Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20/20+/20 Ultra Snapdragon в БГ
#26

(2020-04-26, 09:21:43)OGIER написа:  ТОВА КОЕТО НАЙ-МНОГО МЕ ДРАЗНИ, е че не само хардуерно сме отрязани, а и софтуерно
Вече веднъж споменах, но пак ще кажа.
За България го няма в галакси стор GOOD LUCK , а в него са включени доста под апликации които отварят много нови и различни възможности за конфигуриране на телефона 1

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk
От известно време си мисля да пиша в Samsung Members за Good Lock и Samsung Pay, да попитам предвижда ли се изобщо някога официално да ги има в България. Не знам дали това ще има ефект, но не пречи да опитам.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
[-] 3 потребители изказват благодарност на NaniG за това мнение:
  • any9, OGIER, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-04-24, 23:05:54)OGIER написа:  За кой говориш? За пистата 20ка ли ?
Защото аз с ултра си правя 6 часа без никакви проблеми ( на 120 Херца )

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk
За S20+. Вчера изненадващо направих 6ч на Wifi. Но на мобилни данни едвам правя 3-4ч. И всичко това на 60хц.
P.S Дам, забравих, че вчера изключих местоположението, иначе не можех да стигна тези 6ч. Сега ще си играя с Bixby Routines, за да се опитам и на мобилни данни да постигна по-добър резултат
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#28

(2020-04-26, 10:45:38)NaniG написа:  От известно време си мисля да пиша в Samsung Members за Good Lock и Samsung Pay, да попитам предвижда ли се изобщо някога официално да ги има в България. Не знам дали това ще има ефект, но не пречи да опитам.
И аз искам Samsung Pay да заработи в България защото в момента в който границите се отворят се прибирам в България и някак свикнах да не нося пластики в мен и да си ползвам Samsung Pay навсякъде. Дори с Щатски карти съм си го ползвал в България но сега ще закривам всякакви банкови сметки и ми се иска да мога да си добавя мойта в ДСК Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
#29

(2020-04-26, 14:59:35)CuBG написа:  И аз искам Samsung Pay да заработи в България защото в момента в който границите се отворят се прибирам в България и някак свикнах да не нося пластики в мен и да си ползвам Samsung Pay навсякъде. Дори с Щатски карти съм си го ползвал в България но сега ще закривам всякакви банкови сметки и ми се иска да мога да си добавя мойта в ДСК Smile
Аз ползвам приложение на ПИБ и си разплащам с телефона БЕЗ проблемно 
От скоро в самото приложение могат да се добавят и карти на други банки, но аз нямам такива и не зная дали с карта на ДСК би могло да се ползва така

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
#30

MST чипа работи ли през ПИБ приложението? Той ми е най-ценен в Самсунг Пей тъй като ми позволява да го използвам дори при стари терминали непозволяващи такъв тип плащане.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#31

(2020-04-26, 15:26:33)CuBG написа:  MST чипа работи ли през ПИБ приложението? Той ми е най-ценен в Самсунг Пей тъй като ми позволява да го използвам дори при стари терминали непозволяващи такъв тип плащане.
През приложението на банката с NFC става самото разплащане  Cool

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

(2020-04-23, 21:13:49)numak написа:  ...И тази тема ще я следя с интерес, защото смятам че с20+ със снапдрагън ще е телефонът на годината и ако току виж започнат да се появяват корейски бройки тук там, като нищо пак да взема С20 , но със ексинос е пълна трагедия ама пълна!
Има ли разлика при нормална употреба на смартфони, които са с различни процесори? Според видеото има разлика, но тя е минимална. При тестване версията със Snapdragon 865 изпревари версията на Exynos 990 с около 8 секунди, т.е. с 5%, като почти цялата разлика в случая се дължи само на три от приложенията, участвали в теста.

