Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20/20+/20 Ultra Snapdragon в БГ
#1

Може ли в България да се намери телефон от серията S20 със Снапдрагон чипсет?
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Официално - не.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Разбира се, че може.
https://www.citytel.bg/samsung-galaxy-s2...b-16gb-ram
Обади се на Citytel и ги питай. Разпитай ги и дали гаранцията ще важи в Самсунг БГ. Ама защо пък чак толкова държите на снап-а? Спекулацията за качеството ще му качи цената неимоверно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dika за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

(2020-04-23, 08:57:09)dika написа:  Разбира се, че може.
Какво има там да пита, пише си го в описанието, : Чипсет - Exynos 990 за Европа. Другият е за USA.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#5

(2020-04-23, 08:57:09)dika написа:  Обади се на Citytel и ги питай. Разпитай ги и дали гаранцията ще важи в Самсунг БГ. Ама защо пък чак толкова държите на снап-а? Спекулацията за качеството ще му качи цената неимоверно.
Обадих се. С Exynos са Smile
Защо да са спекулации? Освен, ако и той не е със скапан батерия и ужасна камера От всичко прочетено разбрах, че батерията със Снапдрагон се държи много по-добре и камерата е в пъти по-добра. А също така и не загрява телефона (не, че конкретно имам проблем с това за момента)

(2020-04-23, 08:54:04)NoMaD написа:  Официално - не.
А не официално?
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • da3, oxuboxu
Цитирай
#6

(2020-04-23, 09:05:18)any9 написа:  А не официално?
Ако имаш късмет - в Продавалника.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай
#7

Ситител бяха анонсирали, че ще вкарват и snapdragon версии. Извинявам се, ако съм те подвел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dika за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

За съжаление не съм 100% сигурен за в България.
По-сложно е например от ибей , корейски(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ! за да работи перфектно в нашите мобилни мрежи), хем ще получава първи ъпдейтите :
https://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-Galaxy-...4266238144
Много е по-сложно. На други марки им признават гаранцията. Предполагам и със Самсунг е така. Но най-сигурно да се направи запитване в централата в България.
Защото и аз се замислям за такава покупка, но все още не ми се рискува. Ще поизчакам.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • milss, numak
Цитирай
#9

Наистина най-добре е корейски. С американската версия ще има проблем с някои честоти на 4G.
В Европа мисля, че не признават гаранцията на апарати предназначени за други региони.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

(2020-04-23, 19:29:26)milss написа:  Наистина най-добре е корейски. С американската версия ще има проблем с някои честоти на 4G.
В Европа мисля, че не признават гаранцията на апарати предназначени за други региони.
Честотите са ОК, липсва само агрегацията което влияе на скоростта на интернета. В моя случай на теленор съм правил до 80 мегабита спокойно което макар, че не е максимума си е достатъчно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • milss, oxuboxu
Цитирай
#11

(2020-04-23, 08:57:09)dika написа:  Разбира се, че може.
https://www.citytel.bg/samsung-galaxy-s2...b-16gb-ram
Обади се на Citytel и ги питай. Разпитай ги и дали гаранцията ще важи в Самсунг БГ. Ама защо пък чак толкова държите на снап-а? Спекулацията за качеството ще му качи цената неимоверно.

Каква спекулация, бе колега... Държал съм и двата процесора в ръцете си С20+ със ексиноса с тази огромна батерия 4 часа дисплей с клизма, прегряване от няма и нищо, отказ да зарежда когато батерията е на 2 % защото телефонът е прегрял... От друга страна в момента на SD865 (не казвам марката нарочно, някой да не реши че се заяждам) първи цикъл на зареждане, 5 часа 41 мин до момента. Телефонът е на 21% и ще има да направи 7 без проблеми и това само на мобилни данни и 90 херца като основен консуматор за цикъла с над 20% ми е ланчърът... Като го фикснат след някой ден ще се качи още един час SOT... и батерията е с 200 милиампера по малка пропуснах да отбележа... Пусни му един гийкбенч ако имаш телефон с ексинос 990 да видиш за какво иде реч... на слингшот симулацията цепи все едно си пуснал съвременна игра на компютър от преди 15 години... 

Махнах телефонът, но продължавам да следя раздела, защото действително се влюбих в дизайна, дисплея и интерфейса, за който мислех че е най лошият възможен... И тази тема ще я следя с интерес, защото смятам че с20+ със снапдрагън ще е телефонът на годината и ако току виж започнат да се появяват корейски бройки тук там, като нищо пак да взема С20 , но със ексинос е пълна трагедия ама пълна!
[-] 4 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • geniy, oxuboxu, rikob, Victormihov
Цитирай
#12

Не искам да споря, темата и без това е дъвкана много Smile Аз с нормална ежедневна употреба не съм имал нито един от тези проблеми. Телефонът ми е почти постоянно в ръката, естеството на работата ми е такова. Бенчмаркове не съм пускал, защото не виждам смисъл Smile Игри имам инсталирани и играя, но рядко - дори и при тях не виждам нещо загряване и тн. Множество тестове доказват, че ексиноса е по-зле от сд, но за ежедневната работа, за която е предназначен телефонът не виждам нужда от паника ... Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на dika за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

