Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

^ Моля да ме извините колега, пропуснал съм вашият първи отзив за MI A3. Апарата е добавен в списъка  Tummenupp


Цитирай
Аксесоари

Работи и на cc9 Без проблем.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-10-02, 19:32:54)zviara написа:  Работи и на cc9 Без проблем.

Благодаря за инфото. Апарата е добавен в списъка  Storstark  В Европа модела ще се продава под името Xiaomi MI 9 Lite: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_lit...-39166.php


Цитирай

Защо отначалото пише само Xiaomi телефони като има и други марки телефони които работят с VoLTE.
Моят Honor 9X Pro също го има.
А активацията му е различна при различните оператори.

Може да се пробва активацията и по този начин:
Можете просто да наберете * # * # 4636 # * # *
Изберете информация за телефона.
Кликнете върху „Телефонна информация“ и превключете VOLTE Provisioned.
Рестартирайте телефона и сте готови.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай

Колега, това е раздела за упътвания и насоки за моделите на Xiaomi. За други модели телефони, моля погледнете в съответният отдел на форума Smile

Активацията при Теленор и Виваком е различна, затова и в пост 1 на темата подробно е описано как да стане и при двата оператора.


Цитирай

(2019-09-14, 19:02:11)Baretas написа:  При мен изчезна надписа VoLTE и HD при обажданията. Преди ми беше активен, но след няколко руут-а от xiaomi.eu към global stable, и обратно, вече не ми излизат надписите. Според операторите от Теленор ми е активирана услугата, правя активация по описанието в 1ви пост, но нищо. Ако има някой подобен казус с решение ще съм благодарен. Ползвам Xiaomi Mi Note 3 с 10.3.1. stable xiaomi.eu !
И при мен изчезна VoLTE режима след превключване на самолетен режим и обратно. Настройките ги има и са активни, но няма резултат.
Цитирай

Универсален критерий, който може да използвате независимо дали има или няма надпис VoLTE/HD: това е когато по време на разговор мрежата остава на 4G. Ако нямате активно VoLTE, разговора задължително пада на античните 2G/3G мрежи.

Наред с това звука е с по-ниско качество и времето за свързване с другият абонат е осезаемо по-дълго. Но това са вече индивидуални неща и всеки ги усеща различно.


Цитирай

Май вивата се отказаха от Huawei след тия банове.

Нищо не съм направил.

[Изображение: Vq3ngoN.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Steve
Цитирай

Виваком вече активират директно VoLTE на телефон Xiaomi MI 9 SE със изпращане на смс. Повече от една година след създаването на тази тема, но така е с нашите оператори... Smile

Вероятно има връзка с факта, че конкретният модел се продава в магазините им. Сега остава да разширят поддръжката за всички Xiaomi модели и да увеличат официално предлаганите в магазините си.

Напомням, че за да тръгне самото VoLTE, освен активацията на сим картата, трябва да въведете в телефона си и кода от пост 1 на темата. След това започвате да се наслаждавате на високо-качествени разговори през 4G мрежата и мигновено свързване  Storstark


Цитирай

Aз съм с Redmi 7A MIUI 11 и само се обадих на оператора в Теленор, даже не ме пита момичето с какъв телефон съм ( явно го вижда че поддържа услугата) и след по малко от минута вече го имах .Не виждам абсолютно никаква разлика.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Честито! Разлика ще усетите най-вече, когато говорите с друг абонат с активно VoLTE. Но всички разговори са с по-добър звук. Като има и други ползи- много по-бързо свързване, телефона винаги стои на 4G мрежа и така пести батерията.

За тест наберете този номер: *2265. Таксува се нормално и черпи от включените национални минути. Ще видите надпис "HD" в дайлъра, но най-вече ще останете удивен от мигновеното свързване и изключително чистият и качествен звук!!


Цитирай

Добре аз съм с активирано волте и съм на Виваком. Жената е на Теленор и също има волте. Но при разговор не ми изписва hd на мен , а при разговор с Виваком на който и да е изписва.
Цитирай

(2019-10-29, 18:14:44)Mcl написа:  Добре аз съм с активирано волте и съм на Виваком. Жената е на Теленор и също има волте. Но при разговор не ми изписва hd на мен , а при разговор с Виваком на който и да е изписва.

