Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei mediapad m6
#1

Преди дни получих най-новия таблет на Huawei за момента и реших да направя едно кратко ревю и сравнение с предния ми модел Huawei mediapad m5 10.8. Цената му е убиец и няма конкурентен таблет за тази цена 660лв.




Таблетът е почти същия на външен вид с леки изменения. Дисплеят е равен в краищата в сравнение с леко извития на M5. Това е добре, защото сега слагането на стъклен протектор не е проблем и залепва на 100%.При М5 в краищата стоеше разлепен и не изглеждаше Ок.

NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2019, June
Status Available. Released 2019, July 10
BODY Dimensions 257 x 170 x 7.2 mm (10.12 x 6.69 x 0.28 in)
Weight 498 g (1.10 lb)
SIM Nano-SIM
Stylus support
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 10.8 inches, 338.2 cm2 (~77.4% screen-to-body ratio)
Resolution 2560 x 1600 pixels, 16:10 ratio (~280 ppi density)
PLATFORM OS Android 9.0 (Pie); EMUI 9.1
Chipset HiSilicon Kirin 980 (7 nm)
CPU Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A76 & 2x1.92 GHz Cortex-A76 & 4x1.8 GHz Cortex-A55)
GPU Mali-G76 MP10
MEMORY Card slot microSD, up to 512 GB
Internal 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM
MAIN CAMERA Single 13 MP, PDAF
Features LED flash, HDR, panorama
Video 1080p@30fps
SELFIE CAMERA Single 8 MP
Video
SOUND Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack Yes
Tuned by Harman Kardon
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS
Radio No
USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector, magnetic connector
FEATURES Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
BATTERY Non-removable Li-Po 7500 mAh battery
MISC Colors Champagne Gold
Price About 300 EUR

Рамките на самия таблет са малко по-малки и размерът му е намален. Корпусът му са равномерно заоблен. Дисплеят е същия, но забелязвам че цветовете са малко по изострени.Отново имаме 4 говорителя и звукът е все така качествен и мощен. При М6 може да се настройва според желанията с Dolby Atmos (интелигентен, филм и музика) При слишалките се активира и еквалайзер. Има светкавица на камерата.Батерията е същата 7500.Но една идея кара повече заради по-икономичния процесор. Средно за час дисплей на Wifi харчи по 7-10%.При М5 падаше с 12-15%. Таблетът в момента е предназначен само за Китай и е възможно така и да си остане заради забраните на САЩ. На практика има Българско меню, работещ Гугъл плей и гугъл услуги. Повечето китайски приложения може да се махнат и остават 3-4, които не пречат. На практика софтуера си работи идеално в България и няма никакво значение, че не е Глобална версия. Работи една идея още по-бързо от М5, но за това важна роля играе Кирин 980 и Mali g76. 

Дали има смисъл от ъпгрейд, моето мнение е, че НЕ. Освен, ако не играете тежки игри като мене. Там има видима разлика и всичко хвърчи PUBG, Call of duty, asphaut 9 и др. Всичко върви много гладко на макс ефекти. От към бързина общо взето е пушка, няма замисляне. Но и М5 работи много бързо и не съм усещал да бави. М5 го спъват главно тежките игри. 
[Изображение: ZGbJL4a.jpg]
[Изображение: HdNp1ty.jpg]
[Изображение: fTV3K61.jpg]
[Изображение: fltOZ6K.jpg]
[Изображение: GEjV5vI.jpg]
[Изображение: MLCoama.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • bayilian, stenlius, venko1407, росен2
Цитирай
Аксесоари
#2

Един тест на Антуту


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#3

Може ли да се поръча от някой европейски доставчик ?
Сега съм с М5 лайт и мисля за ъпгрейд.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#4

