Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари

Лицевото разпознаване е нещо което работи учудващо добре. Разпознава ме с очила, без, само на силно слънце му е малко трудно.
Настройването му е цяла епопея, върти си главата насам, натам и така поне 10мин, докато реши, че му е достатъчно да те познае.
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-29, 23:30:04)T39 написа:  Лицевото разпознаване е нещо което работи учудващо добре. Разпознава ме с очила, без, само на силно слънце му е малко трудно.
Настройването му е цяла епопея, върти си главата насам, натам и така поне 10мин, докато реши, че му е достатъчно да те познае.
Е чак 10 минути. За по-малко от минута става. По-бързо от взимане на един отпечатък на пръст. 10 минути може би трябват да вземеш отпечатъците на двата палеца...

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Нова кампания на Huawei предлага отстъпка за смяна на дисплей. На 26 юни се предлага до 50% отстъпка за извънгаранционна смяна на дисплей на модела Mate 20 Pro. Промоцията важи при посещение на Центъра за обслужване на клиенти на Huawei в София на ул. "Леге" 6 или пък при ползване на услугата "От врата до врата", с която на тел. 080018818 може да се поръча куриер за сметка на компанията, а след това ремонтираното устройство ще бъде върнато обратно на избран адрес. Повече за промоцията - тук

 
Цитирай

При закупуване на Huawei Mate 20 Pro Telenor до края на месеца подарява умен кантар: https://mobilebulgaria.com/news/telenor-...ate-20-pro

 
Цитирай

Има ли още проблема със зеления дисплей към този момент?

Samsung A52s 5G
Цитирай

Според мен зависи от къде го купуваш, ако е от магазин или оператор съм почти сигурен че няма да имаш проблеми, ако обаче го купуваш от човек и е от първи бройки...може и да напипаш зеленото.
Цитирай

Да не ти пука, купувай смело, даже се надявай да е със хахаха, моя го дадох и за 10 дена ми го смениха с чисто нов запечатан и така все едно си взех нов за 850 лева. Че ми оставиха и аксесоарите от старият бонус, взеха само кутията

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай

Евентуално от Технополис ще се купува.

Samsung A52s 5G
Цитирай

Няма вариант да е с LG дисплей, толкова залежали бройки нямат, скачай смело в дълбокото. Сменил съм почти всички най-нови модели и това е телефонът с главно '' Т '' към момента. Нищо че скоро ще стане на година след 2-3 месеца телефона е топ. И да кажа само бях върл фен на Самсунг, не че още не ги харесвам много но Huawei последните 2 години дръпнаха многоооо напред

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
[-] 1 потребител изказва благодарност на palamarov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Вчера купих и на жената Mate 20 Pro. Нов. Знам, че Huawei вече не слагат LG дисплей, но все пак реших да пробвам с Device Info HW. Инсталирах я, обаче в General менюто няма подменю Тъчскрийн, където по принцип пише LG или BOE е десплея, а има LCD type срещу което пише OLED/AMOLED. Не знам програмата ли е променена или е друг проблема?!
Има ли друг начин за проверка с кой дисплей е телефона?


Прикачени файлове Миниатюри
       


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Дали пък не е нарочно, да не се гледа моделът на дисплея...
Цитирай

Айде де. И аз това предположих, ама няма причина.. Удобно ли е да тестваш при теб пригламата и да видиш дали ще ти изпише същото?

EDIT Ти май си с Мейт 10 Про и при теб е възможно да изпише друго


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

От приложението е, аз преди 2 месеца като си купих моя Mate20 Pro и го проверих пишеше BOE, сега след ъпдейт на Device Info HW, вече пише само OLED/AMOLED
[-] 1 потребител изказва благодарност на hitman за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

На EMUI 9.1 не показва тази информация. Ако си го купил с 9.0 е трябвало преди да го ъпдейтнеш да провериш. Във 4pda има доста инфо по въпроса.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Някой успял ли е да подкара автоматичната яркост на екрана. По принцип досега на всички телефони съм настройвал яркостта ръчно на някакво средно комфортно положение. Да на слънце е мътна работата, но така или иначе рядко си гледам телефона като съм на много слънчево място. Но въпреки това при IPS-а не беше чак толкова зле. При амоледа на пряка слънчева светлина нищо не се вижда при яркостта, която съм настроил и затова реших да пробвам автоматичната. Така или иначе бутонче за пускането й вече няма в щората, а само в настройките и също така след рестарт винаги се самоактивира.
Искам минималната яркост да ми е около 25-30 процента, на слънце да не отива над 70. Обаче ако сложа нормално на 30 например на слънце се увеличава понякога почти до край. Това налага ръчни корекции. После на тъмно пък пада на 5 процента. И пак ръчно настройване. Също така при промяна на околната осветеност автоматичната настройка сработва адски бавно. Дори виждам как плъзгача в щората се влачи. За това време околната осветеност може да се смени няколко пъти. Особено ако вървиш по улицата под дървета и си ту на сянка ту на слънце. Някой преборил ли е тази функция или просто си е бъгава. Реално ми трябва начин да я огранича между 25 и 70 процента. Чета разни инструкции в 4pda да я сложа на макс на тъмно и после да пусна автоматичната. Ама каква е логиката....

