Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F2 Pro- първи лични впечатления, отзиви и коментари
#1

Колеги, страхотният Poco F2 Pro е вече в ръцете ми!! Изключително достъпната цена на телефона от около 600 лв. с безплатна доставка от Полша без митница превърна модела в горещ хит и тема на много разговори за покупка. Отзивите за покупка от българи в Алиекспрес постоянно растат и явно има защо! Достойнствата на телефона- флагмански процесор Снап 865, страхотен цял Амолед екран без каквито и да е ночове или дупки, вграден сензор за отпечатъци в дисплея, 64 Mp основен сензор за камерата от Sony, изскачаща предна камера с чудесни звукови и светлинни ефекти. Вдига се почти двойно по-бързо в сравнение с миналата година при MI 9T.

[Изображение: 31511823.jpg]

Без проблем тръгна VoLTE за по-качествени разговори в мрежите на Теленор и Виваком. Poco поддържа и пълната тройна LTE агрегация в БГ- 1800+2100+2600 mHz LTE. При първите тестове постигнах над 325 mpbs в мрежата на Виваком в София. Апарата поддържа и бъдещите 5G мрежи.

[Изображение: 31511850.jpg]

[Изображение: 31511826.jpg]

Синият цвят е уникално красив и препоръчвам да изберете такъв вариант при покупката. Току-що настроих и Always-on дисплея. Изобразява планетата Марс, заедно с часа и нотификации от различни приложения. Засега съм тествал с пропуснати разговори и Месинджър, както и Фейсбук.
Следете темата за още вълнуващи отзиви от този телефон с флагмански характеристики на уникално достъпна цена!


[-] 13 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Dikich, extremee13, gog, hsgrgs, iwan33, krassiy, logmax, martoo, Monipeev, ronnie72, scorceni, suffer, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой вече дали е сложил eu рома? Телефона идва с поко лаунчера, дали всичко ще е ок с xiaomi.eu - miui?


Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Цитирай
#3

Сим картите ви за volte чисто нови ли са? Моята е три годишна и не ми тръгва функцията, явно ще трябва да я сменя с друга.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#4

За момента не виждам с какво Xiaomi.eu би бил по-добър.

За телефона и аз мога да изкажа само суперлативи. Като минус отчитам сензора за пръстовия отпечатък. Някак не винаги хваща добре при отключване на екрана. От друга страна, като отключваш приложение с пръстовия или нареждаш плащане реагира много по-бързо. Навежда ме на мисълта, че може би софтуерно е така направен с цел по-добро сканиране при отключване на устройството.

Който може да го взима и няма да сбърка.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#5

(2020-09-02, 10:38:33)hamilcar написа:  Сим картите ви за volte чисто нови ли са? Моята е три годишна и не ми тръгва функцията, явно ще трябва да я сменя с друга.

Моята е още от момента, в който Виваком започнаха да предлагат 4г карти 3в1 2016 година със старта на мрежата. Никакъв проблем работят и двете услуги.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#6

(2020-09-02, 10:57:20)batala написа:  Моята е още от момента, в който Виваком започнаха да предлагат 4г карти 3в1 2016 година със старта на мрежата. Никакъв проблем работят и двете услуги.

При мен е от 2017г, но Поко не е в листата им с устройства. Може би ще трябва да правя магийте с някой самсунг или хуауей да я активирам и да я върна в моя апарат.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#7

За Волте при виваком- това е начина за активация на сим картата: като се сложи в друг телефон и се изпрати смс. Заради тъпотиите на отдела там. При Теленор се активира на сим картата с едно обаждане по телефона.

Днес се каня да пусна заявка за отключване на буутлоадъра и по-нататък да сложа един xiaomi.eu ром. Този дайлър на Гугъл не мога да го трая- изключително некадърен, отделно липсва и ключовата екстра- запис на разговорите. За телефона има и официален индонезийски ром с вграден бг език, където също трябва да има тази важна екстра.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#8

(2020-09-01, 22:22:50)milenvn написа:  Ъпдейта го свалих за половин час. Пуснете VoLTE, ако сте на Теленор или Виваком. Звука е доста по-качествен и аз лично съм доволен.