(2020-01-05, 23:56:16)prankmaster написа:  Може ли да се поръча от някой европейски доставчик ?
Сега съм с М5 лайт и мисля за ъпгрейд.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
Доколкото знам от скоро таблетът е започнал да се продава в Европа,като е стартирал в Испания.Дали  въобще ще го предлагат тук, не еясно. Европейският и Китайския са без Гугъл услуги, но има варианти да се качи неофициално, както е при мене. Аз даже имам архив с файловете. Всичко работи нормално.
Ако не играеш тежки игри спокойно може да си вземеш Huawei mediapad M5, който се продава в България. Втора ръка ги има за около 500лв. Разликата между двата е само в процесора, М6 има 3.5мм жак, не е с извит дисплей и минимални разлики в дизайна. Батерията е същата, но една идея кара малко повече заради по-икономичния процесор. 
И двата са бързи и се справят без проблеми. М6 е по-бърз, но това не значи, че м5 е бавен. И двата ги имам и разлика кой знае каква няма.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#5

Сега съм с м5 лайт и ако ще ъпгрейдвам няма да е м5.
Мисля да го ползвам точно за игри, даже някои тежички.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#6

@prankmaster
По принцип М5 lite няма нищо ожщо с М5.В случая за по-тежки игри се ориентирай към M6, Galaxy tab S4 или Galaxy Tab s6, който е по-скъп. Най новият таблет на Huawei- matepad pro също може да се закупи вече от вън.

Ако кажеш, кои игри имаш предвид мога да направя един тест на М5, да видя как се справя.
Цитирай
#7

Не искам м5.
М6 ще е актуален по- дълго време.
А мейтпада ме дразни с тази дупка на екрана... Как не събраха една камера в рамка на таблет.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#8

@prankmaster Ами поръчвай. В България не се знае дали ще дойде. Аз се разминах с митницата. Казах на китаеца да напише $15 по спомен и мина митницата.
Цитирай
#9

Само да допълня, че днес получих Андроид 10 през иконата за поддръжка.
След ъпдейта Google play работи безпроблемно!
Работи отлично засега. Оправен е и бъга с OTG. Отктиваше когато си иска флашката. Сега при всяко поставяне я намира без проблеми. Други бъгове поне аз не съм открил при 9.1. С ъпдейта идва и тъмната тема. Иконите са сменени, като при всички устройства с  EMUI 10.
[Изображение: fkCiiAs_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium]
Цитирай
#10

@1124 може ли малко насоки как да инсталирам Google Play. Поръчах Mediapad M6 от Amazon.es и скоро ще е при мен. Разбрах за няколо метода но има противоречиви мнения за тях.
Цитирай
#11

(2020-05-12, 21:17:37)mad написа:  @1124  може ли малко насоки как да инсталирам Google Play.  Поръчах Mediapad M6 от Amazon.es и скоро ще е при мен. Разбрах за няколо метода но има противоречиви мнения за тях.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1617702

Тук съм писал. В архива има всичко + видео. Пиши като дойде дали все още работи. Би трябвало. Ако ли не има и други варианти. Пробваш... Качи си и Apk pure. Има всичко вътре. Но е добре да има и google service. Таблетът е много добър, Ще останеш доволен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • mad
Цитирай
#12

@1124 Благодаря, работи метода. Качих Google Play и всичко е точно. Аз играя главно Call of Duty Mobile и разликата между геймплея от телефона и таблета е огромна. Също така на таблета всичко е на макс. Има ли някое приложение което да ми показва с колко FPS вървят игрите. Нещо като Game Bar-а на Xiaomi който показва с колко FPS върви и има бързи бутони за скрийншот и видео.
Цитирай
#13

