Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за часовник.
#26

Засега не може да се ползва нищо от изброените. Доколкото четох трябва одобрение от европейските здравни органи. Написаното важи за официална употреба.
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодаря
Цитирай
#28

(2021-01-23, 17:43:15)boxeo написа:  Иакам малко помощ..чудя се м/у Актив2 и Хуауей гт2про и Хуауей фит?..Интересува ме за Самсунга тука ЕКГто може ли да се поулзва в България и изнерването на кръвното налягане което рязбрах,че са ъпдейтнати?

ЕКГ и кръвно налягане си работят на моя Актив2. Не са пуснати официално за нас, но за 1-2 минути се инсталира всичко което е нужно за работата им. 
Тук е описано как става:
https://divna.tech/2020/10/19/kak-da-izm...ive-2/amp/

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#29

Точно така . Ако телефона е Самсунг за две минути се слагат приложенията на часовника и се ползват без проблем. Ако е друга марка телефона малко по-голяма е играчката ,но стават нещата пак. Има тука тема във форума как става инсталацията.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • milss
Цитирай
#30

Благодаря ви да телефона ми е Самсунг С20+ ,и затова не искам и да взимам друга марка ....само да питам още нещо като ги поузвате работят ли точно параметрите на дадените спецификации...и значи само насищането на кислород в кръвта липсва или и то би могло в посследствие да се получи с ъпдейт?
Поздрави
Цитирай
#31

Кръвното се калибрлира първоначално с апарат за мерене . Трябва да е електронен. После показва добре с малки разлики. За ЕКГ-то там не мога са кажа нищо. Работи си ,но дали мери точно не знам. Кислорода в кръвта за Актив 2 едва ли ще го пуснат . Иначе часовника си има сензора , който може да го мери. Обаче Самсунг са го деактивирали иначе няма да се продава Уач 3.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#32

Ясно благодаря
Цитирай
#33

В XDA има двама-трима човека, които се опитват да извлекат нужните файлове от ROM-a на Active3 и да активират насищането на кислород в кръвта и в двойката. Ако има развитие ще пиша.

1916 
Цитирай
#34

Разбирам дано ..защото не ми се купува Хлауей а и те операц.им система нито приложения нищо искам да мк е комплект с Телефона ..аз в С6цата С8цата С10ката го имах но сега нали трябва да се копуват часовници ?
Цитирай
#35

Здравейте пичове искам да ви попитам тези ЕКГта които прави Актив2 верни ли са защото аз мисля,че не са да каже мнение някой който има като мен и който разбира ...Благодаря пр.
Цитирай
#36

(2021-02-21, 12:33:55)boxeo написа:  Здравейте пичове искам да ви попитам тези ЕКГта които прави Актив2 верни ли са защото аз мисля,че не са да каже мнение някой който има като мен и който разбира ...Благодаря пр.

Ами освен да ти пратя едно от часовника Samsung Galaxy Watch 3 (SM-R840) и едно от доктор който ми е правил последно ЕКГ ,ако имаш разбирасе понятие от ЕКГ-та ,иначе по какъв начин може да се разбере дали са ОК?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#37

Ами добре пише ми че имам проблем някакъв пращам го по вайбър на лекаря той казва няма проблем ?кво ще кажеш?
Цитирай
#38

(2021-02-21, 16:10:08)boxeo написа:  Ами добре пише ми че имам проблем някакъв пращам го по вайбър на лекаря той казва няма проблем ?кво ще кажеш?

Значи че трябва да решиш на кого да вярваш или да опиташ с ново устройство или с нов лекар.

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#39

Егати лечението кардиогрма от часовник и становище от лекар по вайбър?!

