Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G8 ThinQ - Лични впечатления и коментари
#26

(2019-09-28, 09:09:14)algor написа:  Здравейте!
От два дни ползвам LG G8s ThinQ и се сблъсквам със следното неудобство:
при писане на мейли, при ползване на чат приложения като WhatsApp и други подобни и навсякъде, където може, ползвам гугъл асистента, където изговарям гласово желания текст, а той попълва автоматично текста в мейла/чата и само натискам бутона "Изпрати".
Уникално удобство (поне за мен), особено при пътуване, а всичките ми приятели и бизнес партньори се чудят как карам със 140км (примерно) и "пиша" дълги съобщения като отговори и то веднага.  Smile
Та въпросът ми е следния: нямам вариант (или поне аз не виждам) при избор на LG клавиятура, да си добавя Български език БДС, а аз пиша само на нея от години и не съм свикнал да ползвам другите.
Само при нея ми позволява да си добавя бутона за микрофон в клавиатурата, за да ползвам гореописания метод на "писане" с говор към текст.
При Gboard клавиатура, която също ползвам отдавна и съм добавил, не намирам вариант пък да си добавя бутона за микрофон и да ползвам "говор към текст". (но пък имам БДС на нея)

В общи лиини като ми трябва писане обръщам клавиатурите, пиша каквото трябва и после връщам LG клавиатурата, но пък не винаги мога да ползвам "говор към текст", особено като съм с хора по различни причини.

Ще съм страхотно благодарен за помощ може ли да се оправи моя "проблем" и как.

Тези дни ще напиша впечатления от модела и малко снимки с камерата, но за момента съм възхитен от начина на работа на апарата като цяло, камерата колко добре е оптимизирано всичко.
За цената си е страхотен избор (около 800 лева, имам предвид) и не знам спрямо кой модел с какво е орязан, но аз лично съм впечатлен доста.

Приятна събота на всички! 

[Изображение: Lg1.jpg] [Изображение: Lg2.jpg] [Изображение: Lg3.jpg]
Здравей, имам намерение да си купя същият модел на LG и за целта би ли ми казал от къде сте го закупили както пишете за 800 лв. Благодаря Ви предварително
[-] 1 потребител изказва благодарност на fourplay2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

В Емаг е 840 + подарък силиконов гръб https://m.emag.bg/komplekt-lg-g8s-thinq-...ction=view


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • fourplay2, oxuboxu
Цитирай
#28

Да, цената не е лоша, но пък фирмата, която продава апарата нямам идея как ще си изпълни гаранционното обслужване, ако се наложи ремонт, разбира се.
А специално за LG с проблемите на предните апарати, това е фактор, който аз лично прецизирам внимателно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на algor за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#29

@algor , на мой приятел колега е имал телефон закупен от еМАГ и е възникнала причина за рекламация. Всичко е протекло ОК, както е обявено на сайта им. Не е имал никакви проблеми. Но е бил закупен не от търговец в еMAG, а от самия eMAG. Така, че съответната фирма (търговец) как ще го обслужи гаранционно, не знам.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

@vargala81 , на G8s 13Mp камера казваш, че е с по-голямо зрително поле. Тя и на чистия G8 16Мр също е ultrawide. Пишеш, че чистата осмица е с две камери. Има два варианта: с 2 камери и с 3 камери(да, има модел с телефото).
На G8s ноча е по-голям и изглежда по-грозно.
Аз много харесах жестовия контрол на осмиците, поне както го рекламират тоя ТОF сензор.
Аз затова се колебая между V30, V40 и G8. Вече съм "готов" и за G8s. G8x мисля, че няма IP68.
V40 мисля, че е по-скъп (защото някой се чудеше и питаше на какво основание) заради QUAD-DAC интегриран вътре във V моделите, както и марковите и висококачествени B&O(Bang & Oluffsen) слушалки в комплекта.
Освен това не знам реално снимките които прави G8s дали са съпоставими по качество и ДЕТАЙЛНОСТ с тези на G4. Защото тези 12-13МР ми се струват малко несериозни предвид, че има телефони с 40МР камери.
Навремето G4 "биеше" всички с неговия сензор...
Според @greensmoke7777 G4 превъзхождаше дори Samsung Galaxy S7 (S7 Edge) при неговите собствени тестове за детайлност и качество.
Та вече съм "навит" за G8s, но дали V40 не го превъзхожда по много показатели.
А и наистина съм съгласен с @vargala81 , че FHD дисплеят ще бъде много по-икономичен и ще е по-дълъг СОТ-а на батерията.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#30

