Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Клониране на Viber на втори телефон
#1

Здравейте, искам да клонирам вайбъра си на втори телефон с друга карта, но да получава съобщенията от основния ми телефон. Трябва или да се "излъже" втория телефон за номера или ако има начин да се прапрящат автоматично съобщенията от първия и на втория. а да изясня проблема и да не ми се чудите - втория телефон е свързан с мултимедията на колата, която може да чете на глас съобщенията от вайбър и месинджър докато карам.
Цитирай
Аксесоари
#2

До колкото съм се мъчил с какво ли не, единствения начин да имаш Viber на две различни устройства, eдното трябва да е Android/iOS телефон, а другото устройство Windows, Linux, MacOS

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Глупости!
Акаунта ми е на един номер, а съм го ползвал много време на друг.
Мисля, че не можеше - на двата телефона - да има едновременно активна апликация.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#4

(2022-01-13, 12:14:07)bekich написа:  Здравейте, искам да клонирам вайбъра си на втори телефон с друга карта, но да получава съобщенията от основния ми телефон. Трябва или да се "излъже" втория телефон за номера или ако има начин да се прапрящат автоматично съобщенията от първия и на втория. а да изясня проблема и да не ми се чудите - втория телефон е свързан с мултимедията на колата, която може да чете на глас съобщенията от вайбър и месинджър докато карам.

освен Viber, вече работи и с WhatApp 2.22.24.19+ beta (трябва в PlayStore да се Присъедините към бета), вероятно скоро и в стандартната версия.

Ползвам го на два Samsung телефона S21U като primary и N20U като secondaty, освен това върви и на Windows desktop като tertiary.

Всичко по-надолу е на своя отговрност. За предпочитане, направете backup (за всеки случай) на акаунта в облака (за да не си изтриете historyто, ако е важно).
На втория телефон, на който искаме да инсталирате като secondary:

Разрешавате Developer options.
Включвате "През USB", за да разрешите ADB.

Включвате към PC.
Трявба да имате adb и през command propmpt позлвате следните команди.
(Какво е adb и как се работи има много писано, може да разгледате и да свалите от тук)

Проверете, че е авторизирано.
adb devices
Ако не е (unautorized) - на телефона го разрешавате (може да наложи да изключите и включите пак usb) и пак проверявате.

Проврявате текущтия DPI 
adb shell wm density

Ще покаже:
Physical density: 420
Override density: 280

Може да има или няма втори ред (Override), ако резолюцията не е променена от Display секцията на Настройките.

Запомняте/записвате си последния ред (т.е. ако е само един - число от него, ако са два - долното, в моя случай, на N20U аз го ползвам на HD+ резолюция (най-ниската) и при мен трябва да запомня 280.

На Viber/WhatsApp второто/третото/... устройство: Принудително спиране (force stop) и изтрийте данните (Clear data) (най-вероятно не е от значение, но за всеки случай)

сменяте резолюцията на 150
adb shell wm density 150

Ще станат много ситни картинките/надписите.

На Viber си пишете номера и на следващия стъпка трябва да се покаже QR code да го сканирате с Primary телефона (ако не се появи - на Viber Настойки горе вляво има малко QR иконка).
Ако се появи опция за въвеждане на sms код, нещо не се е получило, започнете отначало (или пробвайте с друго DPI по-малко от 150).

На WhatsApp отваряйки приложението на второто/... устройство издлиза директно QR кода (ако не излезе, версия е стара, обновете до WhatApp 2.22.24.19 beta или по-нова). От основното (primary) устройство се отваря WhatsApp, трите точки (горе вдясно) > Свръзани устройства > [Сканиране на устройство] и го насочвате към QR кода на второстепенното устройство.

След потвърждението - нещата се синхронизират.

Върнете стария DPI, този, който Ви споменах да запомните (в моя случай 280)
adb shell wm density 280

На Viber няма да имате старата история... от момента натаък ще е получавте и на двете.
На WhatsApp ще имате и старата история (картинки/видео/файлове - като линкове и могатда се свалят, ако още са достъпни от изпращачите).

