Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S21 Ultra
#51

(2021-06-25, 08:31:18)Sokolchev написа:  Аз го сравнявам с Huawei p30 pro и p40 pro ,сравнен с тях е пълна трагедия при абсолютно идентично ползване,при хувей съм зареждал и 3 пъти в деня,но съм го ползвал и като навигация и гледане на тв онлайн и радио и всичко пуснато нон стоп,а самсунга пак се налага да го зареждам 2 до 3 пъти дневно без да съм ползвал гореспоменатото

Да ясно ми е. Хахавейте са много по добре оптимизирани от към батерия, от Самсунг. Аз си правя сравнения само с Галаксита защото само това ползвам. Като изключа, че имам едно П40 Лайт за пробра без гугъл за служебен, но той не е фактор. Като цяло се държи пак добре де, зареждам го 1 път на седмица 4Г не се изключва, но го ползвам 99% за разговори през др време е стендбай. Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-06-25, 08:39:12)Vi70 написа:  @Sokolchev поне малко ефект нямаше ли от нещата които направи? Кога най много ти топи батерията - докато го ползваш или в покой?
Ефекта е минимален,изкара малко на 12 часа но с едва 2:30 часа дисплей,докато го ползвам хаби доста и бая си грее

За какво иде реч,батериояд  и го направили с умрело зарядно,поне да се зареждаше за 20 мин да не ме е яд     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#53

Според мен проблема ти идва от слабия сигнал. На всички скрийшоти варира между едва и две чертички, което значи, че телефона постоянно се "бори" и "търси" обхват.
Почти съм сигурен, че на място с по-добро покритие, нещата ще изглеждат по доста по-различен начин.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#54

(2021-06-25, 11:35:28)Константинов написа:  Според мен проблема ти идва от слабия сигнал. На всички скрийшоти варира между едва и две чертички, което значи, че телефона постоянно се "бори" и "търси" обхват.
Почти съм сигурен, че на място с по-добро покритие, нещата ще изглеждат по доста по-различен начин.

Не съм много съгласен. И аз съм така, понеже все още слагат скапан модем, но пък не мога да се оплача от батерията. Да за греенето си го има, ама то и сега с тия темп е мазало. Някакви приложения според мен правят проблем, нещо дрейнва скрито покрито.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#55

(2021-06-25, 11:35:28)Константинов написа:  Според мен проблема ти идва от слабия сигнал. На всички скрийшоти варира между едва и две чертички, което значи, че телефона постоянно се "бори" и "търси" обхват.
Почти съм сигурен, че на място с по-добро покритие, нещата ще изглеждат по доста по-различен начин.
Това с мрежата пак е от сапунерката,в цяла Италия не може да напълни мрежата,на роуминг го ползвам предимно но навсякъде в Европа където хода мрежата е окаяна

Точно 5 мин на AOD и 1% смъкна от батерията     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#56

@Sokolchev Life 360 и Drive според мен са ти основен консуматор. Особено Live360 която споделя местоположението. Аз имам служебно приложение с местоположение в реално време и процентите на батерията се сменят като крачкомер, но така е било на всички телефони.
Със сигурност Сами подлежи на още настройки за оптимизация които не биха ти пречили на ползването, защото е бъкан с неща които си работят по дифолт. Но не и някакви чудеса, все пак доста сериозно експлоатираш телефона, като включим и Роуминга, постоянното движение като пътуваш - и камиона на Витиня с 22т ако не му даваш да връща скорости ще свива резервоара хахаха - това ме подсеща за едно време, как отчетника (жена) беше казала на шефа, че крада нафта, а той и казал "не бе, той просто качва баирите със 100км" Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#57

(2021-06-25, 08:31:18)Sokolchev написа:  Аз го сравнявам с Huawei p30 pro и p40 pro ,сравнен с тях е пълна трагедия при абсолютно идентично ползване,при хувей съм зареждал и 3 пъти в деня,но съм го ползвал и като навигация и гледане на тв онлайн и радио и всичко пуснато нон стоп,а самсунга пак се налага да го зареждам 2 до 3 пъти дневно без да съм ползвал гореспоменатото

Хуатата са по-интуитивни откъм килване на бекграунд приложения.
Ако в хуата си има 300апп-а, в самеца са над 600. Повечето излишни.
Приспивай, всичко което не ползваш.
И не на последно място, хуатата имат в пъти по-добри модеми от самитата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#58

Ако на някой му се занимава, за по-добър резултат
https://www.youtube.com/watch?v=o32KO_fDQVs
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Sev
Цитирай
#59

има полезни неща, но има и доста осакатяващи
Цитирай
#60

като цяло няма почти никакъв ефект от упражнението
телефона сам знае какво да прави дори и без повечето от гимнастиките
единствено с големи компромиси (ниска резолюция на екрана, 3G, локация) може да се постигне значително удължаване на живота на батерията
за мен дори тъмната тема е компомис, не мога да свикна и това си е

за човек, който е избрал топ телефон не е приемливо да го орязва в такава степен

друго което забелязах , е че или Самсунг са направили нещо грешно с техния браузър или Гугъл са оправили Хром
преди Хром беше много лаком, а сега гледайки статистиките на AccuBattery - Хром има нужда от 40% по-малко енергия за едно и също нещо сравнен с вградения браузър
Цитирай
#61

Аз тая гимнастика не съм я правил, просто споделих клипа за който има желание, това което съм направил аз, е тъмната тема и приспиване на приложения, с моето ползване изкарвам деня без проблем.
Цитирай
#62

