Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Nova 5 - слухове, спецефикации, коментари
#76

Точно това смятах, че се случва. Системата за пестене на енергия, че може да го спира с идеята за енергоемко приложение. Поставил съм го на ръчно управление, искам да проследя дали ще се промени ситуацията. Иначе такъв катинар имах на Google play store, но го махнах. Откъде се задава такова заключване?
Цитирай
Аксесоари
#77

Вместо нагоре го плъзгаш надолу и се появява катинарчето. Отново за отмяна.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • pacemaiker, Pantaleeva
Цитирай
#78

Да, така се случва. Ще проверя дали това променя ситуацията.
Цитирай
#79

Някой заключил приложението да сподели дали има резултат или е все същото? Аз разчитам на външен дайлър и да за тествам трябва да го деинсталирам и т.н
Цитирай
#80

(2020-02-16, 21:05:25)Pantaleeva написа:  Някой заключил приложението да сподели дали има резултат или е все същото? Аз разчитам на външен дайлър и да за тествам трябва да го деинсталирам и т.н

Към момента за последния един, два дни работи с нормално известяване. Но предполагам, че е съвсем възможно зададените желания за оптимизация на батерията да правят този проблем. 
Заключил съм опцията за телефон и получавам засега известия на заключен екран.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • Pantaleeva
Цитирай
#81

pacemaiker благодрая, за отговора. Значи довечера след работа ще махам външния дайлър и ще тествам и аз, дано това да е дългочаканото решение.
Цитирай
#82

(2020-02-17, 12:18:59)Pantaleeva написа:  pacemaiker  благодрая, за отговора. Значи довечера след работа ще махам външния дайлър и ще тествам и аз, дано това да е дългочаканото решение.
При мен това известяване го имаше и се губеше. Когато се изгуби, влизах в настройки - известия - други настройки за известия и като изключа и включа пак избраните от мен се появяваше отново. След 2-3 часа пак изчезваше. Не е било напълно изчезнало. 
Моят телефон е Nova 5T ако вашия е Nova 5 ще има разлика заради различния дисплей. Аз нямам реално опция за AOD, имам само вариант за светване на дисплея при известие. Но пък като се замисля основната функция за известяване при пропуснато обаждане трябва да е аналогична.
Цитирай
#83

(2020-02-17, 12:33:39)pacemaiker написа:  При мен това известяване го имаше и се губеше. Когато се изгуби, влизах в настройки - известия - други настройки за известия и като изключа и включа пак избраните от мен се появяваше отново. След 2-3 часа пак изчезваше. Не е било напълно изчезнало. 
Моят телефон е Nova 5T ако вашия е Nova 5 ще има разлика заради различния дисплей. Аз нямам реално опция за AOD, имам само вариант за светване на дисплея при известие. Но пък като се замисля основната функция за известяване при пропуснато обаждане трябва да е аналогична.
Nova 5T е и моят телефон, при мен проблема е че ако имам пропуснато повикване веднага след работа с телефона, получавах известие, но когато телефонът не е ползван примерно половин час известията за повиквания спираха или идваха със закъснение от порядъка на 40 мин. до час, два. В момента в който отключа телефона ги получавах известията за пропуснати повиквания, но с часа на отключване на телефона, ( като пример, някой ми е звънял преди час, отключвам телефона получавам известие че имам пропуснато повикване но сякаш току що ми е звънял .) Довечера ще пробвам да заключа приложението в рамта и да махна външния дайлър да видя какво ще стане.
Цитирай
#84

(2020-02-17, 12:42:22)Pantaleeva написа:  Nova 5T е и моят телефон, при мен проблема е че ако имам пропуснато повикване веднага след работа с телефона, получавах известие, но когато телефонът не е ползван примерно половин час известията за повиквания спираха или идваха със закъснение от порядъка на 40 мин. до час, два. В момента в който отключа телефона ги получавах известията за пропуснати повиквания, но с часа на отключване на телефона, ( като пример, някой ми е звънял преди час, отключвам телефона получавам известие че имам пропуснато повикване но сякаш току що ми е звънял .) Довечера ще пробвам да заключа приложението в рамта и да махна външния дайлър да видя какво ще стане.
Чак такъв проблем, не се е появявал при мен. При мен се получава да няма изобщо известие на заключен екран. Дори да отключа по-късно, няма пак. Стои само значката на телефон, че има 1 или 2 или колкото са там пропуснати повиквания. Най-кофтито е, че освен липсата на известяване на заключен екран липсва и информация от светлинния индикатор. Така, ако не отключа телефона, няма как изобщо да разбера, че имам пропуснато повикване.

Pantaleeva - в момента ми звъняха и не можах да вдигна, съответно не получих известяване. Явно не работи това заключване.
Цитирай
#85

pacemaiker току що и аз го тествах, махнах Truecaller-а оставих стоковия дайлър, звъняха ми и не получих известие. Явно и това не е решението. Върнах Truecaller, засега работи прилично.
Цитирай
#86

(2020-02-17, 16:45:51)Pantaleeva написа:  pacemaiker току що и аз го тествах, махнах Truecaller-а оставих стоковия дайлър, звъняха ми и не получих известие. Явно и това не е решението. Върнах Truecaller, засега работи прилично.
Хич не е нормално да се ползват специални приложения, при наличие на вградено. Преди съм нямал проблеми с това. В момента съм с четвърти телефон от Huawei и за пръв път срещам трудности.
Цитирай
#87

