Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 40 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

Според тестовете Huawei Mate 40 Pro предлага по-голяма скорост на четене и запис от Xiaomi MI 11.

Huawei Mate 40 Pro:
Sequential read speed 2012MB/s
Sequential write speed 1190MB/s
Random read speed 330MB/s
Random write speed 504MB/s

Xiaomi 11:
Sequential read speed 1505MB/s
Sequential write speed 751MB/s
Random read speed 270MB/s
Random write speed 297MB/s

Източник:>>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако Перчема не им беше подложил, вече щяха да са лидер. Жалко е, че се съсипа такъв потенциал.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • dessexc, extremee13, tynata2
Цитирай
#28

(2021-01-02, 22:40:50)alexbg67 написа:  Ако Перчема не им беше подложил, вече щяха да са лидер. Жалко е, че се съсипа такъв потенциал.


Това не ги спира да са все още лидери, пък макар и без GMS!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • maktub19, tynata2
Цитирай
#29

Здравейте, някой да продава заводския прозрачен кейс за mate 40 pro?

Изпратено от моят NOH-NX9 с помощта на Tapatalk

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#30

Някой да е запознат кога се очаква следваща партида с Mate 40 pro? От Теленор ми казаха, че в момента е изчерпана наличността.
Цитирай
#31

След като самите Теленор не са казали ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#32

(2021-01-03, 02:09:50)Viiipeer написа:  Това не ги спира да са все още лидери, пък макар и без GMS!

Без продажби в Гугъл-говорящия свят?.. Или минимални такива. Не бива фенщината да заслепява.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

Поръчах си 256 варианта черен, ще споделя впечатления, като дойде. Wink

Мислих да мина на Samsung но с техните адски грозни модели се отказах.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • Boby13, maktub19
Цитирай
#34

(2021-01-22, 20:11:54)Viiipeer написа:  Поръчах си 256 варианта черен, ще споделя впечатления, като дойде. Wink

Мислих да мина на Samsung но с техните адски грозни модели се отказах.
Ще ми е интересно да споделите впечатления. Аз с интерес очаквам излизането нс p50 и тогава ше решавам с кой от двата модела евентуално да се наградя

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#35

(2021-01-22, 21:17:33)maktub19 написа:  Ще ми е интересно да споделите впечатления. Аз с интерес очаквам излизането нс p50 и тогава ше решавам  с кой от двата модела  евентуално да се наградя

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Ще споделя задължително. ;-) И аз мислех да изчакам P50, но предпочитам да продължа тренда с Mate серията.
Може и да съм избързал, но всичко след Mate 10 Pro си е ъпгрейд за мен.

Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#36

Извинявам се, че пиша тук - може ли да ме посъветвате кой кейс да взема
https://www.nillkinmall.com/-5474.html
https://store-bg.net/index.php?route=pro...t_id=30036

или

https://madcasez.com/huawei-mate-40-pro/...yat-cheren
този същия го имам на Mate 10 Pro и лесно се цапа, а и ми е омръзнал вече - хаахах.

Аз клоня към Nillkin, Вие какво ще кажете?

P.S. Поръчах Nillkin ; )

Сега остана да взема стъкло , нищо не знам за бранда Mocolo читав ли е?
На Нилкин не ми харесва протектора от техния сайт а и не ми се чака 2 месеца да дойде.... Wink

https://madcasez.com/huawei-mate-40-pro/...yat-cheren

Благодаря!
Цитирай
#37

Ползвам smart viev калъф на Mate 40 pro, както и на много от предишните ми телефони , а протектори или стъкла на телефоните си никога не съм поставял, дори да са само със заден калъф Smile Mate 40 pro има фабричен протектор Smile
Цитирай
#38

(2021-01-27, 10:28:22)Boby13 написа:  Ползвам smart viev калъф на Mate 40 pro, както и на много от предишните ми телефони , а протектори или стъкла на телефоните си никога не съм поставял, дори да са само със заден калъф  Smile Mate 40 pro има фабричен протектор  Smile

Благодаря! Знам че има нанесен фабричен протектор, но си е друго ако е стъклен.
След всичко прочетено UV не е оферта да се нанася - компромис е също с тези с черната лента които не прилепват към екрана по средата, та най-вероятно ще е хидрогел.
Цитирай
#39

Безаварийно ползване на страхотния телефон Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#40

(2021-01-27, 12:41:30)Boby13 написа:  Безаварийно ползване на страхотния телефон  Smile

Благодаря! Нямам търпение да пристигне днес.Wink

Здравейте,
Бесен съм на ТЕЛЕНОР!

