Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова версия на софтуера

Колега проблем е че не знам какво точно да правя.Чудя се само при мен ли е така?Телефона лагва почти навсякъде.За игри не искам да говора там положението с 9ка е много зле.Камерата забелязах че размазва доста сега.Афтофокоса е доста зле сравнение с преди.Снима дори и по бавно
Цитирай
Аксесоари

(2019-06-24, 22:04:46)muggs написа:  @MADFLAVA, @dachoni
С тази версия може да се върнете на 8.1.0 https://www.sammobile.com/samsung/galaxy...D5/272751/

@AsInstinct
Трий го, това е някаква досадна реклама, а и да стане нещо инсталираш софта през ODIN отново.
Ако те е страх, можеш да го спреш от настройките, рестартираш телефона и ако няма проблем го триеш.

Спрях го , но нищо. Като вирус е. Ей сега ще го разкарам...! ?
 Иначе както казах на мен след ъпдейта никакъв дерт. Мисля даже ,че и по- бързо работи тел. 
Цитирай

И при мен засега е ок, все едно съм с нов телефон. Камерата наистина е малко по-бавна и го няма спортният режим, но ми се струва, че снима перфектно. Има и малко забавяне при набиране на номер, но с един фикс би трябвало да го оправят, както и другите неща, които ще излезнат. Дисплеят ми се струва малко по-тъмен, но с перфектна графика, а батерията е както с 8-цата, не мисля, че има разлика. Това са ми впечатленията досега.

Android4e
Цитирай

(2019-06-25, 07:38:07)Android4e написа:  И при мен засега е ок, все едно съм с нов телефон. Камерата наистина е малко по-бавна и го няма спортният режим, но ми се струва, че снима перфектно. Има и малко забавяне при набиране на номер, но с един фикс би трябвало да го оправят, както и другите неща, които ще излезнат. Дисплеят ми се струва малко по-тъмен, но с перфектна графика, а батерията е както с 8-цата, не мисля, че има разлика. Това са ми впечатленията досега.

Спортният режим го има(настройки на камерата>режими на камерата>режими на редактиране).Добре върви при мен имам лаг само с едно приложенията които ползвам,но не е болка за умиране.Батерията държи както преди.И едно въпросче-задължително ли да направя хард ресет след като го ъпдейтнах или ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на sonymaster за това мнение:
  • Android4e
Цитирай

(2019-06-25, 09:38:53)sonymaster написа:  Спортният режим го има(настройки на камерата>режими на камерата>режими на редактиране).Добре върви при мен имам лаг само с едно приложенията които ползвам,но не е болка за умиране.Батерията държи както преди.И едно въпросче-задължително ли да направя хард ресет след като го ъпдейтнах или ?
След хард ресет няма лагване.
От къде се изкарват процентите на батерията да се показват в 9 ?
Цитирай

(2019-06-25, 09:45:50)niki7989 написа:  След хард ресет няма лагване.
От къде се изкарват процентите на батерията да се показват в 9 ?
Настройки>известия>лента на състоянието>показване процент батерия
Цитирай

(2019-06-25, 10:04:00)sonymaster написа:  Настройки>известия>лента на състоянието>показване процент батерия
Мерси.
Цитирай

Да, наистина го има спортния режим, сега видях. Благодаря!

Android4e
Цитирай

Сега го качих и аз, от утре ще го изпробвам.
На първо четене ми се струва, че доста повече лапа батерията, но ще видим...
За половин час човъркане излапа около 9-10%, което е наистина много...
Цитирай

Направих кратък тест преди да си прехвърля нещата от "умиращото" HTC
Ето и резултата от 3dmark     

Телефона е след заводски настройки - без добавени профили, приложения и тн.
Ще пробвам и след като си изсипя всичко обратно в телефона как се държи Smile
Цитирай

Колеги не знам честно казано на вас как ви работят телефоните.Но моя е адски зле.Такова лагване и циклане не съм имал никога.Камерата ми снима отвратително.Снощи на нялолко пъти даде грешка в камерата.При снимане на видео замръзва екрана и не иска да се изключи.Звукът ми е доста по слаб с една дума пълен боклук след ъпдейта.Аз лично не съм доволен ИЗОБЩО
Цитирай

Ресетна ли?

