Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

(2019-07-14, 21:12:07)dimitar2222 написа:  При колоезденето не е така. Телефона трябва да е с теб и да си стартирал тренировката от телефона, в противен случай не ти засича дистанция.
Извинявам се, видях го в менюто, не съм го изпробвал лично.

Вечния бетатестер!
Цитирай
Аксесоари
#77

Четворката от към екран няма нищо общо със предишните, на слънце е номер едно вече            

P20 Pro Twilight
Цитирай
#78

Xiaomi Mi Band 4 или Mi Band 3 - Сравнителен обзор

 
Цитирай
#79

Днеска и моята пристигна. Поръчана на 30.06 от руския МИ магазин. Много съм доволен, първа такава гривна ми е и нямам наблюдения с предишните. Чакам да спре да вали да изляза малко да се разтичам да видя какво ще измери. Много лека и удобна, не се усеща на ръката.

П.С.
След малко ползване забелязах няколко неща. Когато пусна тренировка не ми позволява да вляза в менюто за смяна на песните, освен ако не спра тренировката. Самата гривна няма ли вграден гпс, защото иска да ползва този на телефона ми. Иначе на слънце много хубаво се вижда екрана. То каквото и да правиш не те пуска да сменяш песента, даже да има пуснат хронометър или таймер. Има ли начин или аз нещо не съм разбрал. Лек ден!
Цитирай
#80

(2019-07-18, 14:15:46)nedko1999 написа:  Днеска и моята пристигна. Поръчана на 30.06 от руския МИ магазин. Много съм доволен, първа такава гривна ми е и нямам наблюдения с предишните. Чакам да спре да вали да изляза малко да се разтичам да видя какво ще измери. Много лека и удобна, не се усеща на ръката.

П.С.
След малко ползване забелязах няколко неща. Когато пусна тренировка не ми позволява да вляза в менюто за смяна на песните, освен ако не спра тренировката. Самата гривна няма ли вграден гпс, защото иска да ползва този на телефона ми. Иначе на слънце много хубаво се вижда екрана. То каквото и да правиш не те пуска да сменяш песента, даже да има пуснат хронометър или таймер. Има ли начин или аз нещо не съм разбрал. Лек ден!
Така е, по време на тренировка няма как да ползваш смяна на песните, трябва да излезеш от спортния режим и тогава можеш. Mi band 4 няма вграден GPS, трябва да ползваш този на телефона.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#81

Здравейте. Взех и аз една 4ка днес. Досега съм имал от първите, 2ка, 3ка и сега и 4ка. Току що я заредих и все още нямам наблюдения над всичко. Сложих си засега само един друг wachface с тетрис. Да видим 2,3 дни пък ще пиша пак. Иначе е китайска версия така да кажем, понеже си ползвам телефона на английски и не е проблем. Ще видя нотификациите на кирилица дали ще имат разстояние между буквите.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#82

Ще имат
Цитирай
#83

На 3ката слагах някакви моднати фирмуеъри за да се оправи. Тук има ли такива неща?

П.П. Някой пробвал ли е това ?

[Изображение: 0YGwl6S.png]
Цитирай
#84

Ето и малко снимки на гривничката. Вчера я взех на 51% батерия, в момента е на 39%, обаче имаше 3 обновявания и това източи доста батерия. Имам чувството, че като сложа друг тапет и става една идея по-бавна и сякаш забива. Един и 2 снимки.

https://drive.google.com/file/d/1ExsZ_Zm...p=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-DNsUJh...p=drivesdk
Цитирай
#85

(2019-07-19, 15:02:02)mitkoandroid написа:  На 3ката слагах някакви моднати фирмуеъри за да се оправи. Тук има ли такива неща?

П.П. Някой пробвал ли е това ?

[Изображение: 0YGwl6S.png]
На всеки друг език освем Английски кирилицата е ок , странна работа.
Ето тука едно преводче и направих на БГ още е в тестов период само че ресурса е за по стария фирм. И понеже не се ползва Английски няма проблем и с интервалите на Кирилицата. Има и Mi Fit от който може да се зададе известията да са само с главни букви. Ако някой има въпроси да пита

https://geekdoing.com/threads/bulgarian-...los2.1095/

[Изображение: 92889d49432464f26ee5b80ce87bd0c2.jpg]

Ето линк за шрифт само със оправени интервали на кирилица и емтоикони

https://mega.nz/#!PtxVjSIb!yeuYOuToLEFmB...gP9AMkJP5I

P20 Pro Twilight
[-] 7 потребители изказват благодарност на Pusheka за това мнение:
  • dark, fotograd, iwan33, nik321, Stormrage, suffer, TheMetal
Цитирай
#86

Благодаря за шрифта. Работи и точно от това имах нужда. Mi band 4 на английски, а нотификациите на Бг без интервали.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Цитирай
#87

Може ли малко инструкции как се слага само шрифта ?
Цитирай
#88

Флашва се като фирмуер, през Notify and Fitness, Mi Band master,.............

P20 Pro Twilight
Цитирай
#89

(2019-07-19, 22:36:24)Pusheka написа:  Ето линк за шрифт само със оправени интервали на кирилица и емтоикони

https://mega.nz/#!PtxVjSIb!yeuYOuToLEFmB...gP9AMkJP5I
Яката работа е тоя шрифт. Smile Само, че при мен "г" и "д" излизат като "g" и "d" (излизат на латиница вместо на кирилица).

