Анкета: Използвате ли все още инфрачервен порт? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, все още използвам инфрачервен порт
55.74%
34
55.74%
Не, не използвам инфрачервен порт, въпреки че телефона ми има такъв
18.03%
11
18.03%
Не, не използвам инфрачервен порт, защото телефона ми няма, иначе бих използвал
26.23%
16
26.23%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли все още инфрачервен порт?
#26

(2020-08-30, 17:57:09)hazART написа:  Може да са го махнали, защото е отживелица, но за разлика от жака, който го махнаха, за да може да си продават безжичните слушалки, тук няма логика, като не помага на някой, поне не пречи.
Може би заема място, което може да се ползва за нещо по полезно.
Цитирай
Аксесоари
#27

Само идиот би твърдял, че нещо което се ползва е отживелица. И то се ползва от доста хора. И в близко бъдеще не се очертава техниката като телевизия и климатици да се откажат от дистанционните с IR. Да не говорим, че с тоя тренд за космически цени, не само жак и ИЧ, а всяка възможна екстра трябва да имат.
По-добре да имам нещо и да не ми е нужно, отколкото да го нямам, а да ми е нужно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • milenvn, xamstera86
Цитирай
#28

Ползва се, но не от всички, т.е. не е масово. Освен това не е приятно, на неползващите го, да бъдат наричани идиоти от някого, който не ги познава! Пък и като свършат аргументите, почват обидите.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#29

Колегата има предвид производителите, които решават какво ни е нужно и какво не. Лично аз съм го ползвал рядко, но съм го ползвал, така че ако го има си е плюс.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
[-] 2 потребители изказват благодарност на venko1407 за това мнение:
  • alexbg67, milenvn
Цитирай
#30

За мен е от жизнена важност. Всички дистанционни във вкъщи са прибрани и ги пускам само със телефона. Когато излезе Mi 9T точно липсата на IR ме отказа да го взема.

[-] 1 потребител изказва благодарност на logmax за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#31

Ами мнооого рядко ми се налага и то най вече като ми се наложи да го тествам за нещо иначе не ми влиза в употреба но:
Must have Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#32

Освен това предполагам лицензията за IR e една от най евтинити и малко оскъпяващи технологий тъй като не е излизал нова версия.

Цитирай
#33

Ползвам го всеки ден, това е едно от нещата за които гледам да има като купувам нов телефон

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

То май освен санкционираните, други не го предлагат!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

Не, дори бях забравил, че съществува... Big Grin

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#36

Не ползвам въпросната опция, а и устройство ми не я предлага.

 
Цитирай
#37

Мдам.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#38

Хъ... Няма отговор в анкетата, че това е напълно излишно нещо в телефон ВЕЧЕ...
Света се развива в една друга посока. Изкуствени интелекти, гласови асистенти, адаптивни технологии и т.н. И да IR отпада с всеки изминал ден. Заместват го блутут и WiFi , като последното не те ограничава физически да си там ... Също така се навъдиха умни IR контролери, които е достатъчно да са поставени в стаята за да управляват всички устройства с IR, като в същото време чрез асистент или чрез WiFi от всяка точка на света може да се каже на контролера какво и с кое устройство да се направи ... като това можеш да го направиш с всеки един телефон независимо дали има или няма IR порт, както и от служебния компютър, онлайн кафене и всяко по умно устройство с интернет ... с IR порт в телефона трябва да си там за да се случи ...
Smart Home е новата посока в която сме тръгнали и тя казва точно това ... Няма нужда от IR на телефона ...
Порта за слушалки понеже, чета че е забъркан и той като пример също на там е тръгнал ... Няма нужда и от него ... Сложил си си безжичните слушалки и гледаш клип в тубата на телефона .. с 1 клик вече е на телевизора а слушалките вече са свързани към ТВ ... В тази посока върви всичко ... Без кабели, без физични ограничения, без нуждата да си физично до устройството за да го управляваш ...
Не знам дали съм идиот като твърдя, че нещо което все още се ползва е отживелица, но определено има и по интелигентни начини да командваш едно устройство чрез IR ... в тази връзка е идиотско ако не се променяш заедно със света ... а той върви напред ...
Цитирай
#39

Съгласен съм, но като всяко нещо, си има своите предимства и недостатъци, например слушалките, когато ми падне батерията на безжичните, жичните винаги са около мен, но човек направи ли си сметката, няма да има проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#40

(2020-12-18, 22:07:07)hazART написа:  Съгласен съм, но като всяко нещо, си има своите предимства и недостатъци, например слушалките, когато ми падне батерията на безжичните, жичните винаги са около мен, но човек направи ли си сметката, няма да има проблем.

Така е ... всяко си има предимства и недостатъци, но технологиите вече са доста напред за да имаме безброй алтернативи и варианти ...
Колкото до слушалките ... моите безжични, де ги търкалям за дейли им дават 10 часа музика преди да имат нужда да влязат в кутийката да се зареждат, общото им време с кутийката е 45 часа, като имат опцията да се дозаредят от телефона, пауър банка или подобно ... Та до сега не са ми оставали без точец и на практика ми е трудно да те разбера за какво падане на батерията говориш ... Но инак си прав за сметката ... трябва да се прави. Или я правиш като избираш джаджите да ти покриват нуждите ... ил правиш сметки да ти стига тока ако предните сметки не са били правилните с обема на батерията ...
Сметки, алтернативи и варинти винаги има ...
Цитирай
#41

Мойте AirPods 2 държат 5, 6 часа с едно зареждане, по ако ги слагам в кутийката за малко, после пак и така батерията ще се зареди донякъде, но ще падне и накрая като гледаш нещо, ще паднат съвсем и ще трябва да взема жичните. Сега ако говорим за големите, наистина няма проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#42

Преди месец загубих дистанционното на климатика и открих, че телефона има IR
Доста удобно ми се вижда, сега като намерих дистанционното съм го прибрал и си ползвам телефона.

Не бях ползвал IR от времето в което си прехвърляхме снимки и музика през него, даже не знам колко години са това.
Цитирай
#43

случва се да го ползвам като дистанционно за различни уреди

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)