Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S21 Ultra
#76

(2021-07-09, 07:55:02)Maxpainus написа:  Това че си дал 3-6-40 бона без да проучиш не означава, че този телефон, лаптоп, кола ще отговори на всички твои изисквания. Твоето ползване е частен случай и не касае масовият потребител.
В моя случай телефона ме удовлетворява достатъчно за да не ме е яд, че съм дал 2000лв.
Коя е алтернативата или телефона, който си ползвал и се е справя по-добре при същото ползване - изисквания?


Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Huawei p20 pro,p30 pro и p40 pro,същото използване и 100 пъти по добра издръжливост на батерия,преди това съм ползвал всичли Z серии на sony xperia  до Z5 premium,имал съм и samsung note4 и s7 edge ама като тази сапунерка батерояд не

(2021-07-09, 07:26:02)Sev написа:  Проблемът е не че ги ползваш
А че ядат батерия във фонов режим

Те и във фонов се ползват Wink като ги спреш във фонов,чакай известие ти

(2021-07-09, 08:00:11)Vi70 написа:  @Sokolchev спрямо графиките на батерията, зарежданията се равняват на около едно цяло зареждане на батерията и в крайна сметка завършваш деня с 40%.
Ако се вземе предвид и приложението Degoo за което спомена колегата(само то ти е изяло 25% вчера), не мисля, че е толкова зле телефонът на фона на експлоатацията която изреди.
Съгласи се, че няма как да използваш нещо на макс, и то да не използва нужната енергия.
Искам да се върна на въпросната облачна услуга Degoo, която според мен е напълно ненужен консуматор, освен ако не си задължен да я ползваш за служебни цели - спокойно можеш да си правиш бекъпи 1-2 пъти на ден и после да я пращаш да спи. Другото което е, че AOD е ясен консуматор, и спокойно можеш да си го нагласиш чрез докосване на телефона да се активира за да видиш какво се случва - така и така телефона ти е постоянно в ръцете и той ще се активира само при леко докосване или вадене от джоба.
Ако оптимизираш някой неща(не да ограничаваш), с едно дозареждане от 50-60%(което става за 30 мин.) ще изкараш деня.
Има и още един фактор - дозареджането с бързо зареждане не възстановява пълния потенциал на батерията. Особено честата практика на подобен тип зареждане, пречи на клетките на батерията да се калибрират правилно и съответно процента на оставаща батерия много често не е реален.
Веднъж седмично разреждай батерията до 10-5% и я остави да се зарежда цяла нощ с изключени опции за бързо и супер бързо зареждане.

На 5% телефона гасне,вече 3 пъти така и се зарежда по цяла нощ,пак същото

Деинсталирах Deego да видим колко много ще спести батерия,и все пак да ограничавам,деинсталирам,спирам и т.н. е недопустимо ,при положение че същото ползване на други марки флагмани е било нормално.Знаете че имам два s21 ultra,жена ми го ползва с нейни си неща,батерията не държи повече

Деинсталирах Deego да видим колко много ще спести батерия,и все пак да ограничавам,деинсталирам,спирам и т.н. е недопустимо ,при положение че същото ползване на други марки флагмани е било нормално.Знаете че имам два s21 ultra,жена ми го ползва с нейни си неща,батерията не държи повече

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари
#77

Вече имаш 25%, които ще употребиш за нещо друго, но това не значи, че ще изкараш деня Big Grin
Майтапа на страна, и преди съм го казвал и ще се повторя, Самсунга има страшно много работещи процеси на заден план - ползваш не ползваш те си работят. Голяма част от тях са системни с прилежащите им разрешения, които не можеш да промениш.
Просто си иска човъркане и адекватна настройка на телефона - затова едни се оплакват, а други които оптимизират телефона са доволни. Но все пак Самсунг е с едни 10% назад спрямо другите марки, но пък има неща които другите нямат - пълно щастие няма...

П.П. Това с гасненето на 5% не е ОК. Всъщност това с разреждането на батерията няма да и подобри представянето, а ще имаш по реален % оставаща батерия.
Скокни до меню Google и провери опцията "Намери моя телефон" дали не се включила.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • ogidogii, Sokolchev
Цитирай
#78

най-вероятно другите телефони просто убиват това и подобни приложения
моят опит с Xiaomi показва, че дългия живот на батерията се дължи на точно това
Цитирай
#79

@Sokolchev, от всичките ти коментари става ясно, че си супер недоволен от модела. Предлагам да те лиша от тези неприятности и проблеми, не само безвъзмездно ще те отърва и от двете бройки, а дори ще те почерпя бутилка уиски за теб и вино за половинката.  Storstark

iPhone 14 Pro
Цитирай
#80

(2021-07-09, 12:34:22)Константинов написа:  @Sokolchev, от всичките ти коментари става ясно, че си супер недоволен от модела. Предлагам да те лиша от тези неприятности и проблеми, не само безвъзмездно ще те отърва и от двете бройки, а дори ще те почерпя бутилка уиски за теб и вино за половинката.  Storstark

