Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Днес ми пристигна новият смарт часовник на Huami Amazefit GTS. Като първи впечатления:
Часовника е абсолютно копие на Apple Watch. Същата форма и размери, сравнявах ги в един магазин и са едно към едно.
Изработката е много добра  въпреки това изглежда малко по-евтино от Apple Watch. 
Екрана е супер, контрастен и навигацията из менютата е бърза и без забавяне. 
Батерията явно ще е супер, защото часовника пристигна зареден на 80% и след няколко ъпдейта и много човъркане падна на 77%.
Като недостатък мога да посоча  че след получаване на известие трябва веднага да се погледна часовника и да се прочете  След няколко секунди известието се скрива и не може да бъде открито. 
Тепърва ще пробвам как е GPS и разните му фитнес режими.
За сега съм доволен че няма да ми се налага да зареждам всяка вечер, както правех със Samsung S2 смарт часовника.
Ако някой има някакви въпроси с удоволствие ще му отговоря.
[img]<a href=[/img][Изображение: 20191025-182244.jpg]" />

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 3 потребители изказват благодарност на Nilson за това мнение:
  • ganchev, suffer, velqn
Цитирай
Аксесоари
#2

Честито със здраве! И аз съм му хвърлил око.
Пробвай да плъзнеш отдолу нагоре не се ли виждат там старите съобщения като на стария модел?
Имам няколко въпроса:
1.Може ли с почукване по екрана да се събуди?
2.Повреме на активност (колоездене/бягане) получава ли известия?
3.Когато получиш известие от съобщение по вайбър или месинджър святка ли, или само вибрира и трябва да го завъртиш към теб за да светне?
4.Митница минава ли пратката?
5.За колко време дойде?

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#3

Благодаря за което.
При плъзгане отдолу-нагоре се отваря меню в което има "Notifications" там следва да се натисне "Notifications" и тогава се виждат съобщенията.Малко е неудобно че трябва да се преминава през менюта за да се видят, но явно е такава системата. Всъщност сега като поиграх открих,че може да се зададе короната на часовника при натискане да ти показва "Notifications" или Времето или нещо друго.
1.Може ли с почукване по екрана да се събуди?Не,не може.Аз съм си го настроил с повдигане на китката да светва,така че това много не ме вълнува.
2.Повреме на активност (колоездене/бягане) получава ли известия? Получава по време на бързо ходене, предполагам че няма проблеми при бягане и колоездене.
3.Когато получиш известие от съобщение по вайбър или месинджър святка ли, или само вибрира и трябва да го завъртиш към теб за да светне?Да светва, не е необходимо да си повдигаш китката.
4.Митница минава ли пратката?Това не мога да ти кажа, защото не живея в България.В Канада не мина митница, но те тука много, много не се занимават с глупости.
5.За колко време дойде?Дойде за 2 седмици от Китай,като се има на предвид,че пратките от Китай за Канада се доставят за по-дълго време от колкото от Китай до България. 
За сега още го тествам часовника, но мога да кажа че съм доволен.Екранът позволява да се четат целите съобщения, часовника е лек и удобен и изглежда като Apple Watch, който бих си купил ако беше съвместим с Андроид.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 3 потребители изказват благодарност на Nilson за това мнение:
  • Monipeev, penmark, suffer
Цитирай
#4

Като получиш известие на телефона, веднага ли се показва на часовника или има забавяне от 2-3 секунди?

Емотикони показва ли в съобщенията?

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#5

(2019-10-29, 17:00:57)penmark написа:  Като получиш известие на телефона, веднага ли се показва на часовника или има забавяне от 2-3 секунди?

Емотикони показва ли в съобщенията?
Няма забавяне,известията идват навреме.
Емотиконите не се изобразяват в съобщенията.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Nilson за това мнение:
  • penmark, suffer
Цитирай
#6

Като нотификации и гъвкавост е светлини години пред Хуавей уотча, но като ГПС е жива трагедия.

Ако си уцелил бройка с читав гпс - ходи пускай тото.
Цитирай
#7

Не знам какво разбираш под "ГПС е жива трагедия"..при бързо ходене Amazfit апп-а ми дава 2.15 км, а Гугъл Фит ми дава 2.31 км за същото разстояние.Като графика на изминато разстояние ми дава 15 метра отклонение от улицата по която вървях, но мисля че е горе-долу добре.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#8

Пусни часовника на outdoor walk, направи 2 обиколки около блок и сподели тук картата.
За протокола, теста беше с вървене само около двата блока, как реши, че съм отскочил до другия - не знам Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9
Photo 

Вървя до работа по един и същи маршрут.
Първата снимка е със смарт часовник Samsung S2 sport, втората с Amazfit GTS.
Само да отбележа,че маршрута ми е права линия и не съм се отбивал никъде.
[img]<a href=[/img][Изображение: Timeline-Sep26-001.jpg]" />


[img]<a href=[/img][Изображение: Timeline-Today.jpg]
jpeg upload
" />

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#10

Хуавей ГТ е бетон в това отношение.
Цитирай
#11

Честито ти нов Huami Amazefit GTS ! Със здраве да го ползваш.
Пиши моля на каква цена го взе и от къде ? А когато получаваш смс и вайбър:
 - излиза от кого е изпратено
 - показва се цялото съдържание на съобщението (текста)
   или....!?