Напълно нормално. Все още няма свързаност между операторите с използването на HD кодек - AMR_WB, а се използва AMR_NB. Разговорите в мрежата на Виваком се провеждат на AMR_WB 12.65kbps при 3г мрежата също така и вие когато звъните на 3г телефони. При изцяло Volte/Volte разговор се използва същият кодек, но с по-висок битрейт 23.85 кбпс като реално има едвам забележима разлика в качеството.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Mcl, росен2
Цитирай

Активиран volte на RN5 посредством смс с huawei p30 lite (vivacom). Smile)
[-] 2 потребители изказват благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

В съседната тема за активирането на vowifi на Xiaomi телефони има инструкция за смяна на профили, чрез вграденото приложение MBN Config за определени модели. Специално за Mi9 при смяната на профила и активирането на този на DT (Дойче Телеком) за Германия на телефона потеглят всички услуги предлагани от Виваком волте/вовифи както и EVS кодека.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn, pocko
Цитирай

Mi 9 T, успешно активиране след разговор с оператор на Теленор и уверението, че ползвам Хуавей П20 ?. Засега осезаеми разлики не усещам, но се надявам че е за добро.

Xiaomi Mi 9T, Xiaomi Note 5, Xiaomi Mi 2 lite.
[-] 1 потребител изказва благодарност на demon_2 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-11-08, 19:22:14)demon_2 написа:  Mi 9 T, успешно активиране след разговор с оператор на Теленор и уверението, че ползвам Хуавей П20 ?. Засега осезаеми разлики не усещам, но се надявам че е за добро.

Честито VoLTE  Storstark  С течение на времето ще започнете да "чувате" разликата. Ако искате да усетите веднага, наберете този номер- *2265. Таксува се нормално- черпи от включените национални минути в плана. Ще видите надпис HD в дайлъра и моментално ще усетите мигновеното свързване и за какво качество става въпрос.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай

На cc9/9 Lite показва ли икона че е пуснато VoLTE. Излиза ми опцията, включена е но горе иконата си е стандартна.

:: respect
Цитирай

(2019-11-27, 09:55:23)userworx написа:  На cc9/9 Lite показва ли икона че е пуснато VoLTE. Излиза ми опцията, включена е но горе иконата си е стандартна.

Активирана ли е услугата на сим картата? На Теленор директно на оператор, при Виваком в съвместим телефон и смс на 1701.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Да, активирана е. На хоум скрийн седи нормална индикация, но като като дрънеш надолу за нотификацияте тогава видях иконата. Smile

:: respect
[-] 1 потребител изказва благодарност на userworx за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

По принцип ако телефона е с китайски ром, не показва VoLTE, а HD горе в статус бара. Има и някои къстъм ромове, в които въобще няма индикация.

Универсалният начин да разберете дали имате VoLTE без да гледате каквото и да е икона- ако по време на разговор мрежата остава на 4G, значи имате активно VoLTE.


Цитирай

Mi9Lite-xiaomi.eu


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

На моят Xiaomi Mi 9 SE ,го активирах чрез СМС ,обаче в менюто не мога да го изкарам . Въвеждах кода няколко пъти от 1-вия пост ,но нищо не се случи . А преди това СИМ картата ми беше на телефон Huawei P10 Lite и там си ползвах Volte ,но го имах и активирано от самото меню .

P.S. Стана активирал се е още първия път ,но от този клип е показано къде се намира отметката за Volte . Другият ми въпрос е трябва ли да има някъде при набирането изписано това Volte ,защото при Huawei го имаше ?

https://www.youtube.com/watch?v=g7Blla8wYFQ

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianiovski за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

При набирането не. Трябва горе в статус бара да имаш иконка VoLTE (това не е задължително) и по време на разговор мрежата да остава на 4G.

Xiaomi Redmi Note 8T/ Note 8 Pro са добавени в списъка! Напомням, че на Ноте 8Т тръгва безпроблемно и VoWiFi  Storstark


Цитирай

Успешно активиране на RN7 след разговор с Теленор, без да ме питат за модел телефон.

[Изображение: 835300.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliyan71 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)