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • numak, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#33

(2020-04-26, 15:15:45)OGIER написа:  Аз ползвам приложение на ПИБ и си разплащам с телефона БЕЗ проблемно 
От скоро в самото приложение могат да се добавят и карти на други банки, но аз нямам такива и не зная дали с карта на ДСК би могло да се ползва така
Други карти или други сметки според PSD2 (https://ec.europa.eu/info/law/payment-se...15-2366_en)?
[-] 2 потребители изказват благодарност на dika за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
#34

(2020-04-26, 16:52:11)dika написа:  Други карти или други сметки според PSD2 (https://ec.europa.eu/info/law/payment-se...15-2366_en)?
Да, моя грешка , други сметки
[Изображение: b01e47b3e0be3ba37618931e224fb596.jpg]

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 3 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • dika, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#35

(2020-04-26, 16:05:38)NoMaD написа:  Има ли разлика при нормална употреба на смартфони, които са с различни процесори? Според видеото има разлика, но тя е минимална. При тестване версията със Snapdragon 865 изпревари версията на Exynos 990 с около 8 секунди, т.е. с 5%, като почти цялата разлика в случая се дължи само на три от приложенията, участвали в теста.


Гледах го вчера, но това е само отваряне на приложения... Ексиноса издиша при продължително натоварване, когато започва да прегрява и да унищожава бетерията (и без натоварване си смучи де... основният му недостатък) Wink Иначе от този тест разликата е бих казал пренебрежима Wink Но сега се връщам назад и се сещам... телефонът ми се палеше в ръката от гугъл дуо, но на мобилни. На Wi-Fi пак грееше, но нищо общо. Колежката Ани също се оплаква че едва прави 4 часа на мобилни дори и на 60Hz докато на Wi-fi стигнала и до 6 което е ок... Може би най сериозният проблем е в модемите за 4 и 5г... Smile  Но от друга страна пък два часа съм стриймвал видео на 4г на FulHD и беше що годе ок... Не знам и аз какво е, но е яко омазана тази версия... Стикам палци да го пооправят със ъпдейти заради съфорумците, които решиха да останат с телефона Smile
Цитирай
#36

Ето и продължението...

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
[-] 4 потребители изказват благодарност на marto74bg за това мнение:
  • Dowper, Maxpainus, numak, oxuboxu
Цитирай
#37

Здравейте,
следя много отблизо какво споделяте вие и други юзъри за опита си с S20/+/Ultra, изгледал съм всички всевъзможни видеа (вкл. и горните) и съм изчел всички статии, постове и събредити писани за горните телефони и получавам дежа вю с всеки предишен модел от компанията. Отчасти и заради това, че батериите в последните Galaxy S поколения са в най-добрия случай просто ОК.
Започвам да губя вяра в Самсунг с подобни изпълнения. Вече съм с четвърти: Note1/S6/S7/S9, продължителността на батерията винаги е бил на границата с "незадоволително". Един от сериозните проблеми е stand by drain-a, който вече години наред Самсунг просто отказват да приемат за факт.
Като се премисли и SOT, който е просто meh... При все, че на нито един от телефоните ми никога дори не имало инсталирана и 1 игра.
Ползвал съм ги за web browsing/Reddit/Instagram, IM и обработка на снимките в Lightroom Mobile.
В идните седмици наближава да преподписвам и по традиция ми се ще да сменя и телефона с нов... До такава степен вече се дразня на Самсунг, че дори премислям дали да не дам втори шанс на Apple, нещо, което и в момента считам за мярка на отчаяние, имайки предвид, че с Apple скъсах още при iPhone 4. Exynos и неговото "изоставане" от SD не считам да е определящо за мен, 100% съм сигурен, че телефинът никога дори няма да прекара и минута на 120 Hz, тъй като, както вече споменах, не играя игри и не прекарвам по повече от 10/15 мин. на парчe в Ютюб, примерно. Най-продължително може би е сесия от 30/40 мин. в Adobe LR.
Продължавам да следя и благодаря за постовете ви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cheffoe за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#38

120те херца са нещо много готино и не виждам логика да се лишаваш от това.
В момента съм с S10, а жена ми с S20+ и честно да си кажа, много ме е яд, че S10ката ми не е 120 херца.
Батерията на S20+ си е перфектна. На 4G с включена локация, адаптивна яркост и FHD+ на 120 херца си прави около 5,30ч екран даже и остава още 10-15% заряд. На WiFi без никакви проблеми си стига 7ч. екран.
Ако изключиш адаптивната яркост нещата ще са още по-добре, защото ми се струва, че прекалено много се усилва яркостта в определени моменти.
За режим на 60херца не мога да кажа нищо, защото засега телефона е ползван само на 120 херца.