(2020-02-17, 19:23:25)pacemaiker написа:  Хич не е нормално да се ползват специални приложения, при наличие на вградено. Преди съм нямал проблеми с това. В момента съм с четвърти телефон от Huawei и за пръв път срещам трудности.
Съгласна съм, че не е нормално, аз дори трудно се навих да ползвам външно приложение за контакти, но реших че е по-добре телефонът ми да работи както трябва, вместо да се инатя и да хвърлям боб всеки път дали ми е звънял някой или не.
Цитирай
#88

Аз друго не разбирам как някой имат проблем а други не, аз нямам и се чудя защо. Моят е от а1 ако това има значение де.
Цитирай
#89

(2020-02-18, 11:00:44)CivilWar80 написа:  Аз друго не разбирам как някой имат проблем а други не, аз нямам и се чудя защо. Моят е от а1 ако това има значение де.
Е те това е въпроса, около мен колеги са с P30 и P30 Pro и нямат този проблем, аз смених 2 телефона и с двата го имам проблема. Явно при мен е каръщината.
Цитирай
#90

(2020-02-18, 11:00:44)CivilWar80 написа:  Аз друго не разбирам как някой имат проблем а други не, аз нямам и се чудя защо. Моят е от а1 ако това има значение де.
Аз също съм с а1 и това ми е четвърти телефон от Huawei и за пръв път имам такъв проблем. Досега не съм имал и бях доволен напълно от марката. Дори съм си купил моя от А1. Не знам и не откривам причината да имам проблем само и единствено с известие за пропуснато повикване.
Цитирай
#91

За да мига светлинният индикатор май задължително трябва да има включен звуков сигнал.....не съм сигурен, но на Вайбър така ми се получи. Като изключа звука - лампичката на Шушана не свети .....  Tongue
Цитирай
#92

(2020-02-18, 20:04:39)ivodam написа:  За да мига светлинният индикатор май задължително трябва да има включен звуков сигнал.....не съм сигурен, но на Вайбър така ми се получи. Като изключа звука - лампичката на Шушана не свети .....  Tongue
И с включен и с изключен си работи при мен. Само известие на заключен екран се губи от пропуснати повиквания и съответно само тогава не ми се включва светлинен индикатор. Всички чатове ми работят без проблем.
Цитирай
#93

Колеги кое приложение използвате за IR порта ?

Samsung Galaxy S3 Neo GT-|9301| > Huawei P9 Lite ( VNS-L21) > Honor 8X + Watch GT > Huawei Nova 5T + Watch GT2 > Samsung S23 256 + Huawei Watch 3
Цитирай
#94

(2020-02-19, 19:41:54)KrIsKo9695 написа:  Колеги кое приложение използвате за IR порта ?
За Nova 5T не знам да има такъв. Отгоре е сензор за близост и осветеност.
Цитирай
#95

За колегите с проблеми с нотификациите за пропуснати повиквания прочетете тема "Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro" мнение #929 на колегата @slavi. има приложени скрийншотове и пробвайте ако решите, засега при мен има ефект. Тествам го почти цял ден при различни ситуации най-вече при неползване на телефона известно време примерно половин час, за момента излиза известие.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Pantaleeva за това мнение:
  • ivodam, pacemaiker
Цитирай
#96

Аз също бях задал същите настройки преди време. Сега проверих и бяха разрешени за оптимизиране.
Именно и аз смятах, че е проблем от оптимизирането на батерията. Странното е, че го бях направил по същия начин, и като проверя отново са разрешени. Сега отново поставих на без разрешение и ще опитам пак.
Жена ми например си е направила ръчна селекция от друго меню, което е в подменюто на батерия - стартиране на приложенията - автоматично управление на стартирането. Аз го направих също, но забелязах по-бърз спад на батерия и върнах отново на автоматично. Съответно известия за пропуснати повиквания изчезнаха отново. Жена ми е с Mate 20 lite и няма проблеми, но при нея е зададен ръчен режим за управление на стартиращи приложения.
Та така....играчка са си новите смартфони.
Цитирай
#97

Какво ще рече това?


Прикачени файлове Миниатюри
   

La FDA enquГЄte sur des rapports de mdscs sont connues pour la corrГ©lation entre le tissu caverneux bcl 2 et bax.
Цитирай
#98

(2020-02-21, 23:04:41)adnan83 написа:  Какво ще рече това?

Такъв тип сертификати се инсталират например при приложения за онлайн банкиране или други приложения използващи онлайн плащания и различни други причини. Очаквано е да има проследяване, за да спрат или проверяват за евентуално вмешателство от трета страна, ако иска да направи пренасочване на финансови средства в нежелана от потребителя посока. Проверете защо сте наредили инсталиране на CA сертификат, може и да е различна причина от финансов инструмент. Със сигурност има за цел да криптира данни, които ще използвате онлайн.
Цитирай
#99

Извинявам се много, но каде точно трябва да проверя? Не откривам нищо в телефона във връзка със CA сертификат и дали е нещо притеснително ако го оставя така. Благодаря Ви предварително.

La FDA enquГЄte sur des rapports de mdscs sont connues pour la corrГ©lation entre le tissu caverneux bcl 2 et bax.
Цитирай

(2020-02-22, 08:59:44)adnan83 написа:  Извинявам се много, но каде точно трябва да проверя? Не откривам нищо в телефона във връзка със CA сертификат и дали е нещо притеснително ако го оставя така. Благодаря Ви предварително.
Следвайте стъпките, които показвам.
   
Влизате в настройки и търсите защита.
После следва да намерите
   
След това в
   
Следва
   
После на потребител ще проверите дали вие сте си инсталирали някакъв сертификат, освен стандартно инсталираните.
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • adnan83
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)