Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети

Ето зареждане с кабел, 3 часа трябва да го чакам, а в момента е на 26%, ето защо супер бързото зареждане си има файда от него. Какво в момента нямам време да го чакам да се зарежда, ако си бях взел заряднот до сега да се беше заредил.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Нормалното зареждане не работи коректно
Най-вероятно е от кабела
Цитирай

От няколко дни забелязвам завишена консумация на батерията.
По мое наблюдение от 100% до 90% батерията правеше 1 час екран, предимно на сърфиране с wi-fi.
Сега времето падна на около 45 минути.
Нищо ново не е инсталирано и променяно. Не съм и обновявал системата от юли месец.
Телефонът го ползвам  от 7 месеца.
На какво може да се дължи? Батерията ли вече е тръгнала? Някакво решение?

[Изображение: Screenshot-20211111-210431-GSam-Battery-Monitor.jpg]

[Изображение: Screenshot-20211111-210454-Accu-Battery.jpg]


[Изображение: Screenshot-20211111-210514-Device-care.jpg]

[Изображение: Screenshot-20211111-210519-Device-care.jpg]

[Изображение: Screenshot-20211111-210536-Device-care.jpg]

[Изображение: Screenshot-20211111-210815-Accu-Battery.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

   

Хора, не знам какво се случва с батерията ми... s20 имам, купен буквално в първия ден като ги пуснаха. Никога не съм бил доволен от батерията, винаги е изкарвала около 2 часа и 30 мин sot. Ама днес вече това което ми се случи, не знам как да го обясня... Не ми се искам да сменям телефона... нещо може ли да се направи. Не го натоварвам с някакви тежки приложение и т.н., но всеки ден го зареждам по 2 пъти... Sad
Цитирай

Мисля ,че батерията е заминала , може да тестваш здравето й с  AccuBattery.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

И да я тества, остатъчния капацитет на батерията не може да се определи веднага с това приложение, а се изисква време.

 
Цитирай

И аз се мъча две години по същия начин и с подобна употреба. След 12ката и на мен ми се случи да падне прекалено бързо батерията, на справката ми изписа някакво безумно потребление на енергия от ACR. В последствие той спря и да записва. Дано го пооправят този телефон, че той няма никакъв резерв от ток, че да разхищава. И аз зареждам 2 пъти на ден, без кой знае какво да правя с него.
В тази връзка :какво ползвате за запис на разговори след ъпдейтите?

S22+
S21 FE
Galaxy S20
Mate 20 pro
P 20 lite 
P 10 lite
All Nokia
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vail за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай

По-добре е да се провери за дрейн на батерията с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай

Тези 2 приложения не ги откривам в стора... изтеглих AccuBatterry и Gsam batterry monitor. Дано ми свършат работа...
Цитирай

(2022-02-18, 14:39:52)rusnakaa написа:  Тези 2 приложения не ги откривам в стора...
Wakelock Detector - Тук
BetterBatteryStats - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай

Благодаря! Другите 2 да ги трия ли? А от тези има ли значение коя ще инталирам?
Цитирай

Wakelock Detector е по-принцип ако имаш root на устройството си. BetterBatteryStats, бих започнал от него. Другите две приложения тествай си ги, което е разбираемо за тебе и върши работа. Успех!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай

Не се занимавай с глупости. Особено ако има остатъчна гаранция, Сръчко ще ти я сменят.
Ако няма, цената на батерията не е кой знае, колко скъпа.
Цитирай

(2022-02-18, 14:00:25)NoMaD написа:  И да я тества, остатъчния капацитет на батерията не може да се определи веднага с това приложение, а се изисква време.

Достатъчно е да се зареди телефона веднъж  примерно от 5 до 100% и веднага информира за състоянието на батерията.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

Щом казваш, сигурно е така. Само че степента на износване и остатъчен живот на батерията се базира на статистиката при ползване на батерията, която няма как да бъде получена само от едно зареждане.

 
Цитирай

    Какво се случи след рязкото "падане": телефонът продължи да работи и изведнъж почна обратното - от тези 27% процента до нула минаха около 6 часа. През това време си ползвах телефона активно. Толкова бавно никога не е падала батерията през последните 20% - обикновено като падне под 20% издържа макс 15 минути и буквално се срива до 0. Сега стана обратното. Като бях на 1% направих този скрийншот. Инсталирах си AccuBattery вчера вечерта и днес пише 78% здраве на батерията. Ще изчакам още няколко дни да видим докъде ще стигне. Под колко процента трябва да се смени батерията? Аз не бях сигурен дали въобще тази процедура влиза в гаранцията. Иначе - остава ми по-малко от месец до изтичането на гаранцията ми. И бих искал да попитам още един въпрос. Тъй като в телефона имам данни и информация, която е поверителна, а пък и всичките ми данни и пароли към всякакви сайтове и услуги искам да си останат, трябва ли при смяна да предоставям пинове, пароли и т.н., защото въобще не ми се иска. Smile Мерси!
Цитирай