Първо ми объркаха номера, та добре че звънях на Европът да проследят какво става с поръчката.

Очаквах да има калъф за първо време, но при позвъняване в сервиза се оказа че за нашия регион не са предвидили такъв от Huawei.
Засега с фолиото зеленеят краищата по екрана на бял фон, не знам дали не е от фолиото... Дано да е само на бял фон, ако се окаже дефектен, то поне има гаранция, дано да не се налага.

Ще споделя впечатления идните дни. Wink

Здравейте,

Мога да кажа само едно голямо WOW!
Нереално добър телефон, просто не можах да повярвам като го насочих в помещение където дори аз почти нищо не виждам,
а каква снимка извади... при това само "point and shoot" без нощен режим.
Цитирай
#41

Здравейте, има ли начин да се разбере дали е LG или  Samsung панела?

 Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#42

С Hardware Info май се проверяваше.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#43

(2021-01-31, 22:49:20)Vi70 написа:  С Hardware Info май се проверяваше.

Благодаря!

Няма го там, но не е важно. Wink

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#44

(2021-01-25, 21:33:58)Viiipeer написа:  Извинявам се, че пиша тук - може ли да ме посъветвате кой кейс да взема
https://www.nillkinmall.com/-5474.html
https://store-bg.net/index.php?route=pro...t_id=30036

или

https://madcasez.com/huawei-mate-40-pro/...yat-cheren
този същия го имам на Mate 10 Pro и лесно се цапа, а и ми е омръзнал вече - хаахах.

Аз клоня към Nillkin, Вие какво ще кажете?

P.S. Поръчах Nillkin ; )

Сега остана да взема стъкло , нищо не знам за бранда Mocolo читав ли е?
На Нилкин не ми харесва протектора от техния сайт а  и не ми се чака 2 месеца да дойде.... Wink

https://madcasez.com/huawei-mate-40-pro/...yat-cheren

Благодаря!

Update:

Този го взех, след като останах изненадан че в комплекта за България липса официалния калъф
https://madcasez.com/huawei-mate-40-pro/...yat-cheren

Докато дойде поръчката от Германия  - https://www.nillkinmall.com/-5474.html - този стои унимално на телефона! Smile

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#45

Здравейте, въпрос към притежателите които явно се броят на пръсти
Забелязах че има проблем да снима близки до реалните цветове, да речем снимах една домашна торта вечерта,
ягодите излегнаха с оранжев отенък а крема който е кафяв и той биеше към оранжевата гама.
Нали уж телефона има сензор за цвят? Smile

Не знам дали всеки телефон би изкривил цветовете, но особено червеното минава нещо към смесица между лилавеещ оттенък и бледо червено, а говорим за наситен червен цвят. Снимах една жълта чаша с Mate 10 Pro и с Mate 40 Pro - жълтия цвят излезе на Mate 10 Pro на Mate 40 Pro биеше към зеленикав оттенък Smile

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#46

При мен на Самсунга също е така. Като снимам разни цветове, нямат почти нищо общо с истинатаSmile С Епъла всичко е точно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Just за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#47

(2021-02-13, 23:01:38)Just написа:  При мен на Самсунга също е така. Като снимам разни цветове, нямат почти нищо общо с истинатаSmile С Епъла всичко е точно.
Прецаках се , сестра ми живее в Англия и тя има 12 Pro Max, връщайки се от Англия си взех Mate 40 Pro....май сгреших...Smile
Естествено никога не съм харесвал Iphone и техните продукти, Мейта е много по-напред с материала, просто не знам защо от Apple успяват да правят тези "чудеса" с техните сензори.... Мистика

P.S. Така и така пиша по темата,
забелязах че тук има post processing на снимките тоест това което виждате на екрана няма нищо общо с крайния резултата,
като това важи особенно за телефото обектива, докато при Apple - Samsung сигурно също е така, тук дори на 5X виждаш във view finder-a картината сякаш е дигитален зуум, след като се снимка и крайния ефект е кристално чиста снимка, не знам дали умишлено е така или пак не достига "power" да е в реално време да се вижда крайния резултат от снимката, иначе така създава лъжливо впечатление като се приближи че няма грам детайл.

