Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay / Google Pay + Revolut
#51

Ако трябва да ти казвам значи не ти трябва. Ако искаш повече инфо на техния сайт има.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
Аксесоари
#52

Пробвах метода на Чо и не се получи... Изтрих виртуалната карта. Смених си адреса с реален такъв от UK, създадох нова виртуална карта, смених си обратно адреса и като добавих новата виртуална карта в GPay ми изписа, че не става за безконтактни плащания...

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#53

(2019-10-11, 13:56:14)Kn0cK3r написа:  Специални благодарности на Чо Smile
Настроих Revolut-a по описаният от него метод в предишната страница и успях да си добавя Revolut виртуална карта към GPAY.

И аз  успях да добавя виртуален Revolut към GPAY по описанието на Чо (преди седмица), пробвах 2 пъти вчера и плащането не минава  - казва ми да ползвам друга карта Sad

BIN-a e 4596 5480

Цитат:Чо написа:

    Има огромнен прираст на клиенти и не всички серии (BINs) карти са обновени по всички POS устройства на местните банки.

    А дали бавно се актуализират или умишлено се бавят е вече друг въпрос.

Колко време трае това актуализиране - седмица, месец, месеци...


Прикачени файлове
.jpg Screenshot_20191018-162348_GooglePay.jpg Размер: 17.59 KB  Сваляния: 583

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#54

(2019-10-18, 15:34:04)ole написа:  Пробвах метода на Чо и не се получи... Изтрих виртуалната карта. Смених си адреса с реален такъв от UK, създадох нова виртуална карта, смених си обратно адреса и като добавих новата виртуална карта в GPay ми изписа, че не става за безконтактни плащания...

Картата трябва да се добави в G/APay преди да се върне реалния адрес в Револют.
Отне ми известно време докато го разбера.
Според информация от колегата Чо, до съвсем скоро не е било необходимо, но явно има промяна.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#55

... и виртуалните карти не са безплатни....
Цитирай
#56

Един брой със сигурност е Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#57

И аз съм с BIN като колегата (реално един от споменатите от Чо) и в магазините ми отхърля транзакциите. Въпрос - това с подмяна на Револутския адрес е ясно, но после като добавяш в Google Pay картата, автоматично ти взима Револутския адрес като Billing address на картата. Дали не трябва да се коригира billing adress-а с български?

И също - нали като вкарвате картата в GPay го правите директно от Револут, където автоматично ви предлага бутон Add to Gpay, който отваря GPay с вече попълнени данните на картата... а не отваряте GPay отделно и ръчно въвеждате картата?
Цитирай
#58

Моят Google акаунт е с българския ми адрес. В Revolut промених адреса си с шведски. Заявих виртуална карта (МС) със SE BIN. При регистрацията ѝ в GPay данните въведох ръчно, пробвах да напиша шведския адрес - не даде да я регистрирам, докато не я записах с българския адрес (излизащ автоматично), който се води и юридически адрес на Google акаунта.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#59

@bobybc

Преди да си заявя виртуална карта си смених адреса с UK. Създадох виртуална и веднага след това си върнах старият ми български адрес.
След това свалих GPAY версията, към която Чо е дал линк, и през GPay ръчно си добавих номера на виртуалната ми карта. Имам 8 успешни транзакции и нит оедна отказана. Моят BIN също е 4596 5480

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#60

(2019-10-21, 12:49:53)Kn0cK3r написа:  @bobybc

Преди да си заявя виртуална карта си смених адреса с UK. Създадох виртуална и веднага след това си върнах старият ми български адрес.
След това свалих GPAY версията, към която Чо е дал линк, и през GPay ръчно си добавих номера на виртуалната ми карта. Имам 8 успешни транзакции и нит оедна отказана. Моят BIN също е 4596 5480

Точно така направих и аз, с изключение на това че GPAY версиятя ми е по-нова : 2.98.269466778
Ще пробвам с тази на Чо и ще пиша пак

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#61

Малко update на ШМЕКЕР процедурата, защото има промяна в токенизацията.

0. Иснталирате Google Pay (от PlayStore, ако имате google акаунт от държава, където има Google Pay или от apkmirror.com (актуална версия 2.99.274616458 вариант nodpi)

1. Триете виртуалната карта 
Revolut > Карти (долу) > виртуалната > Настройки > Премахване
Защо? безплатно само 1 вируална карта може да имате,
Ако сте се регистрили с referral линк можете и 1 безплатна физическа карта да имате.
Добавянето на допълнителна виртуална карта е 11.99 лв (може и този вариант да позлвате без да триете).
Но ако изтриете единствената си вируална, ще ви даде да направите нова вируална безплатно.