Звънни и питай.
Не чакай последния ден на гаранцията.
Цитирай

Не предоставяш нищо, така или иначе, ако устройството ти бъде прието на гаранционно обслужвате, след това ще ти бъде върнато с настройки по подразбиране.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай

(2022-02-19, 10:40:53)rusnakaa написа:  Какво се случи след рязкото "падане": телефонът продължи да работи и изведнъж почна обратното - от тези 27% процента до нула минаха около 6 часа. През това време си ползвах телефона активно. Толкова бавно никога не е падала батерията през последните 20% - обикновено като падне под 20% издържа макс 15 минути и буквално се срива до 0. Сега стана обратното. Като бях на 1% направих този скрийншот. Инсталирах си AccuBattery вчера вечерта и днес пише 78% здраве на батерията. Ще изчакам още няколко дни да видим докъде ще стигне. Под колко процента трябва да се смени батерията? Аз не бях сигурен дали въобще тази процедура влиза в гаранцията. Иначе - остава ми по-малко от месец до изтичането на гаранцията ми. И бих искал да попитам още един въпрос. Тъй като в телефона имам данни и информация, която е поверителна, а пък и всичките ми данни и пароли към всякакви сайтове и услуги искам да си останат, трябва ли при смяна да предоставям пинове, пароли и т.н., защото въобще не ми се иска. Smile Мерси!

Аз съм сменял гаранционно батерия, и макар че ИЗРИЧНО бях помолил да не връщат "заводски настройки", така или иначе бяха върнати. И да, не чакай последния ден и действай от време.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 1 потребител изказва благодарност на batproho за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай

Здравейте. Ходих до Сръчко. Не ме устройват условията им - трябва да им оставя телефона за диагностика и да им го дам отключен и нулиран, ако не - те ще ми го нулират. И ще седи при тях неясно колко, тъй като имали доста телефони в момента на опашката, доколкото разбрах. Но няма гаранция, че ще ми сменят батерията. Мой приятел ми беше похвалил един сервиз на Пиротска, където си оставил телефона, пил кафе за 30 минути и се върнал и си го взел - без да са му искали пароли или да са му нулирали телефона. Може би, в краен случай ще отида там.
Обаче, мен ме мъчи една друга работа. Как така онзи ден от 85% до 5% изкарах с над 4 часа SOT, a вчера от 100 до 20 ме изкара 2 часа и 20 минути, като телефонът се ползваше изключително малко. Ето малко данни от GSam battery monitor, само нея успях да подкарам... Според мен, просто нещо ми яде батерията и тя дори и в това си състояние (здравето и е на 78% според AccuBattery, 5 цикъла на зареждане), може да се представя много по-добре. Благодаря на всички, които ми помагат!


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

Направи хард ресет за да се убедиш какво се случва с батерията.
Даже най-добре го флашни с один
Цитирай

Не вярвай много на такива приложения за установяване на състоянието и причините. Като гледам от статистиката как WiFi е бил включен 2ч20мин и е изразходил 0% батерия и ми е ясно колко е акуратно.
Цитирай

Бях правил... Генерално нищо не се промени. Същото беше преди и с s7. И с него бях правил ресет и пак така... Не си взех 20+ главно заради размера, защото телефони над 6.4 ми идват големи и не са ми удобни. Масово съм чел, че е заради Exynos чиповете и/или ОС на Самсунг. Като цяло, много съм разочарован и не знам дали пак ще си взема Самсунг. Сега още повече и нямам излишни пари. Около мен много хора са с Realme, Xiaomi и Motorola и са много доволни от работата и батерията. Доскоро само камерата им куцаше на тези телефони, но гледам, че вече и там много са напреднали. Яд ме е, защото иначе ми харесват и работят добре...
Сигурен съм, че нещо може да се направи в случая, но не съм навътре в нещата... Нещо яко ми яденот батерията...
Цитирай

Аз имах подобен проблем със С20. След А12 батерията ми падна за 3 часа. Мисля че проблема беше с permission ите на апповете. След apps- reset apps preferenses всичко е ок .
Дано да съм бил полезен.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Underworld за това мнение:
  • rusnakaa
Цитирай

Аз направих друго - сложих над 100 приложения в дълбоко спящ режим. Вчера ми даде 4 часа и 30 минути SOT от 100 до 15%. Сега си сложих фабричното ограничение да зарежда до 85% и ще меря и днес. Сложих Гугъл плей магазин да и той да спи дълбоко, че точно от него ми идваха проблеми... Да видим.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)