Всъщност часовника прави ли такава кардиограма с криви като тия в кабинет, или просто пише, че си ок или не
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#40

Не знам,не му разбирам много ,но часовника прави някаква кардиограма това е всичко !До колкото разбирам никъде не пише дали си ок или не си ок,сам си въвеждаш проблема!Просто ти вади кардиограмата.След месец и половина имам час при интернист и ще питам за какво иде реч,интерестно ми е, не че нещо Smile



При интернист

   





От часовника

   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#41

Ще ползвам тази тема за да дадете съвет кой е по добият избор на тези два часовника TicWatch pro 3 GPS или Huawei watch gt 2 Pro. Имах Huawei gt 2 Pro и му знам възможностите, но нямам време да разучавам по ревюта TicWatch pro 3GPS. Разликата в парите е 30-40лв и затова се разколебавам в избора си.

https://a.aliexpress.com/_mrgXQtV

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#42

@Compare  Часовникът си казва дали си ок или не. Въпроса е, че следи само "синусов ритъм" или "предсърдно мъждене". Ако е синусов ритъм както е при теб е ок и дори си пише, че не показва признаци на мъждене. Синусов ритъм е, когато клапите на сърцето работят  в синхрон. мъжденето е, че не са в синхрон
Ако ти изпише мъждене, тогава не е ок и те насочва за преглед.
Предполагам в мед. кардиограми, който са с по 16 електрода се следят и доста  други неща освен ритъм и мъждене.

На около 3 хубави ми дава чат-пат една лоша. Веднага след нея пукам пак и излиза ок.
Обаче 1-вият път като ми го изписа това предсърдно мъждене, а аз въобще и не очаквах... и взех че го прочетох като предсмъртно мъждене! Нема такъв стрес. Както се бях отпуснал така се изтрелях -скочих до тавана.
Направо ме напрегна за часове напред...чак като си изпих лекарството и то с увеличена от 50гр доза се престраших да направя нова кардиограма.
Е сега има едно на ум, ама усещам че преди да я пусна и ме напряга ебати часовника Sad

Зачетох се какво означва една кардиограма и как се диагностицира. Доста дължини и вълни се гледат. Но най-важното, което мисля е - трябва да съвпадат дължините, амплитудите и кривите от едно квадратче до друго. Май няма значение колко са криви или прави чертитите. ( няма ли поне един с медицинско образование тук в тая тема, да не се налага да уча за кардиолог на дърти години Smile )

Нещо такова мисля


Прикачени файлове
.jpg ekg2.jpg Размер: 25.72 KB  Сваляния: 229
[-] 4 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Compare, Dowper, Monipeev, NaniG
Цитирай
#43

(2021-02-26, 20:29:48)rumo написа:  @Compare  Часовникът си казва дали си ок или не. Въпроса е, че следи само "синусов ритъм" или "предсърдно мъждене". Ако е синусов ритъм както е при теб е ок и дори си пише, че не показва признаци на мъждене. Синусов ритъм е, когато клапите на сърцето работят  в синхрон. мъжденето е, че не са в синхрон
Ако ти изпише мъждене, тогава не е ок и те насочва за преглед.
Предполагам в мед. кардиограми, който са с по 16 електрода се следят и доста  други неща освен ритъм и мъждене.

На около 3 хубави ми дава чат-пат една лоша. Веднага след нея пукам пак и излиза ок.
Обаче 1-вият път като ми го изписа това предсърдно мъждене, а аз въобще и не очаквах... и взех че го прочетох като предсмъртно мъждене! Нема такъв стрес. Както се бях отпуснал така се изтрелях -скочих до тавана.
Направо ме напрегна за часове напред...чак като си изпих лекарството и то с увеличена от 50гр доза се престраших да направя нова кардиограма.
Е сега има едно на ум, ама усещам че преди да я пусна и ме напряга ебати часовника Sad

Зачетох се какво означва една кардиограма и как се диагностицира. Доста дължини и вълни се гледат. Но най-важното, което мисля е - трябва да съвпадат дължините, амплитудите и кривите от едно квадратче до друго. Май няма значение колко са криви или прави чертитите. ( няма ли поне един с медицинско образование тук в тая тема, да не се налага да уча за кардиолог на дърти години Smile )

