Първо мнение - Избор на магазин
#1

В тази анкета може да гласувате за магазина, който е изпълнил задоволително поръчката на вашето устройство. Възможно е гласуване за няколко магазина.

Препратки към електронните магазини в анкетата
:


Mi Global Store [ЕС склад]
Xioami Mi Store
Mi Zealer Store [ЕС склад]
Xiaomi MC Store [ЕС склад]
Hong Kong Goldway
Gearbest
Banggood [ЕС склад]
Tonke Digital Store
Eternal Team
Honorbuy  [ЕС склад]

* информацията [ЕС склад] може да не е актуална към момента на покупката ви! Търсете да е изрично упоменато за конкретното устройство, което поръчвате!

Допълнителна информация относно митническите такси:
Стоки пристигащи от други държави в ЕС се доставят директно до купувача, докато такива от държави извън ЕС (като Китай например), преминават първо през митница в България където купувача дължи допълнително 20% ДДС над обявената цена. Някои от продавачите в Aliexpress, както и други китайски сайтове поддържат склад в ЕС и ако изрично е упоменато че стоката ще бъде доставена от такъв склад, това означава че в обявената цена би следвало вече да са включени всички митнически такси и стоката да пристигне директно при купувача.

Примерни банери за наличие на склад в ЕС (добре е банера да е основната снимка на устройството което купувате, а не някъде долу в общата информация):

[Изображение: miglobal-eu.jpg]

[Изображение: mizealer-eu.jpg]

Някои от Aliexpress магазините (Mi Zealer Store, Xiaomi MC Store) имат опция при поръчката да се избере от кой склад да е доставката. Това дава допълнителна сигурност тъй като е документирано в самата поръчка, докато банерите на устройството може да не са актуални. Например тук следва да отбележите склад 'Италия':

[Изображение: mizealer-shipping.png]

Актуалните цени и промоции на магазините: можете да следите с помощта на този руски сайт: https://sintetiki.net/phones/f-xiaomi/

Информация за операционната система: 
Устройствата на Xiaomi, предназначени за световните пазари като Европа, са с така наречената глобална версия на софтуера и продукта - "Global Version". Това е препоръчителната версия за повечето потребители. Възможно е да е малко по-скъпа от китайската версия, но за да избегнете някои рискове или ако не планирате да сменяте операционната система (ROM-а) е добре да поръчате именно нея. Устройствата с Global Version пристигат във фабрично запечатана кутия с надписи на английски език по кутията. Някои продавачи използват термина "Global ROM" което не е същото като "Global Version", а представлява китайската версия на устройството с инсталиран от продавача някакъв друг ROM (съответно кутията се разпечатва и е с китайски надписи). Препоръчително е да изчакате да излезе официално "Global Version" на съответния телефон или таблет от производителя.

Доставка и гаранция:
За да не се загуби пратката е препоръчително да заплатите допълнително за куриерска доставка с опция за проследяване (tracking). Например с DHL, GLS, и т.н. Ако има опция (Gearbest мисля че предлагат),  застраховайте доставката (по възможност на реалната стойност).
Xiaomi не признават гаранция ако устройството не е закупено от техен официален представител. Китайските онлайн магазини обикновено не са официални представители. Магазинте обикновено дават 1 година гаранция и според коментарите на потребители в Aliexpress в някои случаи ще ремонтират телефона (разноските за транспорт вероятно за сметка на купувача), но нищо не е сигурно. Но пък по-ниската цена донякъде оправдава този риск.
Ако поръчвате от магазин в Aliexpress, дори да не е включен в анкетата, винаги се уверете, че е продал достатъчно бройки от устройството и че репутацията му е отлична (възможно по-близо до 100%).

Моля в тази тема да не се провеждат дискусии. Може да публикувате само предложения за допълнителен магазин за да бъде включен в анкетата или ако имате оплакване от някой от включените магазини за некоректно изпълнена поръчка.
Цитирай

Анкета: От кой магазин сте доволни и го препоръчвате - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Mi Global Store
37.82%
45
37.82%
Xioami Mi Store
9.24%
11
9.24%
Mi Zealer Store
4.20%
5
4.20%
Xiaomi MC Store
5.04%
6
5.04%
Hong Kong Goldway
15.13%
18
15.13%
Gearbest
17.65%
21
17.65%
Banggood
3.36%
4
3.36%
Tonke Digital Store
3.36%
4
3.36%
Eternal Team
2.52%
3
2.52%
Honorbuy
1.68%
2
1.68%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на магазин
#51