2. Сменяте адреса на UK в Revolut
Отварят Google Maps (на телфона или на компютъра) пише един UK, избирате град по избор, улица по избор, поставяте маркера/мишката и на някой скрада покрай някоя улица, и ползвате пощенския код (две групи с по 3 или 4 букви/цифри).
В Revolut > |Табло| (долу дясно) > Зъбно колело (горе дясно) > Лични данни > Адрес (моливче) > Държава: Обединено кралство > Потвърждавате, Пощенски код (от maps), ако не ви даде автоматично номер, улица и и град ги попълнете ръчно. > Потвържавате

3. Създавате нова виртуална карта
Revolut > Карти (долу) > + (горе вдясно) > виртуалната > Потвърждавате
Няма да има проблеми с всякакви POS устройства, ако BIN на вируалните е от седните (потвърдени):
4596 5480
4596 5482
5296 5480
(разбира се, ако имате физическа с тези BIN, може да пропуснете преиздаването на нова вируална)

4. Добавяте я в Google Pay 
Google Pay > Плащане > + Начин на плащане > номер, после месец/година, CVV (от Revolut ги взимате)
(тук адреса в Google Pay може и да не го променяте и да стои БГ)
Ще ви прати sms за потвържение за успещното приключване на токенизирането, който въвеждате в Google Pay.

6. Чак сега връщате вашия адрес 
като т.2, но вашия БГ или по-точно този от долумента, с който сте се верифицирали!

Успех Smile



---
П.П.
Кога ще е достъпно с карти, които са издадена с БГ адрес
Най-вероятно когато Google Pay заработи ОФИЦИАЛНО!
Нямам престава, всички какзват "скоро" и така от няколко месеца!
(факт е, че Apple Pay е официално в БГ, но също имат проблема "НЕВАЛИДЕН НОМЕР НА КАРТА" с POS на банки, чийто оператор е БОРИКА)

Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 5 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • DaDiablo, kiriku, Kn0cK3r, krassiy, viper7470
Цитирай
#62

Ако се решите все пак да "шмекерувате" , ви препоръчвам след като въведете английския адрес повече да не го пипате и сменяте, нито обратно на БГ, нито на друг. Шанса да ви хванат и блокират е по-малък, отколкото да разцъквате адреси напред назад.

Sent from my Gangbang using Tapatalk
Цитирай
#63

(2019-10-21, 16:35:56)GH0STFACE написа:  Ако се решите все пак да "шмекерувате" , ви препоръчвам след като въведете английския адрес повече да не го пипате и сменяте, нито обратно на БГ, нито на друг. Шанса да ви хванат и блокират е по-малък, отколкото да разцъквате адреси напред назад.

Sent from my Gangbang using Tapatalk
По въпроса с адреса:

https://www.reddit.com/r/Revolut/comment...e_address/

They blocked some Apple Pay users using the same technique ( only for a while, until they changed to the real address ) - information from real-world friends.

Блокираха няколко Apple Pay потребителя използващи същата техника (само за известно време, докато не го сменят на реалния адрес) - информация от приятели от реалния свят.

Така, че всеки сам си решава с кой адрес да остане.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#64

(2019-10-21, 18:34:16)Чо написа:  По въпроса с адреса:

https://www.reddit.com/r/Revolut/comment...e_address/

They blocked some Apple Pay users using the same technique ( only for a while, until they changed to the real address ) - information from real-world friends.

Блокираха няколко Apple Pay потребителя използващи същата техника (само за известно време, докато не го сменят на реалния адрес) - информация от приятели от реалния свят.

Така, че всеки сам си решава с кой адрес да остане.

