Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay / Google Pay + Revolut
#26

(2019-09-29, 13:23:10)vaskodk написа:  Здравейте,

От скоро съм със самсунг s10e. Опитах да инсталирам приложението,но постоянно дава, че няма връзка. Предполагам че е от това пе съм в България. Има ли начин да излъжа приложението и да вкарам карта Revolut. И дали има някъде плъгина за да излезе на часовника (samsung gear s3 frontier)

Благодаря предварително.

Дори и да успееш да инсталираш Samsung Pay, почти е сигурно, че няма да те приеме Revolut картата. Все още нямат поддръжка за това.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари
#27

Добре мерси,

Да аз успях да инсталирам приложението, но постоянно ми дава че няма връзка с интернет. Въпреки че съм позволил достъп до всички разрешения.

Ще чакаме да го пуснат официално за БГ.

LG GT 540 OPTIMUS Android 2.3.7 cm7 / LG L7 P700 android 4.1.2 stock ; LENOVO A536  stock
Huawei P Smart

Цитирай
#28

Пробвай с Goggle pay. Ще стане да го инсталираш, но както казаха - няма да може да добавиш картата.
Аз го ползвах но с карта на N26.
Цитирай
#29

Пробвах и Gpay, картите се добавят, но не се настройва nfc за плащане. Можеш само за онлайн плащания, а и го няма за часовника.

LG GT 540 OPTIMUS Android 2.3.7 cm7 / LG L7 P700 android 4.1.2 stock ; LENOVO A536  stock
Huawei P Smart

Цитирай
#30

Не знам каква е тази мания да се инсталират няколко приложения за да се плаща с изваждане на телефона, стартиране на приложение, потвърждаване; да не говорим, че понякога (много рядко) и не може да се плати. Не е ли същата работа да си ивадите картата и да я поставите на безконтактния терминал? Изчакайте да излезе Google Pay или Samsung Pay и нещата ще се улеснят ... предполагам.
Цитирай
#31

Ами ако не носиш портмонето и картите в теб? Винаги е добре да имаш алтернатива! Аз лично съм само с едно приложение и най-вече му ползвам виртуалната карта за плащане в интернет. И какво като не е google pay или samsung pay, даже не знам защо толкова се бутате в тях.

П.П. Не се стартира проложението - като докоснеш терминала, то само тръгва.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#32

(2019-10-01, 15:01:13)sapiora написа:  Не знам каква е тази мания да се инсталират няколко приложения за да се плаща с изваждане на телефона, стартиране на приложение, потвърждаване; да не говорим, че понякога (много рядко) и не може да се плати. Не е ли същата работа да си ивадите картата и да я поставите на безконтактния терминал? Изчакайте да излезе Google Pay или Samsung Pay и нещата ще се улеснят ... предполагам.
Има проблем с българските дебитни карти в някои европейски магазини. Терминалите ги разчитат като кредитни и отказват транзакция, ако политиката на магазина изключва разплащане с кредитни карти. Тогава сработва мобилната карта на A1 Valet, ако нямате достатъчно пари в кеш. Има също така и паркомати, които не приемат банкноти и монети, а само карти. Някои също не харесват българските пластики, разчитат ги като кредитни карти.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#33

(2019-09-30, 07:17:51)vaskodk написа:  Пробвах и Gpay, картите се добавят, но не се настройва nfc за плащане. Можеш само за онлайн плащания, а и го няма за часовника.


Нещо бъркаш явно. Аз плащах шест месеца така на ПОС терминали без засечка никъде.
Цитирай
#34

(2019-10-01, 23:57:27)hgeorgiev написа:  Нещо бъркаш явно. Аз плащах шест месеца така на ПОС терминали без засечка никъде.
Ами незнам уж правя всичко както е, но получавам съобщение че банката не го поддържа


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG GT 540 OPTIMUS Android 2.3.7 cm7 / LG L7 P700 android 4.1.2 stock ; LENOVO A536  stock
Huawei P Smart

Цитирай
#35

А случайно телефона ти да няма NFC? Wink
Цитирай
#36

И при мен не става. Пробвах да добавя и виртуалната и реалната на револут.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#37

Имам NFC, използвам и други подобни карти. Необходим ми е революта заради по лесното зареждане и изпращане на пари.

LG GT 540 OPTIMUS Android 2.3.7 cm7 / LG L7 P700 android 4.1.2 stock ; LENOVO A536  stock
Huawei P Smart

Цитирай
#38

Понеже в по предния пост казвате “картите” останах с впечатление, че сте пробвали различни. Вече да уточня, че аз не съм ползвал револут. Ползвах N26 карта.
Извинявам се за недоглеждането. Моя грешка.
Цитирай
#39

Не глупости, няма за какво да се извиняваш.

Да опитах с най-различни bg карти и 3 чужди, но явно хваща това че сме в Бг и не позволява пускането дори на карти с IBAN в Англия.

А се опитвам да подкарам samsung pay и на часовника, но не успявам да открия app за wear.