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#12

Благодаря...
Часовникът го взех от Amazfit Official Store  https://www.aliexpress.com/item/4000183218596.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4duXaZwZ
Цената му сега е около $140.
Изписва от кого е изпратено съобщението.
Изписва цялото съобщение освен ако не е прекалено дълго 
и не може да се побере на екрана.Емотиконите от съобщението не излизат.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • i_jelev
Цитирай
#13

(2019-10-31, 02:49:19)Nilson написа:  Вървя до работа по един и същи маршрут.
Първата снимка е със смарт часовник Samsung S2 sport, втората с Amazfit GTS.
Само да отбележа,че маршрута ми е права линия и не съм се отбивал никъде.
jpeg upload
" />
Кой точно режим пускаш за шофиране? Искам да сравня телефона и часовника.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#14

(2019-10-31, 21:59:53)nanobanano написа:  Кой точно режим пускаш за шофиране? Искам да сравня телефона и часовника.
Ходя пеш.Картата е от режим Walking-Вървене.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#15

От черния петък на алито си поръчах един и днес дойде.
   
И една бяла каишка си взех.
   
Много повече ми допада от Huawei watch GT който отива в шкафа или в продавалника.
Синхронизира се със Strava, нотификациите са много по-добре, има много циферблати които се сменят лесно дори и с iPhone.

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#16

Amazfaces за циферблати Smile

Пробвай и гпс-а навън, но май всички страдат от леко калпав гпс.

С кеф да си го ползваш.
Цитирай
#17

@penmark Колега, ако не е тайна за каква цена го взе?
Цитирай
#18

Няма тайна, точно 200лв. Не ми взеха мито и ддс. Китаеца беше писал 40$ на пратката. Ама много бавно дойде - 40 дена.
Вчера видях, че го има в бг за 229лв Big Grin
https://techmart.bg/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D...GTS%20Grey
Бих прежалил тея 29лв за чакането и плюс това, че тук ще има гаранция.

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#19

Да, на оферта е в Техмарт-а.
Цитирай
#20

Добър вечер ! Днес се сдобих с Huami Amazefit GTS от Техмарт, но не мога да отворя тоз сайт с QRкода и съответно да го сдвоя с телефона. Имам две фитнес гривни и до сега не съм имал проблем.
Моля някой, който е наясно да ме светне, благодаря !

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#21

(2020-01-26, 21:10:28)mititaki написа:  Добър вечер ! Днес се сдобих с Huami Amazefit GTS от Техмарт, но не мога да отворя тоз сайт с QRкода и съответно да го сдвоя с телефона. Имам две фитнес гривни и до сега не съм имал проблем.
Моля някой, който е наясно да ме светне, благодаря !
QRкода трябва да ти е в книжката с упътването.Преди да сканираш кода си изтегли Amazefit апп от Плей стора.

https://play.google.com/store/apps/detai...ager&hl=en

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#22

(2020-01-26, 21:40:56)Nilson написа:  QRкода трябва да ти е в книжката с упътването.Преди да сканираш кода си изтегли Amazefit апп от Плей стора.

https://play.google.com/store/apps/detai...ager&hl=en
 
Здравей, всичко това съм го направил, но при сканиране на кода така и не успява да се сдвои.
Включен ми е блутуута намира го, но пак не успява. Не знам къде бъркам. Уж всичко правя стъпка по стъпка, но не и не.

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#23

(2020-01-26, 23:44:14)mititaki написа:   
Здравей, всичко това съм го направил, но при сканиране на кода така и не успява да се сдвои.
Включен ми е блутуута намира го, но пак не успява. Не знам къде бъркам. Уж всичко правя стъпка по стъпка, но не и не.
Дай фабрични настройки на часовника и опитай пак.
След фабричните, на часовника ще видиш QR кода, намери модела на часовника от апп-а и сканирай кода с телефона..трябва да се сдвои тогава.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#24

Готов съм сдвоих го и много му се кефя, благодаря!

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай
#25

Здравейте!
Моля за помощ! Новия ми часовник Amazfit GTS от днес вече целия ден е с черен/неактивен екран. Мислех, че му е паднала батерията , но когато е на ръката ми светлинните индикатори отдолу си работят нормално . Преди час ми звъняха на телефона и часовника си вибрираше докато не вдигнах телефона. Сега вече включен да се зарежда пак не светва екрана и вече съм в голяма питанка какво му е.

Huawei p20 lite 
Motorola One Vision
Amazfit GTS
Huawei Honor Band 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)