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 6 потребители изказват благодарност на djkitactk за това мнение:
  • Dowper, NaniG, OGIER, OliQueenBG, oxuboxu, TNTKZ
Цитирай
#39

(2020-05-07, 16:10:58)djkitactk написа:  На 4G с включена локация, адаптивна яркост и FHD+ на 120 херца си прави около 5,30ч екран даже и остава още 10-15% заряд. На WiFi без никакви проблеми си стига 7ч. екран.
Ако изключиш адаптивната яркост нещата ще са още по-добре, защото ми се струва, че прекалено много се усилва яркостта в определени моменти.
За режим на 60херца не мога да кажа нищо, защото засега телефона е ползван само на 120 херца.
Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Благодаря за отговора. Как се завъртат нещата, обаче. Ей сега тъкмо, понеже реших да погледна телефона на живо и да разгледам основните разлики с S9-ката ми, ме светнаха, че от онзи ден вече сме годни за фаза подновяване, уредих си нещата и преподписах при добри условия. Телефон предстои да избирам. Хареса ми S20+ конкретно, даже ми идва малко голям Tooth но с всичко се свиква. Едно време като минавах от HTC Legend на Note1 имаш чувството, че взимам таблет, сега предстои друг подобен момент Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на cheffoe за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#40

(2020-05-07, 16:10:58)djkitactk написа:  Батерията на S20+ си е перфектна. На 4G с включена локация, адаптивна яркост и FHD+ на 120 херца си прави около 5,30ч екран даже и остава още 10-15% заряд. На WiFi без никакви проблеми си стига 7ч. екран.
Ако изключиш адаптивната яркост нещата ще са още по-добре, защото ми се струва, че прекалено много се усилва яркостта в определени моменти.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

И как ги правите тези часове и то на 120хц??? Да не сте взели отнякъде S20+ със снапдрагон
С изключена локация на 4G правя 3ч. На WiFi мога да стигна 5ч. и всичко това на 60хц. Да 120хц е страхотно, но батерията умира за отрицателно време. Та, ако може да разкриете тайната на тази батерия, че и аз искам така Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • numak
Цитирай
#41

3ч. на 4G и 60 херца???
Какво им правите на тези телефони....

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на djkitactk за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#42

(2020-05-08, 00:38:36)any9 написа:  С изключена локация на 4G правя 3ч. На WiFi мога да стигна 5ч. и всичко това на 60хц. Да 120хц е страхотно, но батерията умира за отрицателно време.
Определено има някакъв проблем с твоя телефон. Това е нереално малко време за SoT на 4G, че и на WiFi.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#43

Не е задължително да има проблем - не е изключено, но малко вероятно за нов телефон.
Вариантите може да са много, и според мен се дължат на начина на ползване на устройството или "грешни" настройки, както на апарата така и на гугъл акаунта. А може да е и някое приложение.
Нямам наблюдения върху този телефон, но с моите телефони съм правил всевъзможни врътки с цел установяване кое похапва батерията в един телефон.
Стигнал съм до заключение, че се получава парадокс при агресивно забраняване на дадени настройки, и вместо да помогнат те правят точно обратното.
Двете най-важни неща според мен са, телефона да спи добре, и какви разрешения имат както приложенията така и самата система, което се отразява при работа с телефона.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай
#44

