа:  Въпросът е, че няма да е за мен и не искам да кажат, че съм им препоръчал скапан телефон... Човекът има много работа и е в постоянно движение, за тва няма да има време за протоколи заменки и т. н. Сегашният му S6 edge+ ще го подари и няма да има оборотен. За тва ако всички бройки от ноември-декември са с boe да вземам направо един и така.

Преди няколко дни разглеждах един мате 20 про разглобен. Впечатлява с много добра изработка. Няма го типичното за китаец лепене с топъл силикон. Всяко нещо си има място и е помислено за закрепването да бъде както трябва. Алуминиевата рамка около дисплея е много добре направена. Чак не мога да повярвам, че това го е проектирал и сглобил китаец. Дисплея се сменя с половината телефон и с батерията даже. Електрониката остава на задния капак. За съжаление платките не успях да разгледам много бързо бяха сглобили телефона с новият дисплей.
Минус е факта, че дисплея лесно се чупи. 
Собственика на телефона го беше изпуснал от около 50см върху плочки. А за сравнение старото ми HTC слезна един етаж надолу по стълбите, като от междуетажната площадка до долния етаж падна през процепа между стълбите. 
Изкриви се горния ляв ъгъл на кутията. Дисплея и всичко останало беше здраво.
Цитирай
#15

Здравейте колеги, 
Искам да се допитам до вас за мнение, като притежатели на Huawei Mate 20 Pro, относно зеления дисплей, за жалост някой от вас "опарили" се от него. От няколко дни си закупих въпросното устройство и съм с него. Като цяло съм доволен, но... Забелязвам от лявата страна на дисплея (където е извивката) леко синьо-зелен оттенък...

Не мога да преценя дали съм попаднал на устройство с дефектен - зелен дисплей или просто това е някаква светлосянка или пречупване на светлината точно в края на извивката. Понеже зная, че модела имаше точно такъв проблем с дисплея и се чудя... Ходих вчера в магазини и разглеждах и П30 - Pro (понеже в единия магазин го нямаха наличен) и при него го го имаше същия за мен "проблем". Отидох и в друг магазин, там го имаха наличен модела, и там го имаше "проблема", може би ми се стори по-слаб... Имаше и някакъв самсуг с леко извит дисплей, там бе много по-силно изразен "проблема".  Понеже това ми е първия телефон с извит дисплей (досега ползвах/м Mate 10 Pro) и не зная дали при всички е така, това си е нормално и е поради формата на дисплея, сянка, пречупване на светлината. Вижда се само на светъл/бял фон/екран. Телефона е взет от оператор - сините и даже пуснах заявка да го връщам, понеже го взех онлайн. 

Моля ви за мнение като ползватели на същото или друго устройство с извит дисплей, понеже съм пред дилема, дали да го връщам. Консултанта в магазина го гледа и той, и каза, че не вижда никакъв проблем в дисплея (друг магазин не на сините). 

Благодаря Ви предварително! 

Ето няколко снимки, горе-долу се вижда проблема, на първите три. Когато завъртя телефона, сменя ъгъла на виждане и проблем нямам, само под определен ъгъл.

[Изображение: IMG-20190908-001258.jpg] [Изображение: IMG-20190908-001343.jpg] [Изображение: IMG-20190908-001629.jpg]
[Изображение: IMG-20190908-000414.jpg] [Изображение: IMG-20190908-000508.jpg] [Изображение: IMG-20190908-000642.jpg]

[Изображение: IMG-20190908-000705.jpg] [Изображение: IMG-20190908-000713.jpg] [Изображение: IMG-20190908-000740.jpg]

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай
#16

От пречупването ще да е. И при мене е така като го гледам челно. Но, като го погледна отстрани изчезва от съответната страна и се увеличава от другата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • OKTOPOD
Цитирай
#17

(2019-09-08, 07:16:06)1124 написа:  От пречупването ще да е. И при мене е така като го гледам челно. Но, като го погледна отстрани изчезва от съответната страна и се увеличава от другата.
 
Благодаря за отговора! И аз накрая май стигнах до този извод, затова исках мнение от собственици или ползващи този модел, защото ако е така при всички и си е нормално за този вид екрани, няма смисъл да го връщам или сменям. Smile

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай
#18

да, нормално си е. Извивката пречупва светлината и се вижда така.
Проблемът е съвсем различен от това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • OKTOPOD
Цитирай
#19

И на последните бройки ли го има проблема с LG дисплеите?
Смисъл нищо не е оправено и ако сега си купиш телефон и се окаже с LG дисплей си прецакан един вид?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#20

@Legend, Нямам идея, затова и питам, а преди да ъпдейтна до 9.1, забравих да пусна да видя какъв е дисплея. После вече показва само , че е OLED. Доколкото разбрах след ноември 2018г., не би следвало телефоните да имат проблема със "зеления" дисплей, а да не говорим вече тези които са 2019г., моя мисля, че е 2019г., доколкото го разчетох по сер. номер. Проблема е, че аз не зная дали има проблем, може би си го измислям и внушавам Smile Просто така си изглеждат телефоните с извит дисплей, но аз понеже не съм ползвал досега такъв, а четох, че много хора точно с въпросния модел са имали проблем - дефекти... И човек като не знае пита т,ези, които знаят и ползват или са ползвали същото устройство.  
С две думи, проблема май не е в моя "телевизор", а в самия мен, поне засега стигнах до този извод и мисля, да не го сменям. 

Ще се радвам, ако още някой сподели мнение от опит, или ме опровергае. 
Благодаря предварително!

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай
#21

Някой ако има повече инфо дали проблема е оправен на по новите бройки моля да сподели.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#22

Ами навсякъде по форумите пише, че от март насам вече не се слагат дисплеи на LG. Слагат само BOE. Ако въпреки това възникне проблем то по-скоро ще е дефект на конкретната бройка отколкото масово явление. Ако датата на производство е от 04.19 нататъка, не би следвало да има.проблеми.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • OKTOPOD
Цитирай
#23

Официално беше излезнало че само някакъв сравнително малък процент от LG дисплеите бяха засегнати, със сигурност не всички. Моят е с LG дисплей от едни от най-първите партиди и не позеленя, и реално ще стане скоро на една година, и си е всичко точно.
Най-хубавото е че това е признат фабричен дефект от Huawei и дори и да се появи, ще ти го заменят гаранционно с нов телефон, така че поводи за притеснение няма.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)