(2020-04-03, 20:29:59)MapTo_D написа:  Да питам, алито бачкат ли? Поръчал съм един телефон, уж изпратен, а от 10 дни информацията не се е ъпдейтвала. Още и в сайта на бг пощи не е отразена пратката.
Същото положение. Доста чарколяци от различни магазини не са напуснали Хонкгонг. Гледаме дали понеделник ще ги натоварят на самолета.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
Аксесоари
#52

anatol06, какво, мислиш, че целия тоя бизнес ще спре заради тоя измислен вирус ли? Много ме съмнява, че ще стане това. Евентуално ще има някакво забавяне, което ще е някак разбираемо.
Цитирай
#53

За Китай не знам как се предвижват пратките насам, но мога да кажа моя опит с пратка от Канада. Поръчах си Dbrand скинове, които точно за 5 работни дни пристигнаха доставени до вратата ми и то в сегашната ситуация. Тоест със сигурност доставките не са спрени, а вече зависи от съответните куриерски служби колко бързо си предвижват пратките.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#54

Изпращане на товарителници RB и проследяване с EDI йок. Отвсякъде ги забравиха. Минаха 14 дни.
Поръчките с номера LVS напредват към България. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#55

Goldway отговориха на мое запитване както във Фейсбук, така и в Телеграм, че доставките до България с DHL са без мито и ДДС. Може да се поръчва който има интерес, независимо че нямат банер, подобен на този при MI Global store:



[Изображение: 30216116.jpg]


Цитирай
#56

Да имам интерес но как да хванем тая промоция ?
Като кликна на сайта в Aliexpres на даденият телефон Globale Version Xiaomi Redmi 9S 6GB 128GB ми дава като цена €211+ €26,75 Транспорт и - купон който е €18,49 крайна сметка € 219,84
https://de.aliexpress.com/item/400085705...730c5kGzqx
Как да използваме промоцията да взема телефона по евтино или това му е крайната цена след промоцията ?

Къде е тая промоция на телефона Xiaomi Redmi note 9 S 6GB 128GB само това намирам
https://de.aliexpress.com/item/400085705...730c5kGzqx

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#57

Чети тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1615864
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#58

За модела Хиаоми Ми 9т има ли някакъв купон и откъде мога да намеря най ниската цена за него
Цитирай
#59

От почти един месец търсих добра оферта за покупка на Xiaomi Redmi 8 pro 64 gb за подарък на момиче. Проверих ebay, ali, amazon, цените навсякъде бяха с около 40 лева по ниски от тези в нашите онлайн магазини. Чакайки търпеливо почти месец цената на въпросния телефон на нашия пазар пад с над 70 лева, стигайки до 367-369 лева и се изравни с цената от Китай. Не се стърпях и го поръчах във вторник сутринта на цена от 369 лева. След обяд по инерция отворих отново сайтовете с онлайн търговците на телефони и за мен стана голяма изненада, че телефона е с нова цена (с 40 лева по висока) рамките на 6 часа и се продаваше на най евтино 409 лева.
Не винаги покупката от али или ебау е толкова изгодна с повече търпение и чакане и на нашия пазар се появяват изненади. Покупката от друга държава крие риск при евентуална повреда на продукта. Стока която е с батерия не може да бъде изпраща извън България, освен ако не се ползва DHL - но там цените са в пъти по високи от нормалните.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#60

(2020-04-16, 11:15:44)don1 написа:  За модела Хиаоми Ми 9т има ли някакъв купон и откъде мога да намеря най ниската цена за него

Купони има предимно за нови модели. За Mi 9T в момента не намирам такива. Ето я офертата, разгледайте и ако ви устройва действайте. Препоръчвам поръчка с DHL за сигурна доставка гарантирано без митница: https://www.aliexpress.com/item/33019356...3-LJhzQnIg


Цитирай
#61

Тъй като и аз се оглеждах за Mi9T, в продавалника има черни 6/64 на 495 лева, което си е 270$ .
А в Плесио е 499 лева с безплатна доставка.
В MiGlobalStore е интересна цената на 6/128, обаче там доставката е "според зависи" .
Изчезнаха тези модели и държат цена.
Цитирай
#62

Случайно да знаете алтернативен начин за свързване с mi global store? Имам проблем с техен телефон, от една седмица им пиша и никой отсреща
Цитирай
#63

