Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7/7 Pro - Лични впечатления и коментари

(2019-07-23, 14:45:40)vovalinder написа:  Мой познат беше сложил БГ меню, но на предния или по-предния модел, да го питам ли как става или само се интересуваш?
Би било чудесно да разбера а и полезно не само на мен а и на хората,които притежават телефона или се готвят да го придобият!

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай
Аксесоари

Това с бг менюто, може да стане само с програма (more locale или more locale2), като резултата ще е частично преведен телефон (ако въобще проработи.)Докато oneplus не вкарат официална поддръжка, всичко ще е полвинчато.
Е ако някой иска 100% български, флашвате един aosp custom rom (или друг) и го имате, но губите OOS....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/smartfon...di-ot-eisa OnePlus е с награда от EISA за най-напреднал телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте, от днес се сдобих и аз с един OnePlus 7 pro. 6 GB 128 смятам, че ми е достатъчно. В интерес на истината идвам от Xiaomi 6 GB 128 GB, който е уникален телефон, но ноча ме дразни цялата тази изрязана част на дисплея. Oneplus ... Гледам го от 2 месеца и мечтая за него, накрая ми писна и спрях да мечтая, просто го купих. Глобална версия от Англия . Смятам, че телефона е много добър. Всичко ми харесва . Не ме бърка, че няма български език. Черният Мод е супер . Камерата не ме кефи, но това е друга тема. Бърз е. Още свиквам с Оксижена, само едно не разбирам. Пише в интернет, че този телефон е получил вече Андроид 10, но на мен някак не ми обновява до него. Вие с коя версия сте ?!

Oneplus 7 pro
Цитирай

(2019-09-28, 19:26:40)Gothic_madness написа:  Здравейте, от днес се сдобих и аз с един OnePlus 7 pro. 6 GB 128 смятам, че ми е достатъчно. В интерес на истината идвам от Xiaomi 6 GB 128 GB, който е уникален телефон, но ноча ме дразни цялата тази изрязана част на дисплея. Oneplus ... Гледам го от 2 месеца и мечтая за него, накрая ми писна и спрях да мечтая, просто го купих. Глобална версия от Англия . Смятам, че телефона е много добър. Всичко ми харесва . Не ме бърка, че няма български език. Черният Мод е супер . Камерата не ме кефи, но това е друга тема. Бърз е. Още свиквам с Оксижена, само едно не разбирам. Пише в интернет, че този телефон е получил вече Андроид 10, но на мен някак не ми обновява до него. Вие с коя версия сте ?!
Здравей, изтегляш си Oxygen Updater и актуализираш. 
Поздрави
Цитирай

(2019-09-30, 16:56:25)Velev636 написа:  Здравей, изтегляш си Oxygen Updater и актуализираш. 
Поздрави
 Мерси приятел. Изтеглям и да видя ... Че малко тия отворени бъгове ме съмняват за бъгове ама ще видим.

Аз 1 година има да Му уча опциите само на този телефон. Освен това миналият Оксижен ми харесваше повече. Сега телефона забива, зарежда се по бавно и цветовете на дисплея са ужас . Прилича ми на Моторола, като цяло ...

Oneplus 7 pro
Цитирай

Здравейте,
днеска направих поръчка от сайта на 1+,доставката вкъщи ли ми я носят или трябва да ходя някъде.За пръв път ми е.
Цитирай

На адреса посочен от теб в ордера.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • niatat
Цитирай

Здравейте. Замря темата ... Някак си хората май спряха да ви купуват качествени телефони, като OnePlus и нямаме много нови хора тук . След като ъпдейтнах до Оксижен 10 ( Андроид 10 ) се борих една седмица с един голям дрейн на батерията. Стигнахме до фактори ресет, който не помогна особено. За това инсталирах едно приложение за repair system android and battery saver ... Много съм доволен. Вече за 8 часа цяла нощ само 2 процента от батерията занимава с включени мобилни данни и местоположение през цялото време . Заиграх се с настройките за да олекотя системата и с моите 6 ГБ рам ин128 ГБ ром успях да направя добри резултати на Антуту теста. По добри от официалните.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 7 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gothic_madness за това мнение:
  • Plamen11
Цитирай

Интересно, при мен на OOS10 нямах никакви проблеми с батерията. Разбира се си поиграх с новите настройки около режими и т.н. но вечер имам спад от 2-3% макс с включени wi-fi, мобилни данни, локация и блутут (то аз никога не ги изключвам). При мен се поизчисти системата и в момента работи много добре.
Цитирай

OnePlus 7 Pro скоро ще се предлага от Теленор.
https://www.telenor.bg/bg/private/device...128gb-dual

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • denko1
Цитирай

То излезе 7Т Pro вече, те сега ще пускат 7 Pro...
Цитирай

(2019-10-17, 22:23:47)ronnie72 написа:  OnePlus 7 Pro скоро ще се предлага от Теленор...
Със сигурност, както в началото на годината предлагаха и  OnePlus 6T, но така и си остана офертата само на хартия.

 
Цитирай

(2019-10-18, 18:49:57)NoMaD написа:  Със сигурност, както в началото на годината предлагаха и  OnePlus 6T, но така и си остана офертата само на хартия.