Нормално да не съм доволен,ама пък и подаръци не права Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#81

Потвъждавам че това е един от най слабите телефони от към батерия. Не убивам никакви приложения нито забранявам услуги-какво ще му е смарт ако го правя. Синхонизирам часовник и тиймс. Малко след обяд е на 40%, тоест минумум две зареждания а ден-това ако не е зле...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dodcha за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#82

          това ако не е най скапаната батерия,незнам,под 2 часа дисплей,около 50 снимки и айде чао Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#83

50 минути камера и 9 часа и половина локейшън тракинг. Наистина ли се оплакваш от батерията?!
Предложението да отърва от мъките все още е актуално.

iPhone 14 Pro
[-] 5 потребители изказват благодарност на Константинов за това мнение:
  • Dowper, martoo, scorceni, TNTKZ, Victormihov
Цитирай
#84

Той сравнява с Хуауей, а при тяхният агресивен рам мениджър трудно може друг да постигне разултатите им.
Аз моят до зареждам сутрин и вечер, не е идеален, но не се оплаквам.
Цитирай
#85

(2021-07-12, 14:09:35)Константинов написа:  50 минути камера и 9 часа и половина локейшън тракинг. Наистина ли се оплакваш от батерията?!
Предложението да отърва от мъките все още е актуално.

Наистина да,с хуавея правех 500 снимки с 4 часа дисплей и бях на 10% батерия ,казах ти подаръци не права,а ти предложение не си дал Wink

(2021-07-12, 14:35:01)SpaceX написа:  Той сравнява с Хуауей, а при тяхният агресивен рам мениджър трудно може друг да постигне разултатите им.
Аз моят до зареждам сутрин и вечер, не е идеален, но не се оплаквам.

Аз от самата сапунерка не се оплаквам,а от пълнежа само Smile  ако зависи от мен го вписвам в рекордите на Гинес за най скапана батерия от всяко едно друго устройство,не искам да си представям ако го ползвах за навигация с часове както хуавея,сигурно до обяд няма да изкара

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай
#86

Добре де, явно няма да стане по-добре, ама наистина продай го и си купи Хуауей, елементарно е, защото само се оплакваш, а няма да се оправи, нито можем да ти помогнем с нещо.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • naskogeo, scorceni
Цитирай
#87

Е що да не се оплаква ? Даже отваря на хората очите.
Според мен проблема му е, че иска да работи out of the box, а при самсуняка така не става Smile
Цитирай
#88

(2021-07-13, 08:12:04)vovalinder написа:  Добре де, явно няма да стане по-добре, ама наистина продай го и си купи Хуауей, елементарно е, защото само се оплакваш, а няма да се оправи, нито можем да ти помогнем с нещо.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Значи аз съм продал хуавейте и съм си взел самсунг,не робувам на марки,както и не съм заблуден,заслепен и всичко друго последователско което се сетиш като онези при бмв и ауди Wink нормално да се оплаквам че не върши работа за това което ми трябва и са ми вършили хуавей и сони преди това.Нормално е да виждат хора че има недоволни,а не да преговаряме поговорки от рода,аз съм се прекарал дай да се прекара о друг и да викам купувай народе,тела за 2,5к е СУПЕР,ми не не е

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай
#89

Аз не мога да разбера нещо. Хем искате 120 рефреш на QHD и 1500 нита хем искате 5G и 2 сим карти, хем искате 5nm SoC с DDR5 и една камара камери.... и хем искате батерията да държи с дни. Е няма как да стане.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#90

(2021-07-13, 11:10:21)gazibarev написа:  Аз не мога да разбера нещо. Хем искате 120 рефреш на QHD  и 1500 нита хем искате 5G и 2 сим карти, хем искате 5nm SoC с DDR5 и една камара камери....  и хем искате батерията да държи с дни. Е няма как да стане.

Ти ползвал ли си Хуавей п40 про? Щото аз цяла година,камерите не отстъпват на самсунга,AOD също и всичко останало работеше,е да,не 120 а 90Hz. Беше дисплея,дни не искам,ама поне деня който не свършва в 17,а за мен поне в 22:00 би трябвало да държи

Да не говорим че с хуавея 5G имах още преди 5 месеца,също с 2 сим карти го ползвах...

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#91

(2021-07-13, 14:45:02)Sokolchev написа:  Ти ползвал ли си Хуавей п40 про? Щото аз цяла година,камерите не отстъпват на самсунга,AOD също и всичко останало работеше,е да,не 120 а 90Hz. Беше дисплея,дни не искам,ама поне деня който не свършва в 17,а за мен поне в 22:00 би трябвало да държи

Да не говорим че с хуавея 5G имах още преди 5 месеца,също с 2 сим карти го ползвах...

