Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Xiaomi MI Note 10 lite неугасващ екран
#1

Здравейте имам въпросния телефон, който е с много чувствителен екран по време на разговор. Какво имам предвид, при слагане на ухото за разговор екрана угасва, но по някое време светва и следва неволно натискане на високоговорител, или прекратяване на разговора от допира с лицето. Има ли някакво лечение? За първи път имам телефон с такъв проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Локализирайте сензора за осветление и гледайте да се закрива постоянно от ухото
Цитирай
#3

(2020-08-25, 11:43:54)martin74 написа:  Здравейте имам въпросния телефон, който е с много чувствителен екран по време на разговор. Какво имам предвид, при слагане на ухото за разговор екрана угасва, но по някое време светва и следва неволно натискане на високоговорител, или прекратяване на разговора от допира с лицето. Има ли някакво лечение? За първи път имам телефон с такъв проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

И при мен е така, макар и с друг модел апарат. Коментирал съм го, след рестарт се оправя, но за ден, два и отново почва да го прави.
Цитирай
#4

Ужас. Няма ли някъде настроики, или друг ап за говорене?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#5

(2020-08-26, 18:27:21)valentyno написа:  И при мен е така, макар и с друг модел апарат. Коментирал съм го, след рестарт се оправя, но за ден, два и отново почва да го прави.

При мен го няма проблема.


Като го видите да работи натиснете Power бутона просто.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

(2020-08-28, 01:38:54)BGDropche написа:  При мен го няма проблема.


Като го видите да работи натиснете Power бутона просто.

Точно така, просто е, но след 30 сек и светва отново. Правил съм си тест, като говоря срещу огледало, без да мърдам и да имам видимост към телефона. Ако е след рестарт, проблема го няма, след няколко дни обаче, е силно изразен. Сега и с новия MIUI 12 е същата работа.
Цитирай
#7

Помислете дали няма настройка да светва екрана при нови съобщения или да имате известие на всяка минута или 30 секунди, за да видите докъде е разговора.
Ако не е фабричен дефект в повечето случаи проблемът е в потребителя, свикнал на стар телефон с по-големи рамки и по-голям сензор на осветеност.
Вариант е да гасите екрана ръчно и да спрете автоматичното угасване
Цитирай
#8

(2020-08-28, 09:18:03)suffer написа:  Помислете дали няма настройка да светва екрана при нови съобщения или да имате известие на всяка минута или 30 секунди, за да видите докъде е разговора.
Ако не е фабричен дефект в повечето случаи проблемът е в потребителя, свикнал на стар телефон с по-големи рамки и по-голям сензор на осветеност.
Вариант е да гасите екрана ръчно и да спрете автоматичното угасване


Как да го гасим ръчно? Къде е тая настройка?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#9

Power бутона

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • valentyno
Цитирай
#10

Настройката е да се спре Proximity sensor-a и да се гаси екрана с power бутона при започване на разговор
Цитирай
#11

(2020-08-28, 19:35:53)suffer написа:  Настройката е да се спре Proximity sensor-a и да се гаси екрана с power бутона при започване на разговор


Няма в настройките такъв сензор. Може би е заложен автоматично.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#12

Вероятно си с Google dialer и затова я нямаш.
По принцип трябва да има в Settings - Apps - System app settings - Call settings - Incomming call settings - Proximity sensor - и тук се маха отметката, за да можеш да гасиш екрана само с Power бутона.
Цитирай
#13

Как да сменя дайлъра?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#14

ами реално, за да получиш MIUI dialer-a трябва да смениш рома
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)