(2020-04-23, 21:13:49)numak написа:  Махнах телефонът, но продължавам да следя раздела, защото действително се влюбих в дизайна, дисплея и интерфейса, за който мислех че е най лошият възможен... И тази тема ще я следя с интерес, защото смятам че с20+ със снапдрагън ще е телефонът на годината и ако току виш започнат да се появяват корейски бройки тук там, като нищо пак да взема С20 , но със ексинос е пълна трагедия ама пълна!
Руснаците като по "глупави" от нас си имат и магазин за снапдрагонови версии  Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=KPdYU3bRNKc&t=633s

https://t-kit.ru/collection/samsung-gala...=GalaxyS20

(2020-04-23, 08:46:38)any9 написа:  Може ли в България да се намери телефон от серията S20 със Снапдрагон чипсет?
От България само от ОЛХ или Базар.бг но нямат гаранции. Другите варианти са от Алиекспрес или Хонконг с едногодишна гаранция.
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • numak, oxuboxu
Цитирай
#14

(2020-04-23, 21:36:25)rikob написа:  Руснаците като по "глупави" от нас си имат и магазин за снапдрагонови версии  Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=KPdYU3bRNKc&t=633s

https://t-kit.ru/collection/samsung-gala...=GalaxyS20


Дам... глупави са... Корейците и те са глупави и се снабдяват със SD като са направили саможертва да се откажат от националното си богатство, за да има за УМНИТЕ европейци... Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu, rikob
Цитирай
#15

(2020-04-23, 22:00:48)numak написа:  Дам... глупави са... Корейците и те са глупави и се снабдяват със SD като са направили саможертва да се откажат от националното си богатство, за да има за УМНИТЕ европейци... Big Grin

Добре де, не ти харесва Exynos и това го разбраха всички още преди месец. Че ни цакат с по слаб процесор също е ясно. Обаче тука в Европа си е така. Всички производители на телефони го правят.
И ти си от прецаканите с твоя ОnеРluѕ 8. В Индия цената му е 540€, а за Европа 700€. Добра цена за УМНИТЕ европейци а?
Xiaomi и те продават по-скъпо в EU.
Едно време и LG предлагаха своите модели с безжично зареждане само в САЩ, а за Европа не.  С Hi-Fi DAC само за Азия(може и да греша тук). Даже последните години си е истински подвиг ако намериш официален внос на марката.

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu, TNTKZ, Victormihov
Цитирай
#16

(2020-04-23, 22:34:38)milss написа:  Добре де, не ти харесва Exynos и това го разбраха всички още преди месец. Че ни цакат с по слаб процесор също е ясно. Обаче тука в Европа си е така. Всички производители на телефони го правят.
И ти си от прецаканите с твоя ОnеРluѕ 8. В Индия цената му е 540€, а за Европа 700€. Добра цена за УМНИТЕ европейци а?
Xiaomi и те продават по-скъпо в EU.
Едно време и LG предлагаха своите модели с безжично зареждане само в САЩ, а за Европа не.  С Hi-Fi DAC само за Азия(може и да греша тук). Даже последните години си е истински подвиг ако намериш официален внос на марката.

Как не се сетих да отскоча до Индия бе да му се не види!!! Big Grin Или да го поръчам от техен сайт и да го чакам за другия велик ден, че да спестя 100 евро... Факт е, че всички производители къде с малко къде с много завишават цените за Европа, ноооо същото важи и за самсунг... И докато аз за 100 евро отгоре получавам същото качество както в Индия, Китай, Узбекистан, Конго и останалата част от света, ти за пак най-високата цена за 20та серия получаваш сакат процесор, който на производителност може и да бие седма серия на снапдрагън с много зор, но на енергоефективност е много назад... И моля те спести си аргумента: "ама как ще е най скъп тука... аз от на бат Жоро магазинчето си взех фулирана ултра за 1200лв..." Винаги има малки търговци които продават на почти складови цени. Едните бяха споменати по нагоре в темата и много ги уважавам, но официално директно от самсунг или от оператор си плащаме като попчета ако не по висока цена то нито стотинка по евтина от където и да е било другаде и какво получаваме... Така че да – вкарал съм се сто и няколко евро спрямо Индия... Халал да са им на уан плюс. Поне знам за какво ги давам Wink И предимствата и кусурте на телефона знам и в раздела не съм спестил нищо, за да не се прецака колега който обмисля покупка, а не почвам да правя реклами все едно баща ми държи самсунг... 