Успех Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 7 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, bekich, BGDropche, BGK360, scorceni, tolostoi, tsvetan24
Цитирай
#5

Нещо не ми се получава връзката с ADB. Чета, рестартирам, вадя-мушкам това е! Не се показва в списъка, както е обяснено в сайта. Galaxy A22 е телефона. Да не му пречи ESET-а ми [Изображение: QePmN3.jpg][Изображение: 0RU7xf.jpg][Изображение: QNzRGh.jpg]
Цитирай
#6

(2022-01-15, 21:27:59)bekich написа:  Нещо не ми се получава връзката с ADB. Чета, рестартирам, вадя-мушкам това е! Не се показва в списъка, както е обяснено в сайта. Galaxy A22 е телефона. Да не му пречи ESET-а ми [Изображение: QePmN3.jpg][Изображение: 0RU7xf.jpg][Изображение: QNzRGh.jpg]

adb devices не показва, че закачен телефон на adb
От друга страна се вижда, че има запитване за "Allow access" през USBто.
Най-вероятна причина Windows-а Ви няма драйвери за adb или нещо е забранено автоматично да си ги намери, 
вижте в Device Manager за нещо "неисталирано" като включите устройството (или пробвайте на друг компютър)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bekich, tsvetan24
Цитирай
#7

Абсолютно вярно - в дивайс мениджъра има грешка. Но не стана и след като ги махнах и пуснах да си ги намери отново. Утре ще се пробвам на друго РС с W10 , защото този е със седмица (не мога да се откажа още от нея Smile ). [Изображение: vkXZ97.jpg]
Цитирай
#8

Причината да не го вижда машината,е че нямаш правилният ADB драйвер!Драйверът няма нищо общо с общият драйвер на устройството(обща памет или мултимедия),затова не се бъркай!Иначе казано-може да закачиш устройството и да прехвърляш спокойно файлове на паметите и пак да нямаш ADB драйвер за устройството,драйверът се използва като инструмент за модифициране на кернела,флашване и прочие манипулации.И на 10 се намира най-лесно,търсене му е майката-проба/грешка.И един съвет-направи си ресторе,че голямо омазване може да стане с грешен драйвер,може и никога да не видиш повече устройството на компа!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • bekich
Цитирай
#9

Благодаря, справих се!!! Намерих някакъв драйвер за adb , сложих го, АДБ-то в дивайс мениджъра се инсталира, но престана да работи програмката - били различни версии и имаше "killing" на процеса. Деинсталирах драйвъра, рестартирах и то взе че се оправи. Нататък по описанието и стана.  Dance

Едни допълнение - може да е полезно за някой друг. Появи ми се само една цифра при командата adb shell wm density . Беше 450, направих я на 150 - проверих наново, сега вече имаше 2 числа Physical density: 450  и Override density: 150. Опитах наново adb shell wm density 150, но си останаха същите числа. Но вече надписите на вайбъра в телефона ги гледах през лупата на другия  Big Grin  После при връщането на 450 пак остана само един ред, но всичко си е нормално на телефона. 
[-] 4 потребители изказват благодарност на bekich за това мнение:
  • any9, Be6i4, scorceni, tsvetan24
Цитирай
#10

Хора, велики сте. Много благодаря Smile Рових и се чудех как може да стане номера, докато не попаднах на тази тема. Искрени благодарности Smile
Единствено не мога да разбера как да синхронизорам чата на основния телефон с 2-рия. Някакви идеи?
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#11

(2022-05-10, 12:37:40)any9 написа:  Хора, велики сте. Много благодаря Smile Рових и се чудех как може да стане номера, докато не попаднах на тази тема. Искрени благодарности Smile
Единствено не мога да разбера как да синхронизорам чата на основния телефон с 2-рия. Някакви идеи?