Android4e
Цитирай

Относно батерията.. първа разрядка:
       

След като беше 13 дни в сервиз- върнаха ми го на 0% (20 минути му трябваха на зарядно за да светне дисплея) мисля, че е добре. Днес синхронизирах акаунти, теглих приложения, настройвах телефона и тн. До седмица работа ще си проличи Smile
Цитирай

Как мислите, след ъпдейта трябва ли да го нулирам до заводски настройки?
Цитирай

Аз не съм го ресетвал и работи отлично.

Android4e
Цитирай

(2019-06-27, 13:11:43)AsInstinct написа:  Как мислите, след ъпдейта трябва ли да го нулирам до заводски настройки?
От моя гледна точка е препоръчително от версия към версия да се зачисти всичко Smile
Цитирай

Аз също не съм рисетвал и си работи без проблем, нямам оплаквания от лагване или друго.
Засега е добре, трябва време за да му видим плюсовете и минусите в реална работна обстановка.
Цитирай

(2019-06-27, 13:11:43)AsInstinct написа:  Как мислите, след ъпдейта трябва ли да го нулирам до заводски настройки?
Ако към момента на надстройване до по-висока версия на ОС Андроид всички инсталирани на телефона програми са били актуализирани а след надстроката телефона работи нормално и не лагва, нулиране до заводски надстройки според мен не е необходимо. Не за друго ами просто много време ще отнеме инсталирането на всичкия софт дето е бил на телефона и настройването му според собствените си вкусове. Виж ако има лаг или много хаби батерия, тогава е хубаво да се направи нулиране до заводски надстройки.

Едит: правописна грешка

Samsung Pocket (GT-S5300); Android 2.3.6; Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9301 I), Android 4.4.2; Samsung Galaxy J7 2017 (SM-J730F) Android 8.1; Samsung Galaxy A52S 5G Awesome Black Android 12 One UI 4.1
Цитирай

Тогава ще изчакам . Няма да правя нищо. Реално телефона в момента работи по-добре и от преди. Все едно взех нов телефон.
Цитирай

Направих ресет и нищо същия к.р е .Направо съм бесен на тоя скапан андройд.Някой ще каже че спама но не неспама просто изказвам мнение.Телефона стана адски зле от към звук.Постоянно ми е усилен и сам се намалява винаги .Значи такава помия стана че съм изнервен яко.Ако някой си търси J7 2017 с оставаща гаранция от 1 година и 3 месеца да ми пише.Ще го продам с най голямо удоволствие
Цитирай

(2019-06-29, 09:07:56)MADFLAVA написа:  Направих ресет и нищо същия к.р е .Направо съм бесен на тоя скапан андройд.Някой ще каже че спама но не неспама просто изказвам мнение.Телефона стана адски зле от към звук.Постоянно ми е усилен и сам се намалява винаги .Значи такава помия стана че съм изнервен яко.Ако някой си търси J7 2017 с оставаща гаранция от 1 година и 3 месеца да ми пише.Ще го продам с най голямо удоволствие
  Имах подобен случай , с ресет не се оправяше , трябваше да изтегля "софта" и го флашна наново с Odin , не е сложно , само бавно се тегли. Вероятно при "ресета" някой път се съсипва нещо....

Smsung Galaxy S8 , Samsung Galaxy J7
[-] 1 потребител изказва благодарност на venzimir за това мнение:
  • MMJ
Цитирай

(2019-06-29, 10:12:17)venzimir написа:    Имах подобен случай , с ресет не се оправяше , трябваше да изтегля "софта" и го флашна наново с Odin , не е сложно , само бавно се тегли. Вероятно при "ресета" някой път се съсипва нещо....

Имаше някъде едно тулче което теглеше файловете за флаш с по висока скорост Smile мога да се разтърся и да го кача тук като тема ако има желаещи Smile
Ето линк от форума Smile Цък
Цитирай

Като генерално заключение, телефонът е идеален след ъпдейта!!!

Android4e
[-] 2 потребители изказват благодарност на Android4e за това мнение:
  • jorimafia, SinanYI
Цитирай

След ъпдейта спряха да ми се появяват нотификациите за пропуснат разговор, получено съобщение, на заключен екран не ми показва прогнозата за времето, както преди. Накратко - прецакаха се нотификациите.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

2 часа и 5 минути зареждане 50 % батерия.

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)