Ми не е бъгнат телефона, защото 3 пъти връщах фабрични в началото и положението е все така. Начина ми на ползване мисля е нормален - фейсбук, месинджър, вайбър, тапата, малко YouTube. Включен блутут, заради часовника.... това е основното. Игри не играя. Изключила съм локацията и NFC-то.
За грешни настройки, тук ще е проблем, защото не знам дали не са грешни Още в началото гледах от едно клипче в тубата, за подобрение на батерията и го направих, но мисля, ще не е нищо нередно там. Оня ден си играх с Package Disabler Pto, но го направих точно заради лошата батерия. Също така от известно време ми прави впечатление, че Фейсбука много консумира батерия, според GSam Battery, но пък в батерията на телефона, не го показва....
За гугъл акаунта - тук идея нямам какво мога да направя, но не съм го пипала съществено.
Не съм свикнала да ровичкам из телефона, общо взето го оставям така както го взема. Сигурно и заради това не съм имала скоро Самсунг, точно заради батерията. Ако мога да го накарам да прави 5ч SOT на 4G ще е перфектния теледон за мен. Може и да могат да се оправят нещата, но аз не знам как Sad
Ето какво съм спряла и консумацията на батерията:[Изображение: 7a5f9563908765ac7b995d536316d9f0.jpg][Изображение: 4210474dbe9444a4f53a3e7f55d100e2.jpg][Изображение: 5ee81536956304a285caee9fff329e0c.jpg][Изображение: b38ddcee906f9e5c1bd2a81d50687f4a.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#45

Фейса го ползвам само през браузара.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#46

@any9 Първо, аз лично съм страшно скептичен към всякакви приложения за следене на батерия - едно, че я показват действителното потребление, и друго, че с гледане само виждаш как се точи батерия и нищоSmile Всичко дето има достъп до някаква статистика в телефона си е значителен разход на енергия - ето ти Гугъл, тая гад е навсякъде и съсипва всичко.
Под начин на ползване имах предвид, колко таба имаш пример отворени в браузъра, след ползване на приложение дали го минимизираш или го затваряш.
Накратко за настройките на гугъл акаунта има предвид дали споделяш местоположението си с някой, свързани приложения с акаунта, активността ти в мрежата и приложенията дали се отчитат - това е поток от данни, който е постоянен, и докато си разцъкваш той се генерира. Бележка! Всичко което правиш там го запомни за да можеш да си го върнеш в предишното положение, защото с ресет на телефона няма да стане.
Аз лично бих те посъветвал да си пуснеш локацията, но да я сложиш на режим пестене на енергия(ако има такъв режим) или си я остави на висока точност или както е там, но. Влез в разрешенията на всички приложения(без да вадиш системните), и ако не ползваш локация, я спри на на всички приложения - това е с цел гугъл да си работи с локацията, защото на него не можеш да му я забраниш, но да не я търси когато е спряна изцяло и да е в процес на търсене.
В същото меню с разрешенията спри по етапно разрешенията за камера, микрофон, сензори за движения(ако ползваш фитнес гривна или часовник или крачкомер, сензора не го пипай освен от апп-а google play services - ако нещо не работи си го активирай пак). Нали, всичко това е ако на някое приложение не ползваш съответното разрешение, защото иначе няма смисъл да е разрешено и чичи гугъл да си активира кога му е кеф.
Google play services този дзвер лично го намираш и влизаш в секцията с разрешенията, и което не ползваш му го спираш - остави му "календар" и "контакти" да има нещо да се радва( контактите ако са спряна няма да се синхронизират с акаунта ти).
Има и още няколко, но не знам кое как ползваш и не ми се иска да ти дам някакъв "съвет" който би ти ограничил по някакъв начин потреблението.
Ако в нещо не си сигурна просто не го пипай, но единственото което може да стане е да загубиш някоя синхронизация или известие.
Малко дълго стана и ето ти едни минус 5-7 % батерия Big Grin
____________________________________________________________________________________________________________________________________
@any9 Щях да забравя. Някъде по менютата "Система" "Всичко за телефона" Трябва да има меню с доклади за потреблението до Самсунг и доклади за грешки(нещо от сорта). Махни им отметките или както там се спира. Това също "тайно" си работи и си праща разни работи - това принципно се спира още при инсталацията на телефона.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • any9, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#47