Не вярвай на 1 човек, написал нещо си някъде. "Те блокирали няколко Apple Pay потребители", ама кои те, и кои потребители...ходи разбери.
Револют не ги е грижа ти дали си добавяш тяхната карта в Apple Pay или в G Pay и още повече пък да разбират какъв адрес вкарваш в последните 2 приложения. А ако го разбират, значи...Револют явно имат задна вратичка в аповете и те следят Smile Тях какво ги интересува рестрикциите на въпросните 2 приложения по региони? Ами не ги. Просто на късмет, хванали са ги че си сменят адресите и са ги блокирали до изясняване на случая.
Цитирай
#65

Успях да добавя успешно картата за разплащания, само не съм пробвал все още да плащам.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#66

(2019-10-22, 10:37:39)GH0STFACE написа:  Не вярвай на 1 човек, написал нещо си някъде. "Те блокирали няколко Apple Pay потребители", ама кои те, и кои потребители...ходи разбери.
Револют не ги е грижа ти дали си добавяш тяхната карта в Apple Pay или в G Pay и още повече пък да разбират какъв адрес вкарваш в последните 2 приложения. А ако го разбират, значи...Револют явно имат задна вратичка в аповете и те следят Smile Тях какво ги интересува рестрикциите на въпросните 2 приложения по региони? Ами не ги. Просто на късмет, хванали са ги че си сменят адресите и са ги блокирали до изясняване на случая.
Споделих линк към дискусия, който предполагам, че си прочел.
Извадена е част от дискусията на английски и превод.

Там твърдят, че е хора ползвали "техниката за смяна на адрес, за да си преиздадът карта работрща с G/A Pay" са били с блокиран акаунт (до доказване/връщане), защото адреса в Revolut не отговаря с адреса по документ.
(Никой не пише нищо за адреса в Google/Apple, а и никой не го инересува.)

Дали са верни или не твърденията ВСЕКИ САМ РЕШАВА!!!

@GHOSTFACE
Аз продължавам да не разбирам каква е тази активност от теб за този адрес?

Решил си да не си връщаш верифицирания адреса, ОК, решението си е твое. Страхуваш се да не те проверят и блокират и агитираш и другите да не го правят?

Човек трябва да поема отговорност за последствията от взетите решения.

До всички, които се чудят:
Ако решите сменяйте адреса.
Ако решите оставете го.
Ако решите върнете си вашия верифициран.
Ако решите чакайте да тръгне услугата официално (Google Pay) или да оправят проблема с POS устройствата (Apple Pay/Google Pay).
Ако решите зае..те всички тези "глупости" и си живейте живота

Успех на всички

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#67

Успешно си плащам с телефона през Gpay и револутската карта, благодаря Чо!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#68

Райфайзен банк са пуснали приложение за безконтактно плащане с NFC

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Константинов
Цитирай
#69

(2019-10-23, 12:06:30)nanobanano написа:  Райфайзен банк са пуснали приложение за безконтактно плащане с NFC

Ехаа, супер Smile 

Вероятно правят някава нова дигитална карта, защото валидноста на мобилната карта е друг срок на валидност по-дълг от картата, която въведох. 
BIN 5168 7983 е Български, което е супер, но да дано поне са се разбрали с всички банкови оператори да няма проблем с POS устройствата на останалите.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#70

https://mobilebulgaria.com/news/rayfayze...n-portfeyl Ето и новината.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#71

Така аз подкарах samsung pay
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1586613
Цитирай
#72

(2019-10-23, 12:06:30)nanobanano написа:  Райфайзен банк са пуснали приложение за безконтактно плащане с NFC

Здравейте,да се включа и аз малко по темата,понеже съм "фен на плащането с телефона" Big Grin ( с S9 съм).
Ще споделя малко мнение от опит.Ползвам приложението на Phyre от 1 година,откакто научих за него, до сега не съм имал отказана транзакция на пос в различни магазини и градове.От месец вече ме таксуват по 1.96,други такси нямам,ползвам го само за плащане с NFC.

Колкото до райфайзен,понеже работя там имам приложението от бета версия за тестване от преди 3 месеца.В началото имаше бъгове,но вече почти са изчистени,с него също нямам отказана транзакция никъде и става доста бързо,като с карта.Така,че който е клиент да го сваля смело Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#73

Samsung Pay UK вече поддържа Curvе, което значи, че почти всяка (вкл. и БГ) карта закачена за Curve би трябвало да работи.
Неприятното е, че трябва да се смени региона с UK sim карта (може и неактивна) като се направи factory reset и нов samsung uk акаунт.

(Аз оставам с Тайванския firmware, защото UK, както и другите европейски (заради GDRP) нямат call recording, което ми е по-необходимо от Samsung Pay. Ще си ползвам телефонните плащания с Google Pay Smile )

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#74

Малко оффтопик - https://shorturl.at/yEF56

iPhone 14 Pro
Цитирай
#75

Евала на Чо. Стана и при мен Smile Google Pay де Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)