Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco x3 Проблем със свързване с телевизор LG
#1

Здравейте.Не мога да свържа Poco x3 към телевизор LG smart.Намират се двете и като започне свързване мисли 10 секунди и телевизора съобщава ,че телефона отказва връзката.Моля ако някой има подобен проблем да помогне.
Цитирай
Аксесоари
#2

Предполагам, че проблема е в софтуера на телефона, редовно нещо омазват и нещо не върви. Имах подобен случай с Mi6 на телевизор Philips, ами много време не се свързваха, след един от ъпдейтите на телефона явно бяха оправили нещата и вече нямаше проблеми. За всичко, което не работи както трябва се пуска bug report и се надяваш при последващ ъпдейт да е оправено. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • plam_pl
Цитирай
#3

Не се свързва чрез приложението LG TV Plus ли?. Сега го инсталирах. Работи като дистанционно. Изпратих снимка към телевизора, изписа буфериране, но снимка не се показа.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • plam_pl
Цитирай
#4

(2020-10-22, 09:07:05)airbus написа:  Не се свързва чрез приложението LG TV Plus ли?. Сега го инсталирах. Работи като дистанционно. Изпратих снимка към телевизора, изписа буфериране, но снимка не се показа.
Като дистанционно работи с приложението.клипове от Utube също пуска без проблеми,но не мога да използвам телевизора като дисплей.
Цитирай
#5

(2020-10-22, 10:08:58)plam_pl написа:  Като дистанционно работи с приложението.клипове от Utube също пуска без проблеми,но не мога да използвам телевизора като дисплей.

Клониране на дисплей  към телевизор ли, или да пращате и гледате снимки и видео?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#6

(2020-10-22, 10:24:27)airbus написа:  Клониране на дисплей  към телевизор ли, или да пращате и гледате снимки и видео?

Клонирането на дисплей към телевизор не работи и не мога да се свържа към телевизора да гледам клипове от телефона.Мога да пускам клипове на телевизора само от UTube.Виждам телевизора като устройство,разрешавам свързване,върти 10 секунди и накрая изписва свързването неуспешно,отказано от poco x3.
Цитирай
#7

Това установих след тестване:

1. Без проблеми свързва Cast към LG WebOs 4.3. С него гледаш огледално на малък екран на телевизора.

2. Не става със споделяне по метод Share to на смимка или клип. Разпознава го като модел, но телевизорът въобще не реагира, сякаш няма подадена команда. Изпробвах с Poco X3, МI9TPRO и Galaxy S7, без успех
Трите телефона работят с този метод на Tizen OS.

3. Точка 2 тръгва с инсталиране на приложението LG TV Plus. За осъществяването на връзката ви подканва за код, който се визуализира на телевизора и след това се вкарва в приложението.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • plam_pl
Цитирай
#8

(2020-10-22, 14:02:09)airbus написа:  Това установих след тестване:

1. Без проблеми свързва Cast  към  LG WebOs 4.3.  С него гледаш огледално  на малък екран на телевизора.

2. Не става със споделяне по метод Share to на смимка или клип. Разпознава го като модел, но телевизорът въобще не реагира, сякаш няма подадена команда. Изпробвах с Poco X3, МI9TPRO и Galaxy S7, без успех 
Трите телефона  работят с този метод на  Tizen OS.

3. Точка 2 тръгва с инсталиране на  приложението LG TV Plus. За осъществяването на връзката ви подканва за код, който се визуализира на телевизора и след това се вкарва в приложението.

Благодаря за тестовете.Моят телевизор е със WebOS ( довечера ще видя коя версия).
Относно кода,вкарвам го обаче пак не става.
Аз съм с глобал версията на телефона,вие с нея ли сте,защото имам съмнения ,че може да е бъг на тази версия?
[-] 1 потребител изказва благодарност на plam_pl за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#9

Моят е EU версия. Тествах с версия LG TV PLUS v5.0.5. https://apkpure.com/lg-tv-plus/com.lge.app1/download Пробвайте с нея.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

Аз съм с Pocophone F2 Pro, но телевизора ми е LG. Честно казано нямам проблем със свързването с Cast функцията.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#11

(2020-10-22, 18:31:50)hamilcar написа:  Аз съм с Pocophone F2 Pro, но телевизора ми е LG. Честно казано нямам проблем със свързването с Cast функцията.

Cast работи. Иска от галерията директно чрез Share to, което не се разбира с WebOs.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

(2020-10-22, 18:14:40)airbus написа:  Моят е EU версия. Тествах с версия  LG TV PLUS v5.0.5. https://apkpure.com/lg-tv-plus/com.lge.app1/download  Пробвайте с нея.

Да с тази версия се свързах.Бавно зарежда но успях да видя клип на телевизора.Благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на plam_pl за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#13

(2020-10-22, 19:47:29)airbus написа:  Cast работи. Иска от галерията директно чрез Share to, което не се разбира с WebOs.

През share to изобщо възможна ли е връзка с телевизора?

Между другото Cast работи много, много добре. За разлика от LG TV plus където става бавно зареждането на файловете.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#14

При мен има проблем с клнирането на дипслей през Хромкаст. Забива и се разпада връзката. С Хромкаст 4 пробвах еидн път и работеше, но с хромкаст 3 и във вграденият в андроид телевизор не работи. Нещо е омазан софтуера на покото. Дано да го оправят.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)