Нещо такова мисля


Мерси за подробното обяснение Wink
Който и да я правил тая програма си е вързал доста умело гащите ,тоест да не предприемaме никакви действия в смисъл смяна на медикаменти ,дозировки и т.н(да не изреждам че писали достатъчно) преди да се консултираме със специалист.
Как ти се е занимавало и си я възприел тая информация нямам си и на идея.Часовника ми е на немски и още повече се обърках.
Тая функция няма да я използвам то е ясно ,ако не дойде някой по смислен ъпдейт.Аз като и понятие си нямам ....!
Горе главата няма вържеш на един часовник.
Преди някой друга година докато ме научат от какво съм боледувал събирах по 10 доктора, та нови кардиограми правеха, та сравнения разни кой разбира кой не ... ЧУДО
По принцип като имаш сърдечни проблеми знам че ти показва кардиограмата, особено ако разбира специалиста,ако си претърпял инфаркт в миналото и т.н ,щото има и такива де не разбират нищо,ама нищо и вземат маса пари и лъжат само хората.
Ще питам и доктор специалист, ми да видим какво ще каже, нали е за това и специалист Smile  !
Лично на мен ми се струва пълен бъзик тая кардиограма че с часовника да прави пълна кардиограма ,най много да ми се изсмеят и да ме питат дали съм сериозен.
Като стане дума за тея кардиограми и се се сещам за една китайска гривна мереше пулс и какво ли още не еее нямаше никакви проблеми с никой, а все на хора с проблеми я тествахме е ама за 5еврака толкова .Сега и Samsung Galaxy Watch3 e наред.за ~250€

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#44

Графиката от часовника ми наподобява една програмка дето я има за мерене на пулса Instant Heart Rate monitor, като си поствиш пръста на камерата и светкавицата и тя уж вади някаква графика на сърдечния ритъм..като цяло съм забелязвал разлика в различни ситуации, та има нещо вярно в данните сигурно, но няма как да се сравнява с истинско ЕКГ.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#45

все още избягвам часовниците, но предвид че мога да оптимизирам съня се замислих отново.
Има ли нещо като електрод, който да нося нощем или много филми гледам.
Или ултра незажележим/ тънък смарт часовник?
ПП: Какви други полезни данни мога да получа от такова уст-во?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#46

За оптимизация на съня е много добра комбинацията mi band плюс Sleep as android програмата. Има упътвания из мрежата как се свързват 2те заедно. И вече самата програма ти прави, статистики, анализи и на базата на това дава и съвети. Допълнително може да слагаш и при какви условия си заспал - алкохол, кафе, секс, умора и тн за по-прецизни оптимизации

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#47

(2021-06-13, 07:44:15)hakama написа:  все още избягвам часовниците, но предвид че мога да оптимизирам съня се замислих отново.
Има ли нещо като електрод, който да нося нощем или много филми гледам.
Или ултра незажележим/ тънък смарт часовник?
ПП: Какви други полезни данни мога да получа от такова уст-во?

Часовника няма да ти оптимизира съня. Той ще ти даде информация (статистика) за това как си спал/а. От подадената информация можеш да си направиш изводи и да си оптимизираш съня.
Цитирай
#48

(2021-06-14, 18:35:41)sapiora написа:  Часовника няма да ти оптимизира съня. Той ще ти даде информация (статистика) за това как си спал/а. От подадената информация можеш да си направиш изводи и да си оптимизираш съня.

Е, да не съм толкова зле да си го помисля... Lol
Та, има ли по-минималистични или поне леки решения (на малка китка и да не се върти около гривнeвата става...)?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#49

И аз предположих, че не сте толкова зле, но онова с "елктрода" ме заблуди. Освен за фитнес гривна на Xiaomi, Huawei, Samsung, Garmin и др., аз друго не се сещам да предложа. Всички устройства които знам се носят на китката.
Цитирай
#50

(2021-06-14, 18:42:07)sapiora написа:  И аз предположих, че не сте толкова зле, но онова с "елктрода" ме заблуди. Освен за фитнес гривна на Xiaomi, Huawei, Samsung, Garmin и др., аз друго не се сещам да предложа. Всички устройства които знам се носят на китката.

Е, "електрода" беше идея - за да не се усеща, убива като спиш... ама явно много филми гледам. Ще трябва да ги разгледам на живо
отчитането на Разстояние-то на какъв принцип (точност) става?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)