Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Xiaomi Redmi Note 9 Pro
#1

Здравейте колеги , проблема се състои в следното : Телефона е отключен официално , подадох заявка , изчаках 7 дни всичко ок до тук . Реших да сложа рекавъри по метода описан от руснаците ето тук https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry98731753 , и тук всичко мина както трябва , рекавърито се инсталира без проблем , след това реших да руутна телефона , получи се без проблем , проблема е в това че , след като гу руутнах , не зарежда андроид , след всеки рестарт ме вкарва в рекавъри , иначе ром не съм сменял с официалния глобален си е телефона , но както написах не зарежда андроид , а постоянно ме връща в рекавъри , дайте съвет какво да правя , благодаря предварително на отзовалите се !

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-08-26, 12:41:44)madjo79 написа:  Здравейте колеги , проблема се състои в следното : Телефона е отключен официално , подадох заявка , изчаках 7 дни всичко ок до тук . Реших да сложа рекавъри по метода описан от руснаците ето тук https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry98731753 , и тук всичко мина както трябва , рекавърито се инсталира без проблем , след това реших да руутна телефона , получи се без проблем , проблема е в това че , след като гу руутнах , не зарежда андроид , след всеки рестарт ме вкарва в рекавъри , иначе ром не съм сменял с официалния глобален си е телефона , но както написах не зарежда андроид , а постоянно ме връща в рекавъри , дайте съвет какво да правя , благодаря предварително на отзовалите се !

Или слагаш къстъм миуи ром или намираш dm verity файл за флашване. Нормално е стоковия ром буутва само със стоковото рековъри.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#3

А със това рекавъри което е в момента , понеже гледам че е за Редми ноут 9с дали ще мога да му сложа xiaomi.eu , или през фастбуут да флашвам xiaomi.eu ром .

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай
#4

отиваш тук https://xiaomi.eu/community/threads/cust...use.56896/
флашваш TWRP от линка, следваш стриктно описанието, защото хората напред се оплакват от проблеми заради пропуснати стъпки
флашваш eu. rom от линка
рутваш тогава
edit: както е казал човек преди това - може да пробваш да флашнеш само eu. rom, има линк в описанието
Цитирай
#5

(2020-08-26, 14:55:10)k-2 написа:  отиваш тук https://xiaomi.eu/community/threads/cust...use.56896/
флашваш TWRP от линка, следваш стриктно описанието, защото хората напред се оплакват от проблеми заради пропуснати стъпки
флашваш eu. rom от линка
рутваш тогава
edit: както е казал човек преди това - може да пробваш да флашнеш само eu. rom, има линк в описанието
Благодаря , довечера ще пробвам , че сега съм на работа , иначе знам как да сложа рекавъри, няма да пропусна нищо.Като направя интервенцията ще пиша за резултата !

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Така да обясня как се развиха при мен нещата, пробвах по описания метод който колегата ми е дал по горе , оказа се че ракавърито е същото , което бях сложил аз . Пробвах да сложа ЕУ рома през фастбуут с ми флаш , така и ми флаша нещо не хареса рома , изписваше ми че не намира файл за флашване , после пробвах индонезийския ром да сложа , там същата работа , като свалих рома в формат tgz, разархивирах , но ми флаша пак същото съобщение ми вадеше , че не намира файл за флашване и реших да пробвам през ракавърито , успях да форматирам и всичко е точно , телефона зареди , за сега ще изчакам да излезе рекавъри точно за модела , и тогава ще инсталирам и евентулано ще сменям рома и руутвам , нека други колеги с този модел да го имат на предвид !

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай
#6

Здравейте отново колеги , пак проблем с телефона , какво се случи ще обясня на кратко , значи телефона е с отключен буутлоудър , руутнат е , снощи понеже телефона се ползва от сина ми му е дошла актуализация 11.07 , пуснал е да се инсталира актуализацията , и в момента телефона е брикнат , вади съобщение че операционната с- ма е унищожена . Влизам в фастбуут без проблем , проблема е че , какъвто и фастбуут ром да сваля , сед като го разархивирам , вътре няма папка firmware (firmware-update) и реално с хиаоми туулс не мога да му флашна нищо . Мислех че проблема е от уиндоуса , ползвам 10Про , взех другия лаптоп , той е с уиндоус 7 , същата работа , та се чудя къде може да е проблема ,свалих няколко версии на фастбуут ром в формат tgz ,и след като разархивирам файловете същата работа , няма споменатата папка , та моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да удари едно рамо !

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай
#7

(2020-09-24, 09:30:24)madjo79 написа:  Здравейте отново колеги , пак проблем с телефона , какво се случи ще обясня на кратко , значи телефона е с отключен буутлоудър , руутнат е , снощи понеже телефона се ползва от сина ми му е дошла актуализация 11.07 , пуснал е да се инсталира актуализацията , и в момента телефона е брикнат , вади съобщение че операционната с- ма е унищожена . Влизам в фастбуут без проблем , проблема е че , какъвто и фастбуут ром да сваля , сед като го разархивирам , вътре няма папка firmware (firmware-update) и реално с хиаоми туулс не мога да му флашна нищо . Мислех че проблема е от уиндоуса , ползвам 10Про , взех другия лаптоп , той е с уиндоус 7 , същата работа , та се чудя къде може да е проблема ,свалих няколко версии на фастбуут ром в формат tgz ,и след като разархивирам файловете същата работа , няма споменатата папка , та моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да удари едно рамо !

За фастбуут флаш ти трябва и такъв файл във формат .tgz. Ето ти линка към страницата с фастбуут ромовете за телефоните.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#8

Колега нали това казвам , пробвах всички фастбуут ромове , като започнеш от 11.01 та чак до 11.07 , както обясних проблема е , че след като сваля рома и го разархивирам в разархивираната папка липсва папка с име firmware(firmware-update) и реално ми флаш тулла ми вади грешка , че не открива файл за флашване .Сега погледнах версията на уинрар на уиндоус 10 ката съм с версия 5.60 , на уиндос7 съм с 5.20 махнах и на двата лаптопа уинрар , сложих уинзип същата история , вече се чудя къде може да е проблема .
Edit: Ей това ми вади като съобщение всеки път .[Изображение: ff9db77a7280772b62e99f12d58f0e53.jpg]

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай
#9

Пробвай с тази програмка ТУК .
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#10

Виж да не си забравил случайно да разархивираш флаш файла в папката на флаш програмата .
Поне на мен ми даваше същата грешка само заради тая причина.
Просто сложи и разархивирай флаш файла в папката на флаш програмата .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#11

(2020-09-24, 13:53:58)redsys написа:  Пробвай с тази програмка ТУК .

Успях да му налея xiaomi.eu rom , след това пробвах и с програмата , флашва се но след като се рестартира изпада в бутт лууп и му върнах еу рома . Пробвах и като беше брикнат , така програмата изобщо не го поддържа , в смисъл знаете как е с тази програма преди да започнете каквато и да била процедура ви пита  даи телефона е стартиран нормално , или е брикнат .

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)