Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия Samsung s20 - подмяна
#1

Здравейте,нужен ми е съвет от вас,.В момента съм със Самсунг S20 на около 2.5 години.Като цяло телефона ми върши перфектна работа,но батерията започна да умира така да го кажем.Налага се да го зареждам буквално по 3 пъти на ден.Вярно е че телефона се натоварва много с 2 карти е и се водят по много разговори на ден,но преди батерията беше някак по-добре.

В момента acuubattery показва 82% живот на батерията и около 3197 mAH капацитет от номинален 3880 mAH.

Според вас заслужава ли си подмяната на батерията с нова за да се подобри издръжливостта или тази гимнастика е безмислена?

Също така къде бихте препоръчали да се извърши такава подмяна ,като се запази след това и водоустойчивостта на самия телефон
Цитирай
Аксесоари
#2

За батерия на тази възраст препоръчвам замяна. Редно е това да стане в някой оториризиран сервиз, например Bulgram или Сръчко сервиз. Може да се погледне и Citytel. Там предлагат и сервизно обслужване. Успех в избора!

 
Цитирай
#3

Не се надявай на водоустойчивост на тази възраст, дори в момента. Мой приятел така с 2 годишния си телефон, топна го в басейна вътре стана подводница. Сервиза казаха, че на говорителите и микрофоните мрежата е заминала и водата е проникнала.

След смяна на батерия още по малко се надявай да имаш водоустойчивост. Колегата ти е дал сервизите, успех.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

Аз пък не знам защо държите на водоустойчивостта?
[-] 2 потребители изказват благодарност на dimitar1234 за това мнение:
  • Marto.g, Sho Gun
Цитирай
#5

Моя s20 го взех януари 2021 и вече го зареждам и аз по толкова, аз нямам дори 2 карти.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

навремето си смених батерията на S7. Оригинална в оторизиран сервиз и живота никак не се подобри. Според мен доста ги скопяват софтуерно като перформанс, камера и батерия.

SM-G780G/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на osssinator за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#7

и при мен смяната на батерията не доведе до по голяма продължителност , а напротив по малка, тогава сам си върнах старата батерия и продадох телефона S10 plus
[-] 1 потребител изказва благодарност на dimitar1234 за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#8

Правено ли е някога заводски настройки? Препоръчително е

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#9

Изключете AOD и ще имате чувствително подобрение в standby!
Цитирай
#10

Не си е работа и това. По тази логика да включва тогава и самолетния режим за през нощта за-добър ефект.

 
Цитирай
#11

Не е същото. Дори смарт часовниците изключват екрана. Иначе от 7 дни стават 7 часа Smile Естествено всеки има избор Smile
Цитирай
#12

AOD + Exynos = трагична батерия, няма нищо учудващо.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

(2022-08-09, 11:31:59)NoMaD написа:  Не си е работа и това. По тази логика да включва тогава и самолетния режим за през нощта за-добър ефект.
Ефекта е доста добър, аз лично го правя.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

(2022-08-07, 10:27:45)vaniosl написа:  Самсунг S20 на около 2.5 години.

Според вас заслужава ли си подмяната на батерията с нова за да се подобри издръжливостта или тази гимнастика е безмислена?

Също така къде бихте препоръчали да се извърши такава подмяна ,като се запази след това и водоустойчивостта на самия телефон

Само в оторизиран сервиз, не толкова за водоустойчивостта, всеки .... почти ... може да го залепи, но в оторизирания сервиз ти е гарантирано, че ще ти сложат оригинална батерия, че китайски 1:1 с оригинала има много.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)