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

Накратко мнението ми за телефона:
НЯМА Конкуренция!!!
За една година съм сменил 6 или 7 флагмана. Това е Телефонът!
Взех го, дойде ми голям и тежък и го прибрах. Пробвах Нокиа 9 Широко, Пиксел 3, Галакси Ес9, Ес10е, Ноут 8, Експерия Xz2 и същият ама Компакт, Пиксел 2 XL... По 3 неща никой не покри Мейта. Зверската камера 5х зуум без загуба на качеството, батерията и IR излъчване(ползвам си го доста). С батерията Нокиа Широко се доближи, ама пак е по зле. Хубаво че не го продадох, тия дни просто го изкарах от шкафа и се преродих ;-)
Седя си на пейката и си снимам със Зуум без да ставам и да "гоня" обектите. Не мъкна допълнителна батерия, даже и при час до два на ден навигация не го зареждам в колата да се омотавам с кабели. В къщи на дивана не търся дистанционното на ТВ или климатика. Хаха това е то Мейт!
PS: А децата много се кефят на
Хай Еми, уер ар ю!
И почва едно свиркане...

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

@Bavarche

Eто защо вкъщи вече има 2 Мейта. Готино е моят да е на 20%, а на жената на фул заряд и да и смуча от батерията й като ги допра един до другSmile
Но никога не се знае кога може да закъсаш за заряд - в планината или на плажа - за това си купих една 20000 Мач на братята Шаоми от Технополис за 59лв.
Миналата седмица ходихме на Седемте рилски езера и нощта не го бях заредил догоре. Цял ден снимки, клипове, интернет в автобуса на отиване и връщане. Падна под 10%, но не угасна. Ама ако имах външната батерия щеше да съм по-спокоен. На следващия ден я купих Smile След още 2 дни купих Мейт 20 про и на жената Smile Smile Smile


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mondiso за това мнение:
  • Bavarche, hitman
Цитирай

Аз отново ще изкажа мнение ,купих си Мейта на 30.05 и всеки ден го ползвам на макс , от 2009 досега съм бил с всички модели на iPhone ,но този телефон ме впечатли страшно много,очарован съм във всяко едно отношение. Камерата е номер 1 , батерията безупречна, а бързото зареждане е без аналог и стотици още възможности с андроид. С нетърпение очаквам Mate 30 Pro.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на hitman за това мнение:
  • Bavarche, Mondiso
Цитирай

Гледам нов в олх около 950 кинта и се замислям. За 10 про платих 860 преди година.
Цитирай

Интересното е, че Мейт 20 Про всъщност има предимства и пред Пи30 про. Дисплея е по добър и лицевото разпознаване също. А и Пи е малко по ръбат, което при тоя размер го прави по неудонен. Особено в дисплея разликата е много очевидна.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • genchev.style
Цитирай

(2019-08-04, 10:12:32)Bavarche написа:  Интересното е, че Мейт 20 Про всъщност има предимства и пред Пи30 про. Дисплея е по добър и лицевото разпознаване също. А и Пи е малко по ръбат, което при тоя размер го прави по неудонен. Особено в дисплея разликата е много очевидна.

За мен това бе дилема - дали да купя на жената Р30 Про или Мейт 20 Про. В ОЛХ бях намерил Р30 Про за 1000лв, купен от Технополис преди 3 дни, цвят Аврора (баш като за жена) и дори го бях договорил. 
Но като се поразрових тук и там се оказа, че П30Про превъзхожда Мейта само в 50Х зума, който я си ползвал, я не.
Процесор и видео карта са 1:1. Камерите са идентични, като на едни снимки Мейта се представя по-добре, на други Р30 про.
Но по важни неща Мейта бие Р30 Про - дисплея е по-добър (по-висока резолюция, повече пиксели на инч), Горила глас клас 5  на предно и задно стъкло срещу никакво на Р30 Про, подредбата на камерите (тове е субективно, но и за мен и за жената е красота да гледаш "котлончетата" на Мейта, докато тея наредени в 2 реда 4 камери и 2 светкавици на Р30 Про не е фън), извитият дисплей на Мейта го прави много по-удобен за захващане и ползване....
Ето едно доста показателно и коректно видео сравнение мужду двата флагмана:

https://www.youtube.com/watch?v=dkNX7B8OrTc

Та в крайна сметка в къщи се сдобихме с втори Мейт и не съжаляваме.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

И нещо много важно за мен, мейта е със стерео говорители P30 pro не е!
Цитирай

(2019-08-04, 15:54:09)eksoldier написа:  И нещо много важно за мен, мейта е със стерео говорители P30 pro не е!

Да, определено е много важно това. Но виж във видеото ми от предния пост, че 1 говорител на Р30 Про дава по-силен звук от 2-та на Мейта. Необяснимо за мен.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

По силен, но стереото си е стерео. Wink
Цитирай

(2019-08-04, 16:17:35)Mondiso написа:  Да, определено е много важно това. Но виж във видеото ми от предния пост, че 1 говорител на Р30 Про дава по-силен звук от 2-та на Мейта. Необяснимо за мен.

Не са спестили от по - качествен говорител. Напълно обяснимо за мен.
Цитирай

(2019-08-04, 17:04:10)degman написа:  Не са спестили от по - качествен говорител. Напълно обяснимо за мен.

Искаш да кажеш, че в Мейта са спестили и са сложили 2, ама некачествени? 
Сигурно Хауей са се изхвърлили за по-качествен говорител в Р30 Про и за това са сложили по-некачествен дисплей. И парите не са стигнали за по-качествено стъкло, поне с Горила Глас 3 или 4, че 5 и 6 са много скъпи. Ех, тия китайци.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mondiso за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)