LG GT 540 OPTIMUS Android 2.3.7 cm7 / LG L7 P700 android 4.1.2 stock ; LENOVO A536  stock
Huawei P Smart

Цитирай
#40

@vaskodk
Относно GPay: 1. С какъв BIN са Revolut картите и какъв адрес е бил записан/регистриран в Revolut към момента на заявката им?
2. Чуждите карти дали са от държави, поддържани от GPay?
3. Ако са, дали са от банка, чиито карти са одобрени от GPay за безконтактни плащания?


Sent from my MI MAX using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#41

Не е за това, че сме в БГ. Просто банката/картата трябва да се подържа от Гугъл пей. Моята н26 си я добавям без проблем от преди година и половина.
Цитирай
#42

(2019-10-02, 17:30:47)hgeorgiev написа:  Не е за това, че сме в БГ. Просто банката/картата трябва да се подържа от Гугъл пей. Моята н26 си я добавям без проблем от преди година и половина.
Не, не пишете предположения!

Revolut картите се поддържа от Google Pay и Apple Pay и картите се виртуализират без проблем.

За разлчините страни Revolut издава карти според адреса на заявителя.
Има огромнен прираст на клиенти и не всички серии (BINs) карти са обновени по всички POS устройства на местните банки.

А дали бавно се актуализират или умишлено се бавят е вече друг въпрос.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#43

Не пиша предположения.
Това дали си физически в БГ или не няма значение. Виж бина на картата е друга работа.
Моя револют е от преди две години и половина. Дали ще имам проблем да го добавя и въпреки че съм в БГ? Wink
И да плащам тук?
Цитирай
#44

И при мен картата на Revolut се добавяше в Google Pay, но не ми даваше безконтактно плащане защото беше с BIN, който още не е разрешен за онлайн плащания.
Изтрих виртуалната карта и си създадох нова.
Новата беше вече с разрешени BIN и всичко си дойде на мястото.
Имаш право на няколко виртуални карти на месец.
Цитирай
#45

(2019-10-03, 05:56:14)avenge написа:  Изтрих виртуалната карта и си създадох нова.
Новата беше вече с разрешени BIN и всичко си дойде на мястото.
Имаш право на няколко виртуални карти на месец.

Кога направи това?
Цитирай
#46

(2019-10-03, 05:55:40)hgeorgiev написа:  Не пиша предположения.
Това дали си физически в БГ или не няма значение. Виж бина на картата е друга работа.
Моя револют е от преди две години и половина. Дали ще имам проблем да го добавя и въпреки че съм в БГ? Wink
И да плащам тук?
Работи. Моята физическа Revolut карта е също оттогава. MC с UK BIN, заявена и доставена на български адрес. Добавих я в GPay, настроих я за безконтактни плащания и платих няколко пъти в България, както и в чужбина.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

(2019-10-03, 05:56:14)avenge написа:  И при мен картата на Revolut се добавяше в Google Pay, но не ми даваше безконтактно плащане защото беше с BIN, който още не е разрешен за онлайн плащания.

С BIN, който не е разрешен за безконтактни плащания, но не е забранен за онлайн плащане.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

(2019-10-03, 07:07:00)murrey написа:  Кога направи това?
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1581636

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#47

(2019-10-03, 07:07:00)murrey написа:  Кога направи това?

Снощи.

(2019-10-03, 05:56:14)avenge написа:  И при мен картата на Revolut се добавяше в Google Pay, но не ми даваше безконтактно плащане защото беше с BIN, който още не е разрешен за онлайн плащания.
Изтрих виртуалната карта и си създадох нова.
Новата беше вече с разрешени BIN и всичко си дойде на мястото.
Имаш право на няколко виртуални карти на месец.
Извинявам се на всички. Допуснал съм грешка в поста ми по-горе. Първоначално картата ми (виртуалната) беше с BIN, който беше разрешен само за онлайн плащания. Впоследстие след като я преиздадох, BIN-а на новата(виртуална) вече можеше и да се ползва за безконтактно.
Цитирай
#48

Специални благодарности на Чо Smile
Настроих Revolut-a по описаният от него метод в предишната страница и успях да си добавя Revolut виртуална карта към GPAY.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#49

Имам въпрос: за какво използвате точно револют картите ?
Разбирам geekappeal-а: интересно е да подкараш нещо такова. И аз съм го правил.
Но да приемем че го подкарам. И след това ? Каква е ползата да продължа да го използвам ?
Примерно аз си получавам доходите по банков път. По дебитна карта. И имам и кредитна карта. Всяка транзакция по тези продуцира уведомления на телефона ми. Или директни (от приложението) или чрез СМС. И двете карти имат безконтактна функционалност. И съм сложил едната от тях на гърба на телефона в калъфа. Така че всъщност плащам доближавайки телефона си.
Защо да имам и револют карта ? Какво би ми дала тя ?

Извинявам ако не е точно по темата. Просто ми стана интересно.
Цитирай
#50

Веднага ти казвам. Получавам плащания от чужбина. Не искам да идват в БГ банка, освен това ми бухат всякаква входящи такси нашите тарикати.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)