Говоря за зрителното поле точно на широкоъгълните камери. На мистия G8 е 107 градусов ъгъл, а на G8s е 137. За справка V20 е със 135 градусов ъгъл, G6 е със 120.  При Самсунг май също е 136 градуса и ако не греша е точно човешкото зрително поле. Да, показаха на представянето G8 и с 3 камери, но аз лично не знам дали въобще се продава някъде. Миже би само в родината си. Иначе има и друга разлика в основната камера (тази, която си прави нормалните снимки), на чистия G8 е f/1.5, на G8s е f/1.8, което значи, че чистия ще поеме повече светлина и нощните снимки, ще са малко по-добри. Но пък на светло тези на G8s ще са по-остри. Да, камерата е 12 мп., не е 16, но пък е с 25% по-големи пиксели и е Dual pixel технология. Всъщност е и с 25% по-малко пиксели, но пък са дуал. Софтуера също е много важен, а той със сигурност е подобрен доста повече от времето на G4.
Ето тук G8s и G8 са на първо място, V50 на второ, V40 на шесто място заедно с P30 pro https://vcx-forum.org/
G8x си има IP68, както и военния стандарт. Липсва му тоф сензора и ир камерата отпред, и телеобктива отзад. Другите 2 камери отзад са същите като при G8s.
G8s също има жестов контрол, G8x вече няма как да има тъй като в него липсват тоф и ир. камерите отпред. Ноча го има и в двата, дали ще е 5мм. по-малък или по-голям за мен няма значение. На Poco също беше голям и не ми пречеше.
Всичките G8, s и x, даже и G7 също имат Quad Dac. Нито във V10, нито във V20 съм имал слушалки B&O в комплекта, пускат ги само за някои пазари. Тези телефони с 40 мп. всъщност снимат по подразбиране с 10 мп. Да, имат в ръчен режим и опция за снимане с 40 мп. но качеството не е на нивото на това в 10 мп. Затова и производителя е направил по подразбиране да е в 10 мп.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай
#31

Благодаря ти за информацията и поясненията @vargala81 .
@algor , ти твоят G8s от същия търговец, който посочи @vargala81 ли го закупи?

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#32

@vargala81 , LG G8s няма Quard Dac .Само чистия G8 има .

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

Тъкмо бях се навил за G8s
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9540
В gsmarena пише за G8 че има Face ID и Hand ID, а за G8s не е упоменато.
Пак там видях, че G8 има dualpixel сензор, а за G8s не е упоменато.
V40 има за запис на видео 3-axle OIS , за осмиците само OIS.
Не знам какво да си мисля.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#34

Има си Hand ID и командване с жестове. Обаче за камерата и аз не намирам , дали притежава дууал пиксел технологията. За дак мисля ,че няма със сигурност.

https://www.lg.com/in/mobile-phones/lg-LMG810EAW


Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

Благодаря ти , @ganchev , тъкмо четях на LG България , че има фейс и хенд АйДи, просто на gsmarena не са споменали.
А сега прочетох от твоя линк , че има QUAD DAC за моя изненада.
[Изображение: 83d472e665b4121b795a8b2a039ce712.jpg]
Само за сензора няма информация дали е dual pixel.
Но везните за мен клонят вече към G8s защото моят G4 вече сдава багажа полека-лека.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#36

Няма защо. По принцип има някакъв дак вграден, но не е Quad,както при Г8 и В40. Но според мен няма какво да се чудиш. Това е най-добрия избор. В40 е вече на година почти , камерата основната мисля,че сензора е по-слаб от на G8s .Купувай смело и после кажи как се представя.