(2020-05-17, 10:25:22)mad написа:  @1124 Благодаря, работи метода. Качих Google Play и всичко е точно. Аз играя главно Call of Duty Mobile и разликата между геймплея от телефона и таблета е огромна. Също така на таблета всичко е на макс. Има ли някое приложение което да ми показва с колко FPS вървят игрите. Нещо като Game Bar-а на Xiaomi който показва с колко FPS върви и има бързи бутони за скрийншот и видео.
Добре е че работи. Приложение за фпс не знам да има като цяло, не съм се интересувал. Активитай си GPU ускорението от Appasistant в настройките, приложения. Изкарай си икона и от там има разни настройки. Да знаеш, че и режим ефективност също ускорява доста таблета и то не малко. За в бъдеще ако потрябва има вариант да се увеличи мощността. Според Антути разликата е с около 30-40% повече в мощност на CPU и GPU.
А играя главно пък PUBG, като използвам и GFX Tools, защо резолюцията по подразбиране е за телефони и на таблета се вижда леко замазано. Но с програмата всичко се ооравя. Играя на 1440р и разликата е доста. А на 2к пък картината е перфектна. За Call of duty не знам дали има работещ GFX.
Играя с тези неща. Доста по-удобно е.
#Aliexpress BGN 1.07 28%OFF | 2pcs PUBG Mobile Controller Tablet Gamepad for Ipad iPhone samsung Gaming Trigger Fire Button Aim Key Game Grip Handle Joystick
https://a.aliexpress.com/_dXGM7Zx
Цитирай
#14

Колеги и 6-та ли намалява автоматично яркоста в тубата като м5?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#15

(2020-05-17, 12:07:44)Ивайло69 написа:  Колеги и 6-та ли намалява автоматично яркоста в тубата като м5?
Аз не изпплзвам автоматична яркост. По принцип не намалява нищо. Ако е това, за което се сещам м5 го правеше и при гледане на видеа и флми през плеъри. Но май са го изключили с последните ъпдейти. Не съм сигурен, защото таблетът не е в мене.
Цитирай
#16

При matepad pro при автоматична яркост не намалява при youtube !
Цитирай
#17

Аз използвам YouTube Vanced. При Huawei mediapad m6 10.8, има разлика само в HDR клипове. Като се завърти се включва HDR. Като си взех преди м5-цата имаше една функция по подразбиране като се гледат видеа и филми. Картината се регулираше автоматично според дали е светла сцената на филма или не. И това не се контролираше с настройката за яркост.

Това имам предвид ClariVu

Дисплеят освен с резолюцията си от 2650x1600 пиксела е подпомогнат и от технологията ClariVu, която използва алгоритми, за да настройва контраста спрямо ситуацията. Според Huawei това подобрява картината с до 20%. Ще трябва да им се доверим, защото ClariVu не може да бъде изключена, така че не можем да направим разликата преди/след. Все пак важното е, че всичко на този екран изглежда отлично - ясно, ярко, наситено черно и с приятни цветове - 97.8% от цветовата гама sRGB и 90% от DCI-P3. Ако обичате да гледате филми в движение, със сигурност ще харесате MediaPad M5, като обаче бих искал още от максималната яркост, защото, ако слънцето е силно, видимостта е неприятно ограничена.
Цитирай
#18

Дойде 10.1
Оправен е проблемът с тъч чувствителността в PUBG.Увеличена е резолюцията в играта, тоест за таблет. Около 1080p по мои виждания.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

Дойде нов голям ъпдейт.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#20

Получих Хармони на таблета и се чудя дали да го качвам ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#21

Аз на Matepad Pro си го качих, като GMS се запазиха Smile Вие си решавате Smile
Цитирай
#22

(2021-07-24, 21:01:34)QueenBG написа:  Аз на Matepad Pro си го качих, като GMS се запазиха Smile Вие си решавате  Smile

Това ме притеснява, защото таблета ми има Гугъл плей, ако го кача да не се бъгне. После няма слагане. Доколкото разбрах няма ооция да работи с двете системи. Ако искам Андроид отново ще трябва да го връщам ръчно.
Цитирай
#23

С китайски ром ли сте ? Защото на глобалните версии Harmony още няма Smile
Цитирай
#24

(2021-07-24, 22:02:01)QueenBG написа:  С китайски ром ли сте ? Защото на глобалните версии Harmony още няма  Smile

Да, таблетът ми е Китайската версия на М6. Тогава нямаше Европейска. Наораво дойде с качен Гугъл плей и до сега след всички актуализации си работи отлично
Като цяло страхотен таблет с хубав процесор. Ползвам го ежедневно и също така обработвам 4к видеа от апарат с кракната KineMaster и Powerdirector pro..
Цитирай
#25

Има доста добра представа за него! Вижте във форума на 4pda за него, както и там вече има тема за Harmony Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)