Не беше отправено към теб Smile
Просто констатирам
Иначе и и аз изкарвам деня без проблем
Цитирай
#63

Ето и от мен ,мисля че телефона се справя добре цял ден на 4г при стайна температура 28с.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#64

Това с колко разговори е?
Цитирай
#65

Нема шанс 5 часа дисплей да направиш,та ако ще и от тока да не го изключваш,аз на ден по 3 пъти го зареждам,но го ПОЛЗВАМ телефона

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#66

5 часа не са проблем
Особено с малко включвания и изключвания на екрана
И ако гледаш тик ток, тубата или нещо такова
Цитирай
#67

(2021-07-08, 18:18:14)ogidogii написа:  Ето и от мен ,мисля че телефона се справя добре цял ден на 4г при стайна температура 28с.
Пълна скръб е . За телефон с 5к батерия това е меко казано .

Sent from my LG Wing using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#68

          ако не му пусна ток поне 3 пъти днес,значи още на обяд съм без телефон Smile незнам как ги ползвате за 5 часа дисплей

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#69

Спри да ползваш горните 4 приложения и ще разбереш Smile

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#70

Значи да обясня от опита който имах на скоро за 5к батерия не е пълна скръп да ти кажа със тия 120hz на дисплей и резолюция на макс е добре. По принцип продавам телефони като хоби ми е и мога да ти кажа от лично ползване кой как се държеше и колко време караше.
Колега Sokolchev Degoo ти дърпа бая от батерията или го преинсталирай или му изчисти кеша на приложението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogidogii за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#71

(2021-07-08, 23:33:17)Maxpainus написа:  Спри да ползваш горните 4 приложения и ще разбереш Smile

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Аз ако искам да си спирам приложения,няма да дам 3 бона за телефон,а за 20лв ще си взема нокия,целта не е да орежа телефона за да викам колко ми кара батерията,на мен денонощно е пуснато всичко,като се ползва и за навигация,и локация,и блутут вързан към колата и навигацията за да дава в реално време инфо по маршрута ми,и за онлайн радио,телевизия,вайбар,месинджер,фейс и тик ток,разговори по 100 на ден,изпращане на снимки,качване на снимки,мобилни и wifi нон стоп,120Hz дисплей,AOD нон стоп,игри от време на време,видео чат по вайбар,прехвърляне на екрана върху тв ако гледам филм и още куп други неща които не се сещам.аз така ползвам телефоните всички които съм имал

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • rbobev
Цитирай
#72

Проблемът е не че ги ползваш
А че ядат батерия във фонов режим
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • ogidogii
Цитирай
#73

(2021-07-09, 06:51:53)Sokolchev написа:  Аз ако искам да си спирам приложения,няма да дам 3 бона за телефон,а за 20лв ще си взема нокия,целта не е да орежа телефона за да


Това че си дал 3-6-40 бона без да проучиш не означава, че този телефон, лаптоп, кола ще отговори на всички твои изисквания. Твоето ползване е частен случай и не касае масовият потребител.
В моя случай телефона ме удовлетворява достатъчно за да не ме е яд, че съм дал 2000лв.
Коя е алтернативата или телефона, който си ползвал и се е справя по-добре при същото ползване - изисквания?


Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#74

@Sokolchev спрямо графиките на батерията, зарежданията се равняват на около едно цяло зареждане на батерията и в крайна сметка завършваш деня с 40%.
Ако се вземе предвид и приложението Degoo за което спомена колегата(само то ти е изяло 25% вчера), не мисля, че е толкова зле телефонът на фона на експлоатацията която изреди.
Съгласи се, че няма как да използваш нещо на макс, и то да не използва нужната енергия.
Искам да се върна на въпросната облачна услуга Degoo, която според мен е напълно ненужен консуматор, освен ако не си задължен да я ползваш за служебни цели - спокойно можеш да си правиш бекъпи 1-2 пъти на ден и после да я пращаш да спи. Другото което е, че AOD е ясен консуматор, и спокойно можеш да си го нагласиш чрез докосване на телефона да се активира за да видиш какво се случва - така и така телефона ти е постоянно в ръцете и той ще се активира само при леко докосване или вадене от джоба.
Ако оптимизираш някой неща(не да ограничаваш), с едно дозареждане от 50-60%(което става за 30 мин.) ще изкараш деня.
Има и още един фактор - дозареджането с бързо зареждане не възстановява пълния потенциал на батерията. Особено честата практика на подобен тип зареждане, пречи на клетките на батерията да се калибрират правилно и съответно процента на оставаща батерия много често не е реален.
Веднъж седмично разреждай батерията до 10-5% и я остави да се зарежда цяла нощ с изключени опции за бързо и супер бързо зареждане.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • ogidogii, rbobev
Цитирай
#75

Спора е излишен просто телефона не е проблема а софтуера, като се прецака примерно ,както му е на него във фонав режим да му харчат 2 3 приложения и батерията на телефона се топи за няма и часове,на мен така ми се случи скоро със същото приложение Degoo зареждам телефона си до 100% лягам и какво да видя сутринта 83 без нищо да съм правил това приложения е работило цяла нощ без дори да го ползвам за синхронизиране на снимките ми ,защото нощес не съм правил нито снимки нито клипове,така че най добре е като си със андройд и най вече samsung щото при др рядко се случва особено при Huawei или xaiomi често да си поглеждаш какво точно ти точи батерията ,това за мен е дразнещо нито при Huawei съм го имал нито при apple ако свикнеш със това др проблем не виждам поне аз.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)