Оо май спя още . То си пишело ,че е Quad ама не съм видял . Значи @vargala81 ,e бил прав.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#37

(2019-10-02, 07:36:50)ganchev написа:  Има си Hand ID и командване с жестове. Обаче за камерата и аз не намирам , дали притежава дууал пиксел технологията. За дак мисля ,че няма със сигурност.

https://www.lg.com/in/mobile-phones/lg-LMG810EAW


Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Сензора (основния) е абсолютно същия като във V40/G8/Pixel 3/Poco/Mi8 и др. Sony Exmor IMX363. Както знаеш на Mi8 е f/1.8, на Poco беше същия но f/1.9 и със спестен OIS. Тоест си е с дуал пиксел технология.
Dac има и е настроен от Meridian, но не съм сигурен дали е Quad. Но съм сигурен, че качеството ще е на много добро ниво.
Даже ето в това ревю, което между другото е много добро си пише, че е Quad Dac https://www.gadgetguy.com.au/product/lg-...e-as-good/

Пп. То го пишело и на сайта на LG, но аз също не съм обърнал внимание.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай
#38

(2019-10-02, 01:49:46)oxuboxu написа:  Благодаря ти за информацията и поясненията @vargala81 .
@algor , ти твоят G8s от същия търговец, който посочи @vargala81 ли го закупи?

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk
Здр преди 4 дни си купих това LG от Мей Адвайзъри през Емаг 840лв пратиха ми го през Спиди с гаранционна карта и касова бележка. Много съм доволен, телефона е убиец всички екстри му бачкат перфектно, звукът от слушалките е резачка и при разговори се чува много очетливо и силно звукът дори и в метрото...преди това имах Samsung Note 10 plus там беше много зле, едва чувах отсрешната страна при разговор и те се оплакваха че ме чуват много зле...и го разкарах! Единствено селфи камерата е слабичка но при всичките други плюсове и добрата цена , особено батерията ме изненада абсолютен рекорд 16ч при тотална експлоатация ... Звънях в оторезираният сервиз на LG и ми казаха евентуално при повреда когато гаранционата карта е с комплект касова бележка можедиректно да го пратя при тях. Сменил съм мн телефони и операциони системи но за пръв път съм с LG и за сега съм доволен

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на fourplay2 за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#39

@fourplay2 , кажи ми телефонът с високоговорители ли е , или е с т.нар. CristalClear P-OLED дисплей "излъчващ" звука като при G8.
Защото в един сайт пише, че G8s e с два говорителя излъчващи качествен стереозвук, в друг сайт пък четох, че бил като G8 с излъчващ звук дисплей ?
Толкова много объркваща и противоречаща информация четох през последните дни , че вече и аз започнах да се бъркам , кое е истина.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#40

(2019-10-04, 17:54:00)oxuboxu написа:  @fourplay2 , кажи ми телефонът с високоговорители ли е , или е с т.нар. CristalClear P-OLED дисплей "излъчващ" звука като при G8.
Защото в един сайт пише, че G8s e с два говорителя излъчващи качествен стереозвук, в друг сайт пък четох, че бил като G8 с излъчващ звук дисплей ?
Толкова много объркваща и противоречаща информация четох през последните дни , че вече и аз започнах да се бъркам , кое е истина.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk
Със 2 високоговорители е , единият е отдолу а другият е горе слушалката и звукът е резачка много балансиран , не да пищи и с много високи чистоти като самаунг s10+ или. Note 10+ .... Дисплеят е супер с много точни цветове и супер коректни настройки. ..

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

(2019-10-04, 19:11:19)fourplay2 написа:  Със 2 високоговорители е , единият е отдолу а другият е горе слушалката и звукът е резачка много балансиран , не да пищи и с много високи чистоти като самаунг s10+ или. Note 10+ .... Дисплеят е супер с много точни цветове и супер коректни настройки. ..

