Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно смартбокс на Xiaomi
#1

Здравейте!
Има ли някой във форума mi box s или някой друг. Тъй като искам да разбера дали е подкарал HBO GO. И има ли проблеми със смартбокса.
Аз от три години и половина ползвах Mi box mini, но той беше китайска версия и там имаше проблеми с английския, инсталирането на гугъл плей и т.н. Той вече издаде багажа, стои само в рековъри и искам да го сменя. Гледам, че новите имат глобална версия и дори български език, и гугъл плей, така че трябва да е по-лесно.
Ще съм благодарен, ако някой сподели някаква информация за да съм наясно предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще следя темата, тъй като и аз желая да закупя tv box, обаче да ти призная не виждам разлика между 3ката и 4ката (версия S), говорим за хардуерна разлика. Не знам дали не е по-добре да вземем 3ката???
Цитирай
#3

Цитирай
#4

Аз съм с mi box 3 4K глобална версия с андроид тв версия 8 е и от скоро има hbo go за него и върви без проблеми!

PocoF2Pro
Цитирай
#5

(2018-12-17, 11:51:20)saintgeorge написа:  Аз съм с mi box 3 4K глобална версия с андроид тв версия 8 е и от скоро има hbo go за него и върви без проблеми!


Андроид 8 след ъпдейт ли е, защото гледам че ми бокс 3 го пишат с андроид 6
Цитирай
#6

Потвърждавам, HBO Go работи идеално, бокса ми е този : https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...id=1349303 , не на тази цена естествено. Дойде с андроид 6, ъпгрейдна се на 8.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#7

Как е качеството на HBO?

И още нещо пробвал ли си да гледаш торенти на замунда през Коди, защото знам че трябва да има вътрешна памет колкото е филма и ако сложа външна памет към USB, дали ще ги разпознава като памет на смартбокса.
Цитирай
#8

Да...по спомен когато "бучнах" флашка ме попита дали да я присъедини към паметта на устройството.
П.с Скоро се мъчих с тези добавки за торентите за коди и се оказа че са станали платени. Поинтересувайте се за това.
Цитирай
#9

Добавките не работят наистина, но не съм чул да са платени, поне в kodibg нищо не пише. По-късно ще пробвам и на друг бокс да ги инсталирам.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#10

Това с торентите може и да не стане, защото сега като чета във форума на коди пишат следното

"Колеги, ако имате проблем със замунда/зелка , проверете дали торента ,който опитвате да stream-нете не е по-голям от свободното ви място на устройството . Тези ,което са с Андроид-amlogic устройства може да имат проблем с флашките. Андроид ги разпознава само като read-able, a се изисква writable.
Пробвайте с по-малки торенти и ако работи , значи там е проблема.
"

И доколкото успях да намера mibox 3 и mibox s са с amlogic процесор https://kodi.wiki/view/Xiaomi_Mi_Box

и на мен опита ми се свежда само до  QUASAR, а сега гледам има някаква друга добавка Elementum. Там дали е същото не знам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#11

Някой с устройството закачал ли е допълнителна периферия и каква? По блутуут или уайфай?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

Блутуут слушалки имам закачени. Работят идеално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#13

За мен ползването на бокса без това е немислимо.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на vlado05 за това мнение:
  • alexbg67, arkad
Цитирай
#14

Хубави допълнения, а клавиатурка с тъч пад?
В провинцията съм, а не помня по кой начин може да се свърже, а тези дни има някакви намаления в Али... Та трябва да се действа... 😎

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

Този Xiaomi Mi 3С TV Box, 4К, S905 дали е читав? Харесва ми че има дистанционно а Още повече че на него има за гласов асистент Smile Кой е ползвал асистента да сподели впечатления...

https://www.olx.bg/ad/511-originalen-tv-...7RNfT.html

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#16

Читав, читав ...
език: опростен китайски Big Grin поне опростен, сигурно лесно се учи Smile
Вероятно това е китайската версия, не я купувайте.
Цитирай
#17

