Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Актуализации и ъпдейти
#51

(2020-04-24, 10:47:06)Samssung S6 Edge написа:  Много задълбочавате....все пак това е телефон,а не професионален апарат.
Е това пък изобщо не е така. Хората споделят, че съпоставят с други телефони, че то даже и по-стари. Тук по-скоро става дума за хардуерни ограничени откъм лещите, а не толкова за проблем, въпреки че се мъчиха да го оправят софтуерно. Ама крайна сметка не всичко е софтуер, физиката и лещите си казват своето Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на dika за това мнение:
  • numak
Цитирай
Аксесоари
#52

Значи, ако проблема е хардуерен, още сега го пускам да го продавам. Искрено се надявам да е софтуерен. Имам го и аз този проблем още от началото и направо ме побърква
Цитирай
#53

(2020-04-24, 11:33:36)any9 написа:  Значи, ако проблема е хардуерен, още сега го пускам да го продавам. Искрено се надявам да е софтуерен.  Имам го и аз този проблем още от началото и направо ме побърква


Нямам претенции да съм специалист по оптика, но Маркиз в ютуб в ревюто на Ултрата обясни, че става дума точно за хардyерно ограничение. Думите му бяха "you can`t beat the physics". По някаква пичина фокусната равнина е с дебелината на косъм и всичко разположено няколко милиметтра пред или зад нея се размазва Smile  Така че ако ти е супер важна камерата...
Цитирай
#54

Добре, че на време го разкарах моя, даже му взех същите пари, за които го купих. Сега като погледнах в OLX как вървят към днешна дата и излиза, че за 2 седмици цената му е паднала с 200 лв. надолу. След още месец чисто нов най-вероятно ще се намира на 50% от цената му в магазин. Уникално бързо обезценяване тази година. При старта на продажбите на S20, цената на нов неразпечатан S10+ в OLX беше 1200 лв. Месец и половина след това S20+ също гони цена 1200 лв. Не след година, а след месец и половина...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • numak
Цитирай
#55

Относно камерата и фокуса, като е на 3:4 всичко е точно, а като е на 3:4 (64МР), фокуса е ужасен на близко разстояние.

Galaxy S20
Цитирай
#56

И на 3:4 не е както трябва. Една идея по-добре е, но пак не фокусира. Добре, с какво да му се незнаен да го сменя? Да взема освен един Note 10 Plus, май е по-добре от към камера
P.S Добре де, ако проблема е хардуерен, няма ли да го има и при S20 със снапдрагон? Не, че съм гледала кой знае колко ревюта, но мисля се оплакват само от Exynosa... Тоест има си надежда да е софтуерен проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • kaktus_78
Цитирай
#57

(2020-04-24, 17:11:03)any9 написа:  И на 3:4 не е както трябва. Една идея по-добре е, но пак не фокусира. Добре, с какво да му се незнаен да го сменя? Да взема освен един Note 10 Plus, май е по-добре от към камера
P.S Добре де, ако проблема е хардуерен, няма ли да го има и при S20 със снапдрагон? Не, че съм гледала кой знае колко ревюта, но мисля се оплакват само от Exynosa... Тоест има си надежда да е софтуерен проблем.


И ултрата със снапдрагън не фокусира:

https://www.youtube.com/watch?v=-wOdL7HFNOs&t=30s

Мисля, че това беше клипа където обяснява че проблема е в лещите. Иначе не мога да разбера какъв ви е проблемът със китайските телефони... Още робуват някои хора на убеждения от преди 20 години когато всичко произведено в китай се правеше от рециклирани бъркалки за кафе. Ако нямате проблем с големи телефони с много закривени дисплеи... ами то не просто няма за какво да се чудите ами варианта е един...! Чисто отгледна точка на качество давам един бърз пример. Като разопаковах С20+ дизайн дисплей 10 от 10 няма грешка, но копчетата трябва да ви кажа че са доста по кьопави от на стария ми 6т... В тоя ценови клас, а и не само в тоя няма място за предразсъдъци. Ако някой толкова много иска перископна камера да гледа на комшийката гащите на ппростора на отсрещния блок пак има вариант OPPO Find x2 Pro. Лошото е, че е по-скъп от ултрата, но поне хардуерът си струва.  Кучета ме яли мене ама отворете го малко тоя ютюб, изгледайте няколко клипа, вижте за какво ства въпрос... Отдавна качествените телефони не са само Епъл и Самсунг... Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • any9
Цитирай
#58

(2020-04-24, 17:11:03)any9 написа:  И на 3:4 не е както трябва. Една идея по-добре е, но пак не фокусира. Добре, с какво да му се незнаен да го сменя? Да взема освен един Note 10 Plus, май е по-добре от към камера
P.S Добре де, ако проблема е хардуерен, няма ли да го има и при S20 със снапдрагон? Не, че съм гледала кой знае колко ревюта, но мисля се оплакват само от Exynosa... Тоест има си надежда да е софтуерен проблем.
Неприятни новини за собствениците на Samsung Galaxy S20 Ultra. Според информацията от официалния форум на Samsung този проблем остава и най-вероятно е невъзможно да бъде решен с помощта на актуализации на софтуера. Камерата на смартфона е оптимизирана за снимане на обекти на разстояние по-голямо от 10 см, а при по-близко ще има проблеми с фокусирането. Големият размер на сензора води до по-плитка дълбочина на рязкост (depth of field или DOF) и по-голямо фокусно разстояние, което е свързано и със спецификацията на лещата и не може да се оправи по софтуерен път. За повече инфо - Тук

