Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързото зареждане сякаш не работи
#1

От известно време заглеждам времето на зареждане с програмата Accubattery, на която се вижда почти 2 часа на зареждане. Това нормално ли е, колеги? На тестове пълното време за зареждане е към 75-80 минути.
   

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
Аксесоари
#2

може поради някаква причина зарядното да не пуска бързо зареждане и теоретично 4000mAh батерия се зарежда с 2A зарядно за 2 часа (от 0 до 100%)

Имаш ли наблюдения за колко време се зарежда до 50%?

Иначе основните виновници са както обикновено:
Кабел
Зарядно
платка за зареждане
батерия
и не на последно място - софтуер на телефона.
Може просто да има някакъв дрейн, който пречи.
Може да видиш на изключен телефон за колко време ще е, но няма да можеш да си ползваш арр-а
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#3

Грее ли при зареждане, ако грее може да е от софтуер/апп

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#4

(2020-08-26, 00:57:58)BGDropche написа:  Грее ли при зареждане, ако грее може да е от софтуер/апп

Нормално е да грее при зареждане
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#5

(2020-08-25, 23:45:07)suffer написа:  може поради някаква причина зарядното да не пуска бързо зареждане и теоретично 4000mAh батерия се зарежда с 2A зарядно за 2 часа (от 0 до 100%)

Имаш ли наблюдения за колко време се зарежда до 50%?

Иначе основните виновници са както обикновено:
Кабел
Зарядно
платка за зареждане
батерия
и не на последно място - софтуер на телефона.
Може просто да има някакъв дрейн, който пречи.
Може да видиш на изключен телефон за колко време ще е, но няма да можеш да си ползваш арр-а

Ще трябва да правя тестoве. Bu Зарядното и кабела са като нови от кутията. При зареждане се загрява.

Разгледах историята на Accubattery преди месеци, където отново се вижда почти 2 часа заряд. Зарядното изглежда оригинално.

Рядко ползвам телефона, но изглежда има проблем.


[Изображение: IMG-20200826-091548.jpg]

[Изображение: IMG-20200826-091613.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

Да, но ако грее повече от нормалното значи може да го мъчи софтуер, разбира се не е изключен и хардуерен дефект.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#7

(2020-08-26, 16:45:27)BGDropche написа:  Да, но ако грее повече от нормалното значи може да го мъчи софтуер, разбира се не е изключен и хардуерен дефект.

Ще излезнете прав. Дoста срещан проблем при този модел.
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments...s_view_all

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#8

Чак пък доста често срещан проблем… Но пък ако това те успокоява.… Опитай и с друго зарядно, с подобни данни. Аз си бях купил евтино китайско бързо зарядно, което седи в колата и рядко го ползвам, но сега докато бях на морето се ползваше, ама рязко спря да ми излиза съобщение за бързо зареждане, и при проба на други зарядни, кабели, телефони се оказа въпросното евтино зарядно. Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#9

Тези дни ползвах интензивно телефона, за да направя няколко пълни зареждания.

Първото зареждане го наблюдавах с хронометър. За 30 минути зареди на 50%, което е нормално. При зареждането  изписва fast charging през цялото време
   

При второто зареждане с fast charging отне повече време
   

Нещо кара зареждането да варира,както виждаме в пост 1.  Ползвам едни и същи приложения. Какво може да е?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

По принцип, въпросната функция FastCharge работи между 20 и 80% капацитет на батерията. Тогава телефонът не загрява при зареждане, следователно колкото по-рядко включвате телефона в зарядното под 20%, толкова е и по-дълъг живота на батерията.

Аз лично винаги гледам да го включвам при заряд над 20%, но я зареждам напълно до 100%, не ми е правило впечатление телефона да загрява при зареждане. Загрява когато се използва докато е включено зарядното (това е с всички телефони), като това също е вредно за батерията.

Колега щом ползваш това приложение, има функция която да те известява когато батерията падне до 20% и след като го включиш да се зарежда и стигне до 80 (примерно) да те извести отново. Но като цяло за мен това приложение допълнително дърпа от батерията. Имах до на предния телефон и общо взето единствено дърпаше батерия.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#11

Забелязвам, че се появи накъсване на зареждането. Заредил е само 2700мач и е прескочил 10%.На какво може да се дължи? Нищо ново не е инсталирано.

   

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

След няколко направени теста, стигнах до заключението, че времето за зареждане на батерията се удължава при включени данни или безжична мрежа, което прави бързото зареждане неефективно. Mi9T Pro EU 11.0.3.0

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#13

Не съм съгласен. Опитай зареждане с обикновенно зарядно(на 2А) и тогава направи разлика

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#14

Доколкото знам бързото зареждане зависи и от температурата на батерията.Така,че ако използваш телефона по време на зареждане, батерията загрява и бързото зареждане не е толкова бързо.

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#15

(2020-10-07, 17:41:32)veso99 написа:  Не съм съгласен. Опитай зареждане с обикновенно зарядно(на 2А) и тогава направи разлика

Ще тествам със зарядно от Galaxy S7

(2020-10-07, 21:58:09)dobidob написа:  Доколкото знам бързото зареждане зависи и от температурата на батерията.Така,че ако използваш телефона по време на зареждане, батерията загрява и бързото зареждане не е толкова бързо.

Не ползвам телефона при зареждане. Интересно как други собственици не забелязват този проблем.


Изключени данни и Wi-Fi
   

С включени данни
   

С включен Wi-Fi
   

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)