Само от момента занапред.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • any9
Цитирай
#12

Благодаря! Но пък сега нов проблем. Спряха да ми идват нотификации на основния телефон. На 2-рия идват. Трябва да влезна във вайбър, за да видя че някой ми е писал... Рестартирах телефона не се оправи. Проверих, да не е влезнал вайбър в спящите приложения - не е. Известията са разрешени... Идеи защо се получи така?
P.S Оправи се, мерси Smile
Много имам да черпя

Еми не, има някакъв проблем. Понякога идват на едното устройство, понякога на другото. Но никога на двете едновременно. Лошото е, че даже на иконата не се показва, че имам съобщение. Когато отворя вайбър на едното устройство нотификациите идват само на него. Когато го отворя на другото, само на него. Но не и на двете едновременно.
Цитирай
#13

освен Viber, вече работи и с WhatApp 2.22.24.19+ beta (Актуализирано мнение #4)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#14

Здравейте! Имам проблем. Нещо този път не станаха нещата при мен. Първо исках да сложа вайбъра като 2-ри, на един Honor телефон, който е с глобален РОМ, ако има значение. Ударих греда, сменях резолюциата до най-минималната / пробвах на 90/ и пак приемаше телефона, като основен. Викам си ОК, явно при Онора не стават нещата, за това сложих вайбър-а като основен на Honor-a и тръгнах да го слагам, като 2-ри на Самсунг телефон /Z flip 5/ - същата работа. Как ли не пробвах с тази резолюция и не иска и не иска. Трих вайбъра, чистих кеша на телефона и пак не иска. Пробвах на още един Самсунг телефон, само за пробата /S23U/ там стана от раз, никакви ядове.  Ако има някакво значение и на Флип-а и на Онора, като първоначална резолюция ми показва 480, докато на S23U е 450... идея намам дали това има някакво значение, просто търся някаква логика защо не стават нещата.... Даже проверих версията на вайбър на двата Самсунг телефона - една и съща е... Та някой ако може да съдейства, къде може да е проблема ще съм много благодарна Smile
Цитирай
#15

(2024-02-18, 19:22:50)any9 написа:  Здравейте! Имам проблем. Нещо този път не станаха нещата при мен. Първо исках да сложа вайбъра като 2-ри, на един Honor телефон, който е с глобален РОМ, ако има значение. Ударих греда, сменях резолюциата до най-минималната / пробвах на 90/ и пак приемаше телефона, като основен. Викам си ОК, явно при Онора не стават нещата, за това сложих вайбър-а като основен на Honor-a и тръгнах да го слагам, като 2-ри на Самсунг телефон /Z flip 5/ - същата работа. Как ли не пробвах с тази резолюция и не иска и не иска. Трих вайбъра, чистих кеша на телефона и пак не иска. Пробвах на още един Самсунг телефон, само за пробата /S23U/ там стана от раз, никакви ядове.  Ако има някакво значение и на Флип-а и на Онора, като първоначална резолюция ми показва 480, докато на S23U е 450... идея намам дали това има някакво значение, просто търся някаква логика защо не стават нещата.... Даже проверих версията на вайбър на двата Самсунг телефона - една и съща е... Та някой ако може да съдейства, къде може да е проблема ще съм много благодарна Smile

Опитайте следните стъпки:

Force Stop Viber-a на телефона, който трябва да е второстепенен.
Изтриване на Cache и на Data на този същия Viber.
Uninstall на този Viber.

Намалете dpi до 150
Инсталирайте Viber
Би трябвало да ви позволи да го активирайте като второстепенен.
Върнете dpi.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#16

Не става Sad Трих на вайбъра кеш, данни, деинсталирах приложението няколко пъти, пробвах да го свалям както от Google маркета, така и от на Самсунг... Чистих кеша на телефона... сменях DPI на 150, 100, стигнах и до 70, по-ниско не ми позволи. На Honor-a и на Z flip 5 не иска и не иска.... Не знам къде може да е причината... На S23 Ultra става без никакви проблеми Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)