Колеги, имам питане към някой с Ми бокс 4. Вече цял ден се мъча да му подкарам долби през оптиката безуспешно. Някой успял ли е?
С никакъв плеър не тръгва освен с коди, но за това после. В другата стая имам МИ3 и работи без проблем със същия ресивър.
Тук илиза аудио но е PCM. Movian player даже не визуализира опциите за пастру сякаш не вижда че плеъра я подържа. Коди не го инсталирам а го копирам от другия МИ3 плеър. През него долби работи докато не пипна усилването на бокса. Веднага се разсинхронизира и започва да пращи. 
Нетфликс вижда опциа за 5.1 звук но директно започва да пращи. Всякакви идеи са добре дошли. Благодаря.
Цитирай
#18

Не би трябвалода да работи усилването на плеъра, ако си му дал звука да е през ресийвър. Нямаш ли вариант да извадиш звука през хдми?
Едит: Имай предвид, че с този плеър, повече от ДТС 5.1 или ДД (+) 5.1 няма да можеш да извадиш, липсват библиотеките за ХД аудио, които в Мибокс 3 са налични, но в Мибокс С липсват (бтв и за дтс-а не съм много сигурен, дали не е 2.0) Коди си го настрой от нулата, не вземай готов конфиг. Коди при стартиране проверява за възможните формати, които ти поддържа ресийвъра и включва само тях в опциите. За другите плеъри ... нямам идея не ги ползвам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#19

Благодаря. В крайна сметка след доста четене се оказа че нетфликс кодира звука, така, че не се подържа от оптичния изход на бокса. По скоро кабела няма лиценз за това (тошлинк). През ХДМИ не става. (Ресивъра е старичък и не подържа 4К) За момента единствения вариант който намерих е да изкарам аудиото от Телевизора. За сега работят идеално ДД звуци и нетфликс. Тегля старгейт 1994 да тествам ДТС.
П. С. Мина и dts.

[Изображение: 21333fc9598f11dbfad301d1fce187c8.jpg]
Цитирай
#20

Това щях да ти предложа, при мен е хдми до тв и оптика от тв до ресивъра. Единствения минус е, че при мен (сони андроид тв) трябва от менюто на тв, да превключа звука да е към външен усилвател, иначе се чува, но не е пастру, а само стерео.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#21

(2019-08-27, 11:41:31)vlado05 написа:  За мен ползването на бокса без това е немислимо.
може ли да поясниш малко повече за това, че бокса (Mi BOX S) ми е в другата стая и разстоянието е около 3 метра и насича ужасно с приложението на булсатком
... когато е в стаята на рутера си работи перфектно...
Цитирай
#22

Колегата е показал юсб хъб с лан. Включваш го в единствения порт на бокса и имаш лан мрежа и 2-3 юсб-та да си включваш разни неща.
Цитирай
#23

Колеги, имам три mi box. Две 3-КИ и един S.
Имам movian плеър и на трите. На s-ката обаче не ми излизат опциите на pass through на аудиото. Съответно не мога да извадя долби. Интересно е че на едната тройка също нямам опции докато на другата имам. Инсталирах, преинсталирах, ъпдейтвах - няма разлика.
Някакви идеи?
[[Изображение: 5448e6d401b39a7466a925ab6769f8dc.jpg][Изображение: 8c7300e346647efd1383a8e88644080c.jpg]
Цитирай
#24

Здравейте,
някой собственик на въпросната кутийка (mi box S), може ли да ми каже дали устройството може да се изключва напълно, тъй като при мен след натискане на бутона на дистанционното преминава в standby режим. Ползвам го с USB- хъб и съм закачил 3TB диск, и това преминаване в standby режим не ми е от голяма полза, тъй като държи харда постоянно включен.

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай
#25

(2019-11-29, 15:17:53)Smallvile написа:  Здравейте,
някой собственик на въпросната кутийка (mi box S), може ли да ми каже дали устройството може да се изключва напълно, тъй като при мен след натискане на бутона на дистанционното преминава в standby режим. Ползвам го с USB- хъб и съм закачил 3TB диск, и това преминаване в standby режим не ми е от голяма полза, тъй като държи харда постоянно включен.
Купуваш си един смарт контакт или смарт реле (sonoff)  и му спираш/пускаш тока тотално, когато пожелаеш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)