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
И много удобен да се държи в ръката , имам чуството че държа iPhone xs Max

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на fourplay2 за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
Цитирай
#41

Сега довърших прочита на статията/ривюто , които @vargala81 посочи.
Разкрива G8s в пълния му блясък.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#42

(2019-10-04, 17:54:00)oxuboxu написа:  @fourplay2 , кажи ми телефонът с високоговорители ли е , или е с т.нар. CristalClear P-OLED дисплей "излъчващ" звука като при G8.
Защото в един сайт пише, че G8s e с два говорителя излъчващи качествен стереозвук, в друг сайт пък четох, че бил като G8 с излъчващ звук дисплей ?
Толкова много объркваща и противоречаща информация четох през последните дни , че вече и аз започнах да се бъркам , кое е истина.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk
https://www.lg.com/bg/telefoni/lg-G8S-ThinQ-DUAL-SIM

(2019-10-04, 17:36:26)fourplay2 написа:  Здр преди 4 дни си купих това LG от Мей Адвайзъри през Емаг 840лв пратиха ми го през Спиди с гаранционна карта и касова бележка. Много съм доволен, телефона е убиец всички екстри му бачкат перфектно, звукът от слушалките е резачка и при разговори се чува много очетливо и силно звукът дори и в метрото...преди това имах Samsung Note 10 plus там беше много зле, едва чувах отсрешната страна при разговор и те се оплакваха че ме чуват много зле...и го разкарах! Единствено селфи камерата е слабичка но при всичките други плюсове и добрата цена , особено батерията ме изненада абсолютен рекорд 16ч при тотална експлоатация ... Звънях в оторезираният сервиз на LG и ми казаха евентуално при повреда когато гаранционата карта е с комплект касова бележка можедиректно да го пратя при тях. Сменил съм мн телефони и операциони системи но за пръв път съм с LG и за сега съм доволен

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
antutu[Изображение: e562c30c01a3c9a26780a52aae4aaf41.jpg]

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на fourplay2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#43

@fourplay2 , постни когато можеш и имаш време някой друг скрийншот как се държи батерията и колко SOT правиш.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#44

Тъкмо се чудех с какво да заместя прехваления Ноут 10 и хоп, попадам тук. Някой вече го е направил и е доволен. И аз не мога да го преглътна тоя Самсунг. Батерията се намества ама с много ограничения. Формата с тия ъгли е супер неудобна в ръката. И този извит екран, кой и как ги наложи тия неща, че да си даваме парите и после - нъцки. Сега G8S ми е единствената алтернатива. Щото е с плосък екран, не е Амолед, не е ръбат, има зуум камера, проц. е Снапдрагон 855 и потдържа допъл. карти памет. Тия дни го вземам за 440 евро и дано да ми пасне. Иначе трябва да купувам S10e.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#45

Хм, чак сега забелязах, че чистия G8 е с P-OLED (Plastic OLED), а G8s е с G-OLED (Glass OLED). Не знам кое е по-добро и дали въобще има някаква разлика.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай
#46

От MAY ADVISORY в еMAG са смъкнали цената на 828лв.
Надявам се @fourplay2 да качи някой скрийншот на батерия и SOT как се държи телефончето.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай
#47

Тук вече е 808.82 лв. https://m.emag.bg/komplekt-lg-g8s-thinq-...ction=view


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#48

Взеха да се "надцакват" с ниски цени на офертите.
Започвам да се притеснявам да не са телефоните refurbished.
Освен това притежателите им , които писаха тук повече не коментират и не качват скрийншотове както помолих. Та започвам да си мисля да не са си върнали телефоните и търговците да ги предлагат на по-ниски цени.
Ако някой собственик открие проблеми с телефона си, нека да коментира тук.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#49

Няма да са refurbished. Просто на LG телефоните им пада много бързо цената. Миналата година по същото време взех G7 за 900лв само, че от друг онлайн магазин и си дойде с запечатана кутия, лепенки и всичко друго, както си му е реда. Няма основание според мен да се притесняваш.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#50

Значи ще се "гмурна" след няколко дни.
Но мен ме притесни факта, че собствениците на G8s спряха всякакви коментари с впечатления, било положителни или отрицателни.
За единия знам, че се е сдобил с нов iPhone Max Pro(след G8s), по негови думи, и два големи телефона му идват многои иска да разкара G8s-ката. Но другите странно "пазят тайна". И човек може да си помисли с подозрения, че продавачите си правят реклама. Един, два поста и "изчезват".

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)