Общо взето за споделянето на местоположението съм го задала предимно да се споделя, когато приложението се ползва, с някои изключения, като карти, някои неща за часовника и Google (тук не смея да пипам, а мога да му задам да има достъп, само докато се ползва). Задала съм му тип пестене, тоест в подобрена точност съм изключила блутут сканирането, за да пести уж батерия.
За браузър, ползвам самсунгския, защото хрома хабеше повече батерия, а таговете не ги затварям, нямам навика. Случвало се е и 30 да има отворени
Не затварям и приложенията, и тук нямам навика, само ги минимизирам, защото не съм свикнала с такава слаба батерия. Но веднъж на ден ги затварям, отделно има настройки телефона да си ги затваря дневно.
Добре, влезнах в разширенията на камера, микрофон.... и забраних, това което не ползвам.
Google play services - не мога да го намеря... къде да го търся? А ми се върти в главата, че съм го виждала, но естествено сега като ми трябва.... го няма
Приемам и още съвети, ако за нещо не съм сигурна ще питам или просто няма да пипам Smile
Благодаря много за отделеното време, наистина ще се радвам, ако успея да подобря малко батерията Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#48

@any9 предвид това което казваш, по голямата част от консумацията при теб се дължи на начина ти на ползване.
Разбира се това не е повод да си ограничаваш потреблението, но за да подобриш батерията ще трябва да се лишиш евентуално от нещо, което не е ОК - в случая не се сещам за конкретна опция, но като цяло предполагам си разбрала концепцията на това което казах, а именно, ограничаване на излишния поток от данни между приложения, гугъл и т.н. Вече спрямо ползването ти ще си прецениш кое може да се забрани и кое не.
Аз бях много засилен да сменя моя HTC U12+ с S20, но тия магарии с батерията ме отказват иначе е хубав телефон.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • cheffoe, Dowper, oxuboxu
Цитирай
#49

(2020-05-08, 11:54:32)any9 написа:  Общо взето за споделянето на местоположението съм го задала предимно да се споделя, когато приложението се ползва, с някои изключения, като карти, някои неща за часовника и Google (тук не смея да пипам, а мога да му задам да има достъп, само докато се ползва). Задала съм му тип пестене, тоест в подобрена точност съм изключила блутут сканирането, за да пести уж батерия. 
За браузър, ползвам самсунгския, защото хрома хабеше повече батерия, а таговете не ги затварям, нямам навика. Случвало се е и 30 да има отворени
Не затварям и приложенията, и тук нямам навика, само ги минимизирам, защото не съм свикнала с такава слаба батерия. Но веднъж на ден ги затварям, отделно има настройки телефона да си ги затваря дневно.
Добре, влезнах в разширенията на камера, микрофон.... и забраних, това което не ползвам.
Google play services - не мога да го намеря... къде да го търся? А ми се върти в главата, че съм го виждала, но естествено сега като ми трябва.... го няма
Приемам и още съвети, ако за нещо не съм сигурна ще питам или просто няма да пипам Smile
Благодаря много за отделеното време, наистина ще се радвам, ако успея да подобря малко батерията Smile
Някои от моите настройки,от S8 са,но това е единствения Самсунг който си оставих. Настройки>акаунти и архивиране>архивиране и възстановяване и там си избираш къде и какво да се архивира (дали в гугъл или в самсунг акаунта,за пример аз съм изключил гугълско архивиране).От акаунти и синхронизиране>акаунти>гугъл>синхронизиране на акаунт там съм спрял някои синхронизации които не ползвам.В самсун облака също може да спреш някои синхронизации и архивирания.Например аз съм спрял галерията защото ползвам гугъл фото за целта,също и браузъра,но ти гледам го позваш така,че може да спреш хрома да се синхронизира.Следващото е в Гугъл фото там в настройки виж дали не му е разрешено да прави копия през мобилната мрежа,аз съм го спрял и прави копия само при налично ви-фи.Другото е настройки>Гугъл>управление на профила>данни и персонализиране>контроли на активността,там задължително изключвам история на местоположението и активност в мрежата и прилиженията.Гледам на Карти си позволила да ползва GPS винаги аз им давам опция само като се ползват.За съжаление фейса и други социални са си огромен консуматор,но пък без тях за какво са ни смартфони.Дисаблера поне при мен действа положително главно за Биксбито и някои други глупости.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bajchoni за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай
#50

Благодаря Ви. Някои неща ги бях направила, други сега ги настроих. Ще видя тези дни как ще е батерията. Тия гимнастики ме побъркват направо. Как за толкова години Самсунг не направиха една читава батерия, не знам.
И ще помоля последно, някой да ми каже къде се намира Google play services? Не мога да го намеря никъде....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)