Имах P40 Pro и честно казано повече от 6ч. екран не съм правил с моето ползване  Unknw_mini
Същото го постигах и с Note 20 Ultra след него,а сега с S21+ даже успявам да правя по 7-8ч. екран.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
#92

(2021-07-13, 18:33:07)dan_palma написа:  Имах P40 Pro и честно казано повече от 6ч. екран не съм правил с моето ползване  Unknw_mini
Същото го постигах и с Note 20 Ultra след него,а сега с S21+ даже успявам да правя по 7-8ч. екран.

Дано да си вярваш сам Smile 8 часа екран може да направиш само ако е включен в тока,а за 1г с п40 про под 5 до 6 часа екран не съм падал,като минимум 2 часа е ползвам за навигация,поне 2 часа онлайн телевизия и отделно снимки,разговори и други

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#93

Хайде стига с това п40 голямо хвалене голямо нещо. Продавай самсуняка като толкова ревеш и си вземай хухавей а ако щеш и Нокия с фенерче та да те изкарва по седмица. Аз проблем с батерията нямам. Сутринта го махам....вечерта го слагам на кабела. Доста по добре е от S20 ultra-та и като цяло от всички самсунг флагмани с ескимос

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#94

Защо го дискутирате постоянно този СОТ - строго индивидуален е за всеки, като дори един апарат в два различни дни може да направи различен СОТ в зависимост от употребата. Аз до сега не съм прочитал на нито една кутия на телефон да пише колко СОТ прави, а вие?!
Не забравяйте, че сте във форум и всеки свободно си изказва мнението, и при негативно такова, няма смисъл от защитаване на продукта, защото ползването е различно при всеки.
Още повече форума е за взаимопомощ и всяко мнение е наследство за всички които го посещават, а те не са никак малко.
В този ред на мисли би следвало, или с нещо да съдействаме за даден проблем, или да не дъвчем едно и също, както в случая.
Дайте акъл за някоя настройка по телефона, разровете се за заместител на някое от приложенията които му точат батерия, нещо, няма значение какво - нали уж всички сме маниаци на тема телефони, или е само докато всичко е наред!?
Нека извлечем максимума от ситуацията и да му ползваме телефона за "опитно зайче", защото е факт, че на Сами му трябват някой настройки - изваден от кутията е ламя.
Ако не от добра воля към страдащия, то поне малко да живне този форум.

Благодаря за вниманието.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • any9, Dowper, scorceni, Sokolchev
Цитирай
#95

(2021-07-13, 10:20:02)Sokolchev написа:  Значи аз съм продал хуавейте и съм си взел самсунг,не робувам на марки,както и не съм заблуден,заслепен и всичко друго последователско което се сетиш като онези при бмв и ауди Wink нормално да се оплаквам че не върши работа за това което ми трябва и са ми вършили хуавей и сони преди това.Нормално е да виждат хора че има недоволни,а не да преговаряме поговорки от рода,аз съм се прекарал дай да се прекара о друг и да викам купувай народе,тела за 2,5к е СУПЕР,ми не не е
Съгласен съм и те разбрах, но всеки втори пост е твой с едно и също оплакване, за това така писах. Няма да се оправи, това е положението.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

(2021-07-13, 09:09:57)emzo написа:  Е що да не се оплаква ? Даже отваря на хората очите.
Според мен проблема му е, че иска да работи out of the box, а при самсуняка така не става Smile
Отвори ни очите няколко десетки пъти, не робува на апарат, ок, сменя и спират проблемите.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • dan_palma, martoo, naskogeo
Цитирай
#96

(2021-07-13, 19:21:23)Sokolchev написа:  Дано да си вярваш сам Smile 8 часа екран може да направиш само ако е включен в тока,а за 1г с п40 про под 5 до 6 часа екран не съм падал,като минимум 2 часа е ползвам за навигация,поне 2 часа онлайн телевизия и отделно снимки,разговори и други

Може 8ч и без да е включен в тока  Visslar
Аз лично съм много доволен от батерията,спокойно си изкарвам ден и половина с едно зареждане.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
#97

Честно казано и аз съм доволен от батерията. Ползвам телефона на 120 херца постоянно на FHD+ резолюция. Направил съм си стандартните настройки, както и съм премахнал изцяло с ADB неща като: Bixby, AR глупостите, Google Search уиджета и още няколко дребни пакета. [Изображение: fa5ec39ba1c225cf3aedfbdda91760ec.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#98

(2021-07-16, 10:49:17)plikat0r написа:  Честно казано и аз съм доволен от батерията. Ползвам телефона на 120 херца постоянно на FHD+ резолюция. Направил съм си стандартните настройки, както и съм премахнал изцяло с ADB неща като: Bixby, AR глупостите, Google Search уиджета и още няколко дребни пакета. [Изображение: fa5ec39ba1c225cf3aedfbdda91760ec.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Какво е това ADB ,защото и мен ме дразни това Биксби

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#99

ADB (Android Debug Bridge) - чрез могат да се инсталират/премахват приложения, системни актуализации, да се отклюва буутлоудъра при някой устройства.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Спрямо предишният ми S 20 U, батерията е направо разкош, оня седи ми джоба и си грее като печка

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)