Здравей, колега! Пожелавам ти безаварийно ползване на телефона и да му се радваш на макс. Моля да ми кажете как се активира VoLTE на Теленор на този телефон? На телефоните, които ползвам -11 pro max и Самсунг Ноут 9, нямам проблеми с активирането на VoLTE на Теленор, но при този модел момчето ми не успя да се справи. Предварително Ви благодаря!

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


[-] 1 потребител изказва благодарност на gog за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

(2020-09-02, 11:24:12)gog написа:  Здравей, колега! Пожелавам ти безаварийно ползване на телефона и да му се радваш на макс. Моля да ми кажете как се активира VoLTE на Теленор на този телефон? На телефоните, които ползвам -11 pro max и Самсунг Ноут 9, нямам проблеми с активирането на VoLTE на Теленор, но при този модел момчето ми не успя да се справи. Предварително Ви благодаря!
Обаждане на оператор да активира услугата на сим картата. Ако вече е активирана в дайлъра на телефона се изписва *#*#86583#*#* и трябва да изпише надпис Volte Carrier check disabled. Тогава в менюто на телефона при мрежите ще се появи и опцията за пускане/спиране на volte.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#10

(2020-09-02, 11:24:12)gog написа:  Здравей, колега! Пожелавам ти безаварийно ползване на телефона и да му се радваш на макс. Моля да ми кажете как се активира VoLTE на Теленор на този телефон?

Мерси! Прегледайте темата за активация на VoLTE, за да рaзберете как стават нещата. За щастие във вашият случай- на Теленор се активира много лесно: Kак да пуснем VoLTE


Цитирай
#11

Получих телефона. Една идея по-голям е от Mi9T, но е осезаемо по-дебел на усещане, особено със стоковия калъф. Ще свикна точно за няколко часа и няма да ми прави впечатление, просто отбелязвам. Но ми се струва по-пъргав при работа.

Със сигурност ще сменя ROM-a, може би ще изчакам 7 дни, за да пробвам xiaomi.eu и докато 9Т е при мен, да мина и на индонезийския, ако нещо не ми допадне eu-то или се появи някакъв проблем с някое от приложенията за плащане.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

Някой като сложи Eu или Индонезийски нека драсне някой ред да каже как е.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#13

Тъй като гледам, най-рано след 5-6 дни ще има отзвуци от "новобранците", които си получихме телефоните тая седмица, и имаме желание да качим EU или Индонезийския.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#14

(2020-09-02, 10:41:50)hamilcar написа:  За момента не виждам с какво Xiaomi.eu би бил по-добър.

За телефона и аз мога да изкажа само суперлативи. Като минус отчитам сензора за пръстовия отпечатък. Някак не винаги хваща добре при отключване на екрана. От друга страна, като отключваш приложение с пръстовия или нареждаш плащане реагира много по-бързо. Навежда ме на мисълта, че може би софтуерно е така направен с цел по-добро сканиране при отключване на устройството.

Който може да го взима и няма да сбърка.
За мен е по-добър, защото идва с miui лаунчера(xiaomi k30 pro).

Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Цитирай
#15

Аз ползвам xiaomi.eu повече от месец. Без забележки работи телефона.

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
[-] 4 потребители изказват благодарност на hana за това мнение:
  • extremee13, hamilcar, kayovas, milenvn
Цитирай
#16

(2020-09-01, 22:43:00)milenvn написа:  Колеги, страхотният Poco F2 Pro е вече в ръцете ми!! Изключително достъпната цена на телефона от около 600 лв. с безплатна доставка от Полша без митница превърна модела в горещ хит и тема на много разговори за покупка. Отзивите за покупка от българи в Алиекспрес постоянно растат и явно има защо! Достойнствата на телефона- флагмански процесор Снап 865, страхотен цял Амолед екран без каквито и да е ночове или дупки, вграден сензор за отпечатъци в дисплея, 64 Mp основен сензор за камерата от Sony, изскачаща предна камера с чудесни звукови и светлинни ефекти. Вдига се почти двойно по-бързо в сравнение с миналата година при MI 9T.