Общо взето засега нямам много обективно мнение относно модела, в началото беше еуфория и затова бих искал да се въздържам от коментари , нека мине малко за да мога наистина да дам обективна оценка на апарата.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • alexbg67, tynata2
Цитирай
#48

ако нв ти е изключен AI го изключи и пробвай как ще е
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#49

(2021-02-13, 23:15:54)Viiipeer написа:  Прецаках се , сестра ми живее в Англия и тя има 12 Pro Max, връщайки се от Англия си взех Mate 40 Pro....май сгреших...Smile
Естествено никога не съм харесвал Iphone и техните продукти, Мейта е много по-напред с материала, просто не знам защо от Apple успяват да правят тези "чудеса" с техните сензори.... Мистика

P.S. Така и така пиша по темата,
забелязах че тук има post processing на снимките тоест това което виждате на екрана няма нищо общо с крайния резултата,
като това важи особенно за телефото обектива, докато при Apple - Samsung сигурно също е така, тук дори на 5X виждаш във view finder-a картината сякаш е дигитален зуум, след като се снимка и крайния ефект е кристално чиста снимка, не знам дали умишлено е така или пак не достига "power" да е в реално време да се вижда крайния резултат от снимката, иначе така създава лъжливо впечатление като се приближи че няма грам детайл.

Общо взето засега нямам много обективно мнение относно модела, в началото беше еуфория и затова бих искал да се въздържам от коментари , нека мине малко за да мога наистина да дам обективна оценка на апарата.
Незнам как е при мейта,но при P40 pro много ясно се вижда прехода от основен сензор към широкоъгълен и телефото. Освен това при зуумване голям фактор е околната осветеност.
При ясно време при зуум до x5 работи основната камера, като стигнете зуум 5 вече имате изображение от телефото камерата, а над зуум 5 телефона комбинира изображение и от основния сензор и от телефотото.
Нещата стоят по малко по-различен начин при по-слаба осветеност(различна от ясно време навън).
Тогава може да зуумвате до почти x10 без телефона да преминава към телефото сензора, а вместо това ползва основния сензор. Причината затова е,че той е с бленда F1.9 и получава повече светлина за разлика от телефотото, който е с бленда F3.4. Тези неща са ясно видими.
Постпроцесинга при huawei е доста агресивен.

Всичко това го пиша като пояснение на болднатия текст.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • Andon0v
Цитирай
#50

(2021-02-14, 13:08:23)juventusarl написа:  ако нв ти е изключен  AI го изключи и пробвай как ще е

Пробвах, благодаря! AI май по-скоро влошава , отколкото да има ползва от него.

(2021-02-14, 17:13:34)Spellbound91 написа:  Незнам как е при мейта,но при P40 pro много ясно се вижда прехода от основен сензор към широкоъгълен и телефото. Освен това при зуумване голям фактор е околната осветеност.
При ясно време при зуум до x5 работи основната камера, като стигнете зуум 5 вече имате изображение от телефото камерата, а над зуум 5 телефона комбинира изображение и от основния сензор и от телефотото.
Нещата стоят по малко по-различен начин при по-слаба осветеност(различна от ясно време навън).
Тогава може да зуумвате до почти x10 без телефона да преминава към телефото сензора, а вместо това ползва основния сензор. Причината затова е,че той е с бленда F1.9 и получава повече светлина за разлика от телефотото, който е с бленда F3.4. Тези неща са ясно видими.
Постпроцесинга при huawei е доста агресивен.

Всичко това го пиша като пояснение на болднатия текст.

Здравейте,
Това  за болднатия текст просто го споделям тук, аз съм насясно , но Ви благодаря за поста за който отделихте време. Wink
Иначе да - ясен е прехода от ултрашироката --> широка --> телефото и това става ясно при близки снимки как подскача автоматично за да има ефект "макро" както и за пост процесинга и че на тъмно или  не на открито AI определя дали да пусне телефото при зум или го процессва от основната камера.

Поздрави!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)