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • any9, OGIER
Цитирай
#59

Четох я тази статия, но не успях да разбера какво казват в скобите за S20 и S20+? Че все пак темата си е за тях Smile Някой да помогне?
"the Galaxy S20 and S20+ have a slightly shorter focal length as they use a different main camera sensor"
Цитирай
#60

(2020-04-25, 11:40:49)any9 написа:  Четох я тази статия, но не успях да разбера какво казват в скобите за S20 и S20+? Че все пак темата си е за тях Smile Някой да помогне?
"the Galaxy S20 and S20+ have a slightly shorter focal length as they use a different main camera sensor"
Не Буквално, но : че те ползват по-малка ( къса ) леща когато е пусната основната камера ( НО при тях като цяло цялата камера и концепция е различна , Сони е сензора там )  Cool

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9
Цитирай
#61

Има наличен нов ъпдейт със секюрити пач за май

Motorola Atrix ; LG G2 32Gb ; Samsung S7 Edge ; Samsung S9 ; Samsung S20+
[-] 2 потребители изказват благодарност на verbatin за това мнение:
  • Maxpainus, OGIER
Цитирай
#62

(2020-04-29, 08:47:03)verbatin написа:  Има наличен нов ъпдейт със секюрити пач за май
Потвърждавам, пише само че е за секюрити, но се съмнявам аз
Ще следим
П.С: Снимката е за Ултра, но потвърждавам и на Плюса е налична Wink

[Изображение: 6e3d97b9594aa6f7209cb78667334456.jpg]

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#63

Да и аз го получих тукощо за S20. Security ъпдейта за Май месец, а то няма още май месец Big Grin Доста са бързи.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#64

(2020-04-29, 09:34:35)ole написа:  Да и аз го получих тукощо за S20. Security ъпдейта за Май месец, а то няма още май месец Big Grin Доста са бързи.
Да, но както написах аз има подобрение и в друго , НЕ Е само секюрити за май 
За камерата вече на 100 % видях, че има  Wink Cool

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#65

Какво е подобрението в камерата?
П.с. пак яко загря по време на ъпдейта. В горната част отзад направо пари.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#66

Аз подобрения в камерата по моя казус не виждам. Пак си има замазани петна при снимки от 30-40см.
Цитирай
#67

(2020-04-29, 09:44:04)ole написа:  Какво е подобрението в камерата?
П.с. пак яко загря по време на ъпдейта. В горната част отзад направо пари.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk
При мен НЕ!!! Нормална температура Smile 
Камерата фокусира вече мигновено на автоматичен от близък на по-далечен обект  Big Grin

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#68

При мен също фокуса е мигновен.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#69

С всеки ъпдейт фокуса става все по, най, гига, ултра мигновен Big Grin
Става ми смешно вече. И преди този ъпдейт бързината на фокуса бе - мигновена, но основният проблем си остава - детайла куца.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#70

Според мен идеята е снимките да се получат добре, а не колко бързо фокусира. Както каза колегата по-горе, разлика няма. Фокуса си бяга и снимките са размазани Sad
Иначе си загря нормално, нищо съществено, при мен.
Цитирай
#71

(2020-04-29, 09:55:46)ole написа:  При мен също фокуса е мигновен.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk
И аз съм доволен от бързината на фокусът отблизо и далеч

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#72

(2020-04-29, 10:08:59)Maxpainus написа:  С всеки ъпдейт фокуса става все по, най, гига, ултра мигновен Big Grin
Става ми смешно вече. И преди този ъпдейт бързината на фокуса бе - мигновена, но основният проблем си остава - детайла куца.
ДА така е, но аз правих сравнение и с това, въпреки, че все още е далеч от желаното, нещата сега са една идея по-изчистени  Wink

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • kaktus_78
Цитирай
#73

Никой не пише за новата актуализация, не я ли получихте?

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#74

(2020-05-05, 21:18:01)kaktus_78 написа:  Никой не пише за новата актуализация, не я ли получихте?
Коя нова, от кога? Къде си прочел?
От както съм взел телефона идват почти веднага след пускането им, сега няма такава след последната която беше за майския секюрити
Ако си гледал това:

https://youtu.be/lOC3QdlmTe0

Лично при мен го няма още, но и това което ми прави впечатление е че е с номер ATD1, а този с който сме в момента е ATD5 и не зная дали връщат числа назад когато говорим за актуализации или те получават чак сега майският
Ще видим тези дни стане ясно

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#75

Актуализациите на този телефон макар и да има проблеми с тях,поне за България идват почти ден след пускането им, докато на другите S10,S9 и така надолу се налагаше, да се качва DBT/BTU за нетърпеливите Wink

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)