Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 5 II се очаква да бъде представен на 17 септември
#26

От няколко дни имам телефона.
Сравнявам го със стария Xiaomi Mi5 който ми служи вярно 4 години но вече е доста бавен а приложенията, за комуникация стават все повече и повече.

Сравнявайки нов телефон с такъв, който не е ресетван от 2 години и има хиляди записи в call-логовете и всякакви други локгове разликата в скоростта е от земята до небето. Иначе като характеристики на екрана не бих казал, че виждам нещо повече.

Единственото разочарование за мен е толкова прехвалената камера. Първото, което всеки тряба да знае, че снимките при формат 16:9 са 9МР а при 4:3 са 12МР. В сравнение с 16MP OIS камера на Mi-то има един много голям минус - снимките нямат фокус или шарпнес или и аз не знам какво точно но всичко е по-замазано. Не съм фотограф и не снимам дървета и катерички. В 90% от случаите, когато не снимам семейството ми се налага да извадя телефона и да снимам, нещо което ме интересува - табела, документ, технически данни, строеж, реклама която ме интересува и в последствие да използвам тези снимки за да видя нещо, което ме интересува т.е. някакъв детайл.
Имах опасения още като прочетох ревюто в gsmarena и сравних чрез техния компаратор снимките от сонито със снимките на S20 и S20 FE. Сравнявайки снимките на дъската с налепени предмети по нея много ясно се вижда как всички надписи при сонито са блърнати. Косъмчетата на четките за рисуване се преливат едно в друго. Т.е. или ги няма пикселите или не е на фокус или просто всичко е с някаква преливка за да изглежда по-меко. Пробвах вградения камера-апп, пробвах и камера про апп. С втория сякаш постигнах по-добри резултати но в реалния живот нямаш време да се чоплиш в настройките нали? Със стария телефон беше лесно - вадиш и стреляш. Даже не ти трябва да избираш точка за фокусиране. Мога да се постарая да дам нагледен пример с мои лични снимки но мисля, че снимките от компаратора на гсмарена са достатъчно красноречиви.

Това което ме накара да взема сонито бяха жака за слушалки и хубавата батерия както и надеждата, че сони правят надеждни и дълготрайни устройства.
Доволен съм от покупката но ми остава да разреша и проблема с детайлността на снимките.
[-] 2 потребители изказват благодарност на maladen за това мнение:
  • denko1, Monipeev
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравей колега,и аз от 26 дек. съм собстваник на 5 II и искам да те питам първо в комплекта на телефона включени ли са слушалки,защото в моята кутия нямаше!има само зарядно и книжките за упътване вътре.А относно снимките който направих вкъщи ми изглеждат добре,не виждам да има размазано,снимах с и с трите камери!



(2020-12-05, 20:20:37)maladen написа:  От няколко дни имам телефона.
Сравнявам го със стария Xiaomi Mi5 който ми служи вярно 4 години но вече е доста бавен а приложенията, за комуникация стават все повече и повече.

Сравнявайки нов телефон с такъв, който не е ресетван от 2 години и има хиляди записи в call-логовете и всякакви други локгове разликата в скоростта е от земята до небето. Иначе като характеристики на екрана не бих казал, че виждам нещо повече.

Единственото разочарование за мен е толкова прехвалената камера. Първото, което всеки тряба да знае, че снимките при формат 16:9 са 9МР а при 4:3 са 12МР. В сравнение с 16MP OIS камера на Mi-то има един много голям минус - снимките нямат фокус или шарпнес или и аз не знам какво точно но всичко е по-замазано. Не съм фотограф и не снимам дървета и катерички. В 90% от случаите, когато не снимам семейството ми се налага да извадя телефона и да снимам, нещо което ме интересува - табела, документ, технически данни, строеж, реклама която ме интересува и в последствие да използвам тези снимки за да видя нещо, което ме интересува т.е. някакъв детайл.
Имах опасения още като прочетох ревюто в gsmarena и сравних чрез техния компаратор снимките от сонито със снимките на S20 и S20 FE. Сравнявайки снимките на дъската с налепени предмети по нея много ясно се вижда как всички надписи при сонито са блърнати. Косъмчетата на четките за рисуване се преливат едно в друго. Т.е. или ги няма пикселите или не е на фокус или просто всичко е с някаква преливка за да изглежда по-меко. Пробвах вградения камера-апп, пробвах и камера про апп. С втория сякаш постигнах по-добри резултати но в реалния живот нямаш време да се чоплиш в настройките нали? Със стария телефон беше лесно - вадиш и стреляш. Даже не ти трябва да избираш точка за фокусиране. Мога да се постарая да дам нагледен пример с мои лични снимки но мисля, че снимките от компаратора на гсмарена са достатъчно красноречиви.