[Изображение: 31511823.jpg]

Без проблем тръгна VoLTE за по-качествени разговори в мрежите на Теленор и Виваком. Poco поддържа и пълната тройна LTE агрегация в БГ- 1800+2100+2600 mHz LTE. При първите тестове постигнах над 325 mpbs в мрежата на Виваком в София. Апарата поддържа и бъдещите 5G мрежи.

[Изображение: 31511850.jpg]

[Изображение: 31511826.jpg]

Синият цвят е уникално красив и препоръчвам да изберете такъв вариант при покупката. Току-що настроих и Always-on дисплея. Изобразява планетата Марс, заедно с часа и нотификации от различни приложения. Засега съм тествал с пропуснати разговори и Месинджър, както и Фейсбук.
Следете темата за още вълнуващи отзиви от този телефон с флагмански характеристики на уникално достъпна цена!
Здравейте! Глобална версия с Global ROM ли е? Може ли линк към магазина (ако не става тук, може на лични)? За колко време идва от Полша?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#17

Няма да е лошо да има тема Poco F2 pro - магазини, покупка и цени. Който е намерил телефона на добра цена може да споделя с линк от къде е закупен. Разбрахме, че повечето са го поръпали от алиекспрес с доатавка от Полша, но от кой търговец не става ясно. Благодаря.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

С глобален ром е и български език. Ето тук линк към темата за покупка и линк към търговеца със склад в Полша: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1639004


Цитирай
#19

Ако правилно съм разбрал, за да инсталирам официален индонезийски ROM трябва да изчакам да отключа bootloader-a?

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#20

Да.

POCO F5 12/256 GB





[-] 2 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • kayovas, milenvn
Цитирай
#21

Здравейте, имам един въпрос към собствениците на Poco F2 pro.
Има ли забавяне при изпращане на обикновен SMS при включени VoLTE и/или VoWiFi услуги на апарата?
На моят Mi MIX 2 го има този проблем, но когато спра въпросните услуги пращането става мигновено (както и би трябвало да бъде).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#22

Смс-и отдавна не изпращам. Получаването става веднага, с нормалната реакция от няколко секунди за мрежата на Виваком. Досега съм получавал за влизане в тяхното приложение и за активация на пакета от 10 000 MB през VoLte- не съм усетил проблем.

Edit. Сега тествах два пъти с безплатен смс на 1875- действително върти около 20-30 секунди, докато го изпрати, след което отговора идва за 2-4 секунди. Интересното е, че с Note 9s и приложението на Xiaomi за смс-и с включено VoLte го няма този проблем. Може би се дължи на Гугълското приложение за смс-и  и/или нещо при Виваком?


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#23

Ами аз съм с SMS приложението на MIUI и този проблем го имам само когато съм включил VoLTE или VoWiFi. Ако ги спра, всичко си е наред. Също съм карта на Vivacom, но при мен има и един Huawei с активни VoLTE и VoWiFi и при него го няма този проблем. Така, че изключвам Vivacom като причина.
След един ъпдейт го бяха коригирали това, но със следващия пак се появи. Репортвал съм два пъти този проблем, но никаква реакция от support-а на xiaomi.
Пък си е досадно да бързаш, пращаш SMS за синя зона и губиш не малко време докато се изпрати SMS-а.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#24

Досадно е, спор няма. Хубавото е, че в крайна сметка след 20-тина секунди смс-а се изпраща.


Цитирай
#25

Значи да си кажа,телефона е перфектен,сензора за пръсровия отпечатък работи перфектно,батерията няма свършване и нито един бъг или забиване от 1.09 до сега. Не знам но аз съм си изключително доволен от телефончето което си е сток от кутията и така ще остане .
[-] 1 потребител изказва благодарност на zlatanmarkov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)