При вас така ли е?
Някой да има идея как се опрвая това?
Цитирай
#90

При мен е ОК

P20 Pro Twilight
Цитирай
#91

(2019-07-16, 00:06:02)Pusheka написа:  Четворката от към екран няма нищо общо със предишните, на слънце е номер едно вече
Имам глобалната версия, но менюто ѝ е на английски, телефона ми е на БГ. Гледам на снимките, твоята гривна е на БГ. Как го постигна?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#92

Качил е firmware в линка по-горе има информация как се прави. Относно шрифта при мен работи супер само не разбрах какви емотикони ви показва при мен няма емотикони. Батерията определено си кара 20 дни. [Изображение: dbe1a379d813a03f8b54b113812a77d7.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#93

(2019-07-22, 13:46:24)dark написа:  Яката работа е тоя шрифт. Smile Само, че при мен "г" и "д" излизат като "g" и "d" (излизат на латиница вместо на кирилица).

При вас така ли е?
Някой да има идея как се опрвая това?
Потвърждавам, че има грешки.
Аз открих тези:
ъ -> а
д -> d
г -> g
й -> и
щ -> sht
Може да се тества чрез менюто за тест на шрифт.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

(2019-07-22, 15:07:37)Pusheka написа:  При мен е ОК
Не е ок, пробвай с менюто за тест на шрифт. Има доста разменени символи.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#94

А мога ли да го флашна с тоя приложение N&F и после да го махна, защото изобщо не ме кефи или поне аз не мога да се оправя с него.
Цитирай
#95

Понеже този шрифт без интервалите имаше разменени символи, реших да ресетна гривната с идеята да възстановя ориг.шрифт. Речено-сторено, ресет, сдвояване наново с Ми фит, проверка на настройките и като започнах да тествам шрифта -изненада, хем без интервали, хем без разменени/грешни символи! Незнам какво и как стана в крайна сметка, но резултата е положителен.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

(2019-07-22, 17:11:19)nedko1999 написа:  А мога ли да го флашна с тоя приложение N&F и после да го махна, защото изобщо не ме кефи или поне аз не мога да се оправя с него.
Можеш после да използваш отново само Ми фит.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 1 потребител изказва благодарност на kyosev за това мнение:
  • nedko1999
Цитирай
#96

(2019-07-22, 17:17:20)kyosev написа:  Понеже този шрифт без интервалите имаше разменени символи, реших да ресетна гривната с идеята да възстановя ориг.шрифт. Речено-сторено, ресет, сдвояване наново с Ми фит, проверка на настройките и като започнах да тествам шрифта -изненада, хем без интервали, хем без разменени/грешни символи! Незнам какво и как стана в крайна сметка, но резултата е положителен.
factory reset през гривната ли направи?
Цитирай
#97

(2019-07-22, 17:17:20)kyosev написа:  Понеже този шрифт без интервалите имаше разменени символи, реших да ресетна гривната с идеята да възстановя ориг.шрифт. Речено-сторено, ресет, сдвояване наново с Ми фит, проверка на настройките и като започнах да тествам шрифта -изненада, хем без интервали, хем без разменени/грешни символи! Незнам какво и как стана в крайна сметка, но резултата е положителен.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Можеш после да използваш отново само Ми фит.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Ми останал е чист моднатия шрифт, явно се е омесил със стокови. Със фактори не се връща оригинала трябва да се флашне пак. Явно трябва фактори след флаша нещо се омазва.
Според мен проблема е във тестовия текст нещо, със реални известия не съм имал ядове не знам.

P20 Pro Twilight
Цитирай
#98

(2019-07-22, 20:28:04)Pusheka написа:  Ми останал е чист моднатия шрифт, явно се е омесил със стокови. Със фактори не се връща оригинала трябва да се флашне пак. Явно трябва фактори след флаша нещо се омазва.
Според мен проблема е във тестовия текст нещо, със реални известия не съм имал ядове не знам.

Ударих Factory Reset. Пак същата работа. Флашнах пак фонта. Пак същата работа.

При мен само г и д малки са помазани. Странна работа...

   
Цитирай
#99

(2019-07-22, 21:58:39)dark написа:  Ударих Factory Reset. Пак същата работа. Флашнах пак фонта. Пак същата работа.

При мен само г и д малки са помазани. Странна работа...
Като получиш съобщение пак ли са така, защото според мен в теста е проблема. Прати си текст от друг телефон със "г" и "д" не трябва да има проблем. Поне при мен е всичко точно. И при мен в теста ги омазва но реално в известията няма проблеми.
Само емотиконите не ми излизат винаги ма ще го оправят и това. Като за първи опит си е супер.

P20 Pro Twilight
Цитирай

(2019-07-22, 19:30:33)dark написа:  factory reset през гривната ли направи?
Да, през гривната.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Може и теста да е бъгав наистина. След ресета пробвах като изпращах сам на себе си СМС-и, защото бях деинсталирал другото приложение. Възможно е то да ни подвежда, че уж шрифта е объркан. Важното е, че при мен всичко се получи както трябваше.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Я да попитам, на китайска версия Ми банд 4, може ли да се сложи английски или БГ меню, ако телефона се ползва на БГ?
От това, което чета излиза, че менюто на гривната би-трябвало да е на китайски ако телефона е на БГ.
Изобщо вие коя версия ползвате - глобал или китайска понеже има разлика и в цената?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)