Така де на хартиения каталог се появи, за разлика от сега и на сайта каталога с телефоните.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Цената не ми харесва нещо, мернах на някоя брошура 56лв за 24 месеца или около 1350лв .. е не мерси.
Цитирай

ONEPLUS 7 Pro 128GB:
В Теленор >> Цена на устройство без план: 1 699,90 лв.
В oneplus.com >> 699 €

...почти няма разлика Kapitulation
Цитирай

http://nixanbal.com/oneplus-7-pro-veche-...na-telenor За тези, които ще го взимат на лизинг или с план е добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Някой ако има интерес към Open Beta 4...



Специални благодарности на колегата @velqn
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • velqn
Цитирай

В Теленор нямат в наличност и времено е изчерпан онлайн: https://www.telenor.bg/bg/private/device...128gb-dual

 
Цитирай

OnePlus също се включи в намаленията покрай Черния петък и обяви, че ще предложи специални условия, но само за един от смартфоните си. Става дума за обявения по-рано тази година модел OnePlus 7 Pro, който през следващите дни ще се продава за 130 евро по-малко: https://www.oneplus.com/bg/black-friday-...W6WGByJNUb

 
Цитирай

(2019-11-21, 20:21:02)NoMaD написа:  OnePlus също се включи в намаленията покрай Черния петък и обяви, че ще предложи специални условия, но само за един от смартфоните си. Става дума за обявения по-рано тази година модел OnePlus 7 Pro, който през следващите дни ще се продава за 130 евро по-малко: https://www.oneplus.com/bg/black-friday-...W6WGByJNUb

Сега го взех за малкия на лизинг - Смартфон OnePlus 7 Pro, Dual SIM, 256GB, 8GB RAM, 4G, Mirror Gray ..... 12 мес. по 103 лв. Излиза по тънката от официалния сайт Smile

https://www.emag.bg/smartfon-oneplus-7-p...D5HLN5BBM/
Цитирай

Моля за съвет,поръчах си чиста 7ца не ПРО инпонеже е от наш търговец съм сигурен че ще дойде китайска версия,та въпроса ми е трябва ли да се притеснявам за нещо от рода да е окастрен от към хардуер и другото е че гаранцията ще е към търговеца и евентуално ще получвам ли ъпдейти ако е сложен или аз сложа гобал ром.
Или докато не съм го платил да го връщам макар и цената да е много добра,но от официалния сайт вече е извън бюджета.
Цитирай

Хардуерно няма да има разлики, софтуерно трябва да минеш към глобален ром и мисля че няма да имаш проблеми с ъпдейти. Единственият ти минус според мен ще е с гаранцията.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
Цитирай

Здравейте,

OnePlus предоставя страхотна възможност да се записват всички разговори без да използвате допълнителна програма за тази цел. За съжаление тази опция е изключена от Европейските Ромове и е достъпна / отключена само за ИНДИЯ. Сега вече е възможно да я активирате без да е нужен root. Изпробвана и работи чудесно на версия 9.0.3 и на 9.0.4 и 10

Ето какво трябва да направите:

1.      Изтегляте ADB Drivers от тук:  https://www.teamandroid.com/2017/05/06/d...orm-tools/ след което инсталирате в папка – примерно в (C:\adb)

2.      Изтегляте приложението от Google Play : jOnePlus Tools - jOnePlus Tools но не го стартирате.

3.      Включвате в телефона - USB debugging. Това става по следния начин: settings > about phone > then tap on the build number 7 times

4.      След това включвате кабела с телефона и компютъра и отваряте „ command prompt“ от Windows .

5.      Влизате в папката в която са ADB Drivers (пример C:\adb  ) и пишете:
-        adb devices /с тази команда трябва да проверите дали се вижда телефона от компютъра/ Ако всичко е ОК трябва да излезе номер.

-        След което въвеждаме командата „ adb shell settings put global op_voice_recording_supported_by_mcc 1 “ – с тази команда активираме менюто за записване на разговорите.

-        Сега отваряте приложението jOnePlus Tools като му давате права да стартира автоматично запис на разговорите след като телефона бъде рестартиран.

Това е всичко. Като изберете – Phone – Settings– ще видите меню Call Record

Записите можете да ги прослушате от приложението – Recorder


За Български език

1.      Изтегляте ADB Drivers от тук:  ADB, Fastboot – Android SDK Platform-Tools след което инсталирате в папка – примерно в (C:\adb)

2.      Изтегляте приложението от Google Play : MoreLocale 2- MoreLocale 2 но не го стартирате.

3.      Включвате в телефона - USB debugging. Това става по следния начин: settings > about phone > then tap on the build number 7 times

4.      След това включвате кабела с телефона и компютъра и отваряте „ command prompt“ от Windows .

5.      Влизате в папката в която са ADB Drivers (пример C:\adb  ) и пишете:

-        adb devices /с тази команда трябва да проверите дали се вижда телефона от компютъра/ Ако всичко е ОК трябва да излезе номер.

6.      След което въвеждаме командата „ adb shell pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION “ 

7.     Стартирате MoreLocale 2 и добавяте нов език като пишете bg BG

8.     Сега вече имате Google, Facebook, Viber и др. на Български език 

Всичко това е тествано на Андроид 9 и 10 

Успех .....
[-] 1 потребител изказва благодарност на kalybg за това мнение:
  • da3
Цитирай

Колеги,в краищата на дисплея има синеене в повече,това проблем ли е. Снимано се вижда повече,на просто око е много по-малко и трябва за да го видиш,да погледнеш отстрани на дисплея,иначе като го гледам директно ,има леко ,ама много леко синеене на бял фон.[Изображение: 2224833b9fa252896237a51d8bdbe3e2.jpg]

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)