Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Качване в Облак, въпрос.
#1

Здравейте колеги! Имам един въпрос, свързан с качването на снимки в Облак, или някакво друго място... Имам Nova 5t и искам да кача някои (не всички) снимки в Облак. Дотук добре. Отивам в Облак, от там избирам снимките за качване и те се местят. Но не запазват датата, когато са правени! Всички са с дата днес! От друга страна, ако всеки ден се синхронизира галерията може и да има дата на качване, но аз не искам автоматично да се качват всички. И тук е въпроса, как мога да качвам произволни снимки и те да запазват данните си? И ако не стана в Облак, има  ли друг начин, на друго място, където това може да се случва? То е ясно, че ако всеки ден правя папка в Облак за съответния ден няма проблем, но това е допълнително усложнение, което не искам да правя ръчно всеки ден. Та някой сблъсквал ли се е с такова нещо и има ли нячин да реша този проблем?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей!
Като начало - бива да кажеш, кой е въпросния „Облак“?


  1. При автоматично синхронизиране с Google Снимки - се качва всичко, в момента на снимането. Датат и часът са коректни.
  2. При качване на снимка ... някаква, датата е към момента на качване. Трябва ръчно да си я оправиш.
Аз ползвам първия вариант, а излишните - ги трия.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#3

Аз ползвам Mega при него се запазва датата на снимане и датата на качване,също и на Гугъл,там се подреждат по дата на снимане.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Lakokara4a
Цитирай
#4

(2021-10-10, 10:48:00)jhoro написа:  Здравей!
Като начало - бива да кажеш, кой е въпросния „Облак“?


  1. При автоматично синхронизиране с Google Снимки - се качва всичко, в момента на снимането. Датат и часът са коректни.
  2. При качване на снимка ... някаква, датата е към момента на качване. Трябва ръчно да си я оправиш.
Аз ползвам първия вариант, а излишните - ги трия.
Ползвам Облак на Huawei! Така се казва, така го пиша! Отделно споделих, какъв телефон ползвам. Отделно всичко, което си написал, аз го знам вече и съм го обяснил! Идеята е, ако знаеш начин, по който да оправя нещата!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lakokara4a за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

(2021-10-10, 11:31:21)Lakokara4a написа:  Ползвам Облак на Huawei! Така се казва, така го пиша! Отделно споделих, какъв телефон ползвам. Отделно всичко, което си написал, аз го знам вече и съм го обяснил! Идеята е, ако знаеш начин, по който да оправя нещата!

Няма друг начин!
Идеята е, че когато качваш „външна“ снимка - не е сигурно, дали датата е вярна.
И не виждам - какво те притеснява автоматичното синхронизиране? Нямаш място в Облака или пестиш трафик?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

Сега активирах облака на Huawei да се качват автоматично на WiFi и снимките се подреждат по дата на заснемането,не намирам настройка как да се промени,може да се избира само кои албуми да се качват,но безплатно е само 5 GB.

Huawei P30
Цитирай
#7

(2021-10-10, 12:07:39)DoryanY написа:  Сега активирах облака на Huawei да се качват автоматично на WiFi и снимките се подреждат по дата на заснемането,не намирам настройка как да се промени,може да се избира само кои албуми да се качват,но безплатно е само 5 GB.

Да, така е. Ако се качват автоматично всичко е наред, но няма място. Ако избирам аз, какво да кача се губи информацията...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#8

На Гугъл облака - снимки ги качва с дата на създаване на файла, независимо кога се качи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)