Това което ме накара да взема сонито бяха жака за слушалки и хубавата батерия както и надеждата, че сони правят надеждни и дълготрайни устройства.
Доволен съм от покупката но ми остава да разреша и проблема с детайлността на снимките

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#28

Здравейте Smile
От вчера съм с 5 ii. От технополис - в кутията нямаше слушалки, само зарядно. Не че ми трябват де Smile Имам достатъчно от предните сонита, а и си имам безжични Сони слушалки.
Телефона като цяло ми изглежда супер - все пак идвам от Sony Z5. Тепърва ще разучавам фото про и синема про. Има доста видеа из ютуб.
Малко ме озадачава андроид 10 трябва да призная. Примерно имам един часовник в статус бара горе в ляво който така и не открих как да скрия.
За сега без проблеми - и обаждания и екран и звук всичко е доволно добре.

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#29

Здравейте. В момента използвам Епъл устройство, но искам да го сменя с андроид такова. Използвах Самсунг, използвах Хуавей, сега съм се насочил към нещо различно. Също така искам да е по-компактно и именно за това съм се насочил към този модел на Сони. Интересува ме батерия при нормално използване през деня ( малко фейсбук, месинджър, ютуб ) дали изкарва без проблем до вечерта. Снимките прилично качество ли са в автоматичен режим или трябва да се заигравам с про режимите, за да получа нещо качествено? Звукът сигурно е доста добър и при гледане на филми и клипове си е доста задоволително.
Цитирай
#30

След 10на дена ползване мога да кажа че батерията като за моето ползване ми кара ден и половина - два дни (инстаргам 2,47мин; ФБ 2,14мин и още час за разни други + 4-5 обаждания - това от вчера сутринта в 6:00 до днес 21:13 и съм на 42% ) С по нормално ползване предполагам че без проблем ще изкарва един ден.
Снимките според мен са ОК на авто режим. Малко трябва да се свикне с бутона за камерата ( ръцете ми не са от най-стабилните и понякога размазвам Smile ) Разгледах Про настройките за снимки и мисля че стях ще излизат още по-добри резултати особено за снимки сред природата, но трябва малко желание и заигравка.
Звука е перфектен според мен.

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#31

Въпреки че имам телефона от доста време реално започнах да го използвам след празниците.
Батерията държи много, на ден имам по 2 часа разговори и още около 2 часа ползване за интернет/чат и др.
Изкарва ме 2 дни като съм ограничил да се зарежда до 90% от настройките.

За камерата установих, че с основната камера най-добре се получават снимки с Pro App и режим Auto (зеления). Вече има повече детайли в снимките със сигурност. Т.е. бих казал, че това от което се оплаках в първия пост е оправено.

От друга страна при снимане с телефото камерата (70mm) ако ползвам Pro App качеството на снимките е все едно зуум-ната снимка от основната камера. Със стандартния камера App наистина има ефект от използването на телефото-то.
Ултра широката камера също е по-добре да се използва със стандартния камера апп защото има корекция на изкривяването по краищата.

Т.е. за основната камера - Pro App за другите камери Android App
Цитирай
#32

Има ли проблем със сензора за близост?
Цитирай
#33

От 2 дни съм с телефона, към момента само добри впечатления.
Как ви е обхвата на вас? Моят рядко стига до 3 чертички, на 10 ii също беше така, ама като че ли беше по-бърз в ютюб и хром...
Цитирай
#34

Sony Xperia 5 II - Ревю

 
Цитирай
#35

Някакви новини за Андроид 11? Тук таме се появиха новини че са го пуснали и в Европа, но за сега нищо при мен...
Не че бързам де Smile И така всичко си му е идеално на телефона

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#36

Днес пристигна андроид 11 за 5 ii и 10 ii.
Тези дни може и да го инсталирам.
Цитирай
#37

И при мен дойде днес. Инсталирах. За сега ( половин ден ) не откривам разлика поне в основните неща Smile

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)