Присъедини се в Телеграм групата MI Global store. Тя е предимно за покупка и промоции, но админа може да предаде вашето питане:

https://t.me/miglobalstore


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#64

(2020-04-07, 20:38:50)airbus написа:  Изпращане на товарителници RB и проследяване с EDI йок. Отвсякъде ги забравиха. Минаха 14 дни.
Поръчките с номера LVS напредват към България. Smile

Моя телефон пристигна, след 67 дни. Bu  Ама защо продавача да каже, че сингапурските авиолинии са спрели да изпълняват полети за известно време, пълен кавал. Че после и ми удължи времето за защита с още 40 дни без да ме пита, той себе си защитава, че такива диспути му пуснах, накрая ми върна 20$ заради чакането, поне го беше декларирал, както му бях писал и избегнах митница за пореден път.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#65

(2020-06-02, 08:43:23)MapTo_D написа:  Моя телефон пристигна, след 67 дни. Bu  Ама защо продавача да каже, че сингапурските авиолинии са спрели да изпълняват полети за известно време, пълен кавал. Че после и ми удължи времето за защита с още 40 дни без да ме пита, той себе си защитава, че такива диспути му пуснах, накрая ми върна 20$ заради чакането, поне го беше декларирал, както му бях писал и избегнах митница за пореден път.

Все пак е добро постижение за 67 дни. Чакам доставка вече 80 дни. Lol  Виждам имате G970U. Може ли да направите снимки от двата телефона за сравнение?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#66

(2020-06-05, 11:01:36)airbus написа:  Все пак е добро постижение за 67 дни. Чакам доставка вече 80 дни. Lol  Виждам имате G970U. Може ли да направите снимки от двата телефона за сравнение?
За съжаление не мога, Mi6 от 2-3 седмици не е в мен, когато се видя с човека мога да ги съпоставя. Има една опция в менюто на камерата, която ми липсва в самсунга, имаше възможност да се увеличи/намали остротата на снимките при шаомито, леко я бях увеличил и ми допадаше ефекта.

Това мнение усещам, че ще бъде преместено някъде, но не знам къде точно, може пък и да е изтрито...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#67

Само за ваша информация, доставката с европейската DHL  ще отнема до 90 дни. Това видях преди малко ,от изпратената пратка с DHL услуга от Hong Kong Goldway



Awaiting delivery



Your order will be closed in: 89 days 23 hours 20 minutes

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#68

Това е за защитата на плащането, а не, че ще пристигне тогава. Застраховат се ако се забави все пак.
Цитирай
#69

(2020-06-08, 12:46:48)meto1 написа:  Това е за защитата на плащането, а не, че ще пристигне тогава. Застраховат се ако се забави все пак.

 Преди беше 25 дни. Гледат всичко да връзват и дълбаят дъното

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#70

Да, но явно имат много отворени диспути за пратки, които не са пристигнали в срок. Аз също отворих диспут за пратка с DHL след 40 дни чакане и търговецът го прие без проблем. Беше за подарък и стана ненужна. Тогава бяха 29 дни защита.
[-] 1 потребител изказва благодарност на meto1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#71

Моя телефон дойде от Mi Global Store с dpd за 11дни (пишеше склад Испания).

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

Явно за момента е по-добре да се пазарува само от търговци, които пращат от склад в Европа, иначе има да чакаме...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#73

(2020-06-08, 13:39:51)gurcayy написа:  Явно за момента е по-добре да се пазарува само от търговци, които пращат от склад в Европа, иначе има да чакаме...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 10 дни не могат да изкарат UPS номер. Доста започват да ни мотаят с намалените им продажби, включително и с DHL доставката oт Китай.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#74

Здравейте! Искам да мнение и най-вече съвет отностно покупка на телефон Xiaomi Black Shark 2  случайно попаднах на такъв в така известния сайт olx.bg на сравнително добра цена. Свързах се с човека и той ми каза,че телефона не е ползван изобщо и няма намерение да го ползва,Въпроса към вас е като ми го дастави куриер какнай-бързо и лесно да проверя дали всичко е наред с телефона т.е не е кодиран към даден оператор,не е реплика или нещо от този род?!
Благодаря ви!
Цитирай
#75

Здравейте, извинявам се, че не става въпрос за телефон Xiaomi, но бих искал да попитам дали някой е пазарувал от тези български магазини за марката. Става въпрос за един трансмитер. Вторият магазин изглежда доста по-сериозно, но разликата в цената не е малка. Възможно ли е първият да продава ментета? Иначе гледах, че цената му е около 20$
https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...duct_id=69
https://www.xiaomishop.bg/roidmi-music-b...charger-3s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)