Съдейки по благодарностите под коментарите ми и от това което написа малко по горе, вече съм спасил поне един колега и вече съм много доволен. Дано и вие така с вашите покупки Wink (ама наистина за вас си... майната му какво ще напишете тук във форума)


Със здраве!
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu, whitehart
Цитирай
#17

В olx от време на време се появяват s20 с дракон но последния който гледах беше адски скъп и не си заслужава.
Аз от кога го чакам lg ма нищо. Отказах се от s20 щото и през няколко седмици излиза някой проблем, а и с тая батерия мерси, той моя сега кара толкова айде за тия пари да си го държат.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#18

(2020-04-24, 00:18:14)numak написа:  Как не се сетих да отскоча до Индия бе да му се не види!!! Big Grin Или да го поръчам от техен сайт и да го чакам за другия велик ден, че да спестя 100 евро... Факт е, че всички производители къде с малко къде с много завишават цените за Европа, ноооо същото важи и за самсунг... И докато аз за 100 евро отгоре получавам същото качество както в Индия, Китай, Узбекистан, Конго и останалата част от света, ти за пак най-високата цена за 20та серия получаваш сакат процесор, който на производителност може и да бие седма серия на снапдрагън с много зор, но на енергоефективност е много назад... 

Как не се сетих да отскоча до Ю. Корея бе да му се не види!!! Или да го поръчам от техен сайт и да го чакам за другия велик ден, че да имам Самсунг със Snapdragon.  Smile
Нещо не намирам логика в писаното от теб. Всички други са се минали, но не и ти със 160€. Виж сега, аз няма да изстрелвам совалки с телефона, че да търся супер, мега, хипер производителност. У нас има два Самсунга. Единия е с Exynos 9825 (Note 10), а другия със Snapdragon 865 (S 10 Lite). В производителността разлика не намирам, но от към енергоефектиеност процесора на Qualcomm е по-добър, но не и толкова фрапиращо.
Добре, че има хора като теб, за да ни отворят очите.  Smile
 Без проблем си правя 7 часа SOT. Ето как е днес положението при моя Note10 с Exynos. С включен bluetooth и GPS заради часовника.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, oxuboxu
Цитирай
#19

numak на всички е ясно, че е по-окастрен процесора, но ти хем искаш със Snadgragon, хем не правиш никакви усилия да си вземеш с такъв. Както и съветваш хората да не го взимат с Exynos. Поне кажи откъде да го вземат с snadragon, иначе това подскачане, което правиш няма смисъл, едно и също натрапваш, всеки си има глава на раменете.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Аз взех друга марка. Върнах се към нещо изпитано Smile Иначе няколко поста по нагоре колега постна специален магазин в русия за снапдрагън версии... С малко повече разправия и занимавка сигурно и от там би могло да се поръча. Колкото и да е сложно, защото е извън ЕС все пак никой не бяга от 1000+ евро Smile Сигурно ще има някое евро отгоре за доставка и митница може би ще мине и там още някой лев, но човек ако иска S20 за мен това е единственият приемлив вариант Smile

milss, S10 Lite e с 855 Wink радвам се за ноута ти че прави 7 часа. С неговия процесор взимане даване съм нямал а и е на 60 херца. Опитът ми със трагичната батерия на самсунг е с S20+ на 120 херца. Някой с този телефон или който ще да е от С20 серията като ми направи 7 часа дисплей да ми се обади Wink

P.S: Аз себе си дразня вече, че един месец дъвча едно и също, но докато има хора дето обясняват, че нямало разлика и че ексиносът бил ОК нямам намерение да спирам и аз Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

(2020-04-24, 14:51:43)milss написа:  Без проблем си правя 7 часа SOT. Ето как е днес положението при моя Note10 с Exynos. С включен bluetooth и GPS заради часовника.

Благодаря, добра батерия. Че обмислям да сменя моя точно с Ноут10.... Помниш ли в началото, като взе телефона колко SOT правеше? В смисъл такъв, дали да се надяваме поне 6ч да стигнем с някой ъпдейт?
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

Имам го от почти 8 месеца и от самото начало ( с Андроид 9) правя толкова SOT. Не бързай да махаш S20. Дай му още малко време. 120hZ си е голямо предимство пред Note10.

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • algor, any9, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#23

О да, ще му дам със сигурност. Стига да оправят камерата и батерията на 120хц да ми прави поне 4ч СОТ, това за мен ще е перфектния телефон. Защото в момента го ползвам на 60хц, заради хубавата батерия Всичко останало му харесвам страшно много Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • algor, oxuboxu
Цитирай
#24

(2020-04-24, 21:04:23)any9 написа:  О да, ще му дам със сигурност. Стига да оправят камерата и батерията на 120хц да ми прави поне 4ч СОТ, това за мен ще е перфектния телефон. Защото в момента го ползвам на 60хц, заради хубавата батерия Всичко останало му харесвам страшно много Smile
За кой говориш? За чистата 20ка ли ?
Защото аз с ултра си правя 6 часа без никакви проблеми ( на 120 Херца )

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#25

ТОВА КОЕТО НАЙ-МНОГО МЕ ДРАЗНИ, е че не само хардуерно сме отрязани, а и софтуерно
Вече веднъж споменах, но пак ще кажа.
За България го няма в галакси стор GOOD LUCK , а в него са включени доста под апликации които отварят много нови и различни